vatera apeh


coctail # 2010.05.23. 14:59

sőt, szerintem 2000 forintert nem lehet eladni baba-, vagy gyermekruhat.
1x tévedtem be a Rákóczi úton levő H-da Kft boltba. A ferjemnek epp arra volt dolga, nekem pedig 1 óra szabad időm.
Ami ott volt, az egyszerűen hihetetlen. Ha nekem vki meséli, akkor nem hiszem el... Gyakorlatilag 9.30 kor (az üzlet 9kor nyitott) már többen 2-3 zsák ruhával szambáztak az üzletben. Majd 1-1 sarokban elbujva azt valogatni kezdtek. Legjobban akkor dobbentem le, mikor az altalam nagy nehezen (maradekbol!) kivalasztott 3 db ruhaval bealltam (volna) a sorba. Kb. 40-en alltak elottem

nandy # 2010.05.23. 10:08

a kismamaság meg nem érdekel csak pont azt láttam a tv ben,azért példálozom vele,nem a kismama szóra hegyeztem ki a sorokat hanem a forgalmára,elkezd babaruát árulni hobbiból tényleg nem lehet nagyot kaszálni árul másfelet,abból a haszna 500.000

Látszik, hogy a média kinek a pártjára állt. Ha valaki éves szinten másfél milliós forgalmat csinál, arról már nehezen hihető el, hogy nem üzletszerűen végzi a tevékenységét...
Nem tudom, hogyan lehetne használt babaholmikból ilyen bevételt összehozni, szerintem sehogy. A használt gyerekcuccok nagyrészét átlag 2 ezer forintért lehet eladni - kivéve a nagyon drága, márkás, ajándékba kapott, nem használt holmikat, de az már nem életszerű, ha valakinek az összes ruhája ilyen...

Szóval átlag 2 ezer forinttal számolva a másfél millió forinthoz 750 db ruhát, cipőt kellett volna eladnia. Még ha 3 ezerrel számolunk, akkor is 500 darabot.
Akárhogyan nézem, az én gyerekem ruhatárában az elmúlt 8 évben volt kb. ennyi ruhadarab, de nagyrésze olyan állapotba került, hogy nem volt pofám pénzt kérni, inkább odaadtam valakinek ingyen, vagy elvittem a családsegítő szolgálathoz...

nandy # 2010.05.23. 09:57

Lehet, hogy régen valóban csak olyanok árultak a vaterán (teszveszen stb...), akik a saját használt cuccaikat szerették volna eladni, de mára már rég nem ez a helyzet.

Ahogy elnézem, egyre többen csinálják valóban üzletszerűen, azaz nem a saját holmikat árusítják, hanem pl. elmennek a turkálóba, megveszik potom pénzért a ruhákat, aztán feldobják a netre. Elég csak szétnézni egy-egy ilyen üzletben bálabontáskor, hát hihetetlen, hogy valaki magának vásárol 3-4 zsák ruhát.

Vagy amikor egy-egy felhasználóról kiderül, hogy igazából cég áll mögötte, de számlát már nem küldenek az eladáskor - tehát nem is adóznak utána.

Ilona is azt állítja, hogy az általa eladott termékek egy része a családi vállalkozásból megmaradt cucc. A kérdés már csak az, hogy a vállalkozás vajon befizette-e megszűnéskor a készlet utáni áfá-t, nyereségadót... Ha igen, akkor azon tételek eladása talán legálissá tehető. De gyanítom, hogy nem ez a helyzet...

coctail # 2010.05.23. 07:35

Hidd el, ha behivnak, akkor nagy gondban lehetsz.
Mindenkeppen konzultalj egy szakertovel. En nem sajnalnam ra a penzt. Itt senki nem fogja kiadni az aduit, azzal kapcsolatosan, hogy mit tegyel.
A 300000 ft jutalek az nekik elso ranezesre 5 millio forgalmat jelent (ertem, hogy vannak kiemelesek is stb.). Ez alapjan siman behivhatnak.
A hirek is azzal vannak tele, hogy mekkora az apeh kintlevosege, ill. a tavalyi evnel tobbet fizettek mar ki.
En ebbol arra kovetkeztetek, hogy buntetesek sora kovetkezik.

