Banki hitelek


csenli # 2010.09.20. 09:55

Upsz! Most látom, hogy a hölgy, a szerződés tervezetre azt írta, hogy B-né dr. S.Zs. jogtanácsos. Annyira tanácstalan vagyok ezzel az egésszel kapcsolatba.

fmisi # 2010.09.20. 10:35

nandy # 2010.09.20. 10:31

"Mire kellett a kölcsön?"

Szabad felhasználásra vette fel.
Gyakorlatilag felmutatni nem tud belőle semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 11:09

Annál rosszabb. Így, ha az a "barátnő" élettársat jelent, akkor csak egy részét követelheted vissza annak a kölcsönnek akkor is, ha a kölcsönfolyósító az egészet behajtja rajtad. (Gondolom, azt nem akarjátok megvárni, hogy elárverezzék a szüleid lakását.)

fmisi # 2010.09.20. 11:20

Csak volt élettárs.De már egy éve külön vagyunk.
Akkor gyakorlatilag nincs mit tenni?
A hitelt át kellene vállalnom az én nevemre,vagy egy másik hitelt felvenni? ami forint alapú,mert sajna ez chf alapú.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 11:27

Egyiket se, felesleges költség lenne. Elég, ha törleszted a részleteket.

fmisi # 2010.09.20. 14:41

igen ám de!van ehhez a kölcsönhöz egy lakásmegtakarítás is.ami csak az ő nevén van amit természetesen szintén nem fizetett.Így külön kell választani a hiteltől ami szerződés módosítással jár.Ami azt jelenti,hogy megszűnik a kedvezmény.Tehát eddig fix havi 30 volt a törlesztés 2012-ig de most vagy havi 48ezer forint(chf árfolyamtól függ)vagy +10 év és havi 37ezer forint ugyancsak árfolyam függő.Nem jobban járnék ha új hitelt kezdenék?Adósság törlesztő néven?Ami forint alapú és fix.Az is havi szinten kb40ezer de az nem változna gondolom én.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 15:07

Ez már nem jogi kérdés, de azt hiszem, még most sem érdemes a deviza alapú kölcsönt forintosra váltani.

nandy # 2010.09.20. 20:50

Valóban nem érdemes, mert azzal fixálná a mostani nagyon rossz árfolyamot.
Ráadásul a törlesztőrészletek sem igazán csökkennének, csak az esetleges későbbi árfolyamromlást lehetne kivédeni.

sebikari # 2010.09.23. 14:14

Jó napot kívánok!
Most akadtam erre az oldalra és szeretnék tanácsot kérni.
Már régebb óta nehezen megy kifizetni a törlesztő részletet egy deviza alapú hitelre. Felkerestem a banki ügyintézőt áthidaló megoldás egyeztetésére. Az ott megbeszélteket hiába teljesítettem, érdemileg a Bank nem keresett. Hiába kerestem telefonon, email-ben a bankot, nem elérhető, folyamatban van, stb... válaszokat kaptam. Ez addig ment hogy képtelen voltam tovább fizetni. Erre telefon értesítés jött hogy 200.000 Ft-ot akarnak behajtani.
Ilyenkor mit lehet csinálni? Fizetni nem tudok!

nandy # 2010.09.23. 14:19

Nem szokatlan eljárás a bankok részéről... sajnos.

Szerintem itt találsz segítséget:

http://bhke.hu/
Banki Hitelkárosultak Egyesülete

beahargi # 2010.09.23. 15:54

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Sajnos lassan úgy néz ki a dolog hogy hiába próbálkozom de nem fogom tudni fizetni a deviza hitelemet.Kérdésem lenne hogy a felmondást követően kb:mennyi időre kerül bíróság elé az ügy.(esetleg lenne annyi időm hogy valami megoldást találjak)Továbbá hogy van egy ház rész amire eltartási szerződést kötöttem,a ház másik részének a fele pedig öröklés útján került a tulajdonomba igy a bank elárverezheti-e.És az utolsó kérdés hogy gyesen vagyok ebből vonhatnak-e.Bár én ettől nem zárkóznék el.Válaszát köszönöm.Tisztelettel.

nandy # 2010.09.24. 08:42

A gyes-ből nem vonhatnak le, de a tulajdonodban lévő fél házrészt végrehajtás alá vonhatják.

