Banki hitelek


limma # 2011.08.22. 13:55

De most tényleg .-)

Egy kiló kenyérről meg lehet mondani, hogy miért annyi az annyi.
Mennyi volt a vetőmag ára, mennyi volt a termelés közvetett és közvetlen költségre egy egységre osztva, mennyi a haszon.
Ugyanez a malomban, a péknél, ugyanez a kereskedőnél.

A banki kamatnál is van ilyen, nyilván, csak nem kötik az orrunkra. De miért nem tudhatjuk?
Mert kisülne, hogy bankközi árfolyam meg irodaházak fenntartási költsége meg munkabérek meg fénymásolás stb. egy egységre Y ft - haszon meg 30 x Y?

Rexor # 2011.08.22. 14:46

Kedves Limma,

Az hogy mennyi a vetőmag ára nem valószinű, hogy tudod (mert ez csak a felekre tartozik, akik megkötik a szerződést). De azt te is láthatod, hogy mennyi volt a bank bevétele és ráfordítása, mivel a beszámoló nyilvános.

limma # 2011.08.22. 15:57

Kedves Rexor!

Ok.

Azt látom, mennyi a nyeresége a banknak.

DE ami érdekel az az, hogy állítólag (nem mondom, hogy biztosan, mert nem tudom)külföldi bankok kamatképzéséhez képest a magyar bankok túlárazzák a kamatot.
Ezt írta az index vagy valamelyik másik orgánum.

EZ érdekelne.
Jó, elfogadom, hogy a magyar országkockázat nagyobb, mint a lengyel. Mennyivel?
És ebből az x felárból hogy lesz nálam, mint hitelfelvevőnél 30-szor x?

bigdady # 2011.08.22. 16:15

az a túlárazás kb +2-3%-ot jelent egy ingatlanhitelnél.

Nandiboy # 2011.08.22. 16:53

Piszkozat!

Végrehajtó1!

Naivitás és bizalom, egymással rokon fogalmak.

Emlékezzünk arra a hajléktalanra, aki hagyta magát leitatni. Beásták a földbe, mert volt kb. 50 ezer forintja a bankszámláján?
http://www.magyarhirlap.hu/…incsben.html

Azok a futball szurkolók is naivak voltak, akik bíztak a kedvenc csapatuk győzelmében, mit sem sejtve arról, hogy némelyik játékos a saját csapatuk vesztére fogadott?
http://tv2.hu/…tartoztattak

Igen, ezek az áldozatok is naivak voltak, megbíztak másokban, ezért váltak áldozatokká.

Igen a naivitásnak nincs határa. Elmondom mennyire naiv vagyok:

  • A múlt héten felvettem egy autóstoppost.
  • A múlt hónapban, megálltam egy balesetnél és bekötöztem egy ismeretlen pali több sebből vérző fejét.

Tucatnyi autóvezető, isten tudja miért, elment a baleset mellett.
Biztosan volt közöttük, aki azt gondolta, vessen magára, aki hülye haljon meg.
Biztosan volt közöttük aki bizalmatlan volt, azt hitte, hogy a baleset, csak egy megrendezett szituáció, és a szereplők valódi szándéka a naiv emberek megkárosítása.

A hitel károsultak most bajban vannak, akárcsak az az ember aki balesetet szenvedett.

Igen, a hitel károsultak naivak voltak. Alulértékelték a devizahitelezésben rejlő kockázatot, Csakúgy mint Shakespeare - A velencei Kalmár c. művében Antonio szintén alábecsülte a hitelfelvétellel járó kockázatot, és a zálogul szolgáló 1 fontnyi hús jelentőségét.
A történet elolvasható: http://mek.oszk.hu/…/avelkal.htm

Bihari Péter a jegybank monetáris tanácsának a tagja a következőképpen nyilatkozott a devizahitelezéssel
kapcsolatban. Idézek egy részletet a Népszabadság 2009.február 6.-án megjelent cikkéből:

Földrengés után, a romok között ülve sem tűnik ésszerűnek az az önmarcangolás, hogy nem lett volna szabad házat építeni, mert tudni kellett volna: egyszer úgyis lesz földrengés. Földrengéseket nem tudunk előre jelezni. Nem róható fel azonban a monetáris politikának, a hiteleket kihelyező bankoknak és a hitelek felvevőinek, hogy nem arra építették fel üzleti politikájukat: egyszer, valamikor egy súlyos nemzetközi pénzügyi válság be fog következni. Ez nem józan előrelátás, hanem a kockázat olyan kizárása, aminek következtében mindennemű haladást is kizárnánk.

