Közigazgatási bírság


Véleményem # 2012.03.02. 13:59
eri513 # 2012.03.03. 18:51

Az Egérúti bírságokkal kapcsolatban a ma megjelent cikket érdemes elolvasni.
http://nol.hu/…szabalyokat_

omagyar # 2012.03.10. 21:33

Tisztelt Fórumozók!

Segítségüket kérem. Pár hete Ráday utcai munkaügyibe igyekeztem, sajnos nem voltam ismerős arrafelé. Találtam a munkaügyi előtt 4-5 kialakított parkolóhelyet. Három kocsi "parkolt" ott, nem láttam senkit bennük, de azért egy járókelőt megkérdeztem, hogy fizetős-e. Azt mondta biztos mert ott az óra kb. 20 métere. Vettem is jegyet, sajnos mire visszaértem a munkaügyiből zöld csomag fogadott a közterületesektől, hogy "8000Ft várakozni tilos tábla miatt helyszíni bírság". Nemrég megjött a csekk és nagyjából azt vettem ki a mondanivalójukból ha nem veszem figyelembe akkor tesznek szabálysértési feljelentést a rendőrségen ahol módomban áll elmondani mi vezetett a szabálysértésre, mert ők nem változtatnak a kiszabott bírságon. Az lenne a kérdésem érdemes-e egyáltalán bizonygatni az igazamat (félreérthető helyzet, parkoló autók miatt nem láttam a táblát, munkanélküli vagyok, ott volt a parkolóóra is 20 méterre, vettem jegyet stb). Nagyon megtévesztő az egész, hisz a parkoló kocsikban senki sem várakozott, azt sem értem miért van erre kialakítva parkolóhely órával az utcában... Én elő is szeretném adni a történetet, körülményeket, hogy vagy enyhítsék vagy méltányosságból engedjék el, de ha még jobban ráfizethetek a dologra akkor sajnálatos módon inkább feladom.. Remélem van valakinek jó ötlete. Minden segítséget, infót köszönök!!

gerbera317 # 2012.03.12. 21:42

Ha van várakozni tilos tábla, csak te nem láttad, akkor van várakozni tilos tábla. Márpedig ha van, akkor várakozni is tilos. Közigazgatási bírságban ez 30 ezer forint, ehhez képest a 8000 Ft helyszíni bírság nagyon is méltányos. Fizesd ki, amíg megteheted!

omagyar # 2012.03.13. 22:22

Igen, azt tudom, hogy 30eFt is lehet. Ezért sem értettem a 8eFt-os bírságot. De vajon amikor a helyi rendőrségre kerül van méltányosság, vagy ha más nem tudják csökkenteni a bírságot? Vagy még a végén megkapom azt a "30eFt-ot"? Ez a nem mindegy... :)

Véleményem # 2012.03.14. 13:24

omagyar

A közteresek büntettek meg, örülj hogy csak 8ezer.
Ha ezt befizeted akkor nem lesz semmi gondod a továbbiakban. De ha azon gondolkodsz hogy ezt enyhítsék nem fogják, mert gyakorlatilag figyelmetlen voltál. Az érveid kevesek ahhoz hogy enyhítsék.
A rendőrséget ne keverd ide, mert ha ők büntettek akkor rosszabbul jársz.

Nem lesz csökkentve a 8ezer, és 30 ezer sem lesz belőle.
Fizesd be a 8ezret, én ezt tanácsolom!

omagyar # 2012.03.14. 23:54

Véleményem

Rendben.
Köszönöm a választ és a jó tanácsot!

ptcruiser # 2012.03.27. 09:16

Kedves járatosabba kollégák!

Alapvetően egyszerű a kérdésem: a rendszám látszik, de a gépkocsi tipusa nem beazonosítható a fényképfelvételen, ami a gyorshajtásról készült esti órákban (sötétedés után).

Érdemes-e fellebbeznem illetve mire lenne célszerű hivatkoznom indoklásul?

A válaszokat: Köszönöm!

Véleményem # 2012.03.27. 15:57

ptcruiser

http://www.origo.hu/…zeteset.html

Egy másik fórumban topicban olvashatsz hasonló esetekről. Az autók,motorok fórumban azon belül a gyorshajtás topicban találsz hasznos dolgokat.

Fellebbezhetsz.

