BAR lista


Kissagi82 # 2020.06.24. 18:36

Az után érdeklődnék hogy a vetem fel anyámnak 2005 ben 50000 Ft hitelt se nem tudta vissza fizetni mind ki derült úgy 2 éve mikor haza jöttem ami 3 millió Ft lett! Érdeklődnék ennek van el évelűles e!! Vagy ez hogy működik? Valaki tud segíteni hogy mit csináljak!

drbjozsef # 2020.06.24. 19:09

Kissagi82,

Van elévülése, 5 év. De hogy ez a követelés elévült, azt nem tudhatjuk, hiszen nem tudjuk megszakadt-e az elévülés (amikor mindig újraindul az 5 év).

Azért 15 év alatt erre jó esélyed van. Ha ez egy 30+ százalékos késedelmi kamatos kölcsön, akkor simán lehet több most a tartozás, mint 3 millió forint.

S. Ági # 2020.06.28. 06:25

Kedves Jelenlévők,

KHR ügyekben jártas jogi képviselőt keresek, esetleg tudna valaki ajánlani? Budapesten vagy környékén, helyileg a XI. kerületben vagyok, de távolabbra is megyek a jó ügyvédért :)

gtctomi # 2020.07.15. 07:07

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem, hogy az alábbi esetben mikor kerülök le a KHR negatív listáról:
Felvett devizahitelemet 2015-ben felmondták, mely 2018-ban perré alakult. Jelen állás szerint a II.fokú bíróság az I.fokú bíróságnak visszaadta az ügyet újratárgyalásra, az árfolyamkockázat tájékoztatásának hiánya miatt. Amennyiben megállapítja a bíróság a tisztességtelenséget, a Konzultációs Testület 2019. június 19-ei ülése szerint kell elszámoljunk egymással. E szerint kevesebb a fennálló tartozásom, melyet teljesítenék is.
Mivel megállapítják a szerződés érvénytelenséget, és pernyertes is leszek, a tartozásomat is rendezem, ebben hogyan várható a KHR negatív listáról való lekerülés?
Mihamarabbi válaszukat előre is köszönöm!
Üdv: Tamás

drbjozsef # 2020.07.15. 10:41

gtctomi,

Ez elég speciális eset, nem tudom mi a gyakorlat.

Ha bíróság mondja ki a fizetendő összeget, akkor az nyilván nem megállapodásnak számít a bankkal, hiába fizetsz kevesebbet, mint amennyit eredetileg követelt a bank.

Ha ezt az összeget teljes egészében kifizeted, akkor a "passzív"-nak nevezett plusz egy év után kellene törölniük szerintem.