ilona123 # 2010.05.22. 17:05

ja igen coctail,adásvételi születik a leütés pillanatában de ez csak egy ajánlat ami a pénz átadása után válik valóssá,hiszen az hogy leütnek valamit az nem azt jelenti hogy ki is fizetik.sok esetben nem jön létre de a pozitív statisztika miatt egy olcsóbb tételnél pozitívan értékelünk,ezzel csak a vatera szabályai ellen vétünk,az apeh szerintem csak papírokból,elektronikusan aláírt dolgokból vagy rajtaütésből tud bizonyítani,ez fordítva is igaz pl ha te veszel tőlem valamit amit később el akarsz számolni ezt csak úgy tudod hogy én bizonylatot állítok ki neked írásban vagy elektronikusan,nem elég ha megmutatod az apehban az értékelésemet hogy nézd vettem tőle ennyiért....mi a véleményed erről?lehet benne valami?

ilona123 # 2010.05.22. 16:50

az áfakört megértettem.köszönöm!

ilona123 # 2010.05.22. 16:49

sajnos nem értitek!több tízezer levelet küldött szét az apeh,ami egyébként nem vizsgálat csak érdeklődnek,és nem is a forgalmamról hanem inkább arról hogy a vatera ad e számlát,meg tudtam e nyitni azokat,stb tehát inkább a vatera hozzálása volt a cél,tavaly 26 vizsgálat indult állítólag az nem túl sok,hát igen akkor nem érdemes az ügyvéddel foglakozni annyiba kerül mint a haszon(nem értem miért ajánlgatjátok folyamatosan)főleg még adótanácsadó is mellé akkor az is van fél milla.A levélben az is volt hogy még bőven van időm önellenőrzésre és mellékelték a táblázatot hogy számoljam ki ami egész másról szól mint amit itt írtatok,még bünti sem volt kilátásban sőt KÖLTSÉGRŐL IS VIHETEK SZÁMLÁT!!!!Már annyit írtam ezt nem én találom ki.Egyáltalán nem alpári a stílusom,nem értem tök kedves vagyok

ilona123 # 2010.05.22. 16:15

a kismamaság meg nem érdekel csak pont azt láttam a tv ben,azért példálozom vele,nem a kismama szóra hegyeztem ki a sorokat hanem a forgalmára,elkezd babaruát árulni hobbiból tényleg nem lehet nagyot kaszálni árul másfelet,abból a haszna 500.000 és a végén milliókat fizet hagyjál már kamu az egész egy jó promoció rádió,tv,fókusz,rtl,és máris több ezren rohannak maguktól fizetni,kisujját sem mozdítja az apeh és milliárdok folynak be.Most akkor százezreket vagy milliókat rakjak félre,mindíg mást írtok mire készüljek.coctail azt írta 2 milla te azt hogy százezrek,nem tudom mi a helyzet.tényleg ez nagyon meredek...

coctail # 2010.05.22. 16:14

Üdvözletem!

ÁFA körön kívüli csak akkor lehetsz, ha arra eleve bejelentkezel (van céged bt, kft). Utólag nem tehetsz semmit. Mindenképpen üzletszerűnek tekint az apeh. Ráadásul már megtörtént jó pár ügy vizsgálata a 2009-es évben, így gondolom, hogy már van tapasztalata az apehnak.
Nagy valószínűséggel nem véletlen kaptad a levelet az apehtől. Az ügyed vizsgálata már bőven folyamatban van. Ezt nem akarom részletezni...
Keress ügyvédet, amíg nem késő. Hátha sikerül valamennyit lefaragni az összegből. Ne gondolj nagy dolgokra: max 2.2 helyett mondjuk 1.6-ot kell befizetned.
Minden ügyvédnek, adótanácsadónak más-más a tarifája.
A neten találsz infot.
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az alpári hangnem sajnos nem visz előre.

