Közigazgatási bírság


tothvili # 2013.04.19. 18:31

Használd ki a kiskaput. Nem vagy köteles sem magadat, sem közeli hozzátartozódat megnevezni.

SnaiPear # 2013.04.22. 20:00

Köszönöm a választ, tothvili! Akkor tehát mit kell tennem?

tothvili # 2013.05.06. 18:19

Semmit, megvárni a rendőrségi adatbekérőt, azon van egy olyan válaszolási lehetőség, ahol is nem kívánod megnevezni az akkori gépkocsivezető személyét.

muvesz50 # 2013.05.06. 22:21

Senki ne reménykedjen közigazgatási bírság esetében még a legkisebb méltányosságban sem. Velem ugyanis elhalálozott 24 éves fiam gyorshajtás bírságát (70.000,- Ft) akarták kifizettetni. Másfél évig cirkuszoltam a létező összes rendőri szervvel, mire az akkori országos rendőr főkapitány keresett egy "kiskaput" és persze talált. Ugyanúgy találhatott volna a többi szerv is, de nem akart, mert a pénzt mindenáron be kell szedni.

gerbera317 # 2013.05.08. 18:19

Kedves muvesz50, úgy írsz, mint a lúzerek általában. Tudd hát meg, ha nem vagy vétkes, akkor az eljárásból a "nagykapun" keresztül távozhatsz, emelt fővel, és még tisztelegnek is hozzá. Elég gyenge bizonyítvány az neked, ha csak a főrendőr hivatali visszaélése árán tudtál szabadulni abból az eljárásból, amiben nem is voltál vétkes.

ákos30 # 2013.05.09. 15:37

Üdvözlök Mindenkit!

Közig bírság kiszabása eseten,ha a gépjárműt ténylegesen külföldi állampolgár vezette,akkor rajta hogy hajtja be a hatóság a bírságot? A szombathelyi kapitányság kiküldi külföldre az illető részére a bírságról szóló határozatot? Tudna nekem erről valaki valamit?

porcmistrec # 2013.05.11. 07:31

ákos30

A rendőrség a tényleges üzembentatónak küldi ki a közig. bírságot. Az hogy ki vezette, olyan szinten indifferens, hogy említésre sem méltó. Különben is, hogyan tudnák megállapítani, ha nem állítottak meg helyszíni ellenőrzéssel? Te meg utólag azt mondasz, amit akarsz. Objektív felelősség alá tartozó bírság, mellőzve a tényleges vezető kilétének felderítését. Az szabálysértésnél van.

Üdv,

ákos30 # 2013.05.11. 11:54

"Mentesül az üzembentartó a közigazgatási bírság megfizetése alól akkor is, ha a gépjárművet a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta, és (feljelentéssel, felfüggesztő határozattal) ezt a használatba vevő személy olyan teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatával, vagy azon gépjárművek esetében, amelyek külön jogszabály alapján a közúti forgalomban menetlevéllel, illetve fuvarlevéllel vehetnek részt - olyan menetlevéllel, vagy fuvarlevéllel igazolja, amely tartalmazza

a gépjármű hatósági jelzését,
a természetes személy üzembentartó és használatba vevő nevét, születési helyét, idejét, lakcímét,
nem természetes személy üzembentartó és használatba vevő esetén annak megnevezését és székhelyének (telephelyének) címét,
valamint azon időszak megjelölését, melyre a gépjármű használatát a használatba vevő az üzembentartótól átvette."

Ha én kölcsönadásival tudom bizonyítani,hogy a bírság kiszabása esetén nem én mint üzembentartó vezettem a kocsit,akkor szombathelyről külföldi ismerősömhöz
kiküldik a határozatot a bírságról??

porcmistrec # 2013.05.13. 20:55

Nem tudom, nem vagyok jogi vegzettsegu, de nem hiszem hogy a rendorseget ez erdekli. Ha gondolod lebbez fel, hatha birosagra jut az ugy. Azert elotte kerdez meg egy jogaszt.

SnaiPear # 2013.05.15. 12:14

tothvili: sajnos a 29. napon erkezett postan egy csekk, az uzembentartonak. Ugyhogy ez nem jott be :( Azt irja, hogy 30 napom van befizetni a kozigazgatasi birsagot :-/ Megprobalom megfellebbezni.

Whisper # 2013.05.16. 07:10

T. ákos30!

Ha a "kölcsönadási" tartalmazza mindazokat az adatokat, amit sikerült a kérdésben is beírni és a két félen túl még legalább két tanú aláírta, akkor mentesülsz. Ha kijönne a bírság, akkor be kell küldeni a szerződést. Ez után megszüntetik az eljárást ellened és kiszabják a bírságot a másik félnek.

