Közigazgatási bírság


horex # 2010.11.10. 19:10

Zsolttt

60 nap alatt kell az első levelet elküldeni, nem hat hónap
Fellebbez és kérd ki, mikor vetted át a korábbi tértivevényes leveleket, azt is tárolják ott

Ha mégis átvetted vesztettél, ha nem, nyertél

Jaynaz # 2010.11.09. 13:55

jav.: visszautasítják=elutasítják

Jaynaz # 2010.11.09. 13:53

Tisztelt mindenki,

A sárgalámpás ügyem igen érdekes kafkai fordulatokat kezd venni!

Történt, hogy szept.közepén lefotóztak. A képen az volt látható, ahogyan az autómmal egy sárga lámpa vonalán már túlvoltam. Nem a vonal előtt, hanem a vonalon túl volt az autóm, egészen pontosan, az úttesten lévő vonal a hátsó kerekeimnél volt.

Megírtam az "észrevételem" a szombathelyi vitézeknek, az ottani Call center javaslatára. Világosan megírtam, hogy már túl voltam a lámpán, továbbá idéztem a törvényt is, miszerint, nem hogy a vonalon túl, de még előtte sem kellett volna feltétlenül megállnom, hiszen a jólismert paragrafus szerint, ha már nem lehet biztonságban megállni a sárga előtt, akkor át kell haladni a keresztezősen.
30 nap elteltével most kaptam egy határozatot, hogy de, mégiscsak megbüntetnek 50e Ft-ra, észrevételemet visszautasítják, pont. Most hívtam a Callcentert, ezúttal azt javasolták, fizessem be és ne fellebbezzek mert nincs esélyem. LOL.

Légyszi aki tud segítsen, hogy
  • nyilván most fellebbezek -- de utána, ha a Kafka-rendőrség azt is elutasítja, mi fog történni? Bíróság, per, valami? Szóval milyen jogorvoslati lehetőségeim vannak egy esetleges fellebbezés-elutasítás után, tekintve, hogy teljesen jogtalan eljárás folyik ellenem? NAGYON KÖSZÖNÖK minden segítséget.
sleepy # 2010.11.08. 11:12

Tisztelt Mindenki!

Buszmegállóban álltam meg pár percre, ennek kapcsán kaptam értesítést közigazgatási eljárás megindításáról. A kérdésem az volna, hogy (rosszul éreztem magam azért álltam meg, villógó be volt kapcsolva) van-e értelme fellebezni, vagy ez senkit nem érdekel és mindenképpen kiszabják a bírságot.

Köszönöm,
Andi

Zsolttttt # 2010.11.07. 20:23

Jó napot!
2010. február 16-án megállni tilos helyen parkoltam (15 percet).
A közben odaérkező rendőrök feljelentettek automatikusan.
19-én kaptam egy levelet, miszerint közigazgatási eljárás indult ellenem aznap, 19-én.
Azóta nem jött semmi.
2010 október 18-án írtak egy levelet, amiben értesítenek, hogy 30 e ft-ot be kell fizetnem, vagy ha már a megküldött határozathoz csatolt csekket befizettem (ismétlem, nem jött semmi ez idő alatt), akkor tekintsem ezt tárgytalannak.
Kérdésem az lenne, hogy be kell-e fizetnem az összeget, vagy hivatkozzak a rég letelt 6 hónapra???
És ha hivatkoznom kell ügyvéddel írjak levelet? vagy mi ennek a módja?

Nagyon köszönöm segítségüket!
Tisztelettel:
Zsolt

DexterMD # 2010.11.07. 19:41

*Grád Úr
(Elnézést kérek az elírásért.)

DexterMD # 2010.11.07. 19:40

Tisztelt Gráf Úr!
Köszönöm megtisztelő gyors válaszát. Az általános tapasztalatok alapján, ha a helyszínen nem ismertem el az elkövetés tényét és feljelentés lesz belőle, közigazgatási eljárással, akkor általában ugyanúgy 10000 Ft-ról jön a levél? Vagy előtte még van meghallgatás is a kapitányságon?

