Banki hitelek


Mallinalli # 2009.12.01. 16:50

Jelzálogjogot legfeljebb egy részletfizetési megállapodás keretében "rakatnak rá", máskülönben aligha tojnak ki magukból egy jelzálogszerződést. A gond valóban az, hogy nagyon magas a kamata, ezért túl kicsi összegben nem lehet eredményesen törleszteni.

nandy # 2009.12.01. 21:52

Ajajj...
szóval nem jelzálog, hanem vh. jog... nagy különbség. Utóbbihoz nem kell szerződés, azt a vh. kezdetekor szinte automatikusan bejegyzik.

Más kérdés, hogy ha a kérdezőnek csak résztulajdona van, és esetleg még az 50%-ot sem éri el, akkor nem sokra megy vele a hitelező, mert árverésre bocsáthatja ugyan, na de ki az a h.lye, aki megvenne mondjuk 1/3-ad részt, azt is lakottan???

végrehajtó1 # 2009.12.01. 22:26

na de ki az a h.lye, aki megvenne mondjuk 1/3-ad részt, azt is lakottan???

Hát a másik tulajdonos ...hiszen olcsón megkapja.

Kismiskáné # 2010.01.06. 14:04

Egy áruvásárlási és egy személyi(ingatlanfelújítás) kölcsönünk van egy banknál, amit nem tudtunk már három hónapja fizetni. Van 2 gyerekünk az egyikük tartósan beteg. A férjem lakásában lakunk, de az anyja velünk él, aki a haszonélvező. A végrehajtó elviheti a gyerekek cuccait? Ha anyósom nem hajlandó beengedni a végrehajtót megteheti? Férjem tanfolyamra jár, utána lesz munkája. Munkanélküliből le tudják tiltani a törlesztést? Gyesből családiból tiltanak? Mennyi idő a végrehajtás?

nandy # 2010.01.06. 16:20

GYES-ből, családi pótlékból, segélyből (stb.) csak nagyon kevés esetben tilthatnak, ez nem az az eset.
A gyerekek cuccait sem foglalhatják le, továbbá olyan tárgyat sem, ami bizonyíthatóan nem az adós tulajdonában van.
Mentes még 1 db mosógép, hűtő, ilyesmi. A tévé csak akkor, ha nem plazma (bár ez már nincs a törvényben).

A nagyobb baj az, hogy a felújítási kölcsönt valószínűleg jelzálogra adták meg. Ha nincs fizetve a kölcsön, a banknak jogában áll a zálogot elárverezni. Akkor is, ha abban kiskorúak, idősek, betegek laknak. Akkor is, ha haszonélvezettel terhelt.
Szóval nincs menekvés.

zsozsoo # 2010.01.07. 22:31

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy ha több hiteltartozásom is van egyszerre és ezek miatt esetleg a fizetésemet végrehajás alá vonják, akkor 33%-ot vagy 50%-ot vonhatnak a fizetésemből? (a tartozások különböző bankoknál vannak)
Valamint, ha elválok és a feleségem kéri a gyerektartást (25%-ot), akkor ha ő adóstárs volt valamelyik hitelben, akkor az általam fizetett tartásdíjból, tőle vonhatnak hiteltartozás végrehajtása jogcímén vagy csak a saját nettó béréből?
Előre is köszönöm a válszt!

monalisa1 # 2010.01.07. 22:53

T.díjból nem vonhatnak le semmit, az más kérdés, hogy sok anya a pénzt nem egészében a gyermekre költi...

Egy tartozás 33%-ig vonható a fizetésből, több tartozásnál maximum 50%-ig a levonás de úgy, hogy egymásközt muszáj lesz megosztaniuk a százalékot.

A kötelezett/adós havi jövedelméből azonban mindenösszes 66% vonható csak le, elvégre valamiből éhen kell tudni halnia...

Tehát ha a 33% + a t.díj "belelóg" a 50%-ba akkor annyival kevesebb jut a hitelezőknek, ergo lehet hogy sorbanállás lesz köztük a dolog vége.

Ha elváltok a feleséged havi bevételébe a t.díj is beszámít, de adóstársként levonás csak a saját nettójából eszközölhető.

Az hogy 25% t.díjat kér az még nem jelenti azt, hogy a bíróság annyit meg is itél. (Az más kérdés ha ketten erről állapodtok meg.)

"Mona"
laikus hozzászóló