Zaklatás


frmn # 2011.02.08. 15:35

Kedves ObudaFan!

A kedvesem egy volt udvarlója nem hagy minket élni (vagyis tudjuk, kiről van szó). Azt mondta, beszélt az ügyvédjével, és csak olyan dolgokat fog csinálni, amik nem fenyegetnek minket, de meg fogja keseríteni az életünket (virágot hoz, vár minket a ház előtt, állandóan hívogat, stb). Ami eszünkbe jutott, hogy mit tehetnénk:

  • felvenni a hívásait
  • a száma letiltása (hogy legyen nyoma, hogy nem akar vele beszélni senki)
  • az üzenetei lekérése a szolgáltatótól (ezt megteszik, vagy csak fejelentés után?)

Korábban volt testi fenyegetés is, azonban ma már ravaszabban áll a dologhoz, nem mond semmi ilyesmit a telefonban. A kérdésem az lenne, hogy a fentiek segíthetnek-e valamit, illetve az, hogy a cselekedetei kimerítik-e a zaklatás fogalmát? Hogyan kerülhetnénk el egy évekig tartó hercehurcát? A szép szó sajnos nem segít...

Gabicsek # 2011.02.08. 16:16

Zaklatás
176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Tehát nem kell hozzá a fenyegetés. Híváslistából a nyomozó hatóság simán látja, hányszor hívogatja, mindenképp próbáljátok a számát letiltani, hívásait nem kell felvenni.

HanaBana # 2011.02.10. 10:07

Kedves frmn!
Nekem is hasonló problémám van, csak én a rágalmazott vagyok. Akit azzal vádolnak meg már 1,5 éve, hogy hivogatom a volt ismerősöm barátnőjét, amit nem teszek de őt váltig állítják, hogy az én hangomat hallják. Én azt szeretném megtudni, mit tehet egy vétlen ha rágalmazzák alaptalanul.

Betty3 # 2011.02.10. 10:08

Kedves Gabicsek!
Az zaklatásnak számít hogy a páromat próbálom hívogatni telefonon hogy jöjjön haza beszéljük meg a kapcsolatunkat, jöjjön haza a kisfiához? Egyáltalán nem áll velem szóba nem is veszi fel a telefont, van hogy kikapcsolja. Hány db hívástól számít zaklatásnak?
Nem fenyegettem soha, nem zsaroltam. Csak kértem smsben is. Ez zaklatás?

A_Mester_Sikolya # 2011.02.10. 16:25

a saját és ismerőseim példájából ítélve (nem vagyok jogtudor, csak egy egyszerű fickó, és én sem fenyegettem, bántottam mást, de többek között most én is ezzel a váddal vagyok elég szépen meghurcolva) zaklatásnak számíthat, főleg, ha rittyent köré egy szép kis sztorit, kiforgatja a dolgokat, rosszindulatúan. például az én "embereim" a te példádat úgy állítanák be, hogy betegesen ragaszkodsz a párodhoz, és a gyermeked próbálod felhasználni, hogy elérd céljaid. és ellehetleníted az "életétől" hiszen "önkényesen beleavatkozol" az ő nyugalmas kis életébe, még a gyerekkel is zsarolva - ezáltal te egy beteges őrült leszel, ő pedig egy szerencsétlen áldozat, akit nem hagynak békén, és végső elkeseredettségében feljelentett, nagy szívfájdalommal. persze, neked lehet, hogy emberrel van dolgod, nem pedig aljas-sunyi rosszindulatú emberformájúakkal. lényeg a lényeg: ha nagyon akarja, szerintem feljelenthet - főleg, ha rájátszik, és színészkedik kicsit. egy nemjogász.

Betty3 # 2011.02.10. 17:44

Hát köszönöm. Azért a gyereket nem akarom felhasználni. Csak várjam hogy akkor jöjjön amikor neki kedve tartja hát az nem megy.

