Ittas vezetés


Pjotr # 2007.01.17. 07:52

És ha azt mondod, hogy úgy megijedtél, hogy nem tudtál lenyugodni és megittál otthon két felest gyorsan?
Majd a szakértők megmondják, hogy kiröhögnek-e vele vagy el kell fogadniuk, hiszen nem a helyszínen kaptak el.....

Marinero # 2007.01.17. 16:51

Hello

A ráivást a 2 vérvétellel ki tudják küszöbölni, hiszen a vérvétel, és a baleset között nem telt hosszú idő. A légalkoholom ebben az esetben magasabbnak kellene lenni mint a véralkoholnak.

Üdv
Marinero

Traffic # 2007.01.18. 20:49

T. Marinero!

A ráivást kettős vér- és kettős vizeletvétellel lehet kizárni vagy megállapítani. Úgy tudom, hogy nálad ez nem történt meg.
Ha az utolsó italfogyasztás és a szonda alkalmazása között nem telt el 20 perc, akkor a szonda a szájban lévő alkoholt mutatta ki... (ami nem használható fel bizonyítékként és nem mérvadó)

Marinero # 2007.01.18. 20:58

Szia Traffic

Sajnos megtörtént a kettős vér és vizeletvétel, és eredménye 2.84 talán. ( ez nem hivatalos ) A szonda 20 precel előtte 0,92 mutatott ezért nem értem ezt a magas véralkohol értéket.
Jövő hét szerdán kiderül, mert akkora van idézésem.

Üdv
Marinero

malcsik # 2007.01.23. 11:00

Ha valaki szabálysértést követ el, és nem születik jogerős határozát 3 hónapon belül..akkor perelhető az állam?!

Tudjátok a sok kiesés, meg az erkölcsi szégyen!!

Gondoljatok a romákra, akik 5 évig ültek!
45 milliót kapnak...

Üdv mindenkinek..

ObudaFan # 2007.01.23. 14:17

Igen, csak ők ültek, és azért kapnak kártérítést. Aki szabálysértést követ el, az legfeljebb - elzárást érdemlő szabálysértés esetén - szabs. őrizetbe kerüleht, az meg ugye messze nem 3 hónap.

jogoskodó # 2007.01.29. 14:16

Meg hát erkölcsi szégyen: őket gyilkossággal vádolták nem tilosban parkolásért:)
És ahogy írod, "ha valaki szabálysértést követ" el, tehát megtette, róluk viszont az derült ki, hogy ártatlanok voltak, tehát nem is értem a kérdésfelvetésed. (miért érne valakit kár azzal, hogy elhúzódik az ügy).

_Lala_ # 2007.01.29. 14:47

miért érne valakit kár azzal, hogy elhúzódik az ügy

Meginog a jogállamba vetett bizalma... :))))

malcsik # 2007.01.29. 18:10

Igy van Lala, félelmetes mikor rendőrök unalomból lődözik le egymást az őrsön!
Mikor engem meg elkaptak lazán közölték velem a 0.7 es seres mérésnél, hogy nyugodjak meg ez csak szabálysértés lesz...hol vagyunk emberek??

Ha én így végezném a munkámat már rég kirúgtak volna...de itt befejezem nem is minősítem a kékruhásokat!!

hehheee:-))

ObudaFan # 2007.01.29. 21:08

0.7 ha légalkohol, akkor vastagon vétség, és nem szabálysértés. Ha véralkohol lenne a 0.7, még akkor is lehet belőle vétség.

malcsik # 2007.01.30. 10:08

Minden lehetséges, ez a szép benne!
Az ivás Művészet:-))

moskvichman # 2007.01.31. 10:25

Sziasztok!
Holnap lesz tárgyalásom ittas vezetésből kifolyólag (bűncselekmény, 1,61-1,64 véralkohol, tárgyalás mellőzésével 2 év eltiltás, 86000 pénzbünti). A jogi részletekről már kaptam tájékoztatást ObudaFantól, amit ezúton is megköszönök neki. Érdekelne, hogyan is zajlik egy ilyen tárgyalás, miként tekintenek ott rám, mivel érdemes érvelni, stb. Ha vkiek van ilyen tapasztalata, légyszi ossza meg velem. Nem tudom továbbá, ha fellebezek, a másodfokú tárgyalásból adódóan akaszthatnak -e a nyakamba perköltségeket? Ha valakinek van infója ezzel kapcsolatban, kérem ossza meg velem és a kedves fórumlakókkal.
Köszönettel: MM

malcsik # 2007.01.31. 14:20

Hello Moskvichman!

