Banki hitelek


kisspista # 2010.12.01. 05:02

A feleségemet nem tudom bevonni a fizetésbe. Életében kb. két év munkaviszonya volt, az utóbbi 10 évben nem dolgozott, jövedelme nincs, és esze ágában sincs átvállalni a saját háza törlesztőrészletét, amelynek pedig lassan ő lesz 100%-ban a tulajdonosa. Viszont foggal-körömmel ragaszkodik hozzá, pedig általában nem is lakik ott.

Erre van valamilyen megoldás?

kadaj01 # 2010.12.01. 08:18

Egyrészt, ez nem ph! fórum, hogy up-oljunk idióta módjára, másrészt első alkalommal talán a bankot kellene megkérdezni, hogy adnak egyáltalán halasztást.

kisspista # 2010.12.01. 08:35

Valóban nem az, és elnézést kérek az up-olásért, viszont úgy gondolom, hogy a sértegetés is mellőzhető lenne.

A bankkal már beszéltem, nem adnak halasztást, és a megoldás hitellel (CIB) is max feleznék a hitelt egy ideig, nagyon indokolt esetben 75% átmeneti kedvezményt adnának. Ez utóbbi meg is felelne, de szerintük kicsi az esélye (haláleset, stb).

A kilakoltatási moratórium miatt állítólag nem igazán gondolkodnak az ingatlan értékesítésében, így valószínűleg maradna a végrehajtás. Ennek a gyakorlati menetével nem vagyok tisztában, és hiába kérdeztem őket is. Pl. hogy mire terjed ki, stb., amiket a korábbi hozzászólásaimban kérdeztem.

bucimaci12 # 2010.12.02. 09:47

2 felmondott cetelemes személyi hitelem van, 1849000 Ft. Júniusban részfizetési megállapodást kötöttünk, 4 egyenlő részletre. Ezt nem tudtam/tudom teljesiteni, de azóta minden hónapban a két hitelre 100- 100 000 Ft-ot utalok. Azóta kifizettem 1 100 000 Ft-ot, 750 000 van vissza. A bank le akarja zárni még igy is, mivel a leirt feltételeket nem teljesitettem. Ez igaz sajnos de fizettem, egy hónapban sem maradt el a 200 000 Ft utalása. Úgy néz ki hogy ezt a havi 200 000 Ft-ot sem tudom fizetni, de a hvi 50- 50 000 bitosan menne. Kérdeésem, lehet-e egy ilyen állapotú hitelnél, a részletfizetésre egy felülbirálatot, és egy másik részfizetést kérni amiben havi 50- 50000 Ft van. Vagyis érdemes-e, van-e rá esély hogy nem utasitják el. A bankos hölgy nem éppen segitőkész, nem kecsegtetett jóval, ha lezárja, jön a végrehajtás, a fizetésból letiltás, a bank csak évek mulva juta apénzéhez amit igy jóval előbb megkapna. A hölgy azt mondta nekik tök mindegy ha lezárja és végrehajtják, sokkal többet kapnak vissza.

Fahéjasalma # 2010.12.03. 12:04

Kedes Forumozók!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a volt férjem felvett 2 millió forintot a Raiffeisen banktól. Viharos válásunk után ő valahova külföldre költözött, és nem fizeti a hitelt. Mivel amikor felvette a hitelt még együtt voltunk, megadta a vezetékes telefonszámunkat is, és a bank hívogat az elmaradás miatt (remélem hamarosan kitörlik ezt a számot). A kérdésem az lenne, hogy mit tud tenni a bank ez esetben? Utána mehet külföldre? Ott mit tehetnek vele? Ugyanúgy fizetés lefoglalás amennyiben van munkája, vagy ez hogy zajlik? Milyen jogai vannak ennek a banknak ha az ügyfél külföldön van és Magyarországon semmije sincs (se lakcím, se ingatlan, se munka, a szülei laknak itt, gyerek nincs)?

A segítséget előre is köszönöm!

kovacsz # 2010.12.03. 12:39

A bank tőled is követelheti a kölcsön visszafizetését. Ha kell perre megy érte.

monalisa1 # 2010.12.04. 15:07

Egy házasságban vagyonközösség van: együtt nevetünk együtt sírunk. Tehát amit helyette tőled vonnak le annak felét utóbb külön perben követelheted tőle.

viki19 # 2010.12.09. 09:34

Kérem segítsenek!