marcsitita # 2011.02.12. 23:59

Jo estet kivanok
Tobb mint 2 eve valtam el kisfiam 3 eves.Ez alatt az ido alatt voltferjem nemlatogatta a picit.feljelentettem mert gyerektartast sem fizetett.eliteltek azota latogatja.Lathatast nem kert birosagon keresztul,megis o es a kedvese szeretne beosztani az idonket.jott kethetente,en ezt engedtem is.Majd hetente jonni akart,en egyszer viszautasitottam ere a parja smseket kuldozget hogy en ilyen meg olyan vagyok.Internetes oldalakon szid,provokal.
Mivel nemkert lathatast nekem kotelezo megmutatnom,foleg ugorni ahogy futyulnek.Raadasul kikototte csak akkor hajlando megnezni a kicsit ha a no is johet vele.
Heten is kaptam egy esemest hogy johetnek e a kicsi utan.En felhivtam,erre a holgy vette a telefont,mondtam neki semmi koze a dologhoz,majd az exem jelentkezzen.Egy oraval kesobb hiv az exem,es mondom neki kaptam smst hogy johetnek-e erre o aztan nekem nem kuldott smst.A telefonomban van!!!!
A holgy ilyeneket irkod hogy o fizeti a gyerektartast exem helyett,o veszi neki az ajandekokat.Tudok e a fiam szemebe nezni ha az apjat becsukatom stb.stb.Salynos ha felmergedek valaszolok.De mar nem fogok,semmi koze hozzank.
Mit tehetek hogy beken hadjanak.A kicsit latogathatja a exem de miert kell provokalodni.............
Valaszat koszonom elore is

marcsitita # 2011.02.13. 00:01

Jo estet kivanok
Tobb mint 2 eve valtam el kisfiam 3 eves.Ez alatt az ido alatt voltferjem nemlatogatta a picit.feljelentettem mert gyerektartast sem fizetett.eliteltek azota latogatja.Lathatast nem kert birosagon keresztul,megis o es a kedvese szeretne beosztani az idonket.jott kethetente,en ezt engedtem is.Majd hetente jonni akart,en egyszer viszautasitottam ere a parja smseket kuldozget hogy en ilyen meg olyan vagyok.Internetes oldalakon szid,provokal.
Mivel nemkert lathatast nekem kotelezo megmutatnom,foleg ugorni ahogy futyulnek.Raadasul kikototte csak akkor hajlando megnezni a kicsit ha a no is johet vele.
Heten is kaptam egy esemest hogy johetnek e a kicsi utan.En felhivtam,erre a holgy vette a telefont,mondtam neki semmi koze a dologhoz,majd az exem jelentkezzen.Egy oraval kesobb hiv az exem,es mondom neki kaptam smst hogy johetnek-e erre o aztan nekem nem kuldott smst.A telefonomban van!!!!
A holgy ilyeneket irkod hogy o fizeti a gyerektartast exem helyett,o veszi neki az ajandekokat.Tudok e a fiam szemebe nezni ha az apjat becsukatom stb.stb.Salynos ha felmergedek valaszolok.De mar nem fogok,semmi koze hozzank.
Mit tehetek hogy beken hadjanak.A kicsit latogathatja a exem de miert kell provokalodni.............
Valaszat koszonom elore is

marcsitita # 2011.02.13. 00:03

Jo estet kivanok
Tobb mint 2 eve valtam el kisfiam 3 eves.Ez alatt az ido alatt voltferjem nemlatogatta a picit.feljelen­tettem mert gyerektartast sem fizetett.eliteltek azota latogatja.Lathatast nem kert birosagon keresztul,megis o es a kedvese szeretne beosztani az idonket.jott kethetente,en ezt engedtem is.Majd hetente jonni akart,en egyszer viszautasitottam ere a parja smseket kuldozget hogy en ilyen meg olyan vagyok.Internetes oldalakon szid,provokal.
Mivel nemkert lathatast nekem kotelezo megmutatnom,foleg ugorni ahogy futyulnek.Raadasul kikototte csak akkor hajlando megnezni a kicsit ha a no is johet vele.
Heten is kaptam egy esemest hogy johetnek e a kicsi utan.En felhivtam,erre a holgy vette a telefont,mondtam neki semmi koze a dologhoz,majd az exem jelentkezzen.Egy oraval kesobb hiv az exem,es mondom neki kaptam smst hogy johetnek-e erre o aztan nekem nem kuldott smst.A telefonomban van!!!!
A holgy ilyeneket irkod hogy o fizeti a gyerektartast exem helyett,o veszi neki az ajandekokat.Tudok e a fiam szemebe nezni ha az apjat becsukatom stb.stb.Salynos ha felmergedek valaszolok.De mar nem fogok,semmi koze hozzank.
Mit tehetek hogy beken hadjanak.A kicsit latogathatja a exem de miert kell provokalodni.­............
Valaszat koszonom elore is

Tovább: http://www.jogiforum.hu/…/21/6510.1.0?…

Norbi74 # 2011.02.14. 12:52

Tisztelt ObudaFan!

