Közigazgatási bírság


cyberbob # 2010.12.08. 13:13

Tisztelt Szakértő!

én is egy trafipaxos ügyben kérném a segítséget.
Pár hete kaptam egy levelet hogy 2009.10.09-én a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó szabályt megsértettem.
ez több mint egy éve történt!
igaz ,hogy utána kb. 1 hónap múlva kaptam egy levelet melyben tudatják hogy eljárás indul stb.. sablon szöveg. De csekket nem kaptam és gondoltam hogy elfelejtettek és elévült.
most egy évvel később kaptam egy levelet hogy a 30.000ft még mindig nem érkezett meg és fizessem be az Országos Rendőrkapitányság számlájára átutalással.

Érdeklődnék hogy mivel csekket és második levelet 1 éve nem kaptam , be kell e ezt fizetnem vagy elévültnek számít.
Nekem vagy nekik kell e bizonyítanom hogy azt a levelet megkaptam e. (Tértivevényesek) és biztosan nem hozta vagy dobta be a postás másnak.

Válaszukat előre is köszönöm.
Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben kérem írja meg a következő emailra:

lemonlemon@citromail.hu

KÖSZÖNÖM

cryingdragon # 2010.12.03. 22:18

Kedves Szakértő(k)!

Mint oly sokan itt, azt hiszem, én is belefutottam egy ilyen "60 napon túli" történetbe. Szabálysértésem elkövetésének napja 2010. július 12-e volt (röviden a nagy melegben rosszul lettem és a forgalom és saját biztonság érdekében, hogy ne kapjak szívrohamot, az első lehetőségnél félreálltam, ahol tilos volt várakozni, elmentem segítséget kérni, de addigra rátették a cédulát az autóra, nagy "megértően" annyit mondtak, hogy menjek el orvoshoz és ott igazoltassam, és akkor meg fogják szüntetni az eljárást, többet nem tudnak tenni, mert akkor ők "egyből korrupció gyanújába keverednének".)
Szeptember 27-i keltezéssel október 15-én határozatot kaptam kézhez, hogy büntetést szabnak ki, amivel kapcsolatba kifogással éltem, kérve az eljárás megszüntetését. A kifogást nem vették figyelembe, sőt, ahogy látom, továbbították az ügyet a városi bíróságra, amelynek végzését ma, dec. 3-án kaptam meg. A végzés a szept. 27-i rendőrségi határozatot érvényben tartja. Indoklásul az szerepel, hogy 2 éven belül volt másik szabálysértésem, ezért én bizonyára direkt állok meg mindig tilos helyen (egyébként természetesen nem, de ez jogilag abszolút nem számít).

A végzés ellen fellebbezésnek helye nincs, az irat szerint mindössze annyit tehetek, hogy eljárás alá vont személyként tárgyalás megtartását kérhetem. (Aminek borítékolom a kimenetelét.)

A kérdésem lényege: jól értelmezem-e, hogy az elkövetés napjától számított 60 napon belül nem született határozat, és mint ilyet, meg kellene, hogy szüntessék az eljárást?
Amennyiben igen, akkor hogy érjem ezt el? Mi a módja, hogy ne söpörjék félre? Milyen jogszabályra hivatkozzam pontosan és kinek címezve? Az elsőfokú szabálysértési hatósághoz kell fordulni, vagy a városi bírósághoz, amely "érvényben tartja" a határozatot? És milyen formában? 5000 Ft-os illetéket nem szívesen rónék le fellebbezésért, ha más módja is van.

