BAR lista


drbjozsef # 2018.11.05. 14:02

Nincs ilyen státusz. "Aktív" meg "passzív" van, más nincs.

Ha késedelembe estél a törvény szerinti mértékben és felkerülsz a listára, de megegyezéssel később fizetsz, akkor a teljes teljesítésig aktív KHR listás vagy, majd ez után is rajta maradsz még passzív státuszban 1 évig. Ha időközben nem fizetnél, akkor 5 évig marad fent a passzív.

helloka # 2019.02.20. 15:29

Sziasztok,

1 hónappal ezelőtt kifizettem a barlistás tartozásomat egy összegben a teljes összeget. Az ügyintéző is azt mondta hogy 1 év passzív státusz után véglegesen lekerülök, meg ezt is írják mindenhol, viszont most lekértem a hiteljelentést és már nem vagyok rajta se passzívba, se aktívba. Ez változott vmikor, hogy már nem tesznek 1 évig passzívba, hanem azonnal törölnek a teljes összeg kifizetése után? Intrumos követelés volt.

drbjozsef # 2019.02.21. 05:38

Nem változott.
2011. évi CXXII. törvény 8§.
Egy év a teljes kifizetéstől. Azonnal csak akkor törölnek, ha szabálytalanul kerülsz be.
Talán hiba? Nem tudom.

helloka # 2019.02.21. 07:34

köszönöm. Akkor csendben örülök neki, lehet elnéztek vmit.

Tattila # 2019.04.17. 16:31

Tisztelt Szakemberek,

Kérem, hogy segítsenek az alábbi kérdésben;

Egy folyószámla hitel miatt kialakult tartozást, megegyezéssel fizettem meg a pénzintézet számára. Ennek okán kialakul az 5 éves nyilvántartási folyamat. Ez történ 5 hónapja. Most szeretnék egy jobb státuszba kerülni, azaz az 1 éves időszakkal megfogalmazottba.

Van e arra lehetőség Önök szerint, hogy most újra megkeressem a pénzintézetet, azzal, hogy szeretném kiegyenlíteni az elengedett tartozást, az előzőekben körülírt ok miatt.

Az álláspontunk megfogalmazását előre is köszönöm