BAR lista


drbjozsef # 2017.11.23. 16:30

Passzív státusszal van bank, amelyik már folyósít hitelt, igaz, meg szokták nézni, hogy mi a passzív státusz oka, és ha nem az, hogy rendezte a hitelét, hanem más (elévülés, elengedés), akkor nem annyira.

jhsyl # 2017.12.17. 13:37

Tisztelt Szakértők!

Saját KHR lekérdezést kértem bankban és a kapott BISZ Zrt. nyilvántartás szerint nem vagyok adós a KHR-ben.

Ha ez így van akkor ez egy hivatalos jelentés arról, hogy nem tartozok semmilyen hitelintézetnek v. követeléskezelőnek?

2008-ban CHF autóhitel, 2012 felmondott hitelszerződés, évekig egyezkedés a pénzintézettel eredménytelenül. 2015 csináltak egy saját kft. és engedményezték a hitelt.
2016-ban eladta az engedményezett cég a portfóliót egy követeléskezelőnek, aki bejelentkezett 2017.09-ben VH inkasszó bankszámlára, nem a hivatalosan leadott levelezési címemre küldték ajánlatukat a lezáráshoz, FMH-t, VH-t.
Most VH megszüntetést kezdeményeztem kézbesítési vélelem megdöntése okán ez folyamatban.

Hogy történhetett meg, hogy nem vagyok adós a KHR-ben? és ha nem vagyok akkor erre való hivatkozással ez lehet jogalap, hogy nem is tartozom?

Historikus adatokat le lehet kérdezni KHR nyilvántartásból h ki és mikor törölte a jelentést?
mert valószínűleg a 2x engedményezés során ez történhetett ...

Köszönöm a válaszukat!

nonolet # 2017.12.17. 15:22

"nem vagyok adós a KHR-ben? "

És?

Attól még lehetsz adós ... csak már nem banknak tartozol.

- -

Anno kifizetted amit kellet vagy nem?

Úgy tűnik, hogy nem.

Akkor pedig: ha még nem évült el a tartozásod, jogosan követeli az akinek éppen tartozol (mert ő megvette a banktól a tartozásod) plusz a behajtási költségeket is rád veri .

- -

"évekig egyezkedés a pénzintézettel eredménytelenül"

Esélyes, hogy a tartozásod még nem évült el.
Hisz 2012. december vége még játszik...

Mikor kaptál utoljára fizetési felszólítást a banktól, vagy bárkitől?!

Tommy82 # 2017.12.26. 17:12

Tisztelt szakértők!

2002 a hitel szerződésének időpontja.
2006-ban megszünt a szerződés és a KHR listán úgy szerepel hogy veszteségként leírva.
Az lenne a kérdésem hogy lehet levetetni magam ezek tekintetében a KHR-ről.
A Bisz zrt kollégája azt mo dta hogy hiába szűnt meg életem végéig fent lesz.
Ebben az esetben az elévülés mennyi idő?
Joci úton le tudom magam vetetni?
Előre is köszönöm

drbjozsef # 2017.12.26. 17:47

Elvileg a szerződés megszűnésétől számított öt évig tarthatják nyilván.

Bogarászd át melyik passzus vonatkozhat rád a 2011. évi CXXII törvényből (8. és 9. paragrafus), és írjál nekik egy szép levelet, hogy szerinted lejárt, azonnal és véglegesen töröljenek.

Aztán vagy megteszik, vagy válaszolnak, hogy miért nem, és akkor okosabb leszel.

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

ius latratus # 2017.12.27. 14:39

Ez mondjuk nem pont az, amire a kérdező kíváncsi.
:)

drbjozsef # 2017.12.27. 15:40

Én azt hittem, a KHR-ről akar lekerülni. Lehet, ez nem jó, de egy próbát megér, hátha megindokolják neki, miért is maradna élethosszig rajta.

ius latratus # 2017.12.27. 15:55

Én vagyok a hülye, elnézésed kérem. Jogtárból néztem, rossz szakaszt adtam meg.

Tommy82 # 2017.12.27. 19:22

A lényeg hogy a tartozás veszteségként le lett írva.Tehát nem behajtható.viszont így azt mondták hogy a khr-en maradok.5 év már bőven eltelt és mégis.A kérdés hogy ilyen esetben le tudom e vetetni magam.
A válaszokat előre és utólag is köszönöm.