vatera apeh


ilona123 # 2010.05.20. 18:38

küldtek egy táblázatot a levéllel abban volt ha üzletszerűen csinálod akkor 2 millióig 18 utána 36 vagy valahogy így ebből kell kiszámolni és bevallani,nem írták a levélben hogy áfa stb,itt cseszték el később még bizonyíték a bíróságon is a levél,meg mégegyszer mondom ha ügyes valaki egy csomó számlát elő tud szedni ami az internetes értékesítéshez elengedhetetlen szolgáltatásokról szól,a tavalyi vizsgálatok miért nem zárultak még le egy év alatt nem olyan egyszerű ez....

ilona123 # 2010.05.20. 18:33

hát akkor remélem nem vesznek ki,ugye lehet részletben fizetni,2 milla alatt nem vagy áfakörben vagy már 4 milló,vagy az régen volt... na mindegy most már csak a szerencsében bizhatok,ne üzleteljen aki nem ért hozzá,ja és a saját lomjait is dobja ki adjunk a környezetnek egy kis plusz terhet véletlenül se használja más majd vegyen minenki zsír új kínait

Pjotr # 2010.05.20. 17:51

Magánszemélynél a bejelentés elmulasztása 200.000ft-ig terjedő bírságot vonzhat, számla, nyugta stb adás elmulasztása egymillióig bírságolható.

Pjotr # 2010.05.20. 17:46

18%? De szép is lenne...
Hol van az Áfa, az iparűzési adó, az eho, nyugdíj, stb. stb.
Ev-ként inkább 49%-az a 18...

ilona123 # 2010.05.20. 17:34

akkor is irreálisak a milliós büntetésről szóló hírek,a tb meg az adók sincsenek havi százezer forint egy ilyen tevékenységnél főleg ha még állásod is van mellette és fizetsz ott is.nem jöhet össze a több millió mert másfél-két millióból csomó minden lejön még az üzleszerűség bebizonyosodása utánis és akkor sem a 90 százalékot fizeted adóként hanem a jövedelem 18%-át tehát kb 180-300ezer ft közt a büntetéssel együtt max fél milla,jó az sem reális de nem fogom fel a több millót nem lehet törvényes

ilona123 # 2010.05.20. 17:25

nincs a tevékenységhez tartozó adószámom....

Pjotr # 2010.05.20. 17:03

Ennek az egésznek annyi lesz az értelme, hogy szépen átszoknak majd az emberek az ebay-re...

Pjotr # 2010.05.20. 17:02

Úgy lesz ekkora büntetés belőle, hogy nem az elmaradt adót kell csak befizetni, hanem a büntetéseket is.
Azért azt aki másfél millát összeárult gyerekruhákból azt ne sajnáljuk csak azért mert gyesen lévő kismama.
Az adózás meg nem úgy megy, hogy mennyi lenne a reális, hanem ha valaki üzletszerűen csinálja, akkor már nem a sima szja szerinti adó számítás vonatkozik rá, akkor már fizetni kell minden egyéb adót, tb-t, stb-t is.

ilona123 # 2010.05.20. 16:32

tényleg és mi van ha az egész család dolgait árultuk vagyunk négyen mindenkinek külön regisztrálnia kéne?szét lehet vajon válogatni hogy mi volt a mamáé a papáé a szomszédé és mi üzletszerű mert nem túl igazságos ha beleveszik az üzletszerűbe a kislányom kinőtt farmerjét.Persze van üzletszerű része is nem tagadom de én csak az után szeretnék üzletszerűen adózni a másik fele után pedíg legyen a 25%-nak a negyede tehát durván 6,5%.

ilona123 # 2010.05.20. 16:26

rendben,értem tehát azt mondod mondom hogy a vatera szabályzata meg a ptk stb. lehet,én nem azt mondom hogy nem kell fizetnem (persze ha beválogatnak a büntetési statisztika teljesítésitéséhez szükséges alanyok keretébe,az esélyek viszonylag jók lévén ebben az eladói kategóriában lehetnek a legtöbben több tízezren akár)magamtól biztosan nem vallok be mert azzal mindent elismerek és amúgy is csak a 50%-os büntetést kockáztatom ami szerintem nem lehet sok lévén hogy 90%a jövedelem üzletszerűség esetén és ha nincs számla a kölktségekről 10%ot lehet leírni na de mint az előbb írtam van egy csomó internet,telefon,benzin,posta számlám majd fél milla értékben ez azért lecsökkentheti a bevételt nem?Tehát fizetek én de mondjuk csak egy 50-60 ezret az reális egy év után.Tudom ez nem a dedó itt senkit nem érdekel mi a reális,szóltak hírek a gyesen levő kismamáról akit milliókra büntettek,nem tudom elképzelni hogy babaruhákból összeárult egy max másfél millás forgalomból hogy lesz milliós büntetés,riogatás hogy minnél többen önellenőrzést csináljanak!lehet hogy égek a végén de most így gondolom

Pjotr # 2010.05.20. 15:42

normálisan: :)
Licitáláskor vevő a ptk szerint vételi ajánlatot tesz ami az ajánlat elfogadásakor.....

Pjotr # 2010.05.20. 15:41

Licitáláskor a ptk vételi ajánlatot tesz ami az ajánlat elfogadásakor, a vatera felé sikeresnek jelentéskor azt jelenti, hogy az adás-vételi szerződés létrejött az eladó és a vevő között.
Amúgy meg javasolnám egy ügyvéd és egy adószakértő felkeresését, mert ekkora összegnél és ennyi tételnél már egyértelműnek fogja venni az apeh az üzletszerűséget és csinos kis büntetéseket fog kiszabni.

ilona123 # 2010.05.20. 15:01

Küldött egy levelet az apeh hogy mivel 2009-ben a vatera ügyfele voltam nyilatkozzak mennyi jutalékot fizettem,utánanéztem és számolgatás közben kiderült 2milla fölé ugrott a forgalmam,ennek a forgalomnak a fele(kb 1 millio) a barátom családja által üzemeltetett üzlet bezárása után maradt áru (megkértek adjam el) a másik fele pedíg a család személyes megunt tárgyai,a kérdésem az hogy szét lehet e választani az összeget mert ugy az egyik fele üzletszerű,a másik nem és ugye a már egyre több vaterás által ismert kis táblázat szerint nem mindegy!A másik ami felmerült hogy ok volt 600 üzlet egy év alatt a pozitív értékelések száma ennyi pontosabban ugyanis rengeteg esetben pozitívan értékelnek a felek attól függetlenül hogy létrejött e valójában az üzlet és befizetik a pár tíz forint jutalékot csak hogy a statisztika jó maradjon(drágább dolgoknál természetesen nem),bizonyíték e ez az apeh kezében,mert csak a vatera felé bizonyítunk nem másfelé,adásvételik persze nem születnek egy esetben sem bankszámlára is csak kb a negyede érkezik!Menjünk tovább bebizonyosodik az üzletszerűség elkezdhetem a költségeket levonogatni?nekem 20-25 ezer a tel számlám,az internet havi 8ezer bérelek garázst 30ezerért monhatom ott tartom a készletet a végén kijön hogy max egy kis büntetést fizetek mert feketén árultam!Adószámom sincsen a tevékenységhez mi alapján vizsgálnak vagy büntetnek?dióhéjban ennyi asszem pár tízezer eladóban felmerülnek manapság ezek a kérdések!