Közigazgatási bírság


Norbig # 2013.01.21. 14:10

ZÖLDJANIKA

Nem kell aggódnod, ugyanis elzárás nincs a közigazgatási eljárásban...

supapa # 2013.02.04. 10:47

Szeretném ha a választ az email címemre is megkapnám.
Közigazgatási bírságot itt alaposan kitárgyalták már, de nem találom azt ami rám is vonatkozhat.
2010 decemberében gyorshajtás, közig.bírság. Egy részét a helyi önkormányzatnál befizettem. Ma, két év után megjött a helyi jegyzőtől egy levél, miszerint adók módjára hajtsa be rajtam a hátralévő összeget.
Miként tudja ezt megtenni, ha sem munkahelyem nincs, sem vállalkozó nem vagyok. Nincs, csak a saját nevemen lakásom, vagyonom (ártatlan feleségemmel közös van)
Mit tudnak velem kezdeni?
Valahol itt olvastam, hogy közigazgatási bírságért nem ültethetik le az embert.
Köszönöm a választ!

Véleményem # 2013.02.04. 22:38

Meg találják a módját, hogy valamilyen formában pénzt vonjak le. Vagy az autót kivonatják a forgalomból. Ha ez nem sikerül, akkor legvégső esetben leültetik az embert...

Zoli08 # 2013.02.04. 23:00

Sziasztok!

segítségre lenne szükségem!2012. novemberében a belvárosban forgalom elől elzárt területen álltam meg.Hátulról sunyiba lefényképezett a közteres és kaptam is egy szívhez szóló levelet,hogy nyilatkozzak,hogy ki vezette az autó,mert az adott időpontban szabálysértést követtem el.
Ez ált a levélben:
" A jármű vezetője elkövette az1/1975. (II.5.) KPM-BM eggyüttes rendelet (KRESZ) 18.§(1) bekezdés k. pontjába ütköző, és a a szabálysértésekről , a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II törvény 224.§ (1) bekezdése szerint minősülő közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértést. "

Itt nyilatkozhatok úgy,hogy nem én vezettem az autó, hanem valamelyik családtagom.És ugye családtagra nem kell terhelő vallomást tennem!
Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

ius latratus # 2013.02.05. 09:14

Aha. Miért nem a "Legyen a zene mindenkié" - szobába tetted be?

Gabor0511 # 2013.02.20. 12:28

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni egy közigazgatási bírság kapcsán (gyorshajtás). Sajnos a családi körben előfordult már néhány bírságolás, de ilyennel még nem találkoztam.

Tegnapi nap folyamán kaptam kézhez egy sima postai küldeményként érkezett levelet a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságtól, ami egy felszólítás közigazgatási bírság megfizetésére.

Értetlenül olvastam végig a levelet, hiszen minden előzmény nélkül érkezett. Mai nap felkerestem az elektronikus ügyfélszolgálatot, majd beszéltem egy ügyintézővel is.

Kiderült, hogy egy 2012.11.14-ei esetről van szó, és a rendőrség nyilvántartása szerint 11.20-án és 11.27-én megpróbálták kézbesíteni az értesítést. Ezek után 12.14-én és 12.20-án pedig a kézbesítési vélelem beálltát. A fentiekből én semmit nem kaptam meg, pedig napi rendszerességgel ürítem a postaládám. (Korábban sajnos volt példa arra, hogy a postás úgy dobott a postaládába tértivevényes levelet, hogy azt senki nem írta alá.)

A problémám az, hogy a fentieket nem tudom bizonyítani. Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?! A felszólító levél már végrehajtással és forgalomból való kivonással fenyeget, amit mindenképpen szeretnék elkerülni. Mivel az eset több mint 3 hónapja történt, ezért a bírság megfizetését is szeretném elkerülni, hiszen azt sem tudjuk beazonosítani, hogy ki vezethette az autót.

A hozzászólásokat előre is köszönöm.

Gábor

Véleményem # 2013.02.21. 21:14

A bírságot be kell fizetni minden bizonnyal. Utána kell járni hogy mikor hol történt a gyorshajtás, kép biztos van róla. Ha ezt látta akkor ki kell fizetni a bírságot és remélhetőleg nem lesz rosszabb következménye.

violavirag # 2013.03.01. 09:48

Kedves Gábor!
Mikor bementél az ügyintézőhöz, akkor nem dugták az orrrod alá a tériket? Mert, hogy Ők megpróbálták kézbesíteni, azt bizonyítani is kell, mégpedig a tétivevényekkel. Na most, ha a hátuljára azt írta a postás, hogy nem kereste, akkor áll be a második kézbesítést követő ötödik napon a kézbesítési vélelem. Akkor arról is kell, hogy értesítsenek. feltéve, hogy jó címre kisérelték meg a kézbesítést. De ha nem a Te általad bejelentett lakcímre, amit az Okmányirodában tartanak nyílván, akkor az megint az Ő saruk. Mindenképp írj kérvényt, hogy Te nem mulasztottál, és kéred, hogy mutassák be a tértiket.
Lakcímkártyát csatolj fénymásolatban.

tothvili # 2013.03.01. 20:39

Zoli08:
Igen, hivatkozhatsz.

tothvili # 2013.03.01. 20:46

Marci77: ugyanazt tanácsolom, mint az előzőnek.

monalisa1 # 2013.03.02. 10:59

Zoli08!

