Banki hitelek


Pista007 # 2011.02.08. 13:40

Az ingatlant lesz.rom. Mas vagyontargyam nincs, par alsogatyat leszamitva.. Nincs semmi elevulesi ideje a szerzodesnek? A bank nem veszthet, csak mi kisemberek?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.08. 13:56

Te nem vesztettél, jóember! Te kaptál egy rakat pénzt, elköltötted, és most nem akarod visszafizetni. Nehogy már még neked álljon feljebb!

Pista007 # 2011.02.08. 15:35

Igen, de messze nem errol volt szo, mikor anno alairtam a szerzodest. Amit aztan a bank kenye kedve szerint valtoztatgat.
Az egeszben pedig a legduhitobb az, mikor megkerdeztem, mire lehet szamitani a valsaggal kapcsolatban (mert sajnos epp akkor vettem fel, mikor mar latszott hogy nincs valami rendben) s az ugyintezo csak vigyorgott, hogy nem lesz semmi, nyugodtan vegyem fel a hitelt..max emelkedik kicsit a torlesztom.. Kar hogy ezt nem tudom bizonyitani.. Ezert dontottem ugy hogy nem fizetem tovabb... Mert az hogy 60 ezer helyett mar 130at fizetek, nem tudom tovabb csinalni..

Hidd el ember, ha a bank belatna, hogy kur.ara kihasznalta az embereket, akik bevallaltak olyasmit, aminek a kockazatairol fogalmuk sem volt, s csokkentene a kamatokon, szo nelkul fizetnem tovabb..
De nem nekik kell az extra kamat, extra arfolyam nyereseg... Losz.rt. Befejeztem.. viheti a lakast, oszt azt csinal vele amit akar..

Mindenkinek ezt kellene tennie, akkor lehetne hatni a bankokra.. Koszonom az infokat.

Pista007 # 2011.02.08. 15:40

A kerdes azonban meg mindig all, van elevulesi ido, vagy nincs?

bigdady # 2011.02.08. 16:31

Ezért írtam, hogy minél előbb hagyd el az országot. (az ország érdekében)

Pista007 # 2011.02.09. 08:43

Az orszag erdekeben? Seggarcu. Ezt az orszagot a bankok tettek tonkre.. S te meg oket veded.. Akik illegalisan rank haritjak meg a bankadot is.. Te ezeket veded? Elmesz am a.. Merjunk kicsik lenni mi? Szopjatok csak tovabb a bankok f.szat..

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.09. 09:22

Úgy is van! A szemetek! Még vissza akarják kapni a pénzüket. Kicsinyes, korrupt disznók mind!

kovacsz # 2011.02.09. 09:22

Azért a pénzük akkor jó volt?
Ha akarják "soha" nem évül el.

bigdady # 2011.02.09. 16:45

Pista007 látom a felvett pénzt nem iskolára költötted.

jones # 2011.02.09. 21:35

Sziasztok!!

Lenne egy esetem, amiben értelmes hozzászólásokat szeretnék kapni, lehetőleg szakemberektől, és nem önkéntes jogászoktól!
Pár éve felvettem a diákhitelt, minimális összeget, 2 fél évre, egyetemi tandíjam fizetésére. Azóta semmi papírt nem kaptam, az évi összesítőn felül, persze. A napokban viszont adódott egy nagyon jó lehetőség, hogy külföldön tudjak tovább tanulni, és élni is szeretnék vele. A konkrét kérdésem az lenne, hogy ha eddig nem kellett fizetnem egy forintot sem, most viszont elköltözöm az országból, és kintről nem fogom tudni fizetni a hitelt, ha küldenének végre csekket, akkor sem, mi lehet ennek a következménye? A nevemen itthon nincs semmi, csak az anyámnak van a nevén egy ingatlan. Érheti bármiféle probléma őt ez miatt? Illetve az utolsó kérdés, ha külföldön, az iskola elvégeztével, tudok már dolgozni, (legalább még 3 év) az addigra elinduló esetleges behajtás, érintheti-e a majdani külföldi bankszámlám, "magyarul" a behajtásnak elér-e a keze, a külföldön tartózkodó egyénhez?
Előre is nagyon köszönöm a kielégítő válaszokat!!!