Amúgy van mintája a neten a rendőrségnek, amit biztosan elfogadnak, mert minden adatot tartalmaz, érdemes azt használni, azzal biztosabban nem kötözködnek.

Üdv,

knegabica # 2013.06.05. 11:51

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a közteresek megbüntették anyukámat mert szabálysértést követett el (nem ő vezette az autót), de nem küldték hogy nyilatkozzon ki vezette az autót. Egy fénykép van. Ha nem fizeti be akkor mi lesz ennek a következménye?
Köszönöm válaszotokat!

rokonok # 2013.06.07. 15:55

Közalkalmazottaknál összeférhetetlenség áll-e fenn, ha a magasabb vezető állású testvére, illetve a vezető sógorának leánya dolgozik együtt. Tudomásom szerint a Kjt 41§ és az MT 294 § (1) b. alapján összeférhetetlen, mert irányítása és felügyelete alatt állnak a rokonok a magasabb vezetőnek. Csak non-profit működésénél nincs összeférhetetlenség.


Összeférhetetlen állapot-e közalkalmazottaknál, ha a magasabb vezet? testvére dolgozik együtt, illetve a vezet? sógorának lánya. Tudomásom szerint

mosza (törölt felhasználó) # 2013.06.08. 05:01

Üdv Rokonok!

A kérdésnek milyen jogi vonatkozása van a közigazgatási bírság topicban?

A régi közoktatási törvény (1993. évi LXXIX. tv. Kt.) (amelynek egyes szakaszai jelenleg is hatályban vannak) 15.§ (6) bekezdése szerint közoktatási intézményben történő foglalkoztatás esetén a Kjt. 41.§ (2) bekezdés a) pontja nem alkalmazható. Ez a szabály 2012.szeptember 1-ig volt hatályban.

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvényben hasonló szabállyal nem találkoztam. Ebből számomra az következik, hogy az összeférhetetlenségi szabályok fennállnak, azonban az élet ettől rugalmasabb és intézmények kiválóan működnek úgy, hogy a vezető testvére, felesége is az adott intézményben dolgozik.

A köznevelési, közoktatási rendszer 2012. évben megkezdett átalakítása során a Kt-ből sok rendelkezést hatályon kívül helyeztek, több szabály hatályban maradt. A régi és az új szabályokat párhuzamosan kell alkalmazni. Ez a jogalkalmazást nehezíti,az új törvény sok esetben a korábban szabályozott viszonyokról hallgat, hasonló szabályokat vagy "esetleg ugyanolyan" szabályozást nem tartalmaz.

Üdv.

mosza

meztelencsiga # 2013.06.20. 21:16

Tisztelt Címzett!

Érdekes helyzetbe keveredtem a minap. Eddig egyik ügyvéd ismerősöm sem tudott érdemi választ adni az esettel kapcsolatban.

Történt, hogy nagymamám autóját használom fél éve és sajnos a héten mozgássérült helyen parkoltam figyelmetlenségem miatt, ahol több napig nem néztem az autóra, mert nem használtam. 2 db 50.000 Ft-os bírsággal sikerült csökkentem ezzel a pénztárcám...elméletben.
Ugyanis nagymamám, mint az autó tulajdonosa és üzemben tartója májusban elhunyt. A hagyatéki eljárás folyamatban van, várhatóan még egy hónapig biztos nem történik előrelépés benne.

Bár elismerem tévedésem, és a büntetést is, annak mértékét azonban túlzónak tartom, ezért nem kívánom befizetni azt. Kérdésem, hogy fenti esetben kinek és milyen hátránya származhat felelőtlen viselkedésemből (a kerületen kívül természetesen, ami nem kapja meg a büntetésem)?

Ügyvéd ismerősöm szerint ilyen esetben szabálysértési eljárást nem tudnak indítani, hiszen az üzembentartó nem él. Arról pedig szintén nem tud nyilatkozni elhunyt nagymamám, hogy valójában nem ő használta az autót a kérdéses időben.

