Ittas vezetés


Főlökött # 2006.09.08. 17:08

Tisztelt monalisa1 üdv Neked, végre régi fényemben, pontosabban nevemen. Rátaláltam a jelszóra.

Lightos vadpöri, noki, ubisali között elúszkál, az unicum, sörrel koprudukcióban. Nem rossz összeállítás, én is szeretem.
Az elfogyasztott pöri ( + hozzávalók ) mennyiség, es a paciens súlya a domináló, ezen esetben.

Vezetni 3 L sör és 6 feles unicum után ? NEM, ha igen, akkor így járt.

Ha vezetek, akkor csak tisztán töményet. Az az igazi, s azt se felezzük.......... :-))))))))))))))))))))))))))))))

Mikor jönnek rá az emberek, egy sör, még el megy, lightos kaja után, de ha többet ittam, hívom a sofőrömet-vagy bejárkálgató nénimet, ha nincs, akkor a taxit, s hazavonszolom magam, kúrára.

----------------------
  • Löki
monalisa1 # 2006.09.08. 17:29

Kedves Löki!
Akkor már legjobb el sem menni otthonról: a finom kaja után jöhet a finom itókat, és majd egy kiadós alvás.

És másnap is meglesz a jogsi (!), most meg okulhatja ezt.

Igaz, őneki "a" rendőr volt a sofőr az orvosig...

Főlökött # 2006.09.08. 18:06

Kedves manalisa1

Hiányolok 1 valamit, csajokat ( kaja-pia doszta ) !!!!!!!!!!!!!!

Vagy az öreg bika effektus jött elő ? Ha valamit akarnak, majd idejönnek...... ( még öregebb bika - meneküljünk, mert jönnek a csajok........ )

Nem rossz megközelítés.

1etértek, jogsi marad, pocak tele, lightos kajával. Csak fogyókúra a szempont. Én is ezen nézeten vagyok, csak egy a gáz, öregszem.

Ja 18 vagyok, csak régebb óta. Koromat jól titkolom, amúgy, azaz próbálom........

----------------------
  • Löki
Traffic # 2006.09.09. 18:35

T. szszm!

El szeretném mondani, hogy jelen fórumon nem a tudásomat szeretném tesztel(tet)ni, csupán próbálok segítséget nyújtani.

Számítások

Alkoholfogyasztások időrendben:

2006.09.09. 16:00:00 : 0,5 dl Tömény (32 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 16 g ami jelen esetben 0,30 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!
2006.09.09. 17:00:52 : 5 dl Sör (4 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 20 g ami jelen esetben 0,38 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!
2006.09.09. 18:00:14 : 5 dl Sör (4 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 20 g ami jelen esetben 0,38 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!
2006.09.09. 19:00:31 : 5 dl Sör (4 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 20 g ami jelen esetben 0,38 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!
2006.09.09. 20:00:43 : 5 dl Sör (4 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 20 g ami jelen esetben 0,38 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!
2006.09.09. 21:00:02 : 5 dl Sör (4 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 20 g ami jelen esetben 0,38 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!
2006.09.09. 22:00:15 : 5 dl Sör (4 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 20 g ami jelen esetben 0,38 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!
2006.09.09. 22:01:40 : 0,5 dl Tömény (32 g/dl etilalkohol)
A testbe jutott etilalkohol : 16 g ami jelen esetben 0,30 véralkohol koncentráció (ezrelék) növekedést okoz!

A számításnál alapul vett felszívódási idő: 1 óra

A vizsgált alany testsúlya : 75 kg

A vizsgált időszakban (2006.09.10. 0:45:00) a véralkohol koncentráció :
1,70 ezrelék

A cselekmény időpontját 00 óra 45 percben adtam meg, mintegy átlagolva az általad megadottakat.
Fel szeretném hívni a figyelmedet, hogy a számított érték csupán megközelítő érték. Nem tudtam figyelembe venni a szervezeted alkoholtűrő képességét, igazság szerint ezt az orvosszakértő sem teszi meg. De: egyénenként változó az alkohol felszívódásának ideje, a lebontás mértéke.
A te esetedben óránként 7 gramm (0,15 ezrelék) lebontással számoltam, de nem tartom kizártnak a kapott eredmény alapján, hogy ez az érték óránként akár 0,20 ezrelék is lehet nálad.
Az a körülmény, hogy vacsoráztál is, a felszívódási veszteséget növeli, mely üres gyomornál 10%, közepesen teltnél 20 %, tele gyomornál elérheti a 30%-ot is. Mindez csökkenti a kiszámított értéket.

