Ittas vezetés


szszm # 2007.09.28. 06:08

Zéró-tolerancia = fából vaskarika

szszm # 2007.09.28. 06:14

Az önkéntes jogkövető magatartást nem lehet elrendelni.

Bármiféle zéró-tolerancia meghirdetése pedig a betartatásához szükséges eszközök hozzárendelése nélkül csak üres lózung.

monalisa1 # 2007.09.28. 13:16

Abban igazságod van, hogy ha valamit Pesten elrendelnek, attól pl. Szabolcsban - úgy általánosságban - még másként mennek a dolgok...

Árpi44 # 2007.09.28. 14:22

Sziasztok.

2 hete megtörtént az általam kérvényezett tárgyalás, ugyanis az első fordulóban 1év 3hónap közúti járművezetéstöl eltiltást kaptam 1.12 ezrelékes esetemre. Ez a tárgyalás után annyiban változott, hogy munkáltatói papírral mint itt is ajánlották, kérvényeztem a bírótol a jármüvezetéstöl eltiltást. Nos ezt a bíró elutasította arra hivatkozva, hogy nem ismer a jog ilyet. Elismerem, hogy a rendőr ismerőseim is ezen a tényállason voltak. Nos mivel munkáltatói papírt kaptam egy munkahelyen ahol alkalmaznának üzletkötőként jogsi használatával, ezért a bíró megváltoztatta a korábbi ítéletet 1év 3hónap B kategóriáju közúti járművek vezetésétöl eltiltásra.
Nos ekkor mondtam a bírónak, hogy nekem nincsen más csak B kategória. Erre azt válaszolta, hogy nem korlátoz engem abban, hogy egy esetleges másik kategória megszerzését az eltiltásos időszak alatt elvégezzem. És szerinte ez az ítélet csak akkor változik, ha az ügyész a 3 napos jogerőre emelkedés elött fellebbez.
Nos az első kérdésem, hogy ebben az esetben, vagyis, hogy nem volt más kategóriára jogsim csak B-re és az ítélet a B kategóriára szól kell e utánképzésre mennem, hogy az eltiltás után újra vezethessek. Nos a tárgyalás óta lassan 2 hét eltelt, de senkitöl nem jött még egy árva levél sem. Sem az okmányirodától, hogy adjam le a jogosítványomat, sem a bíróságtól, hogy megváltozott volna az ítélet, vagy, hogy jogerőre emelkedett volna. Egyáltalán ilyen esetben le kell e adnom a jogsimat? Persze még a csekk sem jött meg amit állítólag postán kapok meg a kb. 80 ezer forint befizetéséhez.
Másik kérdésem:
Feleslegesen várom a levelet az okmányirodától és a bíróságtól vagy....

moskvichman # 2007.09.28. 19:20

Sziasztok!

Tudtom szerint kategória-eltiltás esetén nincs utánképzésre kötelezettség.
Szerintem a bíróságon érdeklődj az ügyész fellebezésével kapcsolatban, levélben hetek múlva tájékoztatnak az ítéletről, vagy fellebezésről.
Az okmányiroda, mint hatóság be kell, hogy kérje a jogsidat. Hogy addig ketyeg -e az eltiltás ideje, vagy szabad -e így vezetned (kétlem), majd jól megválaszolja egy hozzáértő.

Szerintem jól jöttél ki a dologból. Gratulálok. Vizsgázz le C-re és vegyél egy pickupot.

Traffic # 2007.09.29. 12:26

T. Árpi44!

A bíród és a rendőr ismerőseid figyelmébe:

Btk.
58. § (1) A járművezetéstől el lehet tiltani azt, aki az engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követi el a bűncselekményt, vagy bűncselekmények elkövetéséhez járművet használ.
(2) A járművezetéstől eltiltás meghatározott fajtájú járműre is vonatkozhat.