Előre is tisztelettel köszönöm a segítséget.

susa1 # 2010.11.25. 10:58

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben.
Közigazgatási bírság kresz 40§/5/d megszegése miatt.
Az "eset" 2010.07.28-án történt amire 2010.08.02-i keltezésű értesítést kaptam.Ezután 2010.08.24-i dátummal a határozatot csekkel.Megfellebbeztem 09.20-án.
Amire a válasz 10.05-i keltezésű határozat érkezett melynek a tartalmában 2010.08.24-i fellebbezésemre hivatkozik,de az nem lehet mert 09.20-án adtam fel a postán.Mellesleg helybenhagyó a határozat,de másik csekket nem küldtek!
Ami számomra nem egyértelmű,mert a tegnapi nap folyamán kaptam egy értesítőt,hogy idézem:
"A 2010.10.07-én postára adott beadványára hivatkozva kérem,hogy levelem kézhezvételétől számítva 5 napon belül tájékoztassa hatóságomat,hogy fellebbezését továbbra is fenntartja-e vagy sem az ILLETÉK SORSÁT illetően"
Szóval én nem adtam semmilyen beadványt 2010.10.07-én!
Egyébiránt azt sem értem,hogy 10.05-i határozatban odaírták,hogy az ügyintézési határidő 09.24-én lejárt.

REMÉLEM,hogy ez csak nekem magas és valaki tud nekem ebben segíteni,hogy akkor mi tévő legyek???

köszönettel

g.tibi # 2010.11.24. 12:33

Kedves mindenki. Kérdésemre valaki nen tudja a megoldást.

g.tibi # 2010.11.24. 11:29

vagy nekem kell kifizetni?

g.tibi # 2010.11.24. 11:27

de a sogorom szlovák be tugyák hajtani rajta?

g.tibi # 2010.11.24. 11:23

valaki mondjon valami okosat kölcsön atam autom sogoromnak piroslámpán ment át én meg kaptam birságot

feketebari76 # 2010.11.23. 16:19

Tiszteletem!

Volna egy kérdésem egy hozzáértő emberhez.
2010. 05. 04.-én traffipax lefényképezett.
A mai napig nem kaptam még semmit sem!
Mennyi egy gyorshajtási bírságnak az elévülési ideje?
Csabrendeken készült a fotó, a Kossuth utcán 14:36-kor.
Szeretném tudni, volna-e valamiféle teendőm, vagy már elévült és ne foglalkozzak vele?

Üdvözlettel:
feketebari76

Zsoco # 2010.11.23. 10:47

Tisztelt Mindenki!

Ha valakinek kell segítség fellebbezéshez, nyugodtan írjon az e-mail címemre. Pár ügyben már segítettem ismerősöknek, eddig mindegyiket megnyertük, amelyiket jogosnak gondoltunk.

Emellett. Ha valakit 2008.09.28-án a 81-es főúton a 63 km szelvényben gyorshajtás miatt megbüntettek, az jelentkezzen nálam, mert a rendőrség úgy mér, hogy nem volt kinn sebességkorlátozás. 33 autóst mértek, és büntettek meg akkor teljesen jogtalanul. Jogerős ítélet van rá.

Köszönöm

patkai.zsolt@citromail.hu

ÉRDEKESSÉG:

http://www.vezess.hu/…k_van/27754/

ingyombingyom # 2010.11.21. 14:37

Még csak annyit hozzá, hogy tilalmi időn kívül, előző este hajtottam be, majd az autót ott hagytam, mert itt lakom. Tudom, hogy ez senkit nem érdekel, nem vitatom a büntetést, de a duplázás egy nap alatt elég rosszul érintett....

ingyombingyom # 2010.11.21. 14:33

Üdv!
Értesítőt kaptam, közig. eljárásról.
Mindkét irányból behajtani tilos, kieg. tábla: 7- 19 óráig.
Autóm egész nap ott állt, ominózus napon, tilalmi időben parkoltam, 2x fényképeztek le.
Kérdésem az, hogy jogos- e a dupla büntetés?

KGabesz # 2010.11.21. 11:31

Kedves Fórumozók!