Opec # 2012.03.31. 07:21

Tiszetelt Fórumozók!

Kaptam egy rendőrségi határozatot 10ezer Ft-ra bírságoltak meg.
Néhány hete egy rosszul kihelyezett balra kanyarodni tilos tábla után, amit nem vettem észre, balra kanyarodtam egy utcába.
Az úton előtte záróvonal volt de ott kb 15 méter hosszan megvolt szakítva és én a megszakított részen áthaladva hajtottam az utcába jóhiszeműen.
A rendőrök már ott vártak.
Igazoltatás során nem ismertem el a szabálysértést ezért feljelentést tettek.
A határozat rövid indoklásában a záróvonal figyelmen kívül hagyása szerepel.
Bizonyítéknak a rendőri feljelentést és a szabálysértés elismerését írták.
Mivel nem ismertem el sem szóban sem írásban a szabálysértést, és az indoklásban megfogalmazott állítás is valótlan, fellebbezni fogok ezekre a dolgokra hivatkozva.
Mennyi esélyem van arra, hogy visszavonják a büntetést?
A válaszokat előre is köszönöm!

V.Zsuzsanna # 2012.04.01. 15:52

Tisztelt fórumozók és szakértők!
Közigazgatási eljárás indult ellenem, közlekedési szabályszegés ügyben.
A történet röviden: sárga lámpa, féktávon belül voltam, áthajtottam.
A készült fényképek alapján bizonyítási indítványt nyújtottam be, melynek hatására az eljárás INDOKLÁSÁT módosították, és természetesen a bírság befizetésére köteleznek.
4 fénykép készült. Az elsőn kb 8-10m-re lehetek a megállás helyétől, ekkor a lámpa sárga. A másodiknál közvetlenül a megállás helye (egyértelműen látszik a képen, vastag fehér vonallal felfestve) előtt haladok, a lámpa még mindig sárga.
A harmadik képen a lámpa már piros, de ekkor a kocsival teljes hosszában áthaladtam már a megállás helyén. A negyedik képen értelemszerűen közel ugyanez látható.
A határozat első körben a sárga fény előtti megállási kötelezettség miatt hozott ki vétkesnek, indítványom után azonban módosították, és azt állítják, hogy egyértelműen megállapítható, hogy nem tettem eleget a PIROS fény előtti megállási kötelezettségemnek.
Mit tehetek ilyen esetben? Az eljárás alapjául csak az a 4 kép szolgál, vagy az ő rendelkezésükre áll több is?
Iratbetekintést csak személyesen, vagy elektronikus úton is kérhetek? Egyértelmű, hogy fellebbezni fogok, de ez már illeték köteles. Nem vétettek esetleg eljárási hibát? Mert annak indulásakor a piros fényről szó sem volt.
Előre is köszönöm a témában jártas hozzászólók válaszait!

Véleményem # 2012.04.01. 18:21

V.Zsuzsanna

Lehet hogy van több kép is, de gondolom ez a 4 kép az ami bizonyít és számít. Az is lehet hogy videó felvétel készült és abból vették a képeket, valószínű ez volt.
Ha már eldöntötted hogy mindenképpen fellebbezel, akkor tedd meg. Szerintem nincs eljárási hiba. A fellebbezésed után majd írd meg a végeredményt hogy mi lett a bírságból.

gerbera317 # 2012.04.01. 18:35

Ha csak ez a 4 kép van, akkor nem áll meg a piros lámpás (100 ezer) bírság, a sárga lámpás (50 ezer) viszont igen. Ha videó készült, vagy több kép is van, többek között olyan, amelyik a most hivatkozott második kép után már azt mutatja, hogy nem mentél át a megállás helyén, de már piros a lámpa, akkor buktad a 100 ezret.

Akármelyik is lesz, arra jó lesz (végül is ez volt a jogszabály-alkotó egyik célja), hogy megtanuld: nem az a szabály, hogy a zöldnél haladunk, a pirosnál nem haladunk, a sárgánál pedig gyorsítunk, hanem a sárgánál meg kell állni.

Gabicsek # 2012.04.01. 19:33

módosították, és azt állítják, hogy egyértelműen megállapítható, hogy nem tettem eleget a PIROS fény előtti megállási kötelezettségemnek

Ebben semmi jogszabálysértő nincs, mivel a sárga láma a piros fény előtti megállásra kötelez.

