BAR lista


worm # 2016.12.14. 20:43

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy elévült tartozással (provident) le lehet-e kerülni a KHR listáról. Ha igen mikor és hogyan?
Köszönöm!

kokusz88 # 2017.01.23. 15:54

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Kikértem a hiteljelentésemet a bisz-től, és van egy otp faktoringos tétel, amivel hónapok óta nem jutok előre.

2008.02-i a kötés dátuma, folyószámla hitelkerettel. A szerződés összege 26.432 Ft, a törlesztés összege 62.552 Ft.

Lejárat: 2033.02.20

Megkerestem a faktoringot kb 2 hónapja, hogy minden az ügyben keletkezett dokumentumról kérek másolatot. Természetesen ez azóta sem érkezett meg, viszont biztos vagyok benne, hogy az OTP-nél soha nem volt folyószámlahitelem. Ráadásul, ha az összes tartozás "csak" 62.550 Ft, az szerintem nem lépi át a minimálbért meghaladó tartozást.

Kérhetek segítséget mi a teendő ebben az esetben?

Köszönöm!

Dr.Attika # 2017.01.23. 17:17

Egy tartozás akkor évül el, ha az elévülést bíróság jogerős határozatában kimondja.

qewer-asd@freemail.hu # 2017.04.08. 07:45

Üdvözlök mindenkit!
A következő kérdéssel fordulok az ügyvéd Úrhoz:
Le kértem a saját hiteljelentést KHR-től ebben szerepelnek azok a tételek amiket már kifizettem ugymond passzív státusként. Utána olvastam hogyan lehet teljesen lekerülni a listáról ha jól értelmezem 5 év után autómatikusan törlődnek.Viszont találtam egy kitételt amit nem tudok értelmezni. A Következőről van szó:
Az ügyfél az adatkezelési ügyfélnyilatkozatát bármikor visszavonhatja és ebben az esetben, ha a szerződés, valamint az esetleges mulasztás is már megszűnt, az adatok azonnal törlődnek.
Ez mit jelent pontosan?
Nincs tartozásom, lakásvásárlás előtt állunk,de régebbi tartozások miatt lehet még így sem kapjuk meg a hitelt.

dikótünde # 2017.05.17. 08:30

Jó napot kívánok Ügyvéd Úr.Az Élettársam bírósági úton meg nyert 2 pert az Intrum ellen,a végzést is megkapta. A kérdésem: A KHR nyilvántartásból való törlést neki kell kérvényezni,vagy ez hogy megy?! Előre is köszönöm válaszát

ius latratus # 2017.05.17. 09:23

Hát, kérdés, hogy a te olvasatodban mit jelent, hogy megnyerte a pert.

drbjozsef # 2017.05.17. 11:15

büfés,

nyugi, ius olvtársnak teljesen igaza van. Ez a "pert nyert" a KHR szempontjából önmagában semmit sem jelent. Az per konkrét tárgyától, és az ítélet érdemi részétől függ, hogy van-e esélye rá, hogy levegyék a KHR listáról.

Ennyiből ezt senki meg nem mondja neki.

Persze, ha neked jobb, válaszolhatjuk azt, hogy persze, kérvényezni lehet. Miért ne? Kérvényezni bármit lehet. Csak minek, ha az ítélet ismeretében tök egyértelmű lenne, hogy teljesen felesleges.

ius latratus # 2017.05.17. 13:13

büfés

Azért merészeltem az engedélyed nélkül megkérdezni, hogy mire gondol, amikor azt mondja, hogy megnyerte a pert, mert pl. egy elévülési kifogás beterjesztésével "megnyert per", ami után az Intrum kéri a per megszüntetését (de hát még itt is eltérhetnék ezer irányba, de nem fogok, mert az téged megzavar), nos, egy ilyennel még nem kérheti a khr által nyilvántartott rendszerből az adatai törlését.
De egyébként ha csak erre vágysz: kérje, azt lehet, legfeljebb utána visszajön sírni a kérdező, s pontosabban leírja, hogy mire gondolt.