Célszerű lenne valami megoldást találni, mert ha vh. alá kerül a tartozás, már jóval többet kell fizetni az eredetileg esedékes összegnél.

beahargi # 2010.09.25. 04:55

Fél házrészt hogyan árvereznek?Igen én szeretnék valami megoldást találni erre a dologra mert viszonylag már nem sok idő lenne hátra (1év) a hitelből és kb:250ezer ft.Ebben az esetben is elárvereznének egy kb:14milliós ingatlan felét?Mert állítólag mostantól csak az apeh engedélyével lehet ezt tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.25. 08:13

Az egy fals állítás.

nandy # 2010.09.25. 10:38

Adótartozás esetén nem lehet ingatlant árverezni, ha az adósság nem haladja meg az 500 ezer forintot.
De a banki hitel az nem adótartozás.

Andi68 # 2010.09.26. 10:48

Kedves Szakértők!

A tanácsotokra lenne szükségem a következő történetben:
2 évvel ezelőtt nekem volt munkahelyem a páromnak nem és elhatároztuk, hogy alapítunk egy céget, aminek a kezdőtőkéjéhez szabad felhasználású személyi kölcsönt vettem fel adóstárs, kezes és fedezet nélkül az 1.számú banktól. A páromnak papíron semmi köze a céghez a tulajdonos én vagyok 60%-ban és az apukám 40%-ban. A cég lízingel egy autót is a 2.számú banktól, ahol szintén én lettem a kezes. Sajnos a dolgok nem úgy alakultak, ahogy elképzeltem, közben a munkahelyem is megszűnt és a sok egyéb hitel mellett ezt a személyi kölcsönt már nem tudtam fizetni. A szerződést felmondták (közel 2 milliót kéne fizetnem) és lassan behajtóhoz kerül az ügy. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan fogják behajtani tőlem, ugyanis a helyzetem a következő:

  • Tehát van a cég egy lízingelt autóval, aminek a lízingdíja (egyenlőre) fizetve van rendesen, de van APEH tartozása a cégnek, amit inkasszó alá is raktak.
  • Van a nevemen régebbről a 3.számú banktól egy hiteles autó, amit rendesen fizetek.
  • Egy évig nem volt munkahelyem, ez hozzájárult a jelenlegi helyzet kialakulásához, de most ismét dolgozom, ahol minimálbérre vagyok bejelentve.
  • No és itt az ingatlanhelyzetem. A lakás ahol lakom (értéke kb. 12 millió) és egyben a cég székhelye is 10%-ban az enyém, 10%-ban a páromé és 80%-ban a párom nagynénjének a tulajdona, aki szociális gyámság alatt áll és a gyámja a párom édesanyja. A lakásban minden bútor és műszaki cikk a páromé illetve a számítástechnikai eszközök a cég nevén vannak.

Várom válaszaitokat, hogy szerintetek mire teheti rá a behajtó/végrehajtó a kezét. Természetesen elsősorban az érdekel, hogy a lakás és az autó mennyire van veszélyben. Előre is köszönöm a segítséget.

végrehajtó1 # 2010.09.26. 13:42

milyen vállalkozási forma?

Andi68 # 2010.09.26. 15:16

Kft a cég formája

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.26. 16:56

Az mindegy, nem is értem, miért kérdezte végrehajtó.
A személyi kölcsönnek te vagy az adósa, természetesen rajtad hajtják be. Az autólízingben kezes vagy, ha a cég nem fizet, azt is rajtad hajtják be.
A végrehajtó mindenre végrehajtást vezet, amire lehet: lefoglalja az autódat (a kölcsönt adó cég fel fogja mondani, és bekacsolódik a végrehajtásba); lefoglalja az ingatlan tulajdoni hányadát; letiltja a fizetésedet, inkasszálja a bankszámládat.

Andi68 # 2010.09.26. 18:13
  • A bankszámlámon nincs semmi úgyhogy azt inkasszálhatják.
  • A fizetésem minimálbér, amit kp-ban kapok, de annak elvehetik a 33 vagy 50%-át.
  • A hiteles autómat fel fogja mondani az a bank, akinek rendesen fizetek azért, hogy a másik bank elvihesse??? Ezt nem teljesen értem. Tudok tenni valamit ellene?
  • Annak ellenére, hogy a lakás tulajdonrésze úgy oszlik meg, ahogy leírtam és az én részem értéke nem éri el az adósság mértékét könnyedén végrehajtható? Ezt azért kérdezem, mert itt olvastam, hogy résztulajdonon nem olyan egyszerű a végrehajtás.
  • A céges dolgokat is bevonhatják az én személyi kölcsönöm végrehajtásába?