Ettől függetlenül úgy gondolom méltányos büntetést kaptál. Kategória eltiltás esetében nincs utánképzési kötelezettség.
Az Okmányiroda fog küldeni egy határozatot, hogy elrendelte a vezetői engedélyed viszavonását, ezt követően kell leadni. Azon csodálkozok, hogy hogyan lehet nálad egyáltalán az engedélyed.
A pick up hiába minősül a forgalmi engedély szerint tehergépkocsinak, ha a megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a 3,5 tonnát, akkor B kategóriás vezetői engedéllyel vezethető.

lufi # 2007.09.29. 16:04

Sziasztok! Valaki tudna nekem küldeni egy jól megfogalmazott munkáltatóit? Amivel vissza lehet szerezni a c-t.

monalisa1 # 2007.09.29. 17:55

Mármint okirathamisításra éppen itt a jogi fórumon kérsz közreműködést?...

sixlaci # 2007.09.29. 19:46

Sziasztok!

Tanácsot, illetve segítséget szeretnék kérni.
Egy kollégámat elítélték, ittas vezetésért.
3 évre bevonták a jogsiját.
Kapott pénzbírságot és valószínű, hogy ki kell fizetnie egy villany oszlopot is, amit az autójával kidöntött.
A kérdésem az lenne, hogyha nem csak B kategóriás jogsija volt, hanem teherautóból is volt engedélye, akkor nem csak a személyből kellett volna bevonni a vezetői engedélyt!?
Személykocsival okozta a galibát.
Én úgy tudom lehet, hogy rosszul ha valaki pl. kismotorral "vétkezik", akkor csak attól tiltják el.
Vagy ez, nem így igaz?

Üdv:

SixLaci

Traffic # 2007.09.29. 20:37

T. sixlaci!

Ez így nem igaz.
Alapvetően a közúti járművezetéstől tilt el a Bíróság, azaz semmilyen -engedélyhez kötött- járművet nem vezethet az illető.
Méltánylást érdemlő esetekben alkalmazhat a bíró kategóriától vagy járműfajtától eltiltást.

sixlaci # 2007.09.30. 19:02

T. Traffic!

Köszi szépen.
Jelen esetben, nincs mit méltányolni.
A munkatársam örülhet, hogy nem történt nagyobb baj.
A kismotoros story, meg nálunk "közszájon forog.
Mondván ha piásan, bocs ittasan elkap a rendőr, akkor csak azt az engedélyt vonhatja be, amit éppen vezettél.
Számomra újdonság, amit írtál.

A kolléga, nem fog örülni, holnap a hírnek.
Azt gondolta, vesz egy két személyes furgont, és azt majd teherkocsiként vezetheti.

Üdv:

SixLaci

Nandzs # 2007.10.01. 15:13

Kedves Mindenki!
Megkaptam a bírosági végzést 1,05 véralkohollal büntetlen előélettel 1 év közúti járművezetői eltiltás +54ezer forint!
Lenne egy pár kérdésem:
1,"A végzés ellen nincs helye fellebezésnek,de tárgyalást lehet kérni"! Érdemes lenne-e harcolni a kategoria eltiltásért??
2,Ügyvéd szükséges vagy ez hogy működik?
3,A tárgyalás jár-e valamiféle plusz költséggel?
4,És hogy mit kell ilyenkor irni a levélre!

Légyszi segítsetek, előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

ObudaFan # 2007.10.01. 16:40
  1. Vesztenivalód nincs.
  2. Nem szükséges, de segíthet, persze ez viszont költség.
  3. Az előzőt leszámítva nem.
  4. Azt, hogy tárgyalás tartását kéred.
egyetemista # 2007.10.03. 10:41

Sziasztok!
Lenne egy pár kérdésem.tegnap este neki mentem egy villanyoszlopnak.személyi sérülés nem történt.a vérvétel eredménye még engem is meglepett.5,01 véralkohol.ez lehetséges?most kaptam vissza egy hónapja a jogsim,ugyancsak ittasért volt bevonva 2 hónapra.szerintetek mi lesz a végeredmény?a fegyvertartási engedélyem elveszik?próbára vagyok bocsátva.
előre is köszönöm a válaszotok.

monalisa1 # 2007.10.03. 10:57

Legjobb tudomásom szerint ekkora véralkohol már halálos alkoholmérgezési szint...

monalisa1 # 2007.10.03. 10:59

Várd meg amíg Traffic válaszol majd, ő nagyon értője az ittasság kontra jogosítvány dolgoknak.