Amennyiben másodfokra kerül az ügy a kiszabott összeg már nem változik gondolom. Fellebbezésnek ilyenkor is van díja?
(Jobboldali vagyok, de még nem orvos sajnos, hanem szegény diák, így jövedelmem sincs egyelőre...)

Szép estét kívánva:
Dexter

Grád András # 2010.11.07. 19:16

Kedves DexterMD! ("Jobboldali Orvos"?)

A bizonyítás sajnos e körben Önt terheli, és bár én készséggel elhiszem, amit Ön ír, nem akarom áltatni, a szabálysértési eljárásban a rendőr szavának valószínűleg inkább fognak hinni, mint mondjuk az autóban ülő testvéréének vagy barátjáénak. A bírság ugyan nem feltétlenül lesz több, de kevesebb biztos nem. Úgyhogy én csöndben befizetném a helyében azzal vigasztalva magam, hogy hány tilos parkolást, gyorshajtást stb. úsztam meg büntetlenül, most becsúszott egy bírság, túlélem, és a szaldó még mindig nekem kedvez. :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

DexterMD # 2010.11.07. 19:01

Tisztelt Fórumozók!

Tegnap éjjel egy autó hátsó ülésén utazva megállítottak és biztonsági öv használatának elmulasztása miatt 10000Ft bírságot szabtak volna ki.
Ezt nem ismertem el, ugyanis az út folyamán övem be volt csatolva, amit a kocsiban ülő másik személy is látott indulásnál. Amikor hallottam, hogy tőlünk is kérik az igazolványt, akkor elővettem a zsebemből - ehhez kikapcsoltam az övet -.
Utána benézett az ablakon a rendőr és akkor akart az öv miatt megbüntetni, amit azelőtt kapcsoltam ki.

Szeretném megkérdezni, hogy ha a helyszínen nem ismertem el, akkor már eleve nagyobb összegről érkezik a levél?
Továbbá milyen esélyeim vannak a fellebbezésre 1 tanúval?

A legjobbakat,
Dexter

Zsoco # 2010.10.31. 20:20

Tisztelt Mindenki!

Ha valakinek kell segítség fellebbezéshez, nyugodtan írjon az e-mail címemre. Pár ügyben már segítettem ismerősöknek, eddig mindegyiket megnyertük, amelyiket jogosnak gondoltunk.

Emellett. Ha valakit 2008.09.28-án a 81-es főúton a 63 km szelvényben gyorshajtás miatt megbüntettek, az jelentkezzen nálam, mert a rendőrség úgy mér, hogy nem volt kinn sebességkorlátozás. 33 autóst mértek, és büntettek meg akkor teljesen jogtalanul. Jogerős ítélet van rá.

Köszönöm

patkai.zsolt@citromail.hu

miki85 # 2010.10.28. 18:22

Még az előző hozzászólásomhoz írnék pár sort.

Nem tudom a határidőket. A "szabályszegés" 2010.07.24-én volt. 2010.08.17-én megkaptam az értesítést, 19-én elküldtem a fellebbezést és 2010.10.11-ei dátummal jött a határozat módosítás a mai napon. Az október 11 is túl van a fellebbezés benyújtásától számított 22 munkanapon. Pontosan 36. Olvastam hogy ez a 22 nap hosszabbítható, de arról nem kellett volna valamilyen papírt kapnom?

miki85 # 2010.10.28. 18:05

Most kaptam a fellebbezésről egy határozat módosítást miszerint nem fogadják el, mert szerintük a térdig érő gazban elhelyezett sebesség korlátozó tábla jól látható helyen van. A fellebbezésben megírt jogszabályokról az indoklásban nem esett szó. Helyette 3 másik jogszabályt írtak ami nem teljesen kapcsolódik ide. Nem ad választ a fellebbezésemben felvetett jogszabályokra. Találtunk a tábla elhelyezésére vonatkozóakat melyek szerint egy oszlopon maximum (és nem ajánlott, ahogyan a határozatban írták) 3 tábla lehet, ezen 4 volt. Aztán az alsó tábla éle az úttesttől 1,5 m. Ez kb 30cm-re volt.