Engem 11.02-án fotóztak le a Pest megyei Pilisen. A kép este készült, miután megkaptam az értesítő levelet, nagyon mérges lettem, mert ott mindig figyelek a sebességre. Megnéztem a neten a képet, és ledöbbentem. Egy teljesen sötét felvétel, amin csak a két hátsó lámpám és a rendszámom világít. A környezetből semmi sem látszódik, még a közvilágítás sem, ami a település tábláig van. Felmerült a gyanú, hogy a táblán kívül fotóztak le, amikor már elkezdtem gyorsítani. A GPS koordináták a képen vannak, vmint az autóm távolsága is, délután le fogom ellenőrizni. Érdemes ilyenkor panasszal élnem, vagy csendben fizessek? Kérném a gyors segítségüket, mert a levelet 15-én vettem át, és az eddig leírtakat elolvasva 10 napom van a reagálásra.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
Gábor

Jaynaz # 2010.11.19. 11:42

@ilisznorbi: Van rá egy szabály, hogy a levél a második kézbesítési kísérlet után így is-úgy is átvettnek minősül, ezzel sajnos biztosan nem lehet megúszni így nem tanácsos alkalmazni, mert időközben még a 10 napos fellebbezési határidőből is ki lehet csúszni. Az útkereszteződés valóban feloldja a várakozni/megállni tilos tábla hatályát. A többihez sajnos nem tudok hozzászólni, de abban még mindig lehet bízni, h 60 napon belül nem sikerül postázniuk a határozatot. Sok sikert.

s.betty # 2010.11.18. 14:04

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben. 2010.05.09-én „gyorshajtást követtünk el” (nem vettük észre, hogy lefotóztak…kicsit bosszantó mert látszik a képeken, hogy éppen csak előzés idejére léptük át a 90-es határt, de hát ezt sem szabad, ezt nem vitatom).
2010.10.20-án kaptunk egy Határozatot, melynek keltezése 2010.05.31., benne 30 eFt-os csekkel. Előtte nem kaptunk semmiféle levelet az eljárás megindításától csak a fent említett határozatot, ami 140 nappal az eset után érkezett. Olvastam a 60 napos jogvesztő határidőről.
Számomra nem egyértelmű, hogy ez a mi esetünkben érvényes-e, ki kell-e fizetnünk a bírságot, ha vonatkozik a mi esetünkre a jogvesztés, akkor fellebbezni kell-e?
Előre is köszönöm a segítséget!
D-S.B.

ilisznorbi # 2010.11.17. 17:11

Kedves Mindenki!

A mai napon Debrecenben kimentem a kocsimhoz és látom, hogy FELJELENTETTEK tilosban várakozás miatt, ennek több oka is lehetett, egyik, hogy egy tévesen a kereszteződés előtt kihelyezett megállni tilos tábla (mely a kereszteződéssel hatályát veszti) miatt volt, vagy egy a BAL oldalra kihelyezett tábla miatt (lehet ilyet, mert az ott van, de vonatkozik az az én oldalamra 2 irányú utcán???), vagy a miatt, hogy a következő "kereszteződésnél" (ami a 2 háztömb közötti parkoló, nem tudom kereszteződés-e) nem hagytam meg az 5 métert, mivel csak úgy tudtam megállni este.

KÉRDÉSEM: mivel nem akarom kivárni a kedves hatóságok mire gondoltak és ha olyanra amit meg tudok magyarázni hoznak olyat, amit nem. EL TUDOM-E KERÜLNI A BÜNTETÉS MEGFIZETÉSÉT, HA A KÖVETKEZŐ 2 HÓNAPBAN NEM VESZEK ÁT LEVELET A RENDŐRSÉGTŐL???????
választ előre nagyon-nagyon köszönöm, mivel nincs rá 30 rongyom!

Judit8 # 2010.11.16. 11:01

Kedves Fórumozók!
Röviden vázolnám a történetet:
2010.05.11-én édesapámat érvényes autópálymatrica hiányában megbüntették. Helyszíni bírság nem volt, jegyzőkönyv készült. Az általa vezetett d4 kategóriás kamion nem az ő tulajdonában áll.(nem is üzembentartó) A helyszínen készült jegyzőkönyvet ő írta alá. Az első csekk meg is érkezett egy héten belül a pótdíj összegével. (Édesapám nevére, az ő címére). Ő bevitte a céghez, hisz nem ő a felelős azért, mert nem volt érvényes matrica akkor az autón. Ott azt mondták neki, hogy semmi gond, nem kell kifizetni, mert a cég már úgyis felszámolás alatt áll..
Most kapott egy 360.000.-Ft.os csekket.Már egy behajtó cégtől.
A történethez hozzá tartozik, hogy azóta már az autó, sőt a cég sem létezik.