Már valaki nem olyan rég itt is szóvá tett egy céget akik 60 banki munkanapos kifizetéssel nyújtanak magánhitelt illetve kölcsönt. A céggel nekem is van élő szerződésem, ami már lejárt. A cég kért 15 banki munkanap haladékot, illetve felajánlott 150 ezer előleget amit én át is vettem. A dolgok már ott állnak, hogy nagyon sokan sokféleképpen írnak a cégről. A frász akkor tört rám amikor itt írták, hogy az amit ők csinálnak az bűncselekmény mivel jogosultan pénzintézeti tevékenységet és hitelnyújtást végeznek. Kérdésem: és akkor az a pár száz ember akik igénybe vette az előlegeket és átvették azok is bűnrészesek???
Mi lesz a tartozással (egyelőre előleggel) ha el kezdenek nyomozni, vizsgálódni. A céggel kötött szerződésemben nekem 4 millió ft körüli összeg szerepel, amiből megkaptam 150 ezret. Állítólag a hitelnyújtó cégnek minimum 3 milliárd forintot kellene kihelyeznie KAMATMENTESEN.
Kérem segítsen nekünk valaki tisztán látni a dolgokat!!!

végrehajtó1 # 2010.12.09. 09:56

150-nel kiszurták a szemed?:)

viki19 # 2010.12.09. 10:11

Hát elvileg ez előleg... De ha jól megnézem a majdnem a befizetett pénzemnél vagyok: 50 ezret kértek fordításra + 60 ezret szerződéskötésre.
Mit tegyek ha nem akarják kifizetni a teljes összeget? Folyamatosan azt próbálják magyarázni, hogy nem átverés mert ők legalább adnak előleget és ők foglalkoznak egyedül BAR-os emberekkel. Ok, de engem az zavar, hogy bűncselekményt követnek el.

Dr.Attika # 2010.12.09. 11:14

3 milliúrdot kellene kifizetnie kamatmentesen? Milyen cég ez, meg ki kötelezi rá? Ez valami szélhámosság. Valszeg már nyomoznak utánuk és így akarják bizonyítani, hogy ők adnak kölcsönt.

végrehajtó1 # 2010.12.09. 11:53

viki19

majdnem a befizetett pénzemnél vagyok

örülj neki és futás.Vissza se nézz.

viki19 # 2010.12.09. 12:00

végrehajtó1!!
Sajnos ezek szerint ebből se lesz semmi!!! Ráadásul a megbízási szerződésünk 12. pontja ezt mondja: "Szerződő felek kijelentik, hogy jelen szerződés aláírásával kifejezetten lemondanak a megbízási szerződés tévedés, megtévesztés, kényszer jogcímén történő megtámadásának jogáról."

Amúgy ha valaki olvasni akar a cégről akkor itt megteheti:

http://hitel.tlap.hu/?…

Úgy gondolom, azért egy rendőrségi feljelentést megér.

kovacsz # 2010.12.09. 12:12

A cég nem bank, csak valószínűleg független hitelközvetítő.

Amennyiben független közvetítő, úgy ahhoz engedélyek, ÁSZF, felelősségbiztosítás, pénzmosási szabályzat és eljárásrend, termékösszehasonlítási kötelezettség, felügyeleti díj fizetése, nyilvántartás vezetése stb. szükséges.

viki19 # 2010.12.09. 12:15

Ezek szerint: a cég bármely bank hitelét közvetítheti (ha van engedélye rá), de ő maga hitelt nem nyújthat??!!

Akkor itt nagy trutyi van...

kovacsz # 2010.12.09. 12:20

Valószínűleg.

kovacsz # 2010.12.09. 12:21

Ill. az teljesen biztos, hogy saját hitelt nem nyújthat.

viki19 # 2010.12.09. 12:28

Csak most már arra kérdésemre várok választ, hogyha én átvettem az előleget akkor társ vagyok e a bűncselekménybe vagy áldozat?
Szerintem most írok a PSZÁFnak és rendőrségnek is. Már csak a több, mint átvert 800 ügyfél miatt is.

kovacsz # 2010.12.09. 12:31

Pl. a Vágó Pistánk által reklámozott cég sem bank, csak közvetítő.
Napersze jutalékért, amit a banktól kapnak és nem az ügyfelektől.
Amit még kellene tud, hogy miféle közvetítő. (függő, v. független )
Pl. a bank nevében és képviseletében jár-e el és bank nevében vállal kötelezettséget, vagy kötelezettséget nem vállalhat.
Ezekről elvileg midenről kellett volna tájékoztatást kapni.

kovacsz # 2010.12.09. 12:32

Nem a hitelfelvevő az elkövető.