Ittas vezetés


Majordomus # 2023.01.04. 21:56

Pénzbírság az biztos, de pár hónapra bevonják a jogsit is.

Pjani # 2023.01.04. 19:28

Köszönöm!
Mi az eljárási rend amúgy? Nem kell bemennem vallomást tenni? Mert Mezőkövesden nem kérdeztek semmit.
(Mondjuk-arra nem vennék mérget, hogy nem találnék pár hibás gépet az országban-de gondolom, úgysem adják ki, )
Habár, annyira nem keresek kiskaput. Utánanézegettem, mégha nem is éreztem, valamennyi véralkohol biztos volt, csak ugye-nem mindegy szabálysértés-vagy súlyosabb

Vadsuhanc # 2023.01.04. 18:53

Ha előállítottak a Kapitányságra és ott a benti gépen fújtál nincs értelme a kalibrálást vitatni. (Kizárólag, ha az lejárt ). Hitelesített a bíróság elfogadja kétségek nélkül.

A többihez igazából nem sok ötlet van, hacsak annyi nem, hogy a szabálysértési előadót keresd fel és mond el ( klérvényezd akár írásban ) neki mi a problémád. Az egészségügyi állapotod, bejárás nehézkessége...stb. Talán figyelembe veszik, de azért sok reményt ne fűzz hozzá.

Pjani # 2023.01.04. 18:41

Üdvözletem. BUÉK mindenkinek.
Leirom alaposan. Dolgoztam 31-én, kb 10-ig, közben megittunk pár felest a kollegákkal. Végeztem, elmentem aludni. Reggel 9 kor elindultam haza. Teljesen józannak éreztem magam. Pár km-el később, láttam, az út mellett a "szerv"-et, visszafordulhattam volna, de teljesen biztos voltam a dolgomban.
Hát, nem teljesen.....
0.30-és másodszorra 0.26 lett.
Utánaolvastam, az első mérés számit, de a másodiknál, a 25 csak szabálysértés kat.
Érdemes-lehetséges-kikérni a szonda kalibrálását? Ezek elállitódnak időnként, és 1/10 ezrelék-nagyon kis mérték.
Más...
Mindkét térdem artózisos. Laporoszkópiával már műtöttek, tavaly a jobb lett reccs, a műtét sem sikerült. Dolgozni-nem tudok-vagy fájdalomcsillapitókkal, vagy némi itallal (nem keverve) alkalmanként, régebbi munkahelyeimre hívnak helyettesnek. Jelenleg-mindkét térdemmel várólistán vagyok, térdprotézis. Alapban elvagyok autó nélkül, bár-nem túl szerencsés elbicegnem néha nagyobb távokat, fizikóterápia, és egyéb orvosi huncutságok, és jogos, kapok pénzbírságot is-de most-nem mindegy már mennyit.....
Így nyes a jövedelmem (72 000) 2021 októbertől. Jó szakmám volt, megtakaritásom is, de a betegség-és a szerény állami juttatás-lassan felemészti.
Ezek esetleg enyhithetnek a helyzeten?
Igazából-sehová nem siettem-egy fél órával később indulok, biztos max szabálysértés :-(
Esetleg-érdemes megemlíteni, hogy minél előbb valamit be kellett volna vennem-Diclac-ot kapok rá, de nem vittem magammal. Elég fájdalmas a térdporc, főleg két nap, 12-14 óra hajtás után.
Büntetlen előéletű vagyok. Vért nem vettek, a rendőrök vissza is vittek a munkahelyemre, kb 3 km, együttműködtem, azt beleirta a jelentésbe-mondta-hogy a jármű biztonságosan közelitett az úton. Forgalom nulla....
Vagy valami ötlet?
Felelőtlennek tartom, amit tettem, de nem úgy szálltam autóba, hogy bedobtam 2 üveg bort.
Előre is köszönöm szépen!

Szomorú örökös # 2022.12.22. 03:05

Majordomus

Mondjuk a pénzbünti sem kevés,de 2.5 év az túlzás.

Nem, szerintem egyáltalán nem túlzás. Kénytelen vagyok drbjozsef hozzászólásával egyetérteni.
Ha egy ilyen esetnél baleset is történik, akkor meg a műanyag lakat rohadjon rá az illetőre.
Szó nincs gondatlanságról, hiszen szándékosan ült be az illető taj-részegen.
Igenis legyen komoly elrettentő ereje a büntetésnek, ha már kiszabják.

Majordomus # 2022.12.21. 21:06

Mondjuk a pénzbünti sem kevés,de 2.5 év az túlzás.
Nekem egy sör miatt 6 hónapra vonták be anno és kaptam némi pénzbirságot is.

drbjozsef # 2022.12.21. 07:48

Minden relatív.
Tajtrészegen autóba ülni az szerintem akár örökös eltiltás is lehetne. Hiszen nem egy gondatlan cselekményről beszélünk.