Keress jövő héten ügyvédet

coctail

ilona123 # 2010.05.22. 15:39

mennyibe kerül az ügyvéd kb. és az adószakértő?tudom kevesebbe mint a büntetés de mégis... tízezrek egy ilyen ügyben,esetleg százezrek?

ilona123 # 2010.05.22. 15:37

mármint kérdezem hogy levonhatom e?

ilona123 # 2010.05.22. 15:33

vannak amerikában az garázskiárusítások,itthon is eladhatod a cuccaidat így a neten akár 800.000 ezer forint értékben mert ez a forgalom még adómentes lévén hogy 200.000 alatt még adómentes,ezt a 800.000 ezret legalább levonhatom a 2 millából.

ilona123 # 2010.05.22. 15:25

megint nem figyelsz!te vagy az értetlen,nem akarok bemenni az apehba,mert akkor már mindegy ott már nem vitatkozhatok a stílus ott már nem számít nekik eredményeket kell produkálni majd visszaperelhetem a pénzem később!4 milliós forgalom alatt is kell áfát fizetnem?nem tudom tényleg.A szerződés ami a vevő és az eladó közt létrejön, ok azt elfogadjuk hogy átveszem meg odaadom neki de erről mi a bizonyíték hogy valójában pénz lett a zsebemben,amikor leüti a vevő csak azután bizonyítható az adásvétel ha erről van számlája is tehát én adtam neki és aláírtam meg stb. ha meg nincsen ilyen írásos dokumentum akkor mégegyszer ennyi a bizonyíték hogy pl:rendes,megbízható,ajánlom!!a forgalmat csak a számlák alapján tudja kiszámolni az apeh,KÉPZELD EL HOGY A CUCCOK NAGY RÉSZÉT VISSZAHOZTÁK és bizonyíthatóan újra meg újra meghírdettem.Tényleg nem tudok semmit csak ez most téma lesz nem árt kicsit beszélni róla mert közben jönnek az ötletek,válaszaitokból is sok minden kiderül.

Pjotr # 2010.05.22. 14:38

Azt hiszem soha nem fogod megérteni... másfél-két millás forgalomnál az apeh eleve úgy áll hozzá, hogy az üzletszerű.
Ha teljesen feketén csinálod, akkor ne akarj költséget se elszámolni.
Ha bejön a benzin számla, akkor ugye adót is kéne fizetni a kocsi után, de mivel nem tetted, ezért is megbírságolnak.
nem akarom mégegyszer leírni amit coctail szépen levezetett, de 2 millás forgalomnál, csak az áfa miatt 400.000 büntetésről indulsz.
Az adózás nem úgy működik, hogy levonogatok mindent amit gondolok, aztán a maradék után befizetek 18%-ot.
Itt nincs szó se rosszindulatról, se igazságról, ha valaki feketén üzletel és lebukik, akkor fizeti ami a törvényben elő van írva.
Attól, hogy valaki kismama attól miért kéne enyhébben bánni vele, mint pl. egy 40 éves férfival?
Választhattál volna, ha hivatalosan csinálod, hogy áfa körösen végzed vagy nem, de nem tetted.
A vatera feltételeit meg elfogadtad amikor regisztráltál a PTK feltételeit, meg amikor ebbe az országba születtél.
ha meg nem fogadsz ügyvédet meg adószakértőt és ilyen stílussal bemész az apehba vitatkozni, akkor nagyjából 100%, hogy mindenből a maximum büntetést kapod, úgyhogy elkezdheted félretenni a százezreket.

ilona123 # 2010.05.22. 14:37

ja csak 2009 -ben vateráztam egy évig tartott pont a válság közben utána abba is hagytuk ez aztán a nagy biznisz.vagyonom meg nincs,amennyim meg van az simán összejöhetett 35 éves koromra a gyenge fizuból.

