Banki hitelek


viki19 # 2010.12.09. 12:36

A cég állítólag M.P. nevű magán embertől kapja a pénzt, amit maga a cég ad kölcsön. Tehát a kölcsönszerződésbe nekem a cég (KFT) ad hitelt. Nincs semmilyen bank...

viki19 # 2010.12.09. 12:37

Kovacsz!
Ez nem refinanszírozó cég!!

kovacsz # 2010.12.09. 12:45

Mondtam, hogy ilyet nem tehet.

viki19 # 2010.12.09. 12:47

Ok!

kovacsz # 2010.12.09. 13:02

http://mullerpeter.wordpress.com

Ekkora gagyiságot és még volt aki ennek bedőlt?

kovacsz # 2010.12.09. 13:07

http://mikrobefektetes.wordpress.com/

Ez pedig erősen piramisjátékhoz hasonlít.

viki19 # 2010.12.09. 13:09

Sajnos igen! Én és még legalább 800 ember.
És az a baj, hogy vannak akik még elvakultan mindig hisznek ebben és reménykednek.

kovacsz # 2010.12.09. 13:13

Cégünk 2010-ben elindított útjára négy különböző projektet, amik már az előmunkálatok alatt működőképessé és jövedelmezővé váltak. Sajnos azonban kiviláglott, hogy szükség van egy kisebb tőkeinjekcióra, hogy ezek megvalósuljanak”.

A fenti mondatban a saját ellentmondása.

Természetesen szerepelni fog egy biztosíték a pénzre is, hogy ön ne veszíthesse el a befektetett összeget.

Huh vazzeg.
Esetleg mi volt az a 4 tuti projekt, ami már az induláskor, de azótai is csak nyereséges lehet, ill. mi volt a biztosíték?
Ha kérhetném konkrétan. :-)

viki19 # 2010.12.09. 13:16

Kovacsz!

Remélem ezekre a kérdésekre nem tőlem várod a választ.
Én csak egy átvert ember vagyok!!

kovacsz # 2010.12.09. 13:17

Te szerződtél velük, így elvileg tudnod kell.

viki19 # 2010.12.09. 13:19

Én hitelt igényeltem! A befektetést nem kérdeztem.

viki19 # 2010.12.09. 13:26

Ez a szerződésem:

KÖLCSÖNSZERZŐDÉS

amely létrejött a mai napon és helyen a ....., mint kölcsönadó - a továbbiakban : kölcsönadó -, másrészről

mint kölcsönvevő - a továbbiakban : kölcsönvevő - között, az alábbi feltételekkel :

1. Kölcsönadó kölcsönad kölcsönvevőnek 4,200,000 azaz négymilliókétszázezer Ft. -ot, kamatmentes kölcsönként, melyet kölcsönvevő köszönettel elfogad.

2. Kölcsönadó vállalja, hogy a kölcsön összegét a lehető legrövidebb időn belül, de legfeljebb 60 banki munkanapon belül egyösszegben átadja kölcsönvevő részére.

3. Felek jelen szerződést arra figyelemmel kötik, hogy közöttük üzleti kapcsolat áll fenn, kölcsönvevő külön szerződéssel megbízást adott kölcsönadó részére 4,200.000 Ft. összegű személyi hitel közvetítésére.

4. Kölcsönvevő kötelezi magát arra, hogy a kölcsönt kölcsönadó részére az általa intézett pénzintézeti hitelből egyösszegben visszafizeti. Felek megállapodnak abban, hogy jelen szerződés alapján kölcsönvevő a kölcsön összegét a kifizetéstől számított 60 hó hónapon belül köteles visszafizetni oly módon, hogy az első 3 hónapban törlesztést nem fizet, majd a 4. hónaptól kezdve 57 hónapon keresztül egyenlő részletekben, havonta 73,685 Ft.-tal köteles megfizetni a kölcsönt kölcsönadónak az Unicredit Banknál vezetett 10918001- 00000096- 23940007 számú bankszámlájára történő befizetéssel.

5. Felek rögzítik, hogy a rendszeres havi törlesztés minden hónap 15.napjáig esedékes. Kölcsönvevő tudomásul veszi, hogy amennyiben részletfizetési kötelezettségének határidőben nem tesz eleget, és késedelme a 30 napot meghaladja, kölcsönadó jogosult jelen kölcsönszerződést egyoldalú nyilatkozatával felmondani, és a teljes tartozást egyösszegben lejárttá tenni. Ebben az esetben kölcsönvevő a fennálló tartozásra, annak teljes megfizetéséig köteles a késedelembe esés napjától számított évi 12 %-os kamat megfizetésére is.

6. Kölcsönvevő kijelenti, hogy büntetlen előéletű magyar állampolgár, cselekvőképessége és szerződéskötési képessége korlátozva vagy kizárva nincs. Büntető jogi felelőssége tudatában nyilatkozik arról, hogy kölcsönadó részére átadott dokumentumok , a vele közölt adatok valósak.