De ha arra jogszabály van hogy hogyan kell elhelyezni a jelzőtáblákat, akkor azt miért nem veszik figyelembe?

Valaki nem megfelelően helyezett el egy táblát és én ezért fizessek 45ezer forintot? Mert ha tényleg látható helyen kint volt a tábla, lassítok, nem vagyok egy száguldozó típus.

Még van lehetőség a fellebbezésre, ki is fogom használni, szerintem színesbe kinagyítva fogom csatolni a tábláról készült képet amit a rendőrök fotóztak, csak tanácsot szeretnék kérni hogy hogyan kellene még nyomatékosítanom azt hogy jogszabálynak nem megfelelően lett elhelyezve a tábla.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

denever # 2010.10.24. 09:06

Ropika!
Bővebbet a 15 mp-es felvételről! Ha tudsz valamit,szólj!!denever....

horex # 2010.10.22. 18:25

trabee!
Részlet biztos kérhető, tapasztalatbol tudom.

Ha a képen olyan hely van feltüntetve ahol nem jártál és a képröl nem azonositható be és ami lényeges nem a te autód akkor fellebbez

trabee # 2010.10.17. 17:50

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy gyorshajtás miatt van közig bírságom,de a fotón a helyszín Nagykáta M3 bevezető BVSC szerepel a bírságban már helyesen Budapest M3 bevezető BVSC pálya van,érdemes-e fellebbezni,és ha nem kérhető-e részletfizetés. Köszi!

süty # 2010.10.15. 18:54

Sziasztok!

Engem május elején mértek be 128-al 90es táblánál, céges autóval, melyről június elején jött az értesítés. Ebben ez volt:
"A bírságot a Kkt. 21.pf. (4) bekezdésében foglaltak szerint az előírás megsértésétől számított 60 napos jogvesztő határidőn belül kell kiszabni."

Azóta nem kerestek. Jól sejtem, hogy akkor már nem kell fizetnem? Ami nem gond mert a 45 000 ft már egy lézerblokkoló árának a fele. :)

Köszi,
Zsolt

Ropika # 2010.10.14. 17:30

Üdv!

Ma kaptam közig bírság megindításról tájékoztatót! 50-es táblánál, 82-vel. Beléptem az oldalra, de csak 1 db kép van fent. Továbbá nem közölték a mérés irányát és azt sem, hogy merről merre haladtam! Tudtommal ezt is kellene. Tudomásom van a 15 másodperc-ről, mármint egy rendőrségi vezetőtől hallottam a saját fülemmel: idézek "ha valaki kikérné a 15 mp-es felvételt sok bírság bedőlne, mert az új trafik 100 méterről tudnak értékelhető felvételt készíteni, de ha valaki 50-el megy akkor se lesz meg a 15 mp, hátmég ha gyorshajt!" Úgyhogy én most nekik ugrok, és szeretném látni azt a felvételt! :) Na majd írok, hogy mi lett belőle :)

denever # 2010.10.08. 07:41

Edit...
Én is kaptam ! Neten nézzétek meg /kozigbirsag.police.hu/ oldalon az azonositóddal 800...... + redszám és egy
megjelenő kóddal. Látod,hogy hogy álsz az időpontokkal
Egy (hőmérő) szerű skálán látod. Hidd el ,biztosan fizettek!
denevér..

Edit29_ # 2010.10.08. 06:48

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Augusztus 27-én férjem 30-as táblánál 55-en ment, a határozatot megkaptuk róla, nem is fellebeztünk, vártuk a csekket. Október 5-én megkaptuk a csekket róla, de a pontos fizetéssel nem vagyunk tisztában. A levél szerint a jogerőre emelkedéstől számítva 30 napon belül be kell fizetni. Mi számít jogerőre emelkedésnek pontosan?
Segítséget előre is köszönöm!

