ingatlan eladás után fizetendő adó


monalisa1 # 2013.10.20. 18:51

Elengedést nem fognak adni mert aki ingatlant vesz annak legyen gondja az illeték megfizetésére is. A kiszabott összegre lehet kérni engedményt - és arra részletfizetési lehetőséget. A kérelembe a munkanélküliséget és az ujabb baba érkezését kell beírni mint fő érv, valamint hogy a házvásárlás csak hitellel és szülői segítséggel volt megoldható.

Az adóhatóságtól érkezendő határozatra írandó válaszban feltétlen kérni kell az újabb határozat elbírálásáig a kamatmentességet., eltarthat néhány hónapig míg érdemi válasz érkezik, ergo az összeg után ne ketyegjen a kamat.

Fontos hogy a fellebbezési határidőt feltétlen be kell majd tartani.

Moflika # 2013.10.20. 16:32

Szép napot Mindenkinek !
Elnézést kérek de a problémámra nem találtam megfelelő fórumot,ezért itt próbálkozom.
Fiam nemrégiben vásárolt egy házat közösen a feleségével együtt 50-50 %-ba tulajdonosok. Szülői segítséggel,valamint hitellel tudták megvenni a házat. Persze az illetékkel nem számoltunk. Fiam azóta munkanélküli lett,és áprilisra várják a második gyermeküket. Kiszámoltam 692 ezret kéne ,mint illeték befizetniük.
A kérdésem az lenne,hogy van-e rá reális esélyünk,hogy ezt az összeget elengedjék,vagy esetleg mérsékeljék?
Nagyon megköszönném esetleges válaszukat.


Tisztelt Mindenki !

Segítségre lenne szükségem..megpróbálom röviden leírni történetemet.
Fiam 1 éve elvált a feleségét?l,a gyerekeket az any

ObudaFan # 2013.10.10. 12:16

Ha van belőle jövedelem, tehát drágábban adod el, mint a hagyatéki eljárásban megállapított érték, akkor 16% szja terheli.

ecilammin # 2013.10.10. 09:50

Azt nem írtam,hogy örökség.

ecilammin # 2013.10.10. 09:34

A kérdésem elsőre nem biztos,hogy szokványos,de nagyon érdekel egy jártas ember véleménye.
Valamilyen szántó terület örökléséről van szó.
Ha ez eladásra kerül,kb.6 fő közt,akkor nekem mint nyugdíjasnak milyen módon kell adóznom,ha ebből "esetleg jövedelmet"szerzek?

AndrewFlame # 2013.10.07. 09:06

Üdv!

Jelenleg osztatlan közös tulajdonú ingatlan nem általam tulajdonolt része egyenesági ajándékozással hozzám kerül. Az ingatlant megosztom és az egyik részt értékesítem, keletkezik SZJA fizetési kötelezettségem? Vagy mondhatom azt, hogy a jelenleg már a tulajdonomban lévő részt adom el és az ajándékozással szerzett rész marad nálam?

A választ előre is köszönöm!

kovvacsmari # 2013.10.01. 12:28

Üdvözlöm!
A következő lenne a kérdésem. 2010-ben vásároltam egy hétvégi házat. Az adóhivatal az ingatlan forgalmi értékét a szerződésben foglaltnál magasabbra értékelte, így a fizetendő illeték alapja jóval magasabb volt. Kérdésem, hogy ha most eladom az ingatlant, a bevétel után fizetendő személyi jövedelem adót (16%) a korábbi vételi ár és a mostani eladási ár különbözete, vagy a korábban fizetentt illeték alapja és a mostani eladási ár különbözete után kell fizetni? Amennyiben a megszerzett összeget lakáscélú ingatlan vásárlásra fordítom, kell-e szja-t fizetni?
A választ előre is köszönöm!

Makedón # 2013.10.01. 09:21

Üdvözlöm!

Kérném a segítségét és szíves válaszát az alábbiakban.
Külföldi cég eladja magyarországi ingatlanját egy budapesti vevőnek. Kell az eladó cégnek ingatlan adót fizetnie?

Köszönöm előre is válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.19. 16:57

Ha egy éven belül másik lakást veszel, a különbözet után kell illetékelni, feltéve, hogy az újabb lakás a drágább. Ha azt is eladod, annak nem illeték-, hanem adóvonzata lehet.

Pancsa79 # 2013.09.19. 10:26

Üdvözlöm!

A következő kérdésben kérném segítségét. Van egy lakásom, melyet több, mint 5 éve vettem, és most szeretném eladni. Abban az esetben, hogy ha a lakásért kapott vételárat teljes mértékben egy másik ingatlan megvásárlására fordítom, kell-e illetéket fizetnem?
Illetve a másik kérdés, ha a most megvásárolt lakást rövid időn belül szintén el szeretném adni, és újfent egy másikra cserélni, akkor annak milyen illetékfizetési vonzata van?

