Tisztelt Fórum!
Közterület felügyelettől érkezett egy levél, miszerint szabálysértést követtem el. Rossz helyen fordultam vissza. Ha regisztrálok, megtekinthetem a képeket. Regisztráltam, viszont nincsenek feltöltve fotók. Ilyenkor mi a teendő? Nem szeretném befizetni azt a 30000 ft-ot.
Jól gondolom, ha nincs fotó, nincs bírság?!
Köszönöm segítségüket!
Közigazgatási bírság
Vegye fel a kapcsolatot a bírságoló szervvel és tisztázza a helyzetet.
Tisztelt fórum!
2009 szeptember 20-a körül lefotóztak,akkor biztosan kaptam valami papírt róla de nem igazán emlékszem rá.2013 decemberében kaptam a Polgármesteri hivatalból értesítést hogy fizessem be a 30000 forintot!Csekket biztosan nem kaptam mert akkor befizettem volna.mi a teendő ebben az esetben így négy év után?Gondolom ha akkor ki küldik a csekket már tetemes kamat lenne rajta!Nem tudom jól emlékszem-e rá a Tv-ben akkor azt mondták nagyon be vannak havazva és milyen jól jár aki nem kapja meg 6 hónapon belül a csekket mert annak el évül!
Üdv:böce28
Tisztelt fórumozók/szakértők!
Segítségüket szeretném kérni!
2013 november 22.én büntettek meg 10ezer Ftra, kórház előtti Tilosban parkolásért!
Az autót nem én vezettem,viszont bent ültem. Nem tudtam hogy az a hely tilos,és nagyon siettünk,lévén sürgősségire mentünk, ahova előtte fél órával küldött a háziorvosom. A lényeg hogy a legkisebb gondunk volt hogy hol álljunk meg!
A közterület felügyelet megbüntetett,távollétben elkövetett helyszíni bírságot kaptam,mint írtam 10ezer Ft-ot!
Nem fizettem be, pár napja jött is a helyi rendőrkapitányságról a papír,mi szerint Ismeretlen személlyel szemben hivatalból közigazgatási eljárás indult.
Felkértek adatszolgáltásra,ahol kitöltöttem az üzembentartó(saját) adataim. Illetve aláhúztam hogy nem én vezettem.
Azt pedig hogy ki vezette,beírtam hogy közeli hozzátartozó.
(Ezeket ismerősök tanácsolták)
Az lenne a kérdésem,hogy mire számíthatok az ügyben? Egyáltalán indulhat közig. eljárás egy 10ezer Ft-os parkolásról? Ez nem szabálysértés?
Mit tegyek? Várjak? Vagy érdemes ilyenkor bármit is lépnem? Ebből tárgyalás lesz,esetleg sokkal nagyobb büntetés? Vagy hivatkozhattam volna olyanra,hogy sürgősségire mentem(papirom van róla hogy engem vizsgáltak aznap,viszont ugye azt nyilatkoztam hogy nem én vezettem)
Elnézést ha hosszúra sikeredett,várom válaszukat!
Üdvözlettel
Tisztelt Fórum,
Nagyváradi lakos vagyok, s a tavaly áprilisában Nagyváradról Berettyóújfaluba autóztam, amikor egy tilos előzés miatt, egy speciálisan kiépített leshelyen elkaptak s 10000 Ft-ra, helyben megbírságoltak.Bár az összeg kifizethető lett volna , de igazságtalan tartottam, hogy több mint 10 km távolságon kénytelen voltam egy kis sebességű autó után araszolni, amiatt hogy ha kellet ha nem, általában tilos volt az előzés.Amikor már lehetőségem lett volna, nem előzhettem a szembejövő forgalom miatt, de rögtön pár méter után, mivel kb 500 métere volt az első szemből jövő autó... előztem, vesztemre.Nem vettem észre, hogy egy bal oldali mellék utacska miatt megint tilos volt az előzés.Mivel ezt a kihágást kelepcébe csalásként könyveltem el magamban, nem fizettem ki a büntetést,remélve hogy a kihágás elkövetése után 1 évre ELÉVÜL a büntetést.Erre szeretnék egy szakszerű, IGEN/NEM választ kapni.
Előre is köszönöm a segítséget!
Van egy be nem fizetett csekk. Fizesse be, ha meg van még. Ha nem akkor idővel átváltják elzárásra, de még akkor is befizetheti.