7. Felek a kölcsönszerződéssel kapcsolatos esetleges vitás kérdések eldöntésére a Pesti Központi Kerületi Bíróság kizárólagos hatáskörét és illetékességét kötik ki.

8. Felek a szerződés elkészítésével közösen meghatalmazzák Breznyikné dr.Sámuel Zsuzsanna jogtanácsost ( iroda : 1133.Budapest, Pannónia u.102., névjegyzék száma : Fővárosi Bíróság 2480-as, igazolvány száma : 11157 ). A szerződéssel kapcsolatos költségeket kölcsönvevő viseli.

Felek a kölcsönszerződést elolvasás és közös értelmezés után, mint akaratukkal mindenben megegyezőt, helybenhagyólag aláírják.

Budapest, 2010.09.22.

kovacsz # 2010.12.09. 14:33

Aranyos, de még mindig azt mondom, hogy ilyet nem csinálhat a Kft. Sőtt bolondság, de inkább bcs. az egész.

3. pont szerint mégiscsak hitelközvetítő.

4. pont szerint mi van ha az üf. mégsem kapja meg a kért hitelt, vagy ez nem is számít?

A matekot sem értem:
Kapsz 4,2 millát a kölcsönadótól aki más banktól kér neked 4,2 millát, amit odaadsz a kölcsönadónak kamatmentesen 5 év alatt.
A banknak „(pénzintézeti hitelből szerzik)” ki és mennyit fog fizetni, ki fog a bankkal szerződni?
A Máltai Szeretetszolgálat sem adna kedvezőbb feltételekkel ( 0% kamattal és egyéb költségek nélkül), nemhogy egy bank + egy közvetítő közösen. :-)

kovacsz # 2010.12.09. 15:18

Ui.
Jelenlegi kamattal számolva a Kft. rajtad egy év alatt kb. 230.000 Ft. kamatot bukna, 5 év alatt több mint 1 millát.
Fasza cég, nekem is kell ilyen hitel. :-)

viki19 # 2010.12.09. 15:23

Igen a cég állítólag hitelközvetítő!
Röviden a történet:
A cég hirdette magát az interneten azzal, hogy német személyi hiteleket intéznek. A nyáron meg is igényeltem náluk ezt a kölcsönt, majd teltek múltak a hónapok és semmi nem történt. Aztán kiderült, hogy nincs német hitel, de ők mint cég adnak kölcsön, megjegyzem kamatmentesen. Belementünk, és nem csak mi de másik kb:800 ember. A cég a kölcsönszerződésbe 60 banki munkanapos folyósítást kötött ki. Aztán ez az időpont november végén lejárt, és jött egy levél, hogy sajnos még kérnek 15 banki munkanap haladékot, de addig is ki tudnak minket segíteni 150.000 forinttal. Valahol már nekem itt is gondjaim akadtak a korrektség terén, mert a határidő módosítással a cég egyoldalúan módosított, ami szerintem jogtalan.
A pénzt amit kölcsön adnak, azt egy magánszemély adja a Kft-nek, a Kft pedig nekünk hiteligénylőnek adja tovább.
A bank itt csak akkor lép be ha majd lesz egy bank aki kiváltja a cég által nyújtott kölcsönt, magyarán ha már nem leszek KHR-es és tudok hitelt kapni.

kovacsz # 2010.12.09. 16:08

Ilyesmikre gondolok:

Jogosulatlan pénzügyi tevékenység
298/D. § Aki törvényben előírt engedély nélkül

  1. pénzügyi szolgáltatási vagy kiegészítő pénzügyi szolgáltatási,

tevékenységet végez, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

De lehetne vizsgálni:
Pénzmosás
303. § (1) Aki más által elkövetett, szabadságvesztéssel büntetendő cselekményből származó dolog ezen eredetének leplezése céljából

  1. a dolgot átalakítja vagy átruházza, gazdasági tevékenység gyakorlása során felhasználja,

bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

és a:

Piramisjáték szervezése
299/C. § Aki mások pénzének előre meghatározott formában történő és kockázati tényezőt is tartalmazó módon való összegyűjtésén és szétosztásán alapuló olyan játékot szervez, amelyben a láncszerűen bekapcsolódó résztvevők a láncban előttük álló résztvevők számára közvetlenül vagy a szervező útján pénzfizetést vagy más szolgáltatást teljesítenek, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Őszikék57 # 2010.12.14. 13:32

Segítséget szeretnék kérni. Nem vagyok szakember, és nem is nagyon értek az ilyesmi kereséséhez.
Állítólag nem olyan régen módosították az 1996.évi CXII.törvényt. Ennek a törvénynek a Hpt. 200/A.§-át keresem. Lenne valaki olyan kedves, hogy ez belinkeli nekem?
Előre is köszönöm!

kovacsz # 2010.12.14. 14:00

Az ügyfelek védelme

199. § (1) A pénzügyi intézmény egy naptári évben ugyanannak az ügyfélnek egy alkalommal nyújthat olyan kölcsönt, amelynek:

  1. teljes hiteldíj mutatója meghaladja a hatvanöt százalékot és
  2. összege nem haladja meg a kétszázötvenezer forintot.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek megfelelő kölcsön lejárata egy alkalommal legfeljebb hat hónappal hosszabbítható meg.