Befizessem? Hagyjam?

sajttukac # 2013.07.21. 15:14

Sziasztok! két kérdésem van. 1 :Tud-e abban segíteni valaki,hogy érvényben van-e a következő jogszabály?"A sebességmérők használatát, illetve az általuk rögzített felvételek szabályszerűségét a 18/2008. (IV. 30.) GKM rendelet II. fejezet 1.1.4. pont a) alpontban a törvény rögzíti a sebességmérők követelményei között: "Legyen képes dokumentálni a szabályszegést elkövető gépjárműveket oly módon, hogy a szabályszegés észlelését és a felvétel elindítását megelőző időtartamban, legalább 15 másodpercnyi eseményt rögzítsen". Azért kérdezem mert a rendőrségi felvételen amit megnéztem a gyorshajtásról a következő időpontok és sebességek tartoznak 1. kép:13ó 45p 30s 80km/ a 2.kép: 13ó 45p 30s! 80km/h a 3.kép: 13ó 45p 34s 54km/ a 4.kép:13ó 45p 40s 5.kép:13ó 45p 42s 43km/h! a 6.képen a 60-as tábla van lefényképezve 12ó 33p 30s /ekkor nem vagyok rajta/
2.kérdésem felebezhetek-e erre a törvényre hivatkozva? segítségeteket előre is köszönöm! :)

gerbera317 # 2013.07.22. 13:18

felebezhetek-e erre a törvényre hivatkozva?

Fellebbezni bármilyen jogcímen lehet, úgyhogy igen. Csakhogy a kérdésed nem jó, az én - egyébként teljesen korrekt - válaszom pedig egy nagy "nesze semmi, fogd meg jól". Szóval mi a kérdésed?

sajttukac # 2013.07.22. 20:01

Szia Gerbera!a kérdés a köv:18/2008. (IV. 30.) GKM rendelet II. fejezet 1.1.4. pont a) alpont érvényben van-e v hatályon kívül helyezték-e?Köszönöm segítséged

Véleményem # 2013.07.23. 21:33

meztelencsiga

Fizesd be.

sajttukac

Ezt az internet is megmondja neked.

Gabicsek # 2013.07.23. 21:46

Itt szépen a bal oldali menüből előhívod az "Optijus - törvénytár" menüt, beírogatod az évszámot és rendeletszámot, és kiadja a hatályost. Ilyen pontot egyébként nem láttam, de így meg tudod nézni.

gerbera317 # 2013.07.23. 21:52

Sajtkukac,

Az nem II. fejezet, hanem II. számú melléklet. Az 1.1.4. pont nem létezik, és természetesen további a) pontja sincs neki.

Önállóan keresni nem tudsz az interneten? Akkor kattints ide:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

szoldaticsgergo # 2013.07.29. 08:44

Szép napot mindenkinek! Egy kis segítségre lenne szükségem. Tavaly volt egy két kihagasom es kaptam pár büntetést , de mivel nem jött róla felszólítás nem foglalkoztam vele. Mint később kiderült (pár napja) jött felszólítás , csak megfeletkeztem arról ,hogy mamamhoz vagyok bejelentve ( ő pedig nem szólt ...) . A minap néztem a leveleimet mikor nála voltam es kb. Egy tucat érkezett , ebből a 2 utolso Tb. Biróság ... kozigbirsag befizetésének az elmulasztása miatt elzaras tárgyalás 8.13. , hol tudom megkérdezni mennyit kell befizetnem ? Vagy mit csináljak ? Elzárás szoba se jöhetne . Segítséget előre is köszönöm .

Üdv. Gergő

monalisa1 # 2013.07.29. 09:57

Nehéz lesz bizonyítani, hogy mind ez idáig egyetlen levél érkezéséről sem volt tudomásod. (Ha a "mama" az idős nagymamád és esetleg van orvosi papírja a fokozatos szellemi leépüléséről..., azt feltétlen vidd magaddal.)

A tárgyalásra feltétlen menj el! A büntetésként fizetendő összeget ott majd megmondják., el nem engedik legfeljebb mérséklik, valamint próbálj részletfizetést kérni. (Ha nincs semmi jövedelmed az gáz...)

---
  • laikus hozzászóló
Sherlock # 2013.07.29. 10:10

És ha ilyen jellegzetes neved van, akkor ne ezzel regisztrálj fórumokra (főleg ilyen ügyben ne), mert valaki megláthatja az étteremből is akár.

Véleményem # 2013.07.30. 01:38

szoldaticsgergo

Ha van csekk akkor fizesd be a bírságaidat. Azzal lényegében le lesz tudva minden. Most jelenleg tárgyalják hogy hány nap elzárásra váltják át, de még be lehet fizetni. Ha nincs csekk akkor lehet hogy már késő...

Nézd át a leveleket, az összeg nem változott mármint a közig bírság összege amit eredetileg kiszabtak, azt váltják csak át.

Ha meg volt az elzárás tárgyalása akkor arról is kapsz értesítést mikor kéne bevonulni és mennyi időre...

Érdeklődni az ügyszámok alapján a rendőrségen illetve bíróságon tudsz.