Nem hiszem, hogy a fellebbezéssel sokat érnél el, mivel biztos, hogy a lámpa már jócskán sárga volt akkor is, amikor az autód attól 8-10 méterre volt és ahogy elhagytad, már pirossá vált. A sárgák elég sokáig sárgák szoktak lenni, tehát már akkor is sárga volt, amikor messzebb voltál 8-10 méterre. Ilyen esetben kötelező megállni.

gyzmancs # 2012.04.03. 20:07

2009.01.hóban édesapám hirtelen elhalálozott.
2009.11. hóban "valaki" rossz helyen parkolt a még hivatalosan általa üzemben tartott személygépkocsival.
2010.01. hóban közigazgatási birságról kaptam levelet, melyben 30.000 Ft-ra megbüntettek engem a fiát - akinek akkor még nem volt a nevemen a gépkocsi.

A helyi ügyvédi iroda által kapott hagyaték szerint a gépkocsi örökösödésének hatályba lépése 2009. decemberében volt, a jogerőre emelkedés ideje is 2009. december. A gépkocsi nevemre kerülési ideje 2011.01.14. (Ezen időpontokat a Közjegyzői Hivatal állapitotta meg és jelölte ki.)
Ennek ellenére több alkalommal leveleztem közigazgatási birság ügyében. Irtam egy tájékoztató levelet, miszerint édesapám elhunyt, elküldve a halotti bizonyitvány másolatát is, és csatoltam a hivatalos közjegyzői okiratok, végzés másolatait is. Ennek ellenére tovább folyik a per, tárgyalás lett belőle (felperesként kezelnek, holott én nem kértem a tárgyalást).
Azt szeretném megtudni, hogy mire számithatok büntetés ügyben: a megadott időben nem én voltam a gépkocsi üzembentartója, nem én vezettem a gépkocsit (hollétemet igazolni is tudom), nem is tudom ki használta. Tulajdonképpen minden hivatalos okiraton az én nevem szerepel üzembentartóként már a halál ideje óta, ami nem valós.
Mentességet kaphatok-e ezáltal, miszerint akkor nem év voltam az üzembentartó, amiről hivatalos okirataim ismvannak.

Várom mielőbbi válaszát

Köszönettel

nova01 # 2012.04.06. 08:33

Tisztelt Fórumozók!

2011 májusában sajnálatos módon gyorsan hajtottam - meg is büntettek 5000,- Ft-ra, román rendszámú autómmal (helyszíni bírság).

Alig pár hét múlva kaptam 30000,- Ft-ról egy csekket, hoyg fizessem be. Nem foglalkoztam vele, mert abban a tudatban voltam, hogy már megfizettem a büntetést.

Most egy évvel később megkeresett egy behajtó cég, hogy fizessek.

Kérdésem: hogyan lehet, hogy ugyanazon esetre helyszíni bírságot és közigazgatási bírságot is kiszabnak?

Nem évült ez már el? Valaki azt mondta, hogy fél év alatt elévülnek ezek a dolgok - az pedig már régen eltelt 2011. májusa óta.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:

Nova

gerbera317 # 2012.04.06. 14:43

nova01

Az ilyesmi véletlenül is előfordulhat. Viszont azzal, hogy nem fellebbeztél a 30 ezres határozat ellen, nagy hiba volt. Sok szerencsét!

Véleményem # 2012.04.06. 20:15

nova01

Igen fellebbezni kellett volna az elején, mert hibáztak valószínű. A helyszíni bírság valószínű nem volt jogos, vagy pont gyorsítottál és akkor a traffi már a közig értéket is bemérte. Így már nehéz lesz utólag bizonyítani és elkerülni a fizetést.