mogyorocska # 2010.10.07. 13:08

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!!!
Nyáron még a gyermekembe /tanuló vezető/ belementek. Az igazság az, hogy kis...ég volt, leordították és ő aláírta hogy ő a vétkes. Mi nyaralni voltunk, másnap jöttünk haza, a párom be is ment a rendőrségre és bejelentést tett, leírta, lerajzolta a történteket! Szerencsére egy BKV buszvezető volt a tanu, akit nagy nehezn sikerült megtalálni. Tanuvallomást tett, elmondta h ő átengedte az elsőbbségét a gyermekemnek és a másik sofőr záróvonal átlépésével megelőzte őt és úgy ment bele!!! Erre ma megkaptuk a levelet, hogy a gyerek a hibás és még meg is büntetik 45.000.-ra, mert nem volt elég körültekintő!!! A vétkes sofőr ugyanis azt mondta hogy ő a záróvonal átlépése nélkül kerülte a buszt meg!!! És ezt a rendőr le is írja! Tehát egy sávban egy busz+ egy wolksvagen!!! Szerintetek milyen eljárás ez??? Ennyire nincs igazság??? Persze fellebbezünk. DE kiváncsi vagyok a véleményekre!!!!

Jaynaz # 2010.10.07. 10:18

Sziasztok,

az 5000 ft esete tisztázódott: én még nem határozatot, hanem csak eljárás megkezdéséről szóló tájékoztatást kaptam. Ez esetben "pár napon belül" még lehetséges észrevételt tenni írásban, ingyenesen. Ha már lenne határozat, na az ellen kellene 5000 ft megfizetése mellett fellebbezni.

Sz79 # 2010.10.07. 09:14

Sziasztok!
Van egy kérdésem felétek. 2010 szeptember 14-én 6 percen belül 2-szer fotóztak le gyorshajtásért. 1, 50 helyett 85 km/óra 2. 50helyett 65km/óra. Mindkettőről megkaptam az értesítést. Ebben az esetben min a két büntetést be kell fizetni vagy csak a magasabb összegűt.

Köszi

Hencefince # 2010.10.07. 05:54

Nagyon szívesen segítek, ha tudok.
Kitartás és ne hagyjátok Magatokat, ha igazatok van!

Jaynaz # 2010.10.06. 15:53

@Hencefince

Köszönöm a választ. Bízom benne, hogy tényleg visszaadják.

Az merült még fel, hogy telefonon a szombathelyi kapitányság nem jelezte az 5000 Ft-os díjat, pedig javasolta a fellebbezés megtételét. A másik az, hogy az eljárás megindításáról szóló 2 oldalas tájékoztató levélben sincs egy szó sem arról, hogy a fellebbezés 5000 Ft-ba kerülne. A fizetés szükségességét viszont a kozigbirsag.police.hu-n olvastam, ami pedig eléggé hitelesnek mondható forrás.

Most hívogatom a "Call Center"-t de több órája csak foglaltat kapok. Már csak azért is írom mindezt, hogy még mindig milyen bizonytalan és visszás állapotok vannak. Az infokat tíz helyről kell összeollózni, és még úgy sem lehetünk biztosak semmiben. :(

denever # 2010.10.06. 14:16

Köszönöm,hogy "segitesz"!
Az a bajom,hogy a két levél, az első az a "végzés"..59
végződésű,a másik az értesítő ..60 sz. azaz élő a neten
a(hőmérőn)mutatja az állást az ügyről.Természetesen a
"végzés nem szerepel(..59). A két iktatás(.59,.60 sz) egy időben egy helyen egy gépkocsira egy szabálysértésre utal. Még "tetőzi" az ügyet,hogy az elkövetés,mindkét
szer 07.13, mindkétszer 07.14 dátumozva. A posta hozta ez egyiket később.Szerintem jól megkeverték, lehet,hogy
kétszer iktatták,és az egyiket valahogyan törölni kellett.De legalább írják le,vagy mondják meg.Kértem levélben a tényállást,nem válaszoltak.Most minden fell.lehetőségtől így lemaradtam.Mert még a fotó körülményei is vitatható. Bár nehéz kimagyarázni őket.
Lényeg,hogy egy eset két ügyszámon van iktatva.Sztem
ő hibájuk,elismerni nem fogják,ki kell fizetni a birságot. Próbálnék még részlet fizetést kérni,de semmire eddig nem válaszoltak.Köszönöm hogy meghallgattál..