Banki hitelek


peszton # 2011.10.24. 17:43

Üdvüzlet!
Én ingatlan fedezetű kölcsönt szeretnék felvenni.
De a bankok nem adnak mert a nejem bárlistás.
Azt a tanácsot adták hogy vájunk el a nejemel és a lakás -ból őrá jutó részt papiron vegyem meg .Igy kapnák kölcsönt.
Azt nem értem hogy ezért mér kell elválni,mért nem lehet csak simán a nevemre irni. a banknak nem mindegy?
Előre is köszönöm a válaszát
Üdvözlettel Zsolt!

végrehajtó1 # 2011.10.24. 18:55

mit jelent az hogy lakottan árvereznek 1/2 részt????valaki meg veszi a volt férjem tartozását és beköltözik hozzám????

Lehetséges ez is.

De nem valószinű hogy valaki 1/2 részt megvegyen

Dr.Attika # 2011.10.24. 19:29

Van rá azért példa. Főleg olyan személyek esetében, akik a jogkövetést nem az anyatejjel szívták magukba.

lajcsó # 2011.10.24. 19:50

Peszton!

"Papíron" vedd meg. Tudod mi ez? Bűncselekmény! Csalás és okirathamisítás. A banki alkalmazott meg a felbujtó.

peszton # 2011.10.25. 02:36

Hali!
Akkor ugy irom hogy (válás után mondjon le a részéről)
Lényeg az hogy el kell válni ezért.
Ezt én nem értem
Üdvözletel Zsolt

lajcsó # 2011.10.25. 04:36

Szerintem a bank azért szorgalmazza a válást, hogy a hitel érdekében megszűnjön a házassági vagyonközösség. Nem kizárt, hogy bank szabályzatában a hitel szempontjából az is kizáró ok, ha a házastársak valamelyike a KHR-ben ("bárlista") szerepel. De a javasolt válás indokáról a bankot kellene kérdezni.

Zituss # 2011.10.31. 10:36

Kedves forumozok vegig olvastam vagy 10 oldalt de konkret valaszt nem kaptam kerdesemre igy feltennem ha valaki tudna tanacsot adnieve vettem fel deviza jelzalog hitelt 8millio forintot a szuleim lakasa is le van terhelve es a vasarolt lakas.A lakas most 5milliot sem er.A havi 55ezerbol 100lett ezt sajnos mar nagyon nehezen nyogom.Akkor meg kulfodon dolgoztam szinte semmit nem kertek most itthon vagyok munkanelkuli az osszes sporolt penzem elment mar meg a jovo honap talan nem lesz gond de utana nem tudom mi tevo legyek?Meg nem voltam a banknal mert szeretnem tudni elotte hogy mire szamithatok.Az se erdekelne ha bebuknam a lakast csak ne legyen mar nyug a nyakamon de akkor a szuleim lakasra is raterhelhetnek?Plusz van egy masik ingatlan a nevemen arra is raterhetnek?Vagy valasszam a rogzitett arfolyamot akkor talan havonta kevesebb?Koszonok minden fele tanacsot es valaszt.Szep napot!