Minden körülményt figyelembe véve, úgy gondolom, hogy a cselekmény időpontjában inkább az enyhe fokú befolyásoltság felső határán, esetleg a közepes fokú befolyásoltság alsó határán lehettél.

szszm # 2006.09.09. 19:05

Kedves Traffic!
Nagyon köszönöm a precíz felvilágosítást. Időközben szept. 20-ra megkaptam a kihallgatásra szóló invitálást, ott majd megtudom a tényleges eredményt, utána azért feltétlenül visszajelzek neked, hogy mennyire megbízható ez a számítás.
Üdv: Joe bácsi

Traffic # 2006.09.09. 19:07

T. szszm!

A gyanúsítottkénti idézés kézhezvételétől él az iratbetekintési jogod, szóval az idézéssel hétfőn be is mehetsz a kapitányságra és megnézheted, hogy mennyi az annyi.

szszm # 2006.09.10. 06:10

Kedves Traffic!
Köszönöm az infót, tényleg nagyon kíváncsi vagyok, úgyhogy hétfőn bemegyek. Feltétlenül kell előzetes időpont-egyeztetés, vagy csak célszerű?

szszm # 2006.09.10. 06:43

Kedves Traffic!
Volna még egy kérdésem. Az ittas vezetésem alkalmával mások is ültek a kocsimban, akikről feltételezhető, hogy tisztában kellett lenniük az általam elkövetett vétségről. Azt most ne firtassuk, hogy ki volt ittasabb, ők vagy én, de mi az ő szerepük ebben a cselekményben, ha van egyáltalán? Ha esetleg bűnsegédnek minősülnének, akkor nekem ki kell-e adnom őket? Érheti-e őket bármiféle vád vagy elmarasztalás (akár csak erkölcsi is!) amiatt, hogy belecsöppentek ebbe az ügybe?

Traffic # 2006.09.10. 17:09

T. szszm!

Célszerű időpontot egyeztetni, bár nem kötelező. Amennyiben megtagadják az iratbetekintést, hivatkozz erre:
Be. 70/B. §
(4) Ha a terheltnek a 179. § (1) bekezdése szerinti kihallgatására, a védő kirendelésére, illetőleg meghatalmazására az irat keletkezését követően került sor, a (2) bekezdés szerinti iratról másolat kiadására a terhelt az első kihallgatására történő idézés kézbesítésétől, a védő a kirendelésről szóló határozat kézbesítésétől, illetőleg a meghatalmazás benyújtásától fogva jogosult.

A hivatkozott (2) bekezdés:
(2) A nyomozás befejezéséig a gyanúsított, a védő, a fiatalkorú törvényes képviselője, a sértett és képviselője másolatot kaphat a szakvéleményről, valamint az olyan nyomozási cselekményről készült iratról, amelyeknél jelenlétüket e törvény lehetővé teszi; az egyéb iratról pedig akkor, ha ez a nyomozás érdekeit nem sérti. A sértett a nyomozás során keletkezett más iratokról a tanúkénti kihallgatását követően kaphat másolatot.

Az utasok nem felelnek a járművezető szabályszegéséért, magatartásáért büntetőjogi szempontból. Erkölcsi felelősségük van, de azt jogszabály nem rendeli büntetni. Hátrány őket nem éri emiatt.
Akkor van gond, ha előzőleg valamelyik utas vezette a járművet vagy ő a tulajdonos és átengedte a jármű vezetését az ittas személynek. De -gondolom- a te esetedben nincs erről szó.

jogoskodó # 2006.09.10. 18:32

Szszm, Traffic elég jól belőtte az én véralkoholomat is, 2.25-öt számolt ki és 2.15 lett valójában. (meg én is milyen profi voltam, hogy megbírtam mondani miket ittam össze).
Most arra várok, hogy meghozzák az ítéletet.

ptomi1230 # 2006.09.11. 13:05

Kedves szszm!