A teljes cikk forrása: http://www.nol.hu/…-20090206-35

limma # 2011.08.23. 15:06

Ok, oK, OK

Értem én , hogy hülyének (felelőtlennek, gyengeelméjűnek stb.) vagyok kikiáltva, mert frankhitelt vettem fel (még tudom fizetni és kb. most akkora a törlesztő, mintha forintban vettem volna fel)

DE ÉRTSÉTEK MEG MÁR VÉGRE:

NEM AZ ZAVARJA A LEGTÖBB FRANKHITELEST, HOGY EMELKEDIK A KAMAT, AZ ÁRFOLYAM STB.
HANEM HOGY KÖVETHETETLEN MÓDON ÉS FÉLŐ, HOGY ÉPP A KÖVETHETETLENSÉGÉBŐL ADÓDÓAN BECSTELENÜL, TISZTESSÉGTELENÜL.

Mert azt reméltük, hogy a bankok hmmm.... tisztességesen játszanak, hogy ezért nem megyünk uzsoráshoz, mert egy banknak van rengetegféle előírása,szigorú törvényeknek felel meg, a szava szent.
Ha mi betartjuk a játékszabályokat, ők is tartsák be.

De nem tartják be, hanem tisztességtelenül extraprofitot termelnek a bőrünkön.

"az a túlárazás kb +2-3%-ot jelent egy ingatlanhitelnél.
"

Nekem igenis sokat számít az a 2-3 százalék.

Ha adakozni akarok , az az én döntésem.
De hogy sumák módon lenyúlják, az vérlázító.
És főleg, hogy ezt csak nálunk teszik-tehetik meg.

bigdady # 2011.08.23. 16:50

Extraprofitot hol termeli most a bank?
Túlárazás az oirszág besorolásából adódik, ezt az itt élőknek el kell fogadniuk

agica20 # 2011.08.23. 17:17

T.Fórumozók!

Nekem is van deviza hitelem, svájci frankos.
Nekem sem az a bajom,hogy emelkedett az árfolyam,tudom,hogy ez előfordulhat.

Amikor a hitelt kértük nem is ajánlottak mást.A legjobb feltételekkel ez a konstrukció rendelkezett,természetes,hogy felvettük.

Azt nem tartom helyesnek,hogy a kockázatot csak a hitelt felvevők viselik, a bank nem.
El kellene felezni az árfolyamkülömbségből adódó összeget.

Arról már nem is beszélve,hogy a bank saját Ft.megtakarítását helyezte ki svájci frankba,és ebben számolja ki a kamatot is és a kezelési költséget is.
Így nagy mértékű haszonra tesznek szert.

Én nem értek a banki szektorban végbemenő folyamatokhoz,de bíztam a szabályozottságukban, bíztam a bankomban, bíztam a kormányban.Kár volt.
Nagy árat fizetünk érte!

limma # 2011.08.24. 06:35

http://index.hu/…g_bizottsag/

remélem, lesz valami haszna

Ycal # 2011.08.24. 18:18

Sziasztok,

Tudnátok nekem segíteni egy fogalom tisztázásában?

Mit jelent a bank "saját forrása" kifejezés?

A saját tőke = a bank saját forrásával?

"A saját tőke a vállalkozás saját forrása, melyet a tulajdonosok, a tagok, a befektetők, időbeli korlátozás nélkül, véglegesen bocsátanak a vállalkozás rendelkezésére"

Köszönöm.

bigdady # 2011.08.24. 18:27

Saját forrás, ami nem idegen vagyis nem a betétesek pénze, hanem felhalmozott nyereség, tartalékok, alapításkori tőke stb összege.

Ycal # 2011.08.24. 19:06

Azt olvastam,hogy a bank a kölcsönt a PTK szerint , saját forrásból nyújtja. Ez is igaz?