Látom e témakörben otthonosan mozog, ezért,- bár elég összetett az ügyem- kérem a segítségét!
Feljelentettek zaklatásért.
A történetem a következő: béreltem egy üzlethelyiséget, de miután egyre több és több pénzt kért el a tulaj úgy döntöttem, hogy felmondom a bérleti szerződést. A 3 havi kaucióból egy hónapot szerettem volna még ott tölteni, de a lejárta előtt a tulaj pár nappal megkért, hogy írassunk vissza mindent az ő nevére, mert kitudja adni másnak.
Természetesen belementem, hogy ne okozzak neki kárt, sőt! Két napig intéztük, megegyeztünk abban, hogy amint végzünk teljesíti,visszafizeti a ráeső kötelezettségeit.
Becsapott, visszatartja a mai napig a kauciót, felújítási költséget és minden ingóságom.(Gyakorlatilag az üzletben éltem és minden addigi értékem ott van amit életem során teremtettem.)
Többször hívtam telefonon, hogy előre megbeszéljük hol és mikor találkozzunk. Este felhívott és közölte velem, hogy nem ad semmit vissza és minimális összeggel tartozik csak.
Én ekkor elmondtam mindennek, kiabáltam vele, szidalmaztam. Azóta nem kerestem semmilyen formába, de ő üzenget nekem nem szép dolgokat.
Több mint 3 hónap elteltével szembesültem vele, hogy feljelentett zaklatásért. Egy olyan telefonbeszélgetést mondott a rendőrségnek amikor valóban én hívtam de akkor még nem tudtam, hogy becsap, csak időpontot beszéltünk meg amit később nem tartott be. Amikor ő hívott kiabáltam vele, de nem fenyegettem meg. Szerintem hátsó indokok végett tette meg ezt a lépést. Ez nem hamis vád?
Érhet-e engem hátrány későbbiekben ha én terem jogi útra a tartozását?
Ő miatta szüntették meg a cégem, nem tudok elmenni dolgozni mert minden iratom nála van és nem hajlandó azokat se visszaszolgáltatni.

Tisztelettel: K. Norbert

enigma001 # 2011.02.19. 17:50

Tisztelt Illetékes!

Végig olvastam a hozzászólásokat, de nem tudom eldönteni, az Én esetem (zaklatásnak)számít e?