Nekem 3*0,5 l sör arany fácán és borsodi lett 0,98 ezrelék, azt a vérvételkori alkoholszint csökkenés alapján az orvosszakértő határozta meg. Egyébként a vérvételkor 0,8 alatt volt mindkét érték. Én is számolgattam előtte a netes kalkulátorkkal kb. azt az adatot hozták ki amit vártam, a bökkenő csak az volt hogy a két eredmény alapján ha csökkenő érték jön ki, akkor egyszerű arányosítással kiszámolják az elkövetéskori időpontra az értékeket és annak már lehet, hogy nem fogsz annyira örülni.

ÜDv.

szszm # 2006.09.11. 19:12

Kedves Traffic!
Gubanc van, de azt hiszem jobb, ha egyelőre hallgatok, és nem kommentálom élőben és nyilvánosan a történteket, mert félek, hogy még ezzel is magam alatt vágom a fát. Az ügy lezárultával (vagy ha aktuális lesz) jelentkezem.
Üdv: Joe bácsi

Traffic # 2006.09.11. 20:08

T. ptomi1230!

A számításokat nem netes kalkulátorral végeztem. A számított érték nem a vérvételkori, hanem a cselekménykori érték lett, azaz a te szavaiddal élve "arányosítottam".

T. jogoskodó!

Remélem megosztod velünk a történteket!

Traffic # 2006.09.11. 20:28

T. szszm!

Nézd meg a levelesládád!

jogoskodó # 2006.09.12. 14:21

Traffic, persze, hogy megosztom, csak lenne már mit, nekem is jobb ha időben tudom, mi lesz. (valamitől még mindig reménykedek az 1 évben, pedig tudom, hogy 2 lesz belőle, ennél több azonban nagyon nagy negatív meglepetés lenne számomra).

janusz # 2006.09.13. 08:31

Sziasztok!

Amit írok, az úgy minden felháborodó emberkének szól. Az a közepesnek minősített ittasság azért már nagyon durva!! Szerintem jó lenne elgondolkozni azon, hogy milyen küvetkezményei lehettek volna annak, hogy ittasan beültetek a volán mögé!!! Nem azzal foglalkozni, mikor is kapjuk vissza a jogsit! Tudjátok sajnos a z ilyen nemtörődöm emberek okozzák a tragikus baleseteket. Nézitek a híreket, ezen a nyáron csak úgy dőltek meg a rekordok autóbalesetben elhalálozottak körében!!!
MENNYI ÁRTATLAN KIS FIATAL SZINTE EGYTÕL-EGYIG VÉTLENÜL, ÉS PERSZE ÍA VÉTKESEK VÍGAN ÉLIK ÉLETÜKET.

Hozzáteszem végzős joghallgató vagyok, és csak csalódok és csalódok a rendszerben! Egy nagy 0, a magyar büntetési tételek kiszabása sok más országhoz képest...

szszm # 2006.09.13. 14:09

Kedves Janusz!
Én meg azért vagyok csalódott, hogy egy végzős joghallgató, azaz egy leendő szakember, hogyan lehet ennyire elfogult, általánosító és a saját szakmájában is hiányos ismeretekkel rendelkező...

ObudaFan # 2006.09.13. 16:03

Nem hiszem, hogy a büntetési tételeket kellene növelni, inkább a felderített esetek számát.

janusz # 2006.09.13. 18:48

Kedves szszm!

Nem tudom mivel tudnád alátámasztani tanulmányi hiányosságaimat, szerintem nem tettem semmi utalást erre. Elfogultság??? Majd miután tapasztalsz, közvetlenül leszel érintett, hozzáteszem halálos eset kapcsán, akkor is kiváncsian várnám a véleményed.
Nem bántólag írom, amit írok, de azt hiszem nem nagyon tudod értékelni a tényeket!
Másrészt nem kaptam utalásokat még arra, hogy bminemű túlzott nagy hiányossággal rendelkeznék jogi tanulmányaim terén...

