Banki hitelek


angyiami # 2010.01.21. 11:48

Oké!De ez az oldal erről szól nem?Kérdések és válaszok!Nem kértem paragrafusokat,csak rövid de lényegretörő válaszokat!Nagyon fontos lenne!

bettycikee # 2010.01.24. 13:06

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy (vagyis volt)lízinges autóm, amely teljesen totálkáros lett (elégett), casco nem volt rajta, és hát a havi törlesztést így nem nagyon van amiért és a válság miatt ahogy fizessem, mit tehet ilyenkor a bank?lízingre volt vásárolva, lakásunk van de más banknál lízingelve, azzal semmi problémám, szóval a kérdésem, hogy ha nem fizetem tovább az autó részletét a banknak mit csinálhatnak?
köszönöm

végrehajtó1 # 2010.01.24. 14:25

Később megpróbálja végrehajtani a tartozást.
Hogy hogyan ?Erről bővebben olvashat a topicokban:)

monalisa1 # 2010.01.24. 15:36

bettycikee

A nemfizetés sokba- nagyon sokba kerülhet mert kamatok és költségek csapódnak hozzá, és nem egy esetben beindul egy adósságpsirál...

Tehát bizonyos esetben bölcsebb csendben maradni és fizetni a részleteket a néhai autó után, mintsem a lizingből még visszalévő tartozást egyösszegben lepektálni a pénzintézetnek - különben megy a végrehajtó.

"Mona"
laikus hozzászóló

bettycikee # 2010.01.26. 08:59

Köszönöm a hozzászólásokat.Jöhet a végrehajtó, de mit visz?semmink sincs, egy ház ami más banknál van lízingre ennyi, se rokon se senkink nincs, ugy h.jöhet a végrehajtó, a kérdés, hogy mit csinálnak, börtön?vagy mi?BAR lista? akkor hajrá.

Köszönöm a válaszokat

monalisa1 # 2010.01.26. 17:26

Lentebb végrehajtó1 érdemben megválaszolt a kérdésre, vagyis "a" végrehajtó kivár és majdan foglal majd keresetből, esetleges tulajdonból - hosszú az életút.

Adósok börtöne Mo.-on már régen nincs.

nandy # 2010.01.27. 12:03

Betty:

Ha lízingelitek a lakást, akkor nem viheti el a vh. De ha hitelre vettétek, akkor igen.

madamhooch # 2010.01.27. 13:52

Sziasztok!
Van egy szerintem nagy problémám.Én ugyanis soha nem tartoztam sehová.Tavaly munkanélküli lettem és van egy hitelkártyás adósságom,plusz egy személyi kölcsönöm is régebbről,amiket december vége óta nem tudtam idáig lerendezni.Nem szeretném sokáig húzni,de sajnos így alakult.Most iskolába járok és a hitelek persze nem jelzálogosak,viszont ami biztos,hogy amiért nem tudtam fizetni,arra még rátettek egy szép kamatot(devizaszámla.....).Havi szinten a szem.kölcsön 9000ft,a hitelkártya is kb. ennyi.Ma jött levél,hogy mennyi a tartozásom,de legalább 2-3 hónap,mire kifizetem,csak szerintem akkor megint kések és újra kamat lesz....Nem tudom,ilyen esetben mit tesz egy bank,ráadásul külföldön vagyok(Svédország),innen nem tudom,mit tehetnék.Ha minden jól megy,esetleg húsvétra mehetek haza,bár itt nincs szünet.Interneten pedig nem tudom felvenni a kapcsolatot a bankkal(csakhogy tisztán lássak).Köszi a válaszokat előre is!Remélem,nem húzódik már sokáig.