Banki hitelek


ius latratus # 2011.12.04. 19:21

Erilla

A probléma az, hogy a bank nem a "fizetéséből vonta le" az őt megillető részt (ezért is nem volt érthető egyből számomra a történet, meg kellene tanulni jól használni a szavakat...), hanem a bankszámlájáról. Itt meg már nincs értelme azt számolni, hogy az a fizetésének hány százaléka.

ius latratus # 2011.12.04. 19:34

Szívesen, de nem segítettem.
Meg kell próbálni egyezkedni a bankkal. Az áthidaló kölcsön -ha jól tudom- meghosszabbítható, persze ezt is bankja válogatja. Van majd' minden banknál a nehéz helyzetbe került adósok megsegítésére összeállított csomag, s némelyik akár többször is igénybe vehető.

ius latratus # 2011.12.04. 19:58

A 20.000 Ft-ot nem nevezném soknak azért. (családban nekem van közjegyző, nekem, mint családtagnak készített már többször közokiratot, s ennyit még tőlem is elfogadott...)

Mivel nem tudom melyik bankról van szó, így látatlanban annyit mondhatok, hogy ha egyszer igénybe vett egyfajta lehetőséget, akkor -mivel ezt mondták önnek- azt már újra nem veheti igénybe. (Ez alól is van kivétel, az OTP-nél egyes devizahitelesek hat hónapos átmeneti fizetéskönnyítési időszaka egyszer meghosszabbítható, de nem ismerem minden bank gyakorlatát)
Ezért írtam, hogy meg kell próbálni egy másfajta konstrukciót igénybe venni. Amikor már nincs más, még az ördög ajánlata is jobb, mint a földönfutók léte...

peszton # 2011.12.09. 10:48

Üdvözlet!
Csak azt szeretném kérdezni hogy valaki otp-nél A-hitelel lehet -e adóstár:200,000ft az a hitel.

Dr.Attika # 2011.12.09. 11:00

Üdvözlet "peszton"!
Erre a hitelt nyújtó OTP tud válaszolni. Egyébként a jog nem adóstárs kifejezést használja, hanem a társkötelezett kifejezést.

kiskedv # 2011.12.11. 13:02

Tisztelt Segítők,Fórumtársak!

Férjem munkanélkülivé vált, annak rendje és módja szerint elment a pénézintézetbe, ahol kérte CHF hitelének átütemezését.Ekkor 2011. november 21-t irtunk.
(2011. november 15-én esedékes törtesztése elmaradt.)
2011. 12.15-től hat hónapon át, havi 8.000,- forintot kell fizetni, majd egy bizonyos meghatározott összeget.

A szerződésmódosítás 1.) pontja, :
"Az Adós teljes tartozása 2011. november 21. napján *#.###,- CHF, azaz akárhány svájci frank, mely tartalmazza a számlán lévő hátralékot, valamint ennek a 2011. december 15-ig felmerülő késedelmi kamatát is."

majd egy oldallal hátrébb:

"Adós tudomásul veszi továbbá, hogy jelen szerződés aláírásakor fennálló hátralékos tartozása - kérésének megfelelően - 2011 december 15. napján hozzáadásra kerül a fennálló tőketartozáshoz, és eddig az időpontig a Bank jogosult arra az Üzletszabályzatban meghatározott mértékű késedelmi kamatot felszámítani."

Pénteken bent volt a pénzintézetben, és azt mondták fizessen be 188 CHF-nyi forintot.

Nem értem, akkor most mennyivel tartozik????

margó53 # 2011.12.21. 13:07

Tisztelt Válaszolók !!
Hátralék nélküli deviza hitelem rögzített árfolyamra szeretném váltani!!! A most még hatályos jogszabály szerint meg kell tennem, vagy az újonnan elfogadott, törvénybe lépésekor És van -e bejelentési szándék nyilatkozati kötelezettségem még ez évben ????
Üdv.: Margó

margó53 # 2011.12.29. 11:25

Üdv mindenki !!
Senki sincs hasonló helyzetben, hogy van -e év végéig bejelentési kötelezettség az új árfolyam rögzítésre ?? Vagy ráér ?????
Tisztelettel.:Margó

végrehajtó1 # 2011.12.29. 11:27

Bankodhoz fordulj.

hanni # 2011.12.29. 13:11

Kedves Margó!

Mi aznap jártunk a Raif. Banknál, mikor aláírták a megállapodást az ötéves fix árfolyamról. Az ügyintéző azt mondta, hogy amíg nincs meg a törvény, addig nem lehet igényelni, csak az érvényben lévő három éves futamidejűt. Na akkor mi azt mondtuk, hogy köszönjük, kivárjuk. (Közben a hölgy készített egy kalkulációt a fizetendő részletekről.) Másnap reggel megnéztem a kormany.hu oldalon az ülés jegyzőkönyvét, az állt benne, hogy január hónapban elő kell terjeszteni törvényjavaslatra a döntést. Szóval mi csak akkor megyünk jelentkezni, ha már törvénybe iktatták, figyelni kell a sajtót.
Lenne egy kérdésem: tudja-e valaki, hogyha most fél éves átmeneti szünetet kérünk, lehet-e utána erre a fixált árfolyamra jelentkezni? Nehogy úgy járjunk, hogy aki már fizetéskönnyítést vett igénybe, többet nem vehet, de sajnos ezt a lehetőséget is figyelembe kell vennem. Köszönöm