Helytelen parkolás miatt a közterület felügyelet megbüntetett. Nem is kicsi összegre, 50.000Ft-ra.
Kiegészítő táblával ( rokkant ) ellátott parkolóhelyre parkoltam. Erre jött ez a szép összeg. Nos, ok vétettem, de ez már azt gondolom az a kategória, amikor az ember felvonja a szemöldökét, hogy ejjnye! Hibáztam ok, de a kezem még nem kellene levágni egyből. Milyen lehetőségek lehetnek ilyen önkormányzati rendeletekkel szemben? Nem vitatom a tényt, hogy szabályt szegtem, az összeget viszont erősen.
Várom az ötleteket! Köszönöm!
Pont az összeg ami fix. Be nem fizetett bírság esetén duplázódik is.
Kedves Fórumtársak!
Az alábbiakban kérném véleményeteket, segítségeteket.
2008. júniusában 100.000,-Ft. közigazgatási bírságot szabtak ki velem szemben, piros lámpán hajtottam át.
A bírságot akkor nem fizettem, be, nem is kerestek azóta sem, mígnem 2013. decemberében az Önkormányzat adóhatósága végrehajtást kezdenményezett az ügyben. Én arra hivatkoztamn, hogy a Ket. 142.§(1) alapján a végrehajtási jog elévült, hiszen a bírásgot megállapító döntás napjától kezdődően az 5 év eltelt. Erre ők azt írják, hogy ebben az esetben az Art. 164.§(6) és (8) bekezdését kell alkalmazni, mely szerint az adótartozás végreghajtásához való jog az esedékesség naptári évének az utolsó napjától számított 5 év alatt élvül el ( és így 2013 december 31-lenne az az időpont, azaz szerintük nem évült el). De az Art 164.§(8) azt is mondja, hogy ez az elévülési szabály az adók módjára behajtandó köztartozás esetén csak akkor áll fenn, ha más jogszabály nem rendelkezik erről. Szerintem pedig a Ket. pont ilyen jogszabály, vagy nem?
Melyik elévülési időpont a valós?
Köszi a segítséget!
Üdv
H.
Tisztelt Fórum!
Az alábbiakhoz kapcsolódóan kérném véleményeteket:
Tavalyi év végén szabálytalan parkolásért (útkereszteződéshez túl közel) megbüntetett a Közterület Felügyelet. A büntetést határidőn túl fizettem meg, ezért feljelentettek a BRFK-nál, akik egy tanúvallomásra szóló felhívást küldtek. Az utolsó előtti bekezdésben utaltak arra, hogy a tanúvallomást megtagadhatja aki saját magát, vagy hozzátartozóját vádolná szabálysértés elkövetésével. Én éltem ezzel a lehetőséggel és megtagadtam a tanúvallomást, mondván, hogy a személygépkocsit ezen időpontban egy hozzátartozóm használta, akit nem kívántam megnevezni.
Kérdésem, mire számíthatok, milyen lépéseket tehet ellenem a hatóság?
Előre is köszönöm a válaszokat
T.Ügyvéd úr!
Lenne egy kérdésem. Az 5-dik kerületben szóváltásba kerültem 2közterület felügyelővel vagyis 1-el de a feljelentést mind a ketten aláírták a lényege egy mindkét oldalról behajtani tilos ahol lefényképezett sisakkal a fejemen a motoron ülve 2lábam földön álló helyzetben az uttesten és telefon a fülemnél ez ami a képen látszódik ez az egyik. A másik feljelentés hogy megtagadtam az igazoltatást, a felügyelő nem jött elém igazoltatni illetve nem szólított fel hogy papírokat szeretne tőlem stb..nem történt igazoltatás,a motor oldalától kb 1,5-2méter távolságból "kiabáltunk"egymással.Be kell mennem a rendőrségre meghallgatásra és szeretném megkérdezni, hogy van-e bár milyen érvelési jogom.Köteles-e a felügyelő feltartóztatni vagy rendőrt hívni igazoltatás céljából vagy azért mert ketten vannak hihető-e a sztorijuk hogy egy álló motor amin rajta a sofőr melyet lefényképezett nem igazolta magát és elment mert akkór hogy készült volna ez a kép illetve nem lett volna szóváltás sem, és utólag így feljelenthet olyanért ami nincs azért mert ketten az egy ellen aláírják a feljelentést egyébként a kép nem bizonyító jellegű ,hogy behajtottam bár arra még azt mondom behajtottam de az igazolás elmulasztását nem szeretném h rám verjék.Mit tehetek ilyenkor?!Köszönöm előre is a segítségét.