János56 # 2012.04.16. 21:18

Tisztelt JogiFórum!
Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, legyenek szívesek segíteni és tanácsot adni. Megbüntettek gyorshajtásért, életemben most először, sajnos munkahelyem nincsen, idős vagyok így nagyon nehéz elhelyezkednem. Az Önkormányzatnál kaptam segélyt, a hatóság kiküldte hogy vonják le a bírságot mivel ledolgozni a közigazgatási bírságot nem lehet. Megszűnt a segélyem. Az új rendelet szerint nem tudom hogy ezt a bírságot le lehet e dolgozni közmunkán, vagy esetleg a havi részleteket csekken vagy az önkormányzat felé fizessem.
Köszönöm tanácsukat.
Tisztelettel: János

Véleményem # 2012.04.17. 13:55

Az új szabálysértési törvény szerint már nem vonják le adók módjára.
Rád gondolom még a régi vonatkozik, ha nem fizetted be a bírságot akkor levonják. Kérned kellett volna a részletfizetést, ha erre volt lehetőség. Ha nem tudsz fizetni semmit, illetve semmi pénzt nem tudnak levonni tőled, akkor lehet hogy elzárás lesz. Meg ha jól tudom de nem biztos, akkor még az autót is kivonhatják a forgalomból.

János56 # 2012.04.17. 17:03

Tisztelt Válaszoló! (Véleményem)
Sajnos a válaszod nem teljes...mivel a kérdésem többi részére sajnos nem kaptam választ. Mint például van a lehetőségem a törlesztőrészletet az önkormányzatnál befizetni és őt átutalják vagy le kell ülni ahogyan a törvény mondja? Tisztelettel: János

János56 # 2012.04.19. 16:54

Tisztelt Fórumozók!
Kérem segítsenek! lehetséges, hogy a rendőrségi bírságom (gyorshajtás) az Önkormányzatnak fizessem tovább mivel megszüntették a segélyem? Eddig ők vonták le abból. Mit tegyek? Vagy a BRFK-nak írjak, hogy csekkeken befizethetem e a további részleteket?
Tisztelettel: János

C a s a b l a n c a # 2012.04.20. 09:50

A jogviszony szerkezete az, hogy momentán a rendőrséggel állsz jogviszonyban, tehát feléje kell teljesítened. (Az önkormányzathoz azért került az ügyed, mert az onnan származó jövedelmedből vonták le a tartozást.)
Van más jövedelmed? Akkor abból majd letiltják.
De inkább kérj csekket a rendőrségtől és fizesd be a tartozást.

Lawrence # 2012.04.21. 09:48

Tisztelt Fórumozók !

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben. 2011.novemberében 3000 forint helyszíni bírságot és 3 b.pontot kaptam egy közlekedési szabálysértés miatt. Tudomásul vettem, befizettem. Most 2012 április 16-án kaptam egy levelet, miszerint fenti bírságot hatályon kívül helyezték, a pénzt visszautalják, mert idézem:

"Az Sztv 134§.1.) bekezdése értelmében a szabálysértés tetten ért elkövetője helyszíni bírsággal sújtható, kivéve, ha az elkövetővel szemben az eljárás alapjául szolgáló cselekmény miatt közigazgatási bírság kiszabásának van helye. 1988.évi I.tv. A közúti közlekedésről 21.§.1.) bekezdés f) pontja alapján a 410/2007. Kormány rendelet 6.melléklet 2.pontjára figyelemmel ... 50.000 Forint közigazgatási bírságot kell kiszabni. A rendőrjárőr a fent hivatkozott Kormányrendelet szabályait figyelmen kívül hagyta, így a helyszíni bírság kitöltése ilyen formában jogszabály ellenes."

Utólag, 5 hónap után kivethetik ezt az 50.000 forintos bírságot? A levél erről nem tett említést!
Válaszotokban bízva:
Lawrence

Pista0 # 2012.04.21. 17:37

Kedves Fórumozók!
Segítségüket szeretném kérni az ügyben, hogy gyorshajtás miatt 30.000Ft-os közigazgatási bírságot kaptam.Meg is tekintettem a képeket a közigbírság police.hu oldalon.Tudni kell , hogy autópályán haladtam 100-as tábla volt kihelyezve az első fotón egy autó látható aminek a típusa sem kivehető és sem a rendszáma csak ,hogy piros színű és,hogy 119km/-al közlekedett.A többi 4 fotón az Én gépjárművem szerepel amely 79km/-val közlekedett és a rendszám is kivehető.Nem tartom jogszerűnek mivel nem beazonosítható sem a gépjármű sem a rendszám az első fotón.Kérlek segítsetek ebben milyen jogorvoslati lehetőségem van.A rendőrség mi alapján bírságolt meg?
Hogyan fellebbezzek?
Előre is köszönöm gyors válaszaitokat!