A problémám: A barátom érdekes életet él. Néha a dolgaiból kifolyólag el tünik néhány napra,néha nem beszél senkivel. De ez max 1-2-3napnál tovább ez nem tartott még nála, és az utóbbi 3hó nem fordúlt elő.
Most viszont 9.napja ki van kapcsolva a telefon száma.
Mielött kikapcsolta, az eggyik ügye miatt nagyon ideges volt,és valószinüleg ezért össze vesztünk, mert ép hívtam reggel. Nem tudtam el dönteni olyan szóváltás volt e ez mint máskor, és hogy a munka miatt volt feszült amit rajtam vezetett le, vagy valóban rám haragudott. Mert 3nappal ezelött minden rendben volt, az ominózus reggelig.
Mivel Őt nem értem el, rácsörögtem az öccsére tudja e a választ a kérdésemre.Ő hívott vissza.(szerdán)
Azt mondta,ő ugy tudja külföldre ment az ügye miatt, ne aggódjak, jelentkezik ha tud valamit.Normális-kedves volt. De később eszembe jutott, hogy a múltban mondott nekem az öccse ilyen dolgot,amiről később kiderült hazudott. Ezért el kezdtem idegeskedni, mi van ha mégis megint hazudik,és a párom elhagyott vagy miattam tünt el.Ezért Pénteken küldtem egy smst az öcsinek, hogy kérem mondja meg ha tud valamit, még ha rossz is, csak ne örlödjem tovább,bármi lesz el fogadom. De semmi válasz ez kb 4óra körül volt..gondoltam dolgozik..semmi rosszra nem gondoltam,hisz jóban váltunk el. Majd 6kor írtam neki nem szeretném zavarni,de nem tudom direk nem válaszol,vagy nem ér rá?semmi..Rácsörögtem kinyomta.Gondoltam, tárgyal..aztán 20.20kor újra hívtam-kinyomott.és jött egy sms, hogy milyen pofátlan vagyok-ilyenkor hívom.Elnézést kértem,és írtam,hogy nem tudtam, hogy ez gond-hisz szerdán..erre megint egy sms:hagyjál békén-ez zaklatás-beszéld meg a barátoddal-ha nem hagyod abba rosszúl jársz-engem hagyj békén.Elnézést kértem,és írtam,hogy nem értem miért ír ilyet-így de rendben,felkeresem a barátom,és tisztázom vele,ha otthon találom. Másnap ma szo elmentem a két címre amit megadott még régen a barátom, egy bejelentett,és egy másik. Az elsö helyen nem volt ott,senki nem ismerte. A bejelentett címen az apukáját találtam.Nem csengettem,és nyitva volt az ajtó-beszóltam.Legyen szives egy szóra.Elmondtam,hogy a nagyobbik fia barátnöje vagyok,ez és ez történt,szeretnék vele beszélni ha jelentkezik. Nagyon kedves volt a bácsi-mondta,hogy ő is akkor látta utoljára mikor én,de ha beszél vele meg mondja,hogy kerestem.El jöttem. Mikor haza értem hívott az öcsi2x nem vettem fel,mert minek ha azt mondta hagyjam,majd kivárom a párom..de küldött 1smst K...gyorsan hívjam,mert most megy a rendörségre és feljelent engem zaklatásért.Írtam neki nem tudom miröl beszél,és csak a barátomnak tartozom számadással még jött 5sms ilyen stilusban,hogy most megy be a rendörségre-meg hogy a páromnak is üzent mit csináltam.Én válaszoltam egyre,hogy nincs joga így beszélni velem,és gondolom annak is örül a bátya hogy az öccse igy megfenyegette a barátnöjét,nem is értem miért...Az a kérdésem, Én zaklattam???Nem mehetek el a barátomhoz?Nem kérdezhetem az öccsét?Én semmi trágár dolgot nem mondtam,nyugodt voltam. Akkor miért-mivel vádolhat?Hisz az smsekben is ő fenyeget..

ObudaFan # 2011.02.20. 12:41

Norbi74

Ez így nem zaklatás, és természetesen akkor sem lesz az, ha jogi úton érvényesíti a követelését.

enigma001 # 2011.02.20. 18:07

Tisztelt ObudaFan!

Az Én esetemről mi a véleménye?

TomSoft # 2011.03.10. 16:29

Tisztelt jogi Illetékes!
Az a kérdésem lenne, hogy tettek ellenem egy feljelentést zaklatás miatt, és beidéztek tanúként, majd utána gyanúsítottként is vettek fel jegyzőkönyvet, amibe nem egyeztem bele. A jegyzőkönyvben azt írta a nyomozó rendőr, hogy zaklatás vétségének megalapozott gyanúja miatt, egy feljelentés már megalapozott gyanúnak számít?
A feljelentést sem volt hajlandó megmutatni, mivel nem akartam aláírni a gyanúsítottkénti jegyzőkönyvet, azzal fenyített, hogy akkor 72 órára bent tart, sajnos ezt nem tudom bizonyítani, mivel csak ketten voltunk a helységben. A gyanúsítottkénti jegyzőkönyvbe nem azt írta szó szerint, amit én mondtam, hanem átfogalmazva, úgy, hogy más értelme legyen a panaszomnak, mivel panasszal éltem.
A tanúkénti jegyzőkönyvben pedig amit kaptam én példányt, csak itthon olvastam már el, és nem teljesen az szerepel benne, mint amit ott én aláírtam

Előre is köszönöm a válaszát.

végrehajtó1 # 2011.03.10. 17:03

Máskor majd odafigyelsz és nem írod alá.

Gabicsek # 2011.03.11. 10:36

és nem kérik a beleegyezésedet, hogy gyanúsítottként hallgassanak ki. A feljelentést - és egyéb iratokat - majd a nyomozás végén megnézheted, kihallgatáskor nem fogják a bizonyítékokat eléd tárni, hogy mi alapján áll meg a megalapozott gyanú.
Olyan példányt kérjél ki fénymásolatban a jegyzőkönyvedből, amit aláírtál, ingyen ki kell adják, mert nem értem, amit írsz, hogy nem az szerepel a másolatban, amit ott aláírtál.

