Banki hitelek


végrehajtó1 # 2011.11.25. 17:21

Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen és majd kiderül hogy nyomoznak-e az ügyedben.

hogy így 5 évig is el lehet "húzni" a "behajtást" ”?

Nem el lehet húzni, hanem 5 éven belül általában mielött elévülne jogi útra terelik az ügyet.De lehet elöbb is.

Csillagszem63 # 2011.11.25. 18:12

Köszönöm Végrehajtó1!

Ha 1 személyi kölcsön miatt van adósságom, amit nem tudok már fizetni, de a lakásomon jelzálog bejegyzés van mit tehetnek velem?

Üdv.: Csillagszem63

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.25. 18:20

A végrehajtó lefoglalhatja az ingatlant, és akkor a jelzálogkölcsönt is felmondják.

Csillagszem63 # 2011.11.26. 20:21

Kedves kbs!

Akkor is felmondhatják, ha a lakás fele a két gyermekem tulajdona?
A hitelt én vettem fel, mármint a személyi kölcsönt, ahhoz a gyermekeimnek is van köze?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.26. 22:59

Ezt tőlem kérdezed? Te tudod, hogy van-e jelzálog a gyerekek tulajdoni hányadán is.

A kölcsönt egyébként a bank biztosan felmondja, ha a te tulajdoni hányadodra végrehajtási jogot jegyeznek be. A különbség az, hogy az egész ingatlant árverezik, vagy csak a te illetőségedet.

csucsfej # 2011.11.28. 11:20

Tisztelt Fórumozók!

A problémám a következő:
2006-ban megszünt az OTP banknál a folyószámlám ezzel nincs is semmi gond, de a múlt héten szerdán felhívott egy hölgy az OTP Faktoringtól, hogy A hitel tartozást maradt a számlán és ez már 158,000 Ft -ra rúgott adatot akart egyeztetni de összeomlott a rendszerük erre megígérte hogy majd visszahív, na most azóta eltelt lassan egy hét de nem hívott.
Mi ilyen esetben a teendő 2006 óta egy levelet sem kaptam hogy tartozásom lenne ez jogszerű nem beszélhetünk ilyenkor elévülésről?????

Köszönöm szíves segítségüket

Dr.Attika # 2011.11.28. 11:47

Tisztelt csúcsfej!
Bizony beszélhetünk elévülésről. 2006-ban mikor (hónap,nap) szünt meg a folyószámla? Ha ez november 28-a előtti, akkor bíróság előtt nem érvényesítheti az OTP Faktoring.
Azt kell csinálni, hogy telefonon nem értekezik. Ha jön írásban felszólítás a fizetésre, akkor annak tartalma szerint elévülési kifogással kell élni. Ettől még perelhetnek, de egy perben előterjesztve kereset elutasításnak lesz helye.