Kérdésem az lenne, hogy kit terhel a felelősség, és kihez fordulhatok, hogy ne rajtunk hajtsák be a 360.000.-ft-ot? A felszólításban vastag betűvel szedve az áll, hogy a bírság megfizetésésre a mindenkori üzembentartó köteles. Akkor miért rajtunk akarják behajtani?

Köszönöm!

shelby # 2010.11.16. 04:35

T.Fórumozok

Segítséget kérnék, oktober.6. án kaptam egy levelet miszerint megindítottak egy eljárást,hogy rossz helyen parkoltam. Ez egy parkolóból kijövet egyenrangú útkereszteződésből balra akartam kifordulni a jobbkezes utcát megadva mivel onnan egy autó jött készítettek 5 képet amin látszik is az irány jelzésem balra,29-másodpercről van szó.7.én írtam Észrevételt, és kértem írat egyeztetést kaptam időpontot okt.28 du.14 órára. Emellett okt.15.én határozatot kaptam, megbüntettek 30,000,-Ft ra a levelemre nem válaszoltak. Elmentem írat egyeztetésre de elfelejtették felküldeni a dokumentumot. Több heti telefonálás után mindig csak azt mondták válaszolnak. Most azt az infót kaptam a Nov.16. héten jön a levél, amiben ua.van hogy ők továbbra is azt írják,hogy parkoltam. Mit tudok tenni? Menny megállási idő minősül parkolásnak. Köszönettel

DexterMD # 2010.11.15. 17:35

Kedves Horex!
A helyszínen nem ismertem el a szabálysértés tényét, ennél többet nem tehettem.
Holnap kapom kézhez a levelet, amiben vagy 10 vagy 30 ezer Ft körüli összeg szerepel.

Ha fellebbezek,akkor tudok csatolni 1 tanútól írásbeli nyilatkozatot.
Ez elég lehet az eljárás során?
A nyilatkozót kötelezhetik arra, hogy személyesen megjelenjen valamelyik rendőrségen, vagy elég az írásbeli nyilatkozat?

Köszönöm a választ (nemcsak a megszólítottól).

drrakusz # 2010.11.13. 20:31

Tisztelt urak és Hölgyek kérem segítsenek!!!!
Nagyon nagy bajba keveredtünk Ukrajnában az édesapámmal.
A baj forrása az volt volt,hogy az ünnepekre szerettünk volna egy kicsit vásárolni és hát átruccantunk.Csak az apukám előtte való nap volt horgászni és a kocsiba maradt a horgászkés."nem volt eldugva csak úgy ott volt"és amint kiszálltam,hogy odaadjam az útlevelet a katona ezt meglátta és lekapcsoltak,mondván ez hideg fegyvernek minősül"náluk így hívják azt a kést ami meghaladja a 8cm pengehosszúságot.Azt mondták nem nagy baj már máskor is fordult elő ilyen,másokkal.A jegyzőkönyv elkészítése után"amiből nem kaptunk magyar példányt"azt mondták,hogy mehetünk.De ez nem volt ilyen egyszerű mert kint egy ukrán rendőr várt minket az útlevéllel és azt mondta,hogy kövessük az őrsre.Ott miután bementünk egyből nekünk estek,hogy mekkora bűnt követtünk el és mivel az apukámé a kés ezért neki 2-5évig terjedő börtönt helyeztek kilátásba a kocsi lefoglalásával egyetemben velem meg közöltök,hogy menjek haza ahogy tudok.Kértem tolmácsot azt megtagadták és telefonálni sem engedtek.Végül 3000hrivnyát kértek de nem volt nálunk csak 39000ft amit el is vettek és elengedtek.Mint később kiderült még is feljelentettek és várható egy kinti tárgyalás.Kérdem mi ilyen esetben a teendő?
Előre is köszönöm a segítséget...