„A közterület-felügyelő által alkalmazható intézkedések:
A közterület-felügyelő hivatalos személy. Jogosult a jogszerű intézkedésével érintett személy személyazonosságát megállapítani, igazoltatni. A közterület-felügyelő felszólítására az állampolgár köteles személyazonosságát igazolni, ennek elmulasztása szabálysértési eljárást von maga után.
További intézkedések:
szabálysértési eljárás kezdeményezése feljelentéssel
közigazgatási hatósági eljárás kezdeményezése
helyszíni bírság kiszabása”
Tisztelt Fórum! Közigazgatási birsággal kapcsolatban jogi segitséget kérnék.Jogosulatlan úthasználatért megbirságoltak 156000-Ft-ra Érvényes viszonylati jeggyel közlekedtem A-B pont között,hazafelé tartva sajnos eltévedtem,kb.20-25 km-t haladtam egy másik úton,majd visszatértem az eredetire.Megpanaszoltam a rendőrségi határozatot,elutasitották.Jogtalannak tartom az eljárást,főleg a birság összegét.Van-e lehetőségem jogorvoslatra,és hogyan?
Tisztelt Ügyvéd úr!
Hiányos jogi ismereteim okán fordulok Önhöz és tanácsát kérem. Történt 2014.04.08-án, hogy lejárt a jogosítványom, én ezért az autómat leparkoltam egy egyirányú utcában, szabályosan és azóta nem használom. Időközben 04.24-én a Bécsi út felújítása miatt az utca forgalmi irányát felcserélték, megfordították. Másnap 04.25-én délben pedig kaptam egy 30.000 Ft-os közigazgatási bírságot tiltott behajtás okán. Azt fontosnak tartom elmondani, hogy előzetesen semmilyen tájékoztatást, táblát, szórólapot nem helyeztek el a környéken sem pedig bármilyen fórumon. Természetesen amint lehetett én befáradtam az III. kerületi Rendőrkapitányságra ahol átirányítottak a Közterület felügyelethez. Ott azt a tájékoztatást kaptam, hogy semmit nem jelent a lejárt jogosítványom és azt bárki mondhatja, hogy ott állt amikor megfordították az utca haladási irányát.
Azt szeretném kérdezni, hogy mit tudok tenni és milyen hivatalos lépésekkel tudok jogorvoslattal élni?
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm,
Tisztelettel,
Nagy László
„milyen hivatalos lépésekkel tudok jogorvoslattal élni?”
Hivatkozol a jogszabályra, szó szerint értelmezve azt, és előadod, hogy a szabályszegés (a tiltott behajtás) nem valósult meg, mert te amikor te oda behajtottál, akkor az még nem volt tilos. Az viszont nem hátrány, ha tudod bizonyítani, hogy az autó már egy hónapja ott áll egy helyben, hiszen a közterület-felügyelet is éppen ezen lovagol.
Kedves gerbera317!
Hálásan köszönöm a válaszát. Az nekem is tiszta volt, hogy jogtalan a bírság indoklása a hatóság részéről, mivel nem én hanem az utca váltott irányt, időközben. Sajnos egyértelmű bizonyítékkal nem rendelkezem az ott eltöltött idővel -ha csak a lejárt jogosítványom nem minősül annak- akkor mit tudok tenni?...Ők azt állítják, hogy én odaadhattam a kocsit másnak aki a szabálysértést elkövette. Persze senki sem használta az autót rajtam kívül.
Ha minden az autóval kapcsolatos kötelezettségem rendben van -kötelező, műszaki vizsga, súlyadó..stb. akkor miért is nem parkolhatok szabályosan, hosszabb ideig ugyanott?...nem értem.
Köszönettel,
Nagy László
A lejárt vezetői engedély a vitatott szabályszegéshez valóban nem kapcsolódik. Más oldalról kell bizonyítani, hogy mióta állt az autó ott.
Kedves Jogászok!