Persze, ha megbotlottál, és véletlenül beestél a kormány mögé, az más.

Lujo11 # 2022.12.21. 06:03

Szomorú örökös
Természetesen ügyvéddel megyek.
Ő mondta hogy mindenképpen kérjünk tárgyalást mert tudom hogy nagyon magas a véralkohol szintem,de Ő szerint hogy büntetlen elő életű vagyok a 2.5 év sok.Majd kiderül.Megírom mi lesz.
Köszönöm a válaszokat!

Szomorú örökös # 2022.12.21. 04:01

Lujo11

Igen Büntetővégzést kaptam. 8 napom belül jelezhetem hogy tárgyalást kérek. Ezt fogom tenni.

És az jó lesz neked? Ne feledd, lehet még simán súlyosabb is.
Gyakorlatilag erősen bűncselekmény szintű ittas vezetést követtél el.
A helyedben nem mennék ügyvéd nélkül a tárgyalásra.

Lujo11 # 2022.12.21. 02:54

Szomorúörökös!
Igen Büntetővégzést kaptam.
8 napom belül jelezhetem hogy tárgyalást kérek.
Ezt fogom tenni.

Majordomus # 2022.12.20. 21:08

Hát,ez eléggé brutális lett....

Szomorú örökös # 2022.12.20. 18:08

Lujo11

Ma kaptam meg a Büntetò végzést.
2.5 éltíltást és 400000ft pénzbüntetést akarnak adni.

Szerintem nem csak akarnak, már adtak is, már ha valóban „végzés”, azaz határozat érkezett.

Senki ne igyon vezetés előtt!

Ezzel egyetértünk! A jogsi és a közúti járművezetés nem játék!

drbjozsef # 2022.12.20. 16:47

Lujo11,

Nem értem, mire gondolsz.
Akkor ezt kaptad : „akkor egy vaskos járművezetéstől eltiltásra, illetve pénzbüntetésre számíthat,

Persze a "vaskos" szó jelentésén lehet vitatkozni, de a konkrét kontextusban nekem 2,5 év és 400rugó elég vaskosnak tűnik. És közel 4 ezrelékes értékért nem is különösebben eltúlzottnak.

Lujo11 # 2022.12.20. 16:07

drjózsef
Ma kaptam meg a Büntetò végzést.
2.5 éltíltást és 400000ft pénzbüntetést akarnak adni.
Úgy látszik megváltozott a bírósági gyakorlat.....
Senki ne igyon vezetés előtt!

drbjozsef # 2022.12.16. 11:18

Lujo11,

Ha ez az az eset, amit júliusban is kérdeztél, akkor elég korrekt választ kaptál rá 07.20-án. Azóta nem nagyon változtak a törvények se, és a bírósági gyakorlat sem.

Lujo11 # 2022.12.16. 09:59

Kedves doktor úr!
Köszönöm a mindenre kiterjedt válaszát!
Elírtam,nem 3.99% hanem 3.99 ezrelék volt.
Szerinted 1.5 évnél nem lesz több?

drbjozsef # 2022.12.16. 05:51

3.99% volt a véralkohol szintem.

:D
Öt ezrelék felett lényegében menthetetlen alkoholmérgezés van, szóval vagy már nem élsz, vagy a matematika órákról hiányoztál hatodikban.
Mondhatnám úgy is, hogy lehet 0,15 év, vagy 15 év is a bümtetés, végülis ezek nagyjából hasonló számok... :)

Szomorú örökös # 2022.12.16. 04:25

Lujo11

3.99% volt a véralkohol szintem......Én 1.5 évvel kiegyeznék.Ennél valószínű nem lesz több?

Az a legnagyobb baj, hogy ez már kifejezetten bűncselekmény kategória, nem szabálysértés.

Lujo11 # 2022.12.15. 22:06

Nagyon magas a véralkohol szintem.Én 1.5 évvel kiegyeznék.Ennél valószínű nem lesz több?

Majordomus # 2022.12.15. 21:56

1 év

Lujo11 # 2022.12.15. 21:53

Köszönöm a választ!
Szerinted mennyi időre fogják bevonni a jogositványt?

Majordomus # 2022.12.15. 21:40

Pénzbirság és jogsi bevonása.
.
A mérték alacsonyabb lehet ha első "bűntényes" vagy.

Lujo11 # 2022.12.15. 20:11

Tisztelt fórum társak!
3.99% volt a véralkohol szintem.Ez volt az első ittas vezetésem.Úgy tudom ez a legmagasabb érték amit mérni tudnak.
Milyen büntetésre számíthatok?
Válaszokat előre os köszönöm!

Lujo11 # 2022.12.09. 08:51

Majordomos'Neked meg ezt a fórumot!

Majordomus # 2022.12.07. 21:37

Az alkoholt kerülni kellene...