BAR lista


worm # 2016.12.14. 20:43

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy elévült tartozással (provident) le lehet-e kerülni a KHR listáról. Ha igen mikor és hogyan?
Köszönöm!

kokusz88 # 2017.01.23. 15:54

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Kikértem a hiteljelentésemet a bisz-től, és van egy otp faktoringos tétel, amivel hónapok óta nem jutok előre.

2008.02-i a kötés dátuma, folyószámla hitelkerettel. A szerződés összege 26.432 Ft, a törlesztés összege 62.552 Ft.

Lejárat: 2033.02.20

Megkerestem a faktoringot kb 2 hónapja, hogy minden az ügyben keletkezett dokumentumról kérek másolatot. Természetesen ez azóta sem érkezett meg, viszont biztos vagyok benne, hogy az OTP-nél soha nem volt folyószámlahitelem. Ráadásul, ha az összes tartozás "csak" 62.550 Ft, az szerintem nem lépi át a minimálbért meghaladó tartozást.

Kérhetek segítséget mi a teendő ebben az esetben?

Köszönöm!

Dr.Attika # 2017.01.23. 17:17

Egy tartozás akkor évül el, ha az elévülést bíróság jogerős határozatában kimondja.

qewer-asd@freemail.hu # 2017.04.08. 07:45

Üdvözlök mindenkit!
A következő kérdéssel fordulok az ügyvéd Úrhoz:
Le kértem a saját hiteljelentést KHR-től ebben szerepelnek azok a tételek amiket már kifizettem ugymond passzív státusként. Utána olvastam hogyan lehet teljesen lekerülni a listáról ha jól értelmezem 5 év után autómatikusan törlődnek.Viszont találtam egy kitételt amit nem tudok értelmezni. A Következőről van szó:
Az ügyfél az adatkezelési ügyfélnyilatkozatát bármikor visszavonhatja és ebben az esetben, ha a szerződés, valamint az esetleges mulasztás is már megszűnt, az adatok azonnal törlődnek.
Ez mit jelent pontosan?
Nincs tartozásom, lakásvásárlás előtt állunk,de régebbi tartozások miatt lehet még így sem kapjuk meg a hitelt.