200. § Semmis a fogyasztóval kötött, a vételi jog biztosítéki célú kikötésére vonatkozó szerződés, ha a vételi jog a kötelezett által lakott lakóingatlanra vonatkozik.

200/A. § (1) Ha pénzügyi intézmény a fogyasztóval devizában nyilvántartott vagy devizában nyújtott és forintban törlesztett (a továbbiakban: deviza alapú) lakáscélú hitel- vagy kölcsönszerződést vagy pénzügyi lízingszerződést kötött, akkor

  1. a kölcsön folyósításakor a kölcsön,
  2. a havonta esedékessé váló törlesztőrészlet, valamint
  3. a devizában megállapított bármilyen költség, díj vagy jutalék

forintban meghatározott összegének kiszámítása - ha a pénzügyi intézmény nem határoz meg saját deviza-középárfolyamot - a Magyar Nemzeti Bank által megállapított és közzétett, hivatalos devizaárfolyam alapján történik.

(2) Ha a pénzügyi intézmény meghatároz saját deviza-középárfolyamot, akkor az (1) bekezdés a)-c) pontjaiban felsoroltak forintban meghatározott összegének kiszámítása a pénzügyi intézmény választása szerint

  1. a pénzügyi intézmény által megállapított és közzétett, saját deviza-középárfolyama vagy
  2. a Magyar Nemzeti Bank által megállapított és közzétett hivatalos devizaárfolyam

alapján történik.

(3) A pénzügyi intézmény az (1) bekezdésben foglaltak alapján elvégzett átváltással és számítással összefüggésben külön költséget, díjat vagy jutalékot nem számíthat fel.

(4) E § rendelkezéseit megfelelően kell alkalmazni arra az esetre is, ha a törlesztőrészlet fizetése nem havi rendszerességgel történik, valamint ha a fogyasztó a fennálló teljes tartozását (vagy annak egy részét) elő-, illetve végtörleszti.

(5) E § rendelkezéseit nem kell alkalmazni arra az esetre, ha a törlesztőrészlet fizetésére devizában kerül sor.

hitel # 2010.12.22. 20:41

Tisztelt Fórumozók!
Feleségemet 2005 októbertől kezelték pszichiátriai betegséggel. A betegség részeként néhány hónapra a szüleihez költözött,akik 2 vásárlói kártyát váltattak ki vele. A kórházi kezelés után némileg kitisztult fejjel,de súlyos diagnózissal,depresszióval és enyhe amnéziával költözött vissza.
Az egyik kártyát azonnal kifizettem,bár a vásárlásokat azon is a szülők "követték "el. Aláirták helyette,mikor kórházban volt.
A most problémás kártya jellegét csak később tudtam meg.
Amikor jött számla,nem bontottam fel épp a bizalomhiány miatt,de a bankot felhivtam és tájékoztattam a helyzetről,akik megnyugtattak-nem adnak pszichiátriai kezeltnek hitelt! Feleségem nem merte visszakérni a kártyát.Most nem fizetik a hitelt a szülők,jön a felmondás.
Elérhetem-e hogy az fizessen aki használta a kártyát?
Van-e felelőssége az adott bevásárlóközpontnak,hogy a pénztárosok éveken át nem ellenőrizték hogy nem azonos az aláiró személye és a kártyatulajdonos?
Van-e felelőssége a banknak hogy nem ellenőrizte az aláirás hitelességét?(azt mondták nem kell nekik)
A vásárlást az anyja irta alá,a pénzt saját néven az apja fizette be.
Várom tanácsotokat!

HuNTeR # 2010.12.30. 11:16

Kedves Fórumozók!

Elnézést ha buta gondolat, de lenti szabállyal kapcsolatban kérdezném, hogy a középárfolyam alkalmazása csak mostantól él az aktuális havi törlesztőrészletekre nézve, vagy esetleg visszafelé is hathat (gondolok itt az eredeti tőketartozás folyósításkori átváltására)?

"200/A. § (1) Ha pénzügyi intézmény a fogyasztóval devizában nyilvántartott vagy devizában nyújtott és forintban törlesztett (a továbbiakban: deviza alapú) lakáscélú hitel- vagy kölcsönszerződést vagy pénzügyi lízingszerződést kötött, akkor
a kölcsön folyósításakor a kölcsön,
a havonta esedékessé váló törlesztőrészlet, valamint
a devizában megállapított bármilyen költség, díj vagy jutalék
forintban meghatározott összegének kiszámítása – ha a pénzügyi intézmény nem határoz meg saját deviza-középárfolyamot – a Magyar Nemzeti Bank által megállapított és közzétett, hivatalos devizaárfolyam alapján történik."