Kedves Szakértők!
A tanácsotokra lenne szükségem a következő történetben:
2 évvel ezelőtt nekem volt munkahelyem a páromnak nem és elhatároztuk, hogy alapítunk egy céget, aminek a kezdőtőkéjéhez szabad felhasználású személyi kölcsönt vettem fel adóstárs, kezes és fedezet nélkül az 1.számú banktól. A páromnak papíron semmi köze a céghez a tulajdonos én vagyok 60%-ban és az apukám 40%-ban. A cég lízingel egy autót is a 2.számú banktól, ahol szintén én lettem a kezes. Sajnos a dolgok nem úgy alakultak, ahogy elképzeltem, közben a munkahelyem is megszűnt és a sok egyéb hitel mellett ezt a személyi kölcsönt már nem tudtam fizetni. A szerződést felmondták (közel 2 milliót kéne fizetnem) és lassan behajtóhoz kerül az ügy. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan fogják behajtani tőlem, ugyanis a helyzetem a következő:
- Tehát van a cég egy lízingelt autóval, aminek a lízingdíja (egyenlőre) fizetve van rendesen, de van APEH tartozása a cégnek, amit inkasszó alá is raktak.
- Van a nevemen régebbről a 3.számú banktól egy hiteles autó, amit rendesen fizetek.
- Egy évig nem volt munkahelyem, ez hozzájárult a jelenlegi helyzet kialakulásához, de most ismét dolgozom, ahol minimálbérre vagyok bejelentve.
- No és itt az ingatlanhelyzetem. A lakás ahol lakom (értéke kb. 12 millió) és egyben a cég székhelye is 10%-ban az enyém, 10%-ban a páromé és 80%-ban a párom nagynénjének a tulajdona, aki szociális gyámság alatt áll és a gyámja a párom édesanyja. A lakásban minden bútor és műszaki cikk a páromé illetve a számítástechnikai eszközök a cég nevén vannak.
Várom válaszaitokat, hogy szerintetek mire teheti rá a behajtó/végrehajtó a kezét. Természetesen elsősorban az érdekel, hogy a lakás és az autó mennyire van veszélyben. Előre is köszönöm a segítséget.