ilona123 # 2010.05.22. 13:16

Pjotr felhívta a figyelmemet a vatera szabályzatában arra hogy adásvételi jön létre a felek közt,a kérdésem hogy mikor és hol írtuk alá?ja az értékelés hogy pl.Köszönöm nagyon megbízható,remélem még üzletelünk!!!ez lenne a bizonyítéka az adásvételnek?egy ilyen mondat nem bizonyít semmit,a vatera felé ismerjük ezzel el nem más hatóságok felé.ugyan is rá vagy kényszerítve hogy jó legyen a statisztikád a későbbi jobb üzletek reményében nem sajnál az ember egy kis reklámköltséget!Azb adás vételre a bizonyiték a próbavásárlás során lebukás és a számlaadás.Lehet hogy ezt nem jól érzem de lehet benne igazság

ilona123 # 2010.05.22. 13:08

coctail,nincs egy bizonyos összeg ami alatt áfamentes a biznisz úgy tudom ez 4 milla vagy 5?ebben nem vagyok biztos!a forgalom 2.5 milla minusz tíz% marad 2.25 milla mínusz 300.000 vatera járulék(termékkiemelési díj,értékesítési jutalék,stb)marad 1.95 milla mínusz legalább összeszedek számlákat(amik elengedhetetlenek az üzlethez)telefon pl.(az egész évi mobil számlám 280.000 volt),internet ami egész évben 96 ezer,van némi benzin számlám mert ugye találkoznom kell a kuncsaftokkal ez sajnos kevés mert csak év vége fele kapcsoltam ez csak 90 ezer ez együtt 466.000 számlával igazolható költség marad 1.48 mill na ez a jövedelem ja és még lejön a 200.000 amitamúgy is árulhatok ingóságból adómentesen marad 1.28 mill,ok ennek fizetem a 18%-át 231.000 az adó amit elsumákoltam erre rögtön rájön a fele az már 346.000 plusz a tb akkor 446.000,a késedelmi kamat a jegybanki alapkamat kétszerese tehát.500.000ezernél tartunk a LEGNAGYOBB ROSSZINDULATTAL!nem értem a 10.000.000 milliós forgalomra az ugyanennyi adót,meg nem értem a kismama másfél millás forgalmára a másfél millás adót sem.Illetve ha engem megbasznak 2millára a majdnem veszeteséges üzletszerűségemre azt sem fogom érteni!!!!!Tudom hogy ez nem az IGAZSÁGRÓL szól nem vagyok teljesen naív(csak egy kicsit de ennyi kell)törvények vannak jogállam stb. ennek köszönhetjük az életünket.Itt viszont ingoványra tévedt az apeh,új törvények kellenek erre az egészre!!!!!!

ilona123 # 2010.05.22. 12:49

értem,a törvényekkel tisztában vagyok,a kérdés az hogy lehet e ez esetben használni őket!figyelj pjotr nem értetlen vagyok csak nem figyelsz,értem amit írsz de amire nem tudsz mit írni azt egyszerűen nem veszed figyelembe!MÉGEGYSZER:MIT LEHET ELSZÁMOLNI!!!!!!?????MI VAN HA VISZEK 2 MILLÁRÓL TEL SZÁMLÁT,GARÁZS BÉRLETI DÍJAT (MERT TÁROLNI KELL VALAHOL UGYE HA MÁR OLYAN KURVA ÜZLETSZERŰ VAGYOK AZ ÉVI " MILLÁS FORGALMAMMAL)?INTERNET SZÁMLÁT?STB AKKOR AZ KIÜTI A FORGALMAT ÉS VESZTESÉGES AZ EGÉSZ TEHÁT MI UTÁN ADÓZOK???MARAD EGY KIS BÜNTI MERT FEKETE AZ EGÉSZ.RENDBEN NINCS NYILVÁN 2 milláról számlám,de pár száz ezer már csökkenti azt a jövedelmet,a vaterának is fizettem vagy 300.000ft-ot mert ugye reklámozni is kell a termékeket ahhoz hogy ekkora forgalmad legyen arról ugye mindről van számla!TOVÁBBÁ PJOTR ARRÓL MI A VÉLEMÉNYED HOGY MINT CSALÁD VÁLLALJUK BE MONDJUK NÉGYEN,vagy ahányan akarjuk,és ezt igazolni is tudjuk mert az eladott tételek alapján hamar kiderül hogy majd egy millió az személyes tárgy semmiféle üzlet nem volt benne!PJOTR!!!!!!SZERINTED SZÉT LEHET E VÁLASZTANI AZ ÖSSZEGET üzletszerű részre és személyes tárgyakra?és ha most azt válaszolod hogy úgy is megbüntetnek a 200ezer felett meg alatti törvény miatt akkor megint csak nem figyelsz mert ez annál összetettebb.MÉGEGYSZER MONDOM FIZETEK ADÓT SZÍVESEN DE AMÍG NINCS TÖRVÉNY RENDES ADDÍG BUJKÁLOK MERT HA ÖNELLENŐRZÉST CSINÁLOK MÁR SEMMIT SEM TEHETEK!!!!!!

coctail # 2010.05.21. 18:17

Üdv a fórumozóknak!