2013.11.25-én helyszínen megbírságoltak záróvonalon átlépésért, ill. lejárt jogsi miatt. A szabálysértést elismertem, a csekket átvettem, de sajnos munkanélküliségem okán nem tudtam a határidőig befizetni.Ha késéssel befizetem, elfogadják-e?
Köszönettel, jesna
Kedves jesna!
Igen, elfogadják.
Üdvözlettel: Agent Cooper
védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…
Köszi Cooper ügynök. :)
Tisztelt Fórum,
pár nappal ezelőtt kaptam egy közigazgatási bírságot, zebrán mentem át piros lámpánál. 30.000 ft, ezt elismertem. Segítségüket kérném, hogy bármilyen más lehetőség, netán közmunka, később börtönbüntetés letöltése lehetséges-e, mert nincs erre pénzem. Illetve ha nem fizetem be akkor milyen következményei vannak és milyen ügyintézési idővel számolhatok? Bármilyen megoldás érdekel ami nem pénzbüntetés.
Válaszukat köszönöm
Kivonják az autódat a forgalomból.
„zebrán mentem át piros lámpánál”
Ez a szösszenet olyan nemtudásra vall, amiért rendes esetben nem illetne meg a jogosítvány.
adamn535 jobban jársz a közunkával. Kérelmezd a közmunkára való átváltást.
Saját érdekedben a bevonulást nem ajánlanám hacsak nem vagy már priuszos.
Viszont örülhetsz, hogy ennyivel megúsztad, és nem rántották be a jogsidat.
Tisztelt jogászok!
2014.05.12-én kézhez vettem egy végzést a ... Megyei Jogú Város Jegyzőjétől, miszerint a Vas Megyei RFK közigazgatási bírság után adók módjára történő behajtást kezdeményezett náluk egy 2008-as ügyszámot megjelölve. Erre az ügyszámra hivatkozva levelet írtam az RFK-nak tájékoztatást kérve.
Válaszukban tájékoztattak hogy 2008 szeptember 21-én gyorshajtáson kaptak ezért 2008 november 17-én közigazgatási bírság kiszabásáról rendelkeztek. A határozat tértivevénye 'ismeretlen helyre költözött' jelzéssel érkezett vissza ezért 2009 február 12-én intézkedtek a határozat hirdetményi úton való közlésére. Mivel a kiszabott határidőig nem fizettem be a bírságot ezért 2014 április 4-én kezdeményezték az adók módjára való behajtást!
Lakcímem mindig volt és más ügyben (autóm eladása utáni tilosban parkolás) többször is elért az RFK. A törvényeket böngészve találtam 90 napos kézbesítési- és 6 hónapos elsőfokú eljárás befejezési határidőt de ezek 2011-től érvényesek. 2008-ról csak 60 napos büntetés kiszabási határidőt találtam. Szeretném kérni a segítségüket abban hogy az ügy menetét látva nem lehet-e figyelembe venni valamit ami miatt jogvesztő lenne a követelésük!? A levelükben az adózás rendjéről szóló törvényre hivatkozva állítják hogy nem évült el és fennáll még a tartozásom de úgy gondolom ez a törvény a 2014 április 4-i behajtási kezdeményezésük óta vonatkozik ide. Az előtte eltelt 5 és fél évre amíg közigazgatási hatósági eljárás volt, arra milyen elévülés vonatkozik? Kérdezném még hogy kérhetek-e bizonyítást az esetről, műszer hitelesítési dokumentációt, és ha a tartozásom fennáll, közmunkára való változtatást?
Válaszukat előre is köszönöm!
horvazzo
horvazzo
A kézbesítés ellen ha úgy gondolja, hogy történt jogszabály sértés vagy önhibáján kívül nem vette át, akkor egy kérelmet írhat. Ebben a kérelemben elő kell adni azokat a tényeket, körülményeket amelyek a kézbesítés szabálytalanságát igazolják... De lehet már erre sincs semmilyen lehetőség... a kapott levélben több tájékoztatás van különféle jogorvoslati lehetőségről.
2008.-ban ha emlékezete szerint valóban volt gyorshajtása akkor kár bizonyítást kérnie. Ha 100%-ra meg van győződve, hogy minden egyes sebességhatárt betartott akkor éljen ezzel is, de valószínű ebből is már rég kicsúszott.
Az elévülésekről nem írnék, mert láthatja, hogy a hatóság még 5 év után is behajt mindent...
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02