Én is megyek tárgyalásra, csak kérdezném van-e ügyvéded, vagy egyedül csinálod végig??

Üdv.

malcsik

moskvichman # 2007.01.31. 14:46

Szia Malcsik!
Nem lesz ügyvéd. 50e-ért jönne egy fickó, akiről sok jót hallottam, de ittas vezetéshez satu. Vigyázz, kit fogadsz fel, mert magabiztosnak látszanak azok is, akik nem vágják a szakterületet. Tanácsadásért én inkább az ügyészhez(!) fordultam. Nagyon kedves, segítőkész fiatal högy, kár, hogy nem lesz ott holnap a tárgyaláson. Az engem kihallgató rendőr csajszi szerint a gyakorlat azt mutatja, nem kifejezetten érdemes ügyvédet fogadni. Most csak személyes tapasztalataimról írok, amik általánosságban nem biztos, hogy helyt állnak. Valamint az én ügyem Ceglédhez tartozik közigazgatásilag -vagy hogyan is. Más városokban, a fővárosban bizonyára más a gyakorlat. Te mikor fogsz tárgyalni?

moskvichman # 2007.01.31. 15:02

http://totalcar.hu/…asz/ki70110/
Azért ez is kemény. Nekem miért nem volt ilyen szerencsém?

malcsik # 2007.01.31. 15:28

Február közepén kelll mennem!
Nehezen bírom jogsi nélkül.

ObudaFan # 2007.01.31. 19:43

Ezt igen jó hallani, hogy a rendőrök szerint jobb, ha nincs védő. :)

Mi aztán ne rontsuk a statisztikáikat az okvetetlenkedéseinkkel. :)

moskvichman # 2007.01.31. 20:03

A rendőr hölgy az ügyvédi szolgáltatás ár-érték arányára próbálta felhívni figyelmem a Cegléd Városi Bíróság korábbi ítéleteinek ismeretében.
Én csak egy ügyvéddel beszéltem személyesen. Csupa hatályát vesztett rendeletek hada alapján nyugtatgatott, hogy el se veszik meg ez lesz, meg az lesz. A $-ek meg folyton ott villogtak a szemében. Persze semmi nem úgy lett, ahogy az öreg megjósolta.
De ismétlem, ez csak az én személyes tapasztalatom, nincs szándékomban általánosítani.
Bár ne engedné a gépem a mai napig, hogy írjak erre a fórumra. Még elveszem Kedves Fórumtársam kenyerét :))

malcsik # 2007.02.01. 07:28

Kedves Moskvichman!

Írd már meg légyszíves, hogy zajlott a tárgyalás, miben tudott segíteni a "fickó"!!
Valóban nem könnyű találni jó ügyvédet, de szerintem egy rafkós közlekedési jogásszal lehet "sikereket" elérni!!

Remélem neked sikerül pozitív döntést elérni a bíróságon.

Üdv.

_Lala_ # 2007.02.01. 10:01

de szerintem egy rafkós közlekedési jogásszal lehet "sikereket" elérni!!

Előfordulhat, de honnan tudhatod előre, hogy sikerült megtalálnod a "megfelelő" rafkós közlekedési jogászt?

malcsik # 2007.02.01. 12:04

Referencia anyagból!

moskvichman # 2007.02.01. 13:50

"Referencia anyagból!"
Ez így igaz. Pontosabban független referencia anyagból, vagy többfelől érkező referencia anyagból.
Egyik szemem sír, a másik nevet. Most inkább játszom, lazítok kicsit. Később megosztom veletek tárgyalással kapcsolatos tapasztalataimat. Sziasztok!

malcsik # 2007.02.01. 14:16

Nagyon kiváncsi vagyok MOSKVICHMAN!!!
Nekem is majdnem ehhez hasonló "értékem" van..

astor # 2007.02.01. 20:16

Segédmotorral megfogtak 0,27 mg/l fújtam.
A jogsimat (B-t és D-t is) 5 hónapra bevonták, 60E-re megmértek. Kicsit sokallom, mit tehetek?
u.i. Nincs semmi közlekedési priuszom!

ObudaFan # 2007.02.01. 20:18

Kifogást lehet tenni a szabálysértési határozat ellen, aztán a rendőrség vagy enyhíti. vagy megküldi a bíróságnak. Az meg vagy enyhíti, vagy nem , utóbbi esetben még mindig van egy jogorvoslati lehetőség: tárgyalás tartását kérheted.