Végső soron fizet a gk. üzembentartója aki vélhetően nem fog vállon veregetni téged...

tothvili # 2013.03.10. 10:03

monalisa:
Nem jól tudod, a kisebb fokú szabálysértés nem tartozik az objektív alá.

balage89 # 2013.03.19. 14:25

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Napokban kaptam egy 30e ft-os csekket Szombathelyről... (Lakott területen 50 helyett 69km/h, és a fényképpel is úgy tűnik minden rendben van sajnos :( )
A kérdésem igazából az lenne, hogy az ilyen összegű bírságot ledolgozhatom-e közmunkában, és ha igen akkor hol és milyen módon tudom ezt a szándékomat jelezni?
Valamint ha ez nem játszik kérhetek/kaphatok-e részletfizetést?

Gabicsek # 2013.03.27. 18:19

Nem lehet ledolgozni, ki kell fizetni.
Ha jogerőre emelkedett a határozat (de csak akkor) kérj részletfizetést, azt megadják három hónapra.

Akrio # 2013.04.03. 14:51

Sziasztok.

Ha a rendőrök elutaznak hozzám 200km-t , akkor azt behajták rajtam ?

Gabicsek # 2013.04.03. 19:36

És miért utaztak hozzád 200 km-t?

Akrio # 2013.04.03. 20:20

Azért meg nem találtak más elérhetőséget csak a bank által kiadott lakcímem . És eljöttek , de hogy miért nemtudom . Lehet házkutatást akartak hogy a 4ezer forintos termék nállam van e ? Vagy nem tudom .

Akrio # 2013.04.03. 20:21

5000ft alatti szabálysértésnél mi a bűntetés?
Megtérítettem .

Véleményem # 2013.04.04. 21:13

Nem tartom valószínűnek azt a 200 km-t a leírtak alapján. Megkeresés útján lehetett inkább, ennyit nem utazgatnak csak úgy lakcímre vagy otthon van vagy nincs alapon...
De ez nem is közig bírság téma...

1.bendeguz # 2013.04.12. 16:28

Ha netán valaki büntetést kap , hogy Bp . XVIII . kerület Péterhalmi úton 40 km helyett 60 vagy nagyobb sebességel közlekedett azt ki tudom húzni a slamasztikából.

ez a segítség csak a 2013. Április 8 és április 12 nap 15 óráig elkövetett sebesség túl lépések esetében lehetséges. illetve ki tudom tólni max 15 ig tartó idő közre.

Szerencsére sikerült lefotóznom hogyan basszák át az embert a rendőrök kamu tábla kihelyezéssel.

cincimóki # 2013.04.17. 17:25

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Barátnőmet megbüntették a XIII kerületben, közig bírság kiszabására került sor.
30 000 ft.
Nagyon magas összeg, tekintve hogy egyedül neveli a gyermekét, magas hiteltörlesztő részletet fizet.
Autó 25 éves, sajnos KRESZ 14§/n alapján bűntették.

Mit tehet?
Méltányossági kérelemnek lehet helye?
Hova forduljon?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, előre is!

Cini

gerbera317 # 2013.04.17. 19:14

Autó 25 éves, sajnos KRESZ 14§/n alapján bűntették.

Nos, ha ez szerinted korfüggű, akkor légyszíves azt is megírni, hány éves a kapitány, és én itt és most leteszem a nagyesküt, hogy válaszolni fogok a kérdésre.

monalisa1 # 2013.04.17. 20:08

Közigaztatási bírságot mérsékelni, elengedni jogszabályilag nem lehet, részletfizetés kérhető 3.000 Ft illetékbélyeg társaságában. / "Behajtani tilos" esetében a közigazgatási bírság 30.000 - 300.000 Ft között van. / Esetleges nemfizetés esetén adóként behajtják. / A kérelmet oda kell címezni ahonnan a hatósági levél jött, tértivevényes levélként feladva. / Arra figyeljetek hogy a határídőt betartsátok.

cincimóki # 2013.04.18. 07:06

Köszönöm a választ, eszerint fogunk eljárni.

Észrevételezést köszönöm, több kérdésem nincs:-)

Cini

SnaiPear # 2013.04.18. 13:45

Sziasztok,

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

XIII. kerületben kaptam egy (KRESZ 17. 1/E mozgáskorlátozottak részére fenntartott) helyszíni bírságot. Egy kocsinyi helyet kell kihagyni táblaszerint, felfestés nincs. Egy kocsi már állt ott, kisebb smart vagy toyota nem is figyeltem, beálltam utána megörülve a helynek, mikor később lementem az autóhoz látom, hogy a kis kocsi kiállt a helyről és engem pedig megbüntettek... Normál esetben elismerem "bűnösségem" és befizetem a bírságot, de ez 50.000Ft-ról szól (!) és nem is tartom jogosnak. :-(

Amennyire tudtam, átnéztem a szabályokat és nem találtam pontos leírását annak, hogy mennyi helyet kell kihagyni, interneten tájékozódva másoktól is azt olvastam, hogy "egy autónyi hely" a megfogalmazás, ami egy "kicsit" pongyola...

A papíron, ami a szélvédőn várt, nyilatkoznom kellene, hogy ki vezette az autót, és úgy tudom, hogy 2012 szeptember óta a parkolási szabálysértések már nem tartoznak az objektív felelősség körébe.

Mit tegyek, próbáljam meg megfellebbezni a bírságot? Ha igen, ezt személyesen vagy írásban? Ha nem teszem vagy elutasítják, akkor mi történik a továbbiakban, ha nem fizetem be a bírságot? Kell-e nyilatkoznom, hogy közeli hozzátartozóm vezette az autót, akiről nem adok ki adatokat? Ebben az esetben folytatják az eljárást vagy megszüntetik?

Előre is köszönök minden segítséget!
Gy. Kálmán