Banki hitelek


Csillagszem63 # 2011.11.26. 20:21

Kedves kbs!

Akkor is felmondhatják, ha a lakás fele a két gyermekem tulajdona?
A hitelt én vettem fel, mármint a személyi kölcsönt, ahhoz a gyermekeimnek is van köze?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.26. 22:59

Ezt tőlem kérdezed? Te tudod, hogy van-e jelzálog a gyerekek tulajdoni hányadán is.

A kölcsönt egyébként a bank biztosan felmondja, ha a te tulajdoni hányadodra végrehajtási jogot jegyeznek be. A különbség az, hogy az egész ingatlant árverezik, vagy csak a te illetőségedet.

csucsfej # 2011.11.28. 11:20

Tisztelt Fórumozók!

A problémám a következő:
2006-ban megszünt az OTP banknál a folyószámlám ezzel nincs is semmi gond, de a múlt héten szerdán felhívott egy hölgy az OTP Faktoringtól, hogy A hitel tartozást maradt a számlán és ez már 158,000 Ft -ra rúgott adatot akart egyeztetni de összeomlott a rendszerük erre megígérte hogy majd visszahív, na most azóta eltelt lassan egy hét de nem hívott.
Mi ilyen esetben a teendő 2006 óta egy levelet sem kaptam hogy tartozásom lenne ez jogszerű nem beszélhetünk ilyenkor elévülésről?????

Köszönöm szíves segítségüket

Dr.Attika # 2011.11.28. 11:47

Tisztelt csúcsfej!
Bizony beszélhetünk elévülésről. 2006-ban mikor (hónap,nap) szünt meg a folyószámla? Ha ez november 28-a előtti, akkor bíróság előtt nem érvényesítheti az OTP Faktoring.
Azt kell csinálni, hogy telefonon nem értekezik. Ha jön írásban felszólítás a fizetésre, akkor annak tartalma szerint elévülési kifogással kell élni. Ettől még perelhetnek, de egy perben előterjesztve kereset elutasításnak lesz helye.

csucsfej # 2011.11.28. 11:54

Dr. Attika!

Köszönöm gyors válaszát holnapra utánanézek, hogy mikor szünt meg a számla de biztos,hogy november 28 előtt.
Ők azt állították hogy küldtek levelet de az nem derült ki, hogy milyen címre de én biztos nem kaptam meg bár azóta már elköltöztem.
Akkor ha telefon hívnak akkor semmikép se vegyem fel?

végrehajtó1 # 2011.11.28. 12:15

pontosan.

janosi77 # 2011.11.28. 12:31

tiszteletem!
sajnos én is beleestem a devizahitel csapdájába, nem tudom fizetni a bank meg árverezni akar.két ingatlanról szól a történet a mienk és a szüleimé. a mienk nem érdekel de a szüleimét szeretnénk megmenteni valahogy. a végrehajtó most küldött levelet hogy mennyi az ára ha bennt laknak illetve a nélkül. a levélben van olyan írva hogy kifogással élhetünk illetve részletfiztést kaphatnak de már a bíróságnak kell két héten belül beadni. kérdésem van még valamilyen megoldás amivel megmenthetjük az ingatlanukat? illetve hogy mit kell írjak a levélben? válaszát előre is köszönöm

ballasch@freemail.hu # 2011.11.28. 16:37

Sziasztok! Nem tudom mennyire tartozik ide, de az lenne a kérdésem, hogy vállalati kölcsönszerződés alatt mit kell érteni? Amikor a munkáltató kölcsönt ad a munkavállalónak (munkáltatói kölcsön), vagy amikor egy bank ad egy vállalkozásnak/vállalatnak hitelt? bocs a lame kérdésért, de egy ilyen szerződést kell megírnom beadandóként.

godorka57 # 2011.11.30. 18:31

Szeretném megtudni, ha egy Bank eladja a követelését egy Követeléskezelőnek, az eredeti tőke és az addig felhalmozódott késedelmi díjon felül tehet e még rá Ő is késedelmi kamatot?Konkrétan:A Bank eladta a hitelemet egy Díjbeszedő háznak.Megállapodtam velük egy részletfizetésben, mely 2 évig tart.Amikor a részletes kimutatást elküldték akkor döbbentem meg, mert az eredeti kb.910.000 Ft tőke és a késedelmi kamatokon felül Ők még a futamidő végéig plusz késedelmi kamatokat számítottak fel, így az erdeti kb, 1.100.000
adósságból lett több százezer forinttal több.Sajnos most nincs itt a pontos elszámolás.Szóval tehetnek e még rá kamatot?Ha nem hol reklamáljak?Egy másik Faktoring cég ügyintézője olyan hangnemben beszél velem,hogy a bicska kinyílik a zsebemben és azzal fenyegetőzik, hogy a rendörségen feljelent hitelsértésért.Pedig fizetek rendesen csak néha pár napot kések.lEHET E PANASSZAL ÉLNI A HANGNEM
ELLEN, HISZEN éN CSAK ADÓS VAGYOK ÉS NEM BŰNÖZŐ!

ius latratus # 2011.12.04. 19:11

Valami nem stimmel.
Olyan nyilatkozat született a jelzáloghitelnél, amelyben kinyilvánítod, hogy nemfizetés esetén levonhatják az aktuális elmaradást a jövedelmedből? (pontosabban: kérhetik a munkáltatódat egy bizonyos összeg visszatartására éppen a nyilatkozatod okán)

A 33, ill. az 50% vh-ra vonatkozik. Ha ebben a szakaszban jársz, akkor sem kerek a történet.
Tehát?