A_Mester_Sikolya # 2011.03.11. 13:54

valahogy meg kellene érttetni az emberekkel, hogy nem kell félni a rendőrtől.
ha ártatlan vagy, egész egyszerűen fenyegethetnek, ahogy tudnak, megverhetnek, zárkába rakhatnak pár napig, a végén úgyis kiderül az igazság, ha nem hagyod, hogy elnyomják.
nem érdemes a könnyebb és rövidebb utat választani, mert lehet, hogy pillanatnyilag jobb, de sokkal terhelőbb a jövődre nézve.

Warcis # 2011.03.12. 11:53

Tiszteletem!
mit tehetek?
feljelentetek zaklatásért jog szerint el is követtem, be is ismertem. Volt barátnőmet leköptem, lekurváztam, drágár sms-ket írtam neki és kocsiját is több esetben leköptem ha találkoztunk. Ezt a rendőrségen elismertem még mielőtt megtudtam volna hogy "tanúk" látták vagy elmondták volna hogy sms-ek ki vannak nyomtatva.Nincs mentségem és vállalom amit tettem, de 2 hónapja nem is láttam szinte és nem is kerestem, kerültem mikor behívtak kihallgatásra én akkor tudtam meg az egészet. Azt bántam meg hogy én süllyedtem ilyen mélyre egy nő miatt. De a helyzet nem ilyen egyszerű! A miért mindig ott van amit senki nem vesz figyelembe! ő tönkre tette az életemet, számtalanszor megalázott, kihasznált és többször provokált megütött.Én soha nem bátottam és nem is tudnám megütni!!! 3,5 éven keresztül csinálta ezt velem én teljesen tönkrementem ebben az egészben és sajnos elszakadt a cérna. Számtalanszor kértem legyen vége, hadjon békén de ő mindig visszakönyörögte magát mert jött a sok munka és szüksége volt rám. Rengeteget dolgoztam neki amiből sok pénze lett, persze én nem kértem pénzt pedig sokba volt nekem is. Szerettem és azért csináltam neki meg mindent és valósítottam meg az álmait. Amikor utoljára megaláztak akkor történt ez. Őt egy rendőr felvilágosította aki jó barát és elkezdte az ügyet, de már átadta másnak és nincs válasz miért. beidéztek 4 hamis tanút potyára mert mint mondtam elismertem tettemet. Teljesen ki akarnak csinálni és mivel már csak egy dolgot vehet el tőlem amit szeretek az a hivatásom. Azt is tönkreteszi most. Tűzoltó vagyok vagy csak voltam!183cm magas,83kg sportos vagyok ő 165cm,43kg vékony melyik ügyész, rendőr vagy bárki ne ítélne el?És ő ki van oktatva!
Nem mentséget keresek vagy kibúvott csak miért nem nézi azt is valaki hogy miért történ minden?van-e benne része neki is?
Engem rabosítottak már, már megbélyegeztek. ki tudja meddig mennek még el?

Warcis # 2011.03.12. 12:30

Ami még hozzá tartozik és fontos!
évek óta én nem tudok aludni és én lettem roncs ettől az egésztől a sok megalázástól, megbántástól. Attól meg hogy rabosítottak nem tudok tükörbe nézni annyira szégyenlem magam. Nekem is fel kellett volna jelentenem hogy játszik az érzelmeimmel? Ha valaki én tudom milyen ha zaklatják az embert, balhék, menekülés otthonról éjjel mert abba nőttem fel, megfogadtam sose leszek olyan mint az apám és tessék én állók vád alatt. Mások akik verik az asszonyt, megfélemlítik azok meg nyugodtan élnek.

ObudaFan # 2011.03.12. 12:49

Ha csak zaklatással vagy gyanúsítva, az nem olyan súlyos bűncselekmény. Ha volt magánindítvány, akkor ahhoz még jöhet egy becsületsértés.

Warcis # 2011.03.12. 13:01

köszönöm.
A magánindítványról egyenlőre nem tudok, arról még nem szóltak.Az külön van vagy most kellett volna szólnijuk erről?

ObudaFan # 2011.03.12. 13:14

Lehet külön.