Ajánlom figyelmedbe a következőt:

1 millió bruttó leütési árra az adóhatóság felszámította a 20 százalék áfát, azaz 200000 forintot. Adószám hiánya miatt kiszabta a 200 000 forint mulasztási bírságot. Az ingó értékesítést átminősítette a személyi jövedelemadó törvény 58.§ (8) bekezdésére hivatkozással önálló tevékenységből származó jövedelemre.

Költségtartalomra 10 százalék átalány költséget határozott meg, tehát 90 százalékos jövedelem tartalommal (nyereséggel) számolt. Ez 1 millió bevételénél 900000 összevont adóalapba tartozó jövedelmet jelent. A sáv szerint megjelölt százalék adót fizeted a összeg után. De itt még nincs vége, a 900000 jövedelemre az APEH felszámol még 11 százalék egészségügyi hozzájárulást is, azaz 900000 forint 11 százaléka = 99000 forintot. Természetesen itt is „jár” az 50 százalék adóbírság az áfa, az szja és a százalékos eho adóhiányra. Add össze az összeset, amit fent írtam és add még hozzá az egesz 50%-át, ami az adóbírság.

  • hozzá jön még a késedelmi kamat

Ha 2,5 milliót árultál, akkor simán fizethetsz 2 milliót.
Ha nincs szerencséd, akkor egyúttal simán megnézhetik az előző éveid is. Sőt hallottam olyan esetről, ahol a vagyonosodási vizsgálat is elkezdődött.

Szóval: nem kell sajnálni a pénzt egy jó ügyvédre!

Pjotr # 2010.05.21. 15:13

ne haragudj, de aki ennyire értetlen mint te azon nem lehet segíteni.
Majd meséld el, hogy hány százezerre büntettek meg végül.

ilona123 # 2010.05.20. 19:07

arról nem is beszélve hogy legalább nyolcan lehet ekkora forgalmat csinálni így nyolc fele oszlik ha az egész család bevállalja és fejenként már más az adózási sáv,na jó ez az egész amit eddíg írtam csak fikcíó de rengetegen járnak majd 2010 ben az apehba

ilona123 # 2010.05.20. 19:03

eszem ágában sincs bevallani így legalább van egy kis esély,mert akkor ha a te infóid helyesek ami könnyen lehet akkor mindent bevallok és akkor izekre szednek azt csinálnak amit akarnak akkor minimum 1 millát fizetek,így legalább 1:500 hoz kb az esélyem mert több száz mondjuk 1.2 ezer vizsgálat indul de tekintve a több tízezer nagy eladót a vaterán,és mint tudjuk az apehnak a leg költséghatékonyabb modón kell teljesíteni a normát ezért nem bogarásszák majd a több száz üzleteseket van aki elad pár milliós cuccot na az egy fél óra lecsekkolni....

Pjotr # 2010.05.20. 18:47

Akkor mégegyszer menj el egy könyvelőhöz, aki átnézi amit kaptál.
De nem tudom mikor kaptad a levelet, de így 3 órával a bevallási határidő előtt úgy érzem egy picit meg vagy késve...

ilona123 # 2010.05.20. 18:45

fizetnie kell a sok netes kereskedőnek igen is én még 200ezerig is fizetek büntit,mert értem hogy ezt így nem lehet csinálni de milliókkal ne riogassanak mert elhagyom az országot...hihi bár lehet ez nem hat meg senkit,a sok közismert lebukott áfacsaló milliárdos 5-10 milliárdot lopott mégsem büntették 25 milliárdra

ilona123 # 2010.05.20. 18:39

számlákat meg csak úgy tudsz kiállítani ha van adószámod