Ittas vezetés


malcsik # 2007.01.12. 08:00

Hello Jogoskodó!!

Mik e fejlemények??

Marinero # 2007.01.12. 17:51

Sziasztok

Egy kis segítség kellene. Ha ittas vezetésért elveszik a jogsit és mégis vezet az illető, és elkapják akkor mi a büntetése? Az ittas vezetés büncselekmény kategóriába esik.
Előre is köszi.

Marinero

monalisa1 # 2007.01.12. 19:47

Marinero:
Én tudok olyan esetről, amikor valaki többször is ittasan vezetett és rendre lebukott, mígnem aztán örökre eltiltották a gépjárművezetéstől, az összes kategóriában.

Ami a kérdésedet illeti: mint visszaeső súlyosabb eltiltásra készülhet fel az illető + akár komoly összegű pénzbírság mint mellékbüntetés.

monalisa1 # 2007.01.12. 19:57

Az hogy mi lesz az "emelt szintű" bűntetése, az az újabb elkövetés körülményeitől függ.

Marinero # 2007.01.12. 23:19

Szia monalisa1

Én egyébként olyanra gondoltam, hogy büntetlen előélet 1-szer elrontja ittas vezetés jogsi ugrik 1 - 1,5 évre. ha ebben az időszakban elkapják jogsi nélkül vezetni, akkor plusz elveszik még egy évre?

Egyébként ha jogsi nélkül vezetsz milyen büntetési tételek vannak?

Köszi
Marinero

_Lala_ # 2007.01.13. 03:22

Engedély nélküli vezetés

47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség, valamint közúti határátkelőhelyen a határőrség helyszíni bírságot szabhat ki.

Marinero # 2007.01.13. 08:05

Sziasztok

A járművezetéstől való eltiltás mettől meddig terjedhet?

Köszi
Marinero

monalisa1 # 2007.01.13. 13:04

Javaslom olvassad vissza ezt a topicot, megtalálod a kérdésre a választ.

Egyébként pedig tanulsz mások esetéből...

ObudaFan # 2007.01.13. 14:05

Hát az attól függ, hogy bűncselekmény, vagy szabálysértés valósult-e meg.

Traffic # 2007.01.13. 14:40

T. Marinero!

Ha valaki az eltiltás időtartama alatti időszakban vezet, az alábbi szabálysértést követi el:

Járművezetés az eltiltás tartama alatt
156/A. § (1) Az a bíróság vagy szabálysértési hatóság által a járművezetéstől eltiltott személy, aki a járművezetéstől eltiltás hatálya alatt annak érvényesülési körébe tartozó járművet vezet,
elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.

Traffic # 2007.01.13. 14:42

T. Marinero!

Szabálysértés esetén: 1-12 hónap,
bűncselekmény esetén: 1-10 év, vagy végleg.

ObudaFan # 2007.01.13. 14:46

Persze a végleg is azt jelenti, hogy 10 év után lehet újra engedélyezni. Meg a nem végleges is azt jelenti, hogy az adott idő eltelte utánra is elő lehet írni, hogy csak akkor vezethet újra, ha levizsgázik.

Traffic # 2007.01.13. 14:49

T. ObudaFan!

...adott idő eltelte utánra is elő lehet írni, hogy csak akkor vezethet újra, ha levizsgázik.

Mire gondoltál?

Marinero # 2007.01.13. 16:29

Sziasztok

Köszönöm szépen a válaszokat, egyébként nem akarok vezetni, főleg még semmi infóm nincs hogy egyáltalán mi lehet az én ügyemnek az eredménye, csak kiváncsi voltam, hogy mi lehet a következménye, ha mégis valaki megkockáztatja.

Az egész nem ér annyit, és valahogy eletelik ez az idő, és utánna már rajtam nem fog múlni a szbályos közlekedés.

üdv
Marinero

herceg # 2007.01.14. 10:50

Gondolom ObudaFan az utánképzésre gondolt, amikor azt írta, hogy előírhatják, hogy újra kell vizsgázni.
Ami állításával ellentétben nem lehetőség, hanem előírása kötelező az alábbi esetekben:

  • akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra
  • akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá
  • akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.
Marinero # 2007.01.14. 23:23

Sziasztok

Nem tudjátok, hogy van-e valami határidő bárki részéről egy ittas vezetés vétség esetében? Gondolok itt, hogy rendőrség továbbad ügyészségnek, vagy behív vallomástételre, vagy a bírói végzés határideje.