A_Mester_Sikolya # 2011.03.12. 13:42

warcis, én megértelek.
csak most az a különbség kettőnk között, hogy nálam pedig a jóakaratommal éltek vissza, és titulálták "zaklatásnak", s mindemellett nem kevés hamis dologgal, váddal gyanúsítgatnak. na ehhez mit szólsz?
de átérzem. van, mikor az ember idegeit roncsra verik, provokálnak, megaláznak, és az embernél elszakad a cérna, nem tűr tovább, és "odacsap" (akár verbálisan, akár fizikálisan, vagy valami tettel), és akkor még annak áll feljebb, aki hónapokon, vagy éveken át jogtalan, jogilag megkérdőjelezhető, vagy egész egyszerűen: bűntettnek minősülő dolgokat követ el.
nyugtasson az a tudat, hogy te már jobb ember vagy, mint ő (hiszen te is feljelenthetted volna, mégsem tetted), valamint olyan aljas, hogy a rendőrséget, hatóságokat a bosszú eszközeként használta fel ellened.
ne vállalj semmi olyat, amit nem tettél, és igenis mondd, és ragaszkodj ahhoz, ha van, gyűjts bizonyítékot is róla, hogy mi váltotta ki ezt, ő miket tett veled.

huncut Inci # 2011.03.19. 12:53

Jó napot. Pár órája azt hallottam vissza hogy engem egy pannon rtv nevű cég feljelentett zaklatásért vagy hasonlókért és hogy nemsokára megkapom az erről szóló végzést ami akár több ezer euróra is rúghat vagy ha majd nem birom kifizetni akár le is csukhatnak.
A pannon rtv egy rádió ahova sms-en keresztül lehet irni véleményeket, zenei kérdéseket stb.
az történt hogy egy buli után amit ennek a rádiónak a műsorvezetői tarottak,először a rádió mobilszámán megpróbáltam elkérni az egyik műsorvezető saját mobilszámát. Mivel ott nem adták meg, igy nekem meg volt néhány háttér munkatársuk saját mobilszáma és tőlük próbáltam elkérni az áhitott telefonszámot. Az áhitott számot nem adták meg, viszont az egyik szerkesztőjüktől egy olyan sms-t kaptam vissza hogy "FÉKEZD MAGAD VAGY MEGSZIVOD! ÉS HA NEKÜNK MÉGEGY ÜZIT IRSZ FELJELENTÜNK" Persze ostoba módon csak rossz viccnek vettem a dolgot igy visszairtam hogy "HAGYD EZT A HÜLYESÉGET KI ÉS MIÉRT JELENTENE ENGEM FEL? TE JÁROD MEG HA ILYEN ÜZIKET IRSZ."
Aztán pár órája hallottam a faluban hogy számitsak a büntetésre mert nem vicc, tényleg feljelentettek.
Én feketicsi(bácsfeketehegyi) vajdasági magyar vagyok, a rádió szabadkán van.
sajnos mivel már nagyon régóta hallgatom a rádiót igy a teljes nevem is tudják és elképzelhető hogy a lakcimem is.
Szeintetek nagy slamasztikában vagyok?? Lehetséges ez?? Most mit tehetek??

A_Mester_Sikolya # 2011.03.19. 14:36

először is: aki ezt a zaklatás dolgot feltalálta (mint vétséget, bűncselekményt), elég erélyes fenékbebillentést érdemelne, meglátásom szerint, mert mindenki úgy, ahogy lehet és akarja, használhatja fel saját egója bizarr vágyainak oltárán. valahogy nem életszerű a dolog.
én szerintem attól függ, hogy hányszor hívtad, és legfőképp: kicsodát. szerintem 1-1 telefonért eléggé vicc lenne eljárást indítaniuk - tudtommal külön kiemelendő a zaklatásnál, hogy rendszeresen és/vagy tartósan mást háborgat, és szerintem ez nem meríti ki az előbbieket.
bár én nem vagyok jogi ember - tehát ne vedd készpénznek, amit írok, csak a logika útja mentén haladva gondoltam ezt végig. szerintem lekoptatni akarnak, félelemkeltéssel, hogy egy élerte megszabaduljanak tőled.
az ilyen emberekről pedig a véleményem nem fejteném most ki, mert (számukra) felérne egy becsületsértéssel.
szóval, szerintem: nyugodj meg.