Barbara77 # 2010.11.12. 10:51

Tisztelt Hozzáértők!
Véleményüket szeretném megkérdezni.
Járdán álltam villogóval 10 percig, tudom, helytelenül. Lefotóztak és levélben kaptam a 10ezres csekket a Közl. Felügyelettől. Ez rendben is lenne, de a levélben egy órával korábbi időpontot jelöltek meg. Ekkor én a munkahelyemen voltam, elektronikus bejelentkezéssel és számos tanúval alátámasztva.
A Közl. Felügyeletet felhívtam, igazolták az autót. Mondták, hogy itt nincs fellebbezés, várjam ki a 30 napot, majd a rendőrség jelentkezik és nekik mondjam az igazamat.
Önök szerint van-e esélyem a következőkre hivatkozva: "18/2008 GKM rendelet szabályozza a szabálysértést rögzítő fényképező berendezésre vonatkozó követelményeket. Az 5§ (3) bek. szerint ha a berendezés hibás adatokat rögzít, akkor le kell állítani."

Nagyon szépen köszönöm a véleményeket.

Ui: nem az én nevemen van az autó, elő fogják-e venni a tulajdonost, ha továbbmegyek az üggyel?

Zsoco # 2010.11.11. 19:09

Tisztelt Mindenki!

Ha valakinek kell segítség fellebbezéshez, nyugodtan írjon az e-mail címemre. Pár ügyben már segítettem ismerősöknek, eddig mindegyiket megnyertük, amelyiket jogosnak gondoltunk.

Emellett. Ha valakit 2008.09.28-án a 81-es főúton a 63 km szelvényben gyorshajtás miatt megbüntettek, az jelentkezzen nálam, mert a rendőrség úgy mér, hogy nem volt kinn sebességkorlátozás. 33 autóst mértek, és büntettek meg akkor teljesen jogtalanul. Jogerős ítélet van rá.

Köszönöm

patkai.zsolt@citromail.hu

Zsoco # 2010.11.11. 19:07

Tisztelt dr. Grád András!

Sajnos vitatkoznom kell Önnel, mert azt írta, hogy eljárásban inkább a rendőrnek hisznek. 23,5 év tapasztalata alapján állítom, ez nem igaz.

Tisztelettel:
patkai.zsolt@citromail.hu

Zsolttttt # 2010.11.11. 14:48

Tisztelt Horex!

Köszönöm a segítséged!
Az első levelet "értesítjük, közigazgatási eljárás megindul" tárggyal az eset után 3 nappal vettem át. Abban még csak szóltak az elindításról, semmi büntetés, semmi csekk. Ez első levélnek számít?
Utána októberben jött a következő levél ahogy írtam.
Szóval még sosem fellebetem, azt hogyan kell? Egyszerűen csak írok egy válaszlevelet ezzel a fellebezés tárggyal, és leírom benne, hogy nem fogadom el, mert nem küldtek semmit 8 hónapig????

Köszönöm válaszod előre is!

Üdvözlettel: Zsolt

horex # 2010.11.10. 19:24

DexterMD

Majdnem igy jártam, öv kicsatol, iratokat átad, odajön a másik rendőr "hohó, bizt.öv nincs becsatolva"

Elég keményen visszaszóltam és jeleztem hogy az a rendőr aki igazoltatott ilyet nem láthatott nem is szólt stb.

Elszúrtad már a helyszinen.
Én elvböl fellebbeznék, ügyvéd úr tanácsa ellenére :) ,
"az autó nem volt mozgásban-rendőr felszólitására adtam az iratokat azért nem volt öv csatolva"

A fellebbezési 3-5000Ft-ot megéri

horex # 2010.11.10. 19:15

Jaynaz
Elutasitást indokolni kell, "csak" nem indok
Nyilván hivatkoztak valamilyen törvényre

Vagy fizetsz, vagy birósága mehetsz,de akkor közlekedési ügyvédet keress.
Meg kell találni és indokolni pontosan a kresz idevonatkozó pontját és az autót helyzetét összevetve