BAR lista


DevEagle # 2015.10.30. 07:42

Tiszteletem! A fórum még él? Valaki figyeli a kérdéseket?

Sherlock # 2015.10.30. 09:57

Nincs halmazati büntetés. Adj be ügyféltudakozványt a bankodhoz, azzal már többet tudsz kezdeni. Én mondjuk még nem láttam olyat, hogy jogos volt a hőbörgés a KHR-rel kapcsolatban (olyat viszont igen, hogy "ja tényleg"), de attól még nem kizárt, hogy van ilyen.

spv1983 # 2016.09.12. 09:22

Tisztelt Jogi fórum! Szeretnék jogilag tisztán látni az alábbi esetben.
Tartozásom áll fenn a diák hitel központ felé, amely miatt BAR listás lettem. Az óta új megállapodás született és én 29000 Ft-al törlesztem már több, mint egy éve. Azt olvastam az interneten: https://www.bankracio.hu/…gy-bar-lista hogy egy év után státuszomat passzivá változtathatom a BAR listán,(ha a hitelemet a hitelintézet átütemezte)és én úgy gondolom az új fizetendő összeg azt jelenti, hogy a szerződésem át van ütemezve. Ezért nagyon szeretném megtudni, hogy melyik törvény vagy kormányrendelet mondja ezt ki kerek perec. Mert a diákhitel központban ezt tagadják.
Üdvözlettel:Sajó Péter Viktor

ius latratus # 2016.09.12. 12:19

és én úgy gondolom az új fizetendő összeg azt jelenti, hogy a szerződésem át van ütemezve.

Rosszul gondolod. Neked felmondott szerződésed lehet, ezért küld el a hitelező a búsba.