bagiracat # 2011.02.14. 15:58

Tisztelt Itt lévők!
Segítséget szeretnék kérni.
A problémám az , hogy felvettünk egy chf hitelt ami most 700chf/ hónál járt - 43.000 ft-tal kezdtük ! - és decmeber 20.-án felmondta a bank.
Nem tudom mit tegyünk.Megoldás lenne ha a 8 éves gyerekünkre haszonélvezeti jogot jegyeztetünk be olyan visszteherrel(?) , hogy mi is itt lakjunk továbbra is ?
Segítsenek kérem , mert nem bízunk a kormány majd áprilisig eldöntjükében.
Válaszaikat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 16:01

Az még akkor is fedezetelvonó jellegű lenne, ha nem lenne az ingatlanon terhelési tilalom. De biztosan van.

bagiracat # 2011.02.14. 16:09

Tisztelt K-B. Sándor !
Ez pontosan mit jelent? Ki kell költöznünk?
Egy év múlva egy összegben ki tudnánk fizetni a hitelt , igazából addig szeretnénk "elhúzni " a dolgot!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 16:27

Egyelőre kilakoltatási moratórium van. Aztán meg állítólag készül valamiféle bérlakássá alakítási konstrukció.

Szerintem arra az ajánlatra a bank vevő lesz, csak tessék vele beszélni.

Dr.Attika # 2011.02.14. 16:28

Nem kell kiköltözni még akkor sem, ha elárverezi a bank. Lakottan fogja árverezni. Kiköltözni akkor kell ha azt a bíróság jogerős határozatával elrendeli. Ahhoz viszont per kell indítania a banknak.Ezt a mechanizmust nem lehet fórumon elmagyarázni. Szakemberhez kell fordulni.

bagiracat # 2011.02.14. 16:50

Nagyobb védelmet ad ha bejegyeztetjük a haszonélvezeti jogot a gyerekre? van értelme? megoldható?

végrehajtó1 # 2011.02.14. 17:07

Nincs értelme .Ugyanis ha árverezik akkor ez haszonélvezet törlődik.
Az árverést meg nem akadályozza...

Gabicsek # 2011.02.14. 21:30

Ráadásul be sem jegyeznék, mert ahhoz is kellene a bank engedélye, ami ugye nem lesz meg.

Erika(Era) # 2011.02.14. 22:24

Szép estét!

A kérdésem az lenne, hogy ha egy házaspár felvette a szocpolt és a szerződésben vállalt 2 gyermeket, ebből egy gyermek született. Ebben az esetben mi a teendő?

Információm szerint a pár bement a bankba, mivel jövőre lejár a szerződésekben vállaltak és nincs esély arra, hogy a második gyermek megszülessen.
A bankban az ügyintéző hölgy nem tudott érdemleges választ adni, csak azt olvasta fel folyamatosan amit szerződésben rögzítettek.
A szerződést nem láttam, tartalmát nem ismerem.

A házaspár csupán nem szeretne büntetést fizetni, ha vissza kell fizetni a második gyermekre is felvett szocpolt, visszafizetik, csak nem tudják mi ennek a menete.

Második kérdésem is lenne.
Vásároltak telket, még nem teljesen fizették ki. Viszont ez idő alatt a vásárolt telek értéktelenné vált, mivel a sok esőzés miatt talajvíz lepte el.
Kulcs -on vásárolt telekről van szó, ott ahol rengetek ház is lakhatatlanná vált. Annyit sikerült kideríteniük, hogy 50 évvel ezelőtt azon a területen tó volt. Miután a tó kiszáradt a földet felparcellázták és eladták.
Ebben az esetben van e hibás, hogy egy ilyen földterületet parcelláztak és építési engedélyeket is kiadtak. Illetve az adás-vételi szerződés ilyen esetben érvényes? A fennmaradó részt kötelesek kifizetni az eladónak? Az eddig kifizetett összeget az eladó nem tudja visszafizetni, ez biztos.

A válaszokat előre is köszönöm.
Karkusz ERika
erika.karkusz@gmail.com

pato9 # 2011.02.16. 11:50

Jó napot mindenkinek!
Nekem is lenne egy kérdésem!
Ha valaki nem vallotta be az előző hiteleit hitelfelvételeknél akkor az is csalásnak minősül-e!? Mit lehet érte kapni?
Köszönettel!