Banki hitelek


Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.07. 11:57

A kérdésem,hogy ha arra sem válaszolnak, akkor milyen levelet írjak a bíróságra, hiszen bizonyítékom nincs,h.nekik vettem fel a hitelt,nem ismerik el.
Akkor leginkább semilyet. Bár egy fizetési meghagyást talán meg lehet kockáztatni, hátha elmulasztják az ellentmondást.

pszichodoki # 2010.04.07. 15:40

Köszönöm a válaszod, de fizetési meghagyás úgy tudom, nem haladhatja meg a 200 000Ft-ot.
Ebben az esetben pedig az alapösszeg legalább 600 000Ft.
Csak polgári peres eljárás lehetséges?

nandy # 2010.04.07. 16:44

Rosszul tudod. 200 eFt alatt kötelező per előtt fizetési meghagyást kérni.
FElette lehet azonnal pert indítani, de a te esetedben érdemes lenne fiz. meghagyást kérni inkább.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.07. 17:48

Már egymillió az a kétszázezer. De a lényeg a lényeg.

sunbaluka # 2010.04.14. 15:22

Üdv mindenkinek. Sajnos bedőlt 1-2 hitelem. A bank átadta egy kintlévőség kezelő cégnek a hitelemet. Mit szabad megtenniük velem szemben a cégnek? Ha személyesen felkeresnek be kell engednem őket a lakásba? Mi van ha nem tudok fizetni nekik sem?Feleségemtől elváltam de még a régi cimem van a nyilvántartásban, itt fognak keresni? A cég indithat végrehajtást ellenem? Köszönöm!

nandy # 2010.04.14. 16:03

A behajtócég nem azonos a végrehajtóval! Ha nem akarod, nem engeded be őket a lakásba.

Ezek a cégek legfeljebb felszólíthatnak a tartozásod rendezésére - levélben, telefonon,vagy személyesen -, de ha nem fizetsz önként, előbb-utóbb bíróságra mennek.

Azt viszont érdemes meggondolnod, hogy ha bíróságra, és onnan végrehajtásra megy az ügy, az jelentős többletköltséggel jár számodra. Tehát én a helyedben megpróbálnék fizetni.

végrehajtó1 # 2010.04.14. 18:58

sunbaluka

akárhányszor kérdezed még mindig ua. választ fogod kapni

marizsan # 2010.04.24. 22:54

Tisztelt szakértő!

Egyik ismerősünknek vettünk fel lakásvásárlásra kölcsönt(amit már bánunk).Mert ugyanis az utóbbi időben nem tudják vagy nem akarják fizetni az igen magas törlesztő részletet.Az elmaradásokat már a párom fizetésemből akarja a bank letiltani.Mit lehetne tenni,hogy a tiltást megússza?

Válaszukat előre is köszönöm!
Marizsan

végrehajtó1 # 2010.04.25. 18:01

fizetni és perelni az eredeti adóst.:(

marizsan # 2010.04.25. 21:30

Végrehajtó1!
Ez nem jó hír
De azért köszönöm!