Banki hitelek


Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 17:18

Bevétel. Hogy aztán jövedelem is képződik-e, azt ennyiből nemigen lehet megmondani. De az ingatlanpiac utolsó évét tekintve aligha.

anya87 # 2011.07.18. 18:13

Nevetséges.Akkor a 17millióból 500ezrem marad. Csessze meg az állam az adót.Adják csak a sok kisebbséginek ismét.Én még a szoc.polt sem kaptam meg mert magyar vagyok.Hajrá Magyarország.

agica20 # 2011.07.18. 19:34

Tisztelt Hozzértők !

6 ével ezelőtt vettünk fel 3,7 millió Ft-ot,svájci frankban,jelzálog mellett,lakáshitel.A törlesztési időből még 9 év hátravan.
Eddig elmaradásunk nincs. Ezalatt a 6 év alatt kb.2 millát kifizettük,talán többet is.Tartozásunk annyi,mintha nem is fizettünk volna.
Ez év végén lehet,hogy ki tudnánk fizetni a banki hitelünket,egyösszegben.

Kérdés melyik variációt ajánljátok :/ OTP/

  1. Ha tudjuk fizessük ki egyösszegben, és igy az árfolyam veszteséget is realizáljuk,de megszabadulunk az egésztől,
  2. Fizessünk bele kb.3 milliót tőketörlesztésként és a maradékot fizetgessük a futamidő végéig ?

Köszönöm,ha valaki megtisztelne egy válasszal.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 20:29

Ez még hunyorítva sem tűnik jogi problémának...

agica20 # 2011.07.19. 10:51

kbs
Attól még lehetne valakinek egy ésszerű javaslata,esetleg más is van ilyen helyzetben.

Üdv-

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.19. 11:01

Nos, azt én sem zárom ki. Csak "cipőt a cipőboltból"...

bimbus # 2011.07.19. 19:38

Svájci frank alapú hitelemet szerettem volna kifizetni. A pénzintézetben kaptam egy számlát, amelyre be kellett fizetni az összeget, amit a banki alaklmazott kiszámolt. Ki sem jöttem a bankból, intézkedtem, hogy másik számláról és egyéb bankban elhelyezett értékpapírról az adott számlán legyen az összeg. Napok múlva felhívott a bank alkalmazottja, hogy a szálát nem tudják zárni, mert tartozást mutat, mert a svájci frank árfolyama más volt hivatalosan, mint amivel ő számolt. A frank mozgását nem vitatom, különösen a napokban. De én nem hibáztam, a bank által megadott összeget fizettem be a számlára. Most szerintük ismét kérnem kell a számla zárását. A guta üt meg, ha most meg a 238 ft-os frank árfolyammal zárják a számlát. Nekem kell mindent lenyelnem? És ha közben ismét felfelé megy a frank? Meddig lehet ezt eljátszani? Mit tehetek azon kivül, hogy mondok egy irgum-burgumot és fizetek?