Banki hitelek


monalisa1 # 2010.05.04. 20:02

Ha a bankkal 2005-ben szóban történt a megállapodás miszerint részletekben fizetheted a tartozást -tehát nem készült róla írásbeli engedélyezés-, akkor hiába vannak tanúid - felejtsd el, ahogy a bank is elfelejtette megküldeni a csekk-garnitúrát.

Ettől függetlenül minden hónapban a bankban személyesen is befizethetted volna a havi esedékes törlesztőrészletet.

Tehát egy perben a nemfizetés miatt magad nem tudod érdemlegesen kimenteni.

A banki ügyintéző nemigen fog emlékezni rád, főleg 5 évre visszamenőleg hogy miről is állapodtatok meg akkor. (Az esetleges saját hibáját nem fogja elismerni, valamint lehet hogy már nem is dolgozik a bankban.)

A bank majd előveszi a kezest - vagyis a volt barátodat, de elsősorban tőled az adóstól követel.

"Lisa"
laikus hozzászóló

R.Andrea # 2010.05.03. 19:27

Jó Estét mindenkinek!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget, információt kérni:

Van egy 2003.09.24-i keltű hitelszerződésem a Budapest Autófinanszírozási Rt.-vel 1.100.000 Ft-ról, amely hitelt az akkori barátom kérésére vettem fel (ő nem volt hitelképes) 55 hónapra. A bank készfizető kezest kért (csak 22 éves voltam, kb. 3 év munkaviszonnyal és sem ingó sem ingatlan vagyonnal nem rendelkeztem), ez a személy a volt barátom édesanyja lett a tanú pedig a párom. A gépjárműre neki volt szüksége, ő használta ill. a törlesztő részleteket és a felmerülő egyéb ktg-eket is ő fizette.

Történt, hogy a szóbanforgó gépjárművet kölcsönadta egy ismerősének, aki nem hozta vissza ill. utóbb kiderült, hogy tovább adta a nevemben, hamisított adás-vételi szerződéssel. (a rendőrség nyomozást indított ez ügyben 2005.01.31-én ill. sikkasztás és egyéb bűncselekmények miatt a szóbanforgó személy ellen vádat is emeltek) Az autó mégis előkerült egy véletlen folytán, elég rossz állapotban.

Többek között emiatt ill. mivel az akkori párom nem tudta a részleteket fizetni, a bankot kértük, hogy vegye át értékesítés céljára a gépjárművet (2005.01.11-én kelt levélben).
Másnap a bank küldött egy 'vételi jog gyakorlása' tárgyú levelet ill. szerződés felmondást. Ekkor a hátralék 909.845 Ft volt. Az átadásra 2005.03.09-én került sor. 2005.06.03-án kaptam egy levelet, melyben 06.21-ig 699.548 Ft befizetésére szólítottak fel (az értékesítési ár nem fedezte a tartozást). Válasz levélben kértem, hogy havi részletekben törleszthessünk és a csekk garnitúra kipostázását. Így született egy megállapodás, hogy 45 hónap alatt 20.629 Ft befizetésével egyenlítem ki a tartozást. (itt tanúk voltak: a párom és az édesanyja=kezes)

Csekket ugyan nem küldtek, viszont a törlesztés sem kezdődött meg, mert az akkori párom kerek-perec kijelentette, hogy nem akarja kifizetni a hitelt. A kapcsolat ekkor már megromlott és szét is mentünk.

Mai napon kaptam a Budapest Autó Zrt-től egy fiz.felszólító levelet, melyben 1.185.920Ft 05.21-ig történő befizetésére szólítanak fel (azt írták, hogy 2005.06.28 óta nem érkezett befizetés hozzájuk).

Én nem rendelkezem sem ingó sem ingatlan vagyonnal, a szüleimnél élek, van a nevemen 1 hiteles (UniCredit) autó (saját használatban) és 1 hiteles motorkerékpár (Merkantil). A bejelentett fizetésem kb. br.100.000Ft ill. van egy életbiztosításom.
Az 5év elévülési idő úgy látom pont most járna le, gondolom ezért vették elő az ügyet. Ezt a tartozást nem szeretném és nem is tudom kifizetni. Arra nem számíthatok, hogy a volt barátom befizeti ezt a tartozást sem egyösszegben, sem részletekben. Nem tudom, hogy a bank ez esetben megkeresi-e a kezest, 2005-ben nem tette, úgy tudom.