Árpi44 # 2007.10.03. 11:04

Nadzs

Mindenképpen kérjél tárgyalást. Ilyenkor írsz egy kérvényt amit a Bíróságon benyújtasz. Írd rá az okot is amiért kéred a tárgyalást. Én ezt elmulasztottam és meg is említették. Kérjél a munkahelyeden papírt, hogy szükséged van a jogsira. Nekem sikerült a kategória eltiltást kiharcolnom büntetett előélettel, folytatólagosan elkövetett ittas vezetés büncselekményével amit tárgyalásnál összevontak így csak egy rendbeli ügy lett, vagyis 7 pont. Nos a bírósági végzésemet tegnap megkaptam és az ügyész nem fellebbezett.

Annyi kérdésem lenne a többiekhez, hogy ha nem is raknák le más kategóriát, mivel csak mint írtam B-m van, akkor sem kell utánképzésre mennem kategória eltiltásnál?

Traffic # 2007.10.03. 18:31

T. egyetemista!

tegnap este neki mentem egy villanyoszlopnak.személyi sérülés nem történt.a vérvétel eredménye még engem is meglepett.5,01 véralkohol.ez lehetséges?

1 nap alatt megtörtént az orvosszakértői vizsgálat és már meg is van a véreredmény? Ez engem lep meg... Bár, ha bíróság elé állítást tervez a nyomozó hatóság, akkor volt már ilyen gyorsaságra precedens.
A véralkohol 5,01 g/l (ezrelék)?! Ilyen értéknél már számítani kell a keringés és a légzés leállására. Valami itt nem stimmel. Légy szíves pontos adatokat megadni, úgy segítséget is könnyebben kapsz.

most kaptam vissza egy hónapja a jogsim,ugyancsak ittasért volt bevonva 2 hónapra.szerintetek mi lesz a végeredmény?
Nem írtad, hogy a helyszínen elvették-e a vezetői engedélyed.
Eh, ilyen véralkohol értéknél nem szívesen adok tanácsot, mert ez még bármi is lehet... Még a végén kiderül, hogy 0,51 volt az érték és nem véralkohol, hanem légalkohol.

T. Árpi44!

Javaslom, hogy keress meg egy közlekedési szakjogászi vizsgával rendelkező ügyvédet, aki az ismételten felmerülő kérdésedre megnyugtató választ ad.

Ettől függetlenül:
BH1993. 765. A vezetői engedély visszavonása nélkül nem lehet utánképzési kötelezettséget előírni; meghatározott járműkategória vezetésétől való eltiltás nem minősül a vezetői engedély visszavonásának [1988. évi I. tv. 18. § (4) bek. a) pont: 20/1990. (VIII. 6.) BM r. 5. § (5) bek., (7) bek., (8) bek. a) pont].

illetve:

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről
17. §
(6) Az utánképzésen nem kell részt vennie a járművezetőnek, ha az eltiltás csak járműkategóriára vagy járműfajtára terjed ki, és az a vezetői engedély visszavonásával nem jár.

Traffic # 2007.10.03. 18:33

Kedves Monalisa!
Legjobb tudomásom szerint ekkora véralkohol már halálos alkoholmérgezési szint...
Ebben egyetértünk! :)

lufi # 2007.10.03. 19:58

Sziasztok!

E
lvileg meg van a vér:1.25

Remélem,hogy 1 évvel meguszom?

Árpi44 # 2007.10.04. 06:57

Kedves Traffic

Kösz a gyors választ és a segítséget

üdv

Traffic # 2007.10.05. 12:29

T. Árpi44!

Nagyon szívesen!

ordas77 # 2007.10.08. 20:15

Hello!
Elették a jogsim 1 évre!Hogy lehet visszaszerezni,ha letelik az egy év?Valami vizsga...vagy valami?Kösz előre is...

ObudaFan # 2007.10.08. 20:36

Utánképzésre kell menni.

monalisa1 # 2007.10.08. 20:48

Ami ugyebár nem olcsó., külön bünti az elkövetőnek...