Köszi
Marinero

jogoskodó # 2007.01.15. 11:15

Tárgyalás megvolt. Maradt a 2 év + 40 rugó. (hiába kértem, hogy akár a pénzbüntetés rovására, de a 2 év legyen kevesebb).
Kérdéseim:

  • Van-e értelme fellebbezni, mivel tudnám elérni a 2 év rövidítését (már másfélnek is örülnék).
  • Az eltiltás alatt értem, mi jár, ha elkapnak, ha vezetek. De amíg nincs jogerős ítélet, addig mi a szankció, ha mégis vezetek és elkapnak?
Dr.Attika # 2007.01.15. 13:41

Két év a nyomozás határideje.

Traffic # 2007.01.15. 17:50

T. jogoskodó!

Ha van még erőd, akkor nyújts be fellebbezést az ítélet ellen, az biztos, hogy nem súlyosbíthatják (csak akkor, ha az ügyész is fellebbez). Tippeket az enyhítéshez előző hozzászólásaim valamelyikében írtam le.

Jogerős eltiltás előtti vezetés: közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése, mely 30.000 forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

ObudaFan # 2007.01.15. 21:55

herceg!
Nem az utánképzésre gondoltam, mert az nem nagy ügy. Hanem a Btk. 58. § (2)-ben utalt 57. § (3)-ra.

jogoskodó # 2007.01.16. 16:53

Köszi a választ, Traffic. Tehát jelen pillanatban (míg nincs jogerős ítélet) addig csak olyan, mintha nem lenne nálam a jogsi. (nyilván annyiban szarabb, hogy persze egyből a max-ot adják rá).
Utána viszont más kategória, mert a bírósághoz kerül ha jól olvastam lejjebb, bár az is csak szabálysértés, de a pénzbünti tétele is nagyobb (gondolom, elzárást nem szabnak ki).

Fellebbeztem. Remélem lassan zajlik majd (a tárgyalás kéréséhez képest hamar volt sajnos a tárgyalás), jobb ha minél később lesz jogerős a dolog...

jogoskodó # 2007.01.16. 17:00

Mondjuk egyet nem értek.
Ha valaki büntetlen előéletű és mondjuk elkövet egy elég durva bűncselekményt, először nagy valószínűséggel felfüggesztettet kap. Namost, itt van a sima ittas vezetés, ami csak vétség, és két évre igazából elveszik a jogsim, nem felfüggesztve, mint a börtönbüntinél. Szvsz itt is kéne ez a "felfüggesztett" intézmény. Én éppen eléggé meg lettem büntetve, hogy 8. hónapja zajlik az ügy és nincs jogsim. Soha az életben eszembe nem jutna mégegyszer ittasan vezetni (akkor se így szándékoztam, csak így alakult...). Még másfél év viszont tök durva, párommal gyerekvállaláson gondolkozunk, de nem akarom, hogy terhes legyen, amíg nincs jogsim újra, mert ki a franc fogja orvoshoz vinni naponta? És mindezt azért, mert egyetlen egyszer 250m-t megtettem (nem is szándékoztam többet, már álltam, mikor előkerült a rendőr) hajnalban zéró forgalom mellett kb. 40-el. (nem csúsztam árokba, nem baleseteztem, nem ellenkeztem, stb. stb. stb.). Szerintem túl szigorú a bünti.

Marinero # 2007.01.16. 18:57

Sziasztok

Megtudtam az eredményemet de nem tudom elhinni 2,84 véralkohol. egy órával az eset után vették a vért, és előtte 30 percel 0,92 fujtam a szondába. Nem értem, hogy hogy lehet ilyen magas. remélem csak félreértett infó, mert hivatalosat még nem kaptam. a jövő hétre hívnak be. Érdemes a vallomást visszavonnom, hiszen nem történt tettenérés, csak az én szavam bizonyítja, hogy én vezettem?

Szerencsére semmi és senki sem sérült meg, csak a kocsim.

üdv
Marinero

_Lala_ # 2007.01.16. 19:20

Akkor mi a búbánatért kellett vallomást tenned???

Marinero # 2007.01.16. 19:33

helyzet hozta

Felborultam a kocsival, de semminek és senkinek nem lett baja. hazamentem autót ottmaradt. feleségem visszament, és akkor érkeztek a rendőrők. eltelt eddig 10 perc. A rendőrök megijesztették, és ő mondta, hogy én vezettem, és így jöttek utánnam. Én meg mindent beválaltam. Soha nem volt dolgom rendőrséggel, és ráadásul soha nem vezettem ittasan előtte. Fogalmam sem volt a következményekről, és radásul részeg voltam nem tudtam gonolkodni rendesen.

Most már teljesen képben vagyok az ide vonatkozó szabályokról, és lehetőségekről, de akkor sem értem ezt a magas véralkoholszintet.