BAR lista


drbjozsef # 2020.03.25. 17:13

Istenem, mit nem ért egy ember a "lehetne" szó jelentésén?

Mondtam én, hogy ezt szeretném? Akinek a zérushoz konvergál a szövegértése, az minek kérdezősködik egyáltalán?

(Egyébként azt is rosszul olvastad. Teljes tartozás kifizetése késedelem után 1év, részleges kifizetése 5 év, egyáltalán nem kifizetése 10 év. Szívesen.)

Vattus # 2020.05.04. 09:56

Sziasztok..

Az alábbi problémával kapcsolatosan szeretném a segítségeteket kérni.
Annó 2005ben lett az OTP nél égy amex blue hitelkártyám
Amit egy ideig tuttam fizetni majd nem....
Felkerültem akkor még a BÁR listára vele később KHR re.
300000ft hitel közel 2.000.000 Millóra rúgott az évek alatt, pontos összeget nem tudom ma kértem le a bankoktól a KHRt. Azóta soha nem próbálta a faktoring behjtani, időről időre küldütt egy levelet hogy mennyi az aktuális tartozásom de jogi útra nem került.
A kérdésem hogy elévülhetett e már a 2005 tartozás? Ha igen akkor még miért vagyok fent a KHR listán?
Ha nem évült el akkor annak mi az oka?
Köszönöm a segítségeteket!

drbjozsef # 2020.05.04. 10:25

Vattus,

Az elévülésnek és a KHR nyilvántartásnak a világon semmilyen köze nincs egymáshoz.

A KHR listán a pénzügyi szervezetek nyilvántartják a rossz adósokat, hogy más se adjon neki hitelt. Ennyi. Ha elévült, ha nem, a KHR törvényben megszabott ideig fent tarthatnak a listán (ez extrém esetben 10 évnél több is lehet a referencia adat átadásától függően)

Elévülhetett, nem tudhatjuk. Te sem. Ha volt elévülést megszakító cselekmény, akkor nem évült el.

De ha netán mégis, annak a KHR listához nincs köze.