Banki hitelek


monalisa1 # 2014.05.23. 10:05

A havi egyenleget mindent megmutat ami a számlával kapcsolatban történt.

Balu71 # 2014.07.03. 12:49

2007 ben felvett, és tavaly kifizetett autohitelemmel lenne kérdésem.
A kormány döntése értelmében a jogtalanul felszámitott költségek visszajárnak a devizahiteleseknek, ami engem is érint.
Megkeresve a bankomat egy hivatalos levelet küldtek hogy a szerződés nem volt részükről tisztességtelen részükről. svajci frankot vettem fel éa több mint a dupláját fizettem vissza!
Tudna valaki tanácsot adni mit tegyek?
Köszönettel Balázs


autohitel

gerbera317 # 2014.07.04. 13:05

Amíg az ügyben hozott konkrét ítélet, vagy törvény nem mondja ki, hogy törvénytelen volt az ügylet, addig az törvényes volt.

  • Ítéleted van? - Valósznűleg nincs.
  • Törvény van rá? - Egyelőre csak törvénytervezet.

Az egyetlen tanács, ami adható, hogy várj.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.04. 19:38

Törvény az már. Csak még nincs kihirdetve.

ryta657 # 2014.07.07. 06:56

Szegény megboldogult apósom vett fel 2007-ben hitelt az autóra, amit halálakor megörökölt a párom. Fizettük tovább a hitelt, no de nem is ez a lényeg. Tavaly lejárt az autóról a tőketartozás, és csak a kamatkülönbözet maradt, így két választási lehetőségünk lett. Vagy fizetjük fix összeggel évekig ezt a tartozást, vagy egyben kifizetjük, és így még engedett is belőle a bank. Mi inkább az utóbbit választottuk, vettünk fel forint alapú hitelt, és igyekeztünk tőle mihamarabb megszabadulni. Kérdésem az, hogy ez végtörlesztésnek minősül?

ius latratus # 2014.07.07. 09:03

Nem.
De mit tennél, ha igen lenne a válasz?

Massat # 2014.07.08. 14:21

Tisztelt Válaszadó!
Szeretnék eladni egy ingatlant, amin CHF hitel van. A vevő kifizetné a fennálló tartozást.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e most kifizetni a hitelt vagy érdemes még várni őszig, a kormány végső döntéséig.

Sherlock # 2014.07.08. 14:54

Akkor érdemes, mikor megveszik.