Kérdésem, ha a bank jogi útra tereli az ügyet, milyen következményekre számíthatok ill. hogyan tudnám magam kimenteni a fizetés alól? Mit tehetek ill. mit kellene tennem ez ügyben?
A bank miért nem kísérli meg a kezesen behajtani a tartozást, hiszen legalább 1 ingatlannal rendelkezik?

A segítséget előre is köszönöm!
R.Andrea

bigdady # 2010.05.02. 18:49

ha éppen kiváltod a jelenlegi jelzáloghiteledet akkor igen

erzso0709 # 2010.05.02. 16:47

Üdvözlök Mindenkit!Szertném megkérdezni,hogy ha már van a házamon jelzálogkölcsön,akkor lehet-e még újjabb jelzálog kölcsönt rá felvenni?

marizsan # 2010.04.25. 21:30

Végrehajtó1!
Ez nem jó hír
De azért köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.04.25. 18:01

fizetni és perelni az eredeti adóst.:(

marizsan # 2010.04.24. 22:54

Tisztelt szakértő!

Egyik ismerősünknek vettünk fel lakásvásárlásra kölcsönt(amit már bánunk).Mert ugyanis az utóbbi időben nem tudják vagy nem akarják fizetni az igen magas törlesztő részletet.Az elmaradásokat már a párom fizetésemből akarja a bank letiltani.Mit lehetne tenni,hogy a tiltást megússza?

Válaszukat előre is köszönöm!
Marizsan

végrehajtó1 # 2010.04.14. 18:58

sunbaluka

akárhányszor kérdezed még mindig ua. választ fogod kapni

nandy # 2010.04.14. 16:03

A behajtócég nem azonos a végrehajtóval! Ha nem akarod, nem engeded be őket a lakásba.

Ezek a cégek legfeljebb felszólíthatnak a tartozásod rendezésére - levélben, telefonon,vagy személyesen -, de ha nem fizetsz önként, előbb-utóbb bíróságra mennek.

Azt viszont érdemes meggondolnod, hogy ha bíróságra, és onnan végrehajtásra megy az ügy, az jelentős többletköltséggel jár számodra. Tehát én a helyedben megpróbálnék fizetni.

sunbaluka # 2010.04.14. 15:22

Üdv mindenkinek. Sajnos bedőlt 1-2 hitelem. A bank átadta egy kintlévőség kezelő cégnek a hitelemet. Mit szabad megtenniük velem szemben a cégnek? Ha személyesen felkeresnek be kell engednem őket a lakásba? Mi van ha nem tudok fizetni nekik sem?Feleségemtől elváltam de még a régi cimem van a nyilvántartásban, itt fognak keresni? A cég indithat végrehajtást ellenem? Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.07. 17:48

Már egymillió az a kétszázezer. De a lényeg a lényeg.

nandy # 2010.04.07. 16:44

Rosszul tudod. 200 eFt alatt kötelező per előtt fizetési meghagyást kérni.
FElette lehet azonnal pert indítani, de a te esetedben érdemes lenne fiz. meghagyást kérni inkább.

pszichodoki # 2010.04.07. 15:40

Köszönöm a válaszod, de fizetési meghagyás úgy tudom, nem haladhatja meg a 200 000Ft-ot.
Ebben az esetben pedig az alapösszeg legalább 600 000Ft.
Csak polgári peres eljárás lehetséges?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.07. 11:57

A kérdésem,hogy ha arra sem válaszolnak, akkor milyen levelet írjak a bíróságra, hiszen bizonyítékom nincs,h.nekik vettem fel a hitelt,nem ismerik el.
Akkor leginkább semilyet. Bár egy fizetési meghagyást talán meg lehet kockáztatni, hátha elmulasztják az ellentmondást.

pszichodoki # 2010.04.07. 11:50

Segítséget kérnék az alábbi problémámban, ami nyílván az én naivitásom miatt tart itt,de most szeretném megoldani.
Tehát: 2007 novemberében vettem fel személyi kölcsönt a család egy mindaddig nagyon jó ismerősének.
A szóbeli megállapodásunk alapján ők az aktuális havi részletet fizetik nekem, én pedig a banknak.
Ez működött 2008 júniusáig.
2008 júliusa óta nem fizetik a havi részletet. Egy ideig türelmes voltam, majd miután már a telefont sem veszik fel,elfogyott a türelem.
Elkezdtem őket felszólítani,hogy a megállapodás szerint fizessék ki a mintegy 20havi részletet, valamint az aktuálisokat.
Levelemre nem válaszoltak, most a 2-nál tartok,még egy utolsó felszólítót írok majd nekik.
A kérdésem,hogy ha arra sem válaszolnak, akkor milyen levelet írjak a bíróságra, hiszen bizonyítékom nincs,h.nekik vettem fel a hitelt,nem ismerik el.
Az első kevél tértivevényét ott felejtettem a postán, természetesen nincs meg :(
A másodikat még nem tudom,h.átvették-e,nem jött visszajelzés ezidáig.
Mi van,ha nem veszik át?
Azzal,h.nem válaszolnak egy levelemre sem,elismerik?
Mit tudok tenn?
Az egyetlen tanu, aki bizonyítani tudná,h.nekik vettem fel, a lányuk,aki nem tanuskodik ellenük.