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.09.09. 08:41

Így van.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.06. 14:45

Úgy érted, a megszerzés költségeit. (Aminek része a vételár.)

ObudaFan # 2013.09.06. 14:13

Emuka

Az, hogy lakáshitelt fizetsz belőle, az adófizetés szempontjából lényegtelen. A korábbi vételárat és a költségeidet viszont levonhatod.

Emuka # 2013.09.05. 14:39

Üdvözlöm!

Érdeklődnék, hogy 2012-ben vásárolt építési telkem,amennyiben eladom magasabb áron, mivel felszámítom az eddigi költségeket, amiket beleinvesztáltam, beforgathatom a meglévő lakás hitelem törlesztésébe az eladási árat, hogy ne kelljen adóznom utána?

Előre is köszönöm a válaszát.

Üdv: Ratkai Imre

elcamino2005 # 2013.09.02. 02:43

Válaszát nagyon köszönöm, de a nehéz felfogásom miatt akkor : ha 6 millióért eladom, akkor ennek negyede, vagyis 1.5 milliónak a 16%-a lesz az szja?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.30. 07:55

Kérdésem az, hogy mennyi lesz így nekem az szja, illeték

Illetékfizetési kötelezettsége az eladónak nyilván nincs. (Nem szerez vagyont.) A 16% személyi jövedelemadó alapja az eladási ár negyede lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.30. 07:53

Ez egy jogi kérdés?

Emuka # 2013.08.30. 07:04

Üdvözlöm!

Kérdésem a következő.
Múlt évben vásároltam egy építési telket, amit idén vagy jövőre értékesíteni szeretnék.
A telek vételárát beforgathatom a nevemen futó lakás hiteltörlesztésébe?

Köszönettel.

elcamino2005 # 2013.08.24. 08:35

Kedves Fórumozók!

Nekem nagyon egyszerű kérdésem lenne. Nyugdíjas vagyok, és ebben az évben unokám nekem ajándékozta kis lakását. Úgy néz ki, hogy kiadni nem nagyon tudom, tehát legjobb volna eladni, hogy minimális nyugdíjamat kiegészíthessem.

Kérdésem az, hogy mennyi lesz így nekem az szja, illeték annak tudatában, hogy nem veszek másik lakást. (Kb.5-6 millió forintért tudom egyébként csak eladni.)

Nagyon köszönöm előre is,ha tudna valaki válaszolni!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.07. 17:45

Nem. De a megszerzés költségei között csökkenti az esetleg fizetendő adó alapját.

dani76 # 2013.08.07. 11:13

Elnézést még egy kérdésem lenne az lakóingatlan vásárlás utáni illeték kapcsán. A barátnőm 2008-ban vásárolt egy lakást, illetéket befizette. 2011-ben eladta, s idén közösen vásárolnánk egy lakást. A kérdésem, hogy az általa befizetett korábbi illetéket be lehet számítani a most fizetendőbe?

dani76 # 2013.08.06. 12:07

Üdv!
Lakáseladás előtt állok, ennek kapcsán lenne két kérdésem.
Az lakás egyik felét 2010-ben, másikat 2011-ben vásároltam meg - 4-4 millió forintért. A felújítás már 2010-ben elkezdődött, 2011-ben befejeződött. 2 millió forint értékben - számla nincs mindenről.
Amennyiben most 10m eladnám, akkor a különbözet után kell a 16% adót fizetni.
A kérdésem, hogy mi számolható el a felújításból... vagy, van e lehetőség a tételes elszámolás helyett valamilyen százalékos kulcs alkalmazására. (A felújítás keretében, nyílászáró-, villanyvezeték-, burkolatcsere, fürdő és konyha teljes cseréjével járt együtt.)
üdv

Danido # 2013.07.31. 13:22

Tisztelt Szakértő!

Cégünk szeretné eladni bő húsz éve vásárolt ingatlanját (lakóház). A kérdés az lenne, hogy az eladás után be kell-e fizetni Áfát az államkasszába.
Segítségét köszönöm!

zita74 # 2013.07.13. 18:37

Ha nem adom be most az adatlapot,de elkezdek fizetni pl. havi 10.000-et,akkor nem tiltanák le a fizumból?De ha nm volt határidő sem a levélben,akkor milyen alapon vonták le a volt férjemtől??Köszönöm!

zita74 # 2013.07.13. 08:18

Az önkormányzattól vettük,s nekik adtuk vissza még a 4 év lejárta előtt.Volt ugyan építési engedély és stb...de egy ásónyomot sem tettünk rajta, csak kaszáltattuk.Az önkormányzat ügyvédje -akkor, amikor visszaadtuk- azt mondta, hogy elintézi az illetékmentességet.Erre aztán valóban nem kérdezett rá egyikőnk sem...tavaly január óta, csak most kijött a papír.Így sem tehetünk már semmit?
Előre is köszönöm!