Köszönöm a segítséget

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.23. 12:50

Tisztelt Kovács Béla Sándor, végrehajtó 1!
Akkor sem befolyásolja a dolgot, ha a hitelre vásárolt ingatlan a volt feleség nevére került, viszont a volt férj adóstársként szerepel a hitelügyletben?

De. Így még valószínűbb, hogy fedezetelvonó az ügylet.

sunbaluka # 2010.03.23. 11:39

Üdv Mindenkinek! Segitséget kérnék. Sajnos be fog dőlni pár személyi kölcsönöm, de van egy hitelre vásárolt kocsim. Hirdetem hátha legalább abból nem lesz baj, valaki jelentkezett aki úgynevezett halasztott hatályú adásvételi szerződést szeretne kötni velem. Tehát csak akkor kerülne a nevére az autó ha lejárt a törlesztés ez még pár év kb. Ha bedőlnek a hitelek és végrehajtásra kerül a sor akkor is elvihetik az autót ha van 1 ilyen ügyvéd előtt irt szerződés a kezemben? Előre is köszönöm.

ingatlanok # 2010.03.16. 09:28

Tisztelt Kovács Béla Sándor, végrehajtó 1!
Akkor sem befolyásolja a dolgot, ha a hitelre vásárolt ingatlan a volt feleség nevére került, viszont a volt férj adóstársként szerepel a hitelügyletben?

végrehajtó1 # 2010.03.14. 22:20

mit tehetnek velünk, ha mégis „becsődölnénk“?

leszelszives vissza olvasni a vh topikot.Minden le van írva...

Reménysugár1963 # 2010.03.14. 14:04

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok Hozzátok!

  • vannak hiteleim, amelyekben van 1 jelzáloghitel
  • természetesen az az első, melyet kiegyenlítek
  • a többivel vannak elmaradásaim, de jeleztem a banknak/bankoknak, hogy van fizetési szándékom, s amennyit tudok el is utalok havonta. (Jelenleg munkahelyi gondjaim vannak, idősebbik lányom is munkanélküli, s a kisebbik a tanulás mellett is dolgozik, hogy ne legyen probléma-igaz orvos szerint túl sokat bevállal)
  • egyedül kell küzdenem a hitelfizetéssel, mivel férjem meghalt.(Munkahely meg nincs, pedig dolgozni szeretnék!!!!!)
  • mit tehetnek velünk, ha mégis "becsődölnénk"?
  • a hitelek a nevemre szólnak, de tulajdonosok 3-an vagyunk, s a haszonélvezeti jog is rajtam van????

Köszönöm segítségeteket/megértéseteket!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.14. 11:15

No, azért felmerülhet, hogy fedezetelvonó jellegű volt az ügylet.

végrehajtó1 # 2010.03.14. 08:37

nem

ingatlanok # 2010.03.14. 05:31

Köszönöm a választ!
Egy ingatlan volt a nevükön, ami a válás után a feleség nevére került. Ez sem befolyásolja a dolgot?

végrehajtó1 # 2010.03.13. 22:31

nem

ingatlanok # 2010.03.13. 17:33

Tisztelt Szakértők!
2004-ben alakult egy bt, mely 2007.07.hóban hitelt vett fel. A hitel 2008.08.hóban lejárt, azonban mivel a bt nem tudta visszafizetni egyösszegben a tartozást, 2009-ben megállapodást kötött a bankkal részletfizetésről. Azonban a bank ezt felmondta, mivel a bt elmaradt a részletekkel. A bt beltagja kezességet vállalt. A felesége nem tulajdonosa a bt-nek. 2005.07.hóban kötöttek házasságot, azonban 2008.09.hóban elváltak, a vagyonközösség megszűnt. Kérdésem az lenne, hogy a volt feleséget érintené-e a végrehajtás? Köszönöm előre is