Ja és itt ugye az ittas vezetésről van szó?

Kedves ObudaFan, csatlakozok az általad említetthez! Nem ártana, ahogy írtad is, ha növekedne a felderített esetek száma!

Kyjan # 2006.09.13. 19:54

Kedves Obudafan!

A felderítettség csupán egy dolog, és meglátásom szerint nagyon csekély visszatartó erővel rendelkezik. A jelenleg hatályos szabályok szerint igen kicsi a valószínűsége annak, hogy egy-egy bíróság által kiszabott büntetés - eltekintve a társadalmat különösen érdeklő ügyektől - nyilvánosságra kerüljön, és ez által a Btk.-ban megfogalmazott generális prevenció elve érvényesüljön.
Jó néhány ittas járművezetéshez volt szerencsém pályafutásom során, és nagyon sok közülük "visszatérő" vendégem volt. Minden alkalommal kaptak néhány tízezer forintos pénzbüntetést, elvették a jogosítványukat, és kész. Mint azt egyikük találóan megfogalmazta: nem a jogosítvánnyal működik az autó.
Sokkal nagyobb hatása lenne ezeknek az ítéleteknek, ha a Btk.-nak lenne egy olyan szabálya, amely kötelezően, mérlegelés nélkül előírná a bíróság számára, hogy a harmadik, negyedik esetben letöltendő szabadságvesztést kell kiszabnia. Ezen felül pedig - természetesen a személyiségi jogok tiszteletben tartásával - nyilvánosságra kellene hozni az ítéleteket, és ezáltal tudatosítani a társadalomban, hogy mi jár azért, ha valaki alkoholtól - ne adj' isten kábítószertől - befolyásolt állapotban ül a volán mögé.

Tisztelettel: Kyjan

szszm # 2006.09.14. 06:49

Kedves Janusz!
Igen, beszéljünk csak az ittas vezetés problémájáról.
Te a sok más országhoz képest enyhe ítéleteket kifogásoltad. Erre mondom én azt, hogy ha egy végzős joghallgatónak - akár csak elméleti szinten - eszébe sem jut az, hogy a zéró-tolerancián kívül is vannak más, jól működő rendszerek, akkor ez egyfajta ismeretelméleti hiányosság.
Ami a tények értékelésének emberi képességét illeti, azt hiszem 57 éves korom, büntetlen előéletem, 35 éves balesetmentes vezetési tapasztalatom talán feljogosít arra, hogy egyszeri "ballépésemet" kicsit másképp lássam mint te, a fiatal, és valószínűleg tapasztalatlan, ám mégis engem lazán nemtörődöm embernek tituláló valaki.
Lehetne növelni a felderítettséget, megszégyeníteni az elkövetőket, súlyosbítani az amúgy elég szigorú szankciókat (százezres nagyságrendű pénzbüntetés, éves nagyságrendű eltiltás és esetleg újravizsgázásra kötelezés még abban az esetben is, ha balesetet nem is okoztál!), de az senkinek nem jut eszébe, hogy talán máshol, például az igazságszolgáltatási rendszerünk generális reformjában kellene keresni a megoldást?
Üdv: szszm

ptomi1230 # 2006.09.14. 13:32

Kedves Janusz!

Õszintén szólva, ha Te egy jogász hallgató vagy, akkor remélem soha nem leszel az ügyvédem...Másrészt mivan akkor, ha pl.: ittasan vezet valaki és frontálisan átjön valaki az ő sávjába és mondjuk a vétlen sofor aki ittas volt meghal.??-Engem konkrétan eléggé meghurcoltak az ittasságom miatt egy olyan ügy miatt amiben abszolut vétlen voltam...

Üdvözlettel

tomas64 # 2006.09.14. 13:39

Kedves ptomi!
Az ittasság önmagában is jogellenes magatrtás a közutakon!

tomas64 # 2006.09.14. 13:41

Ja, és januszból még remek ügyész lehet, az is fontos hivatás, nem csak az ügyvédkedés

ptomi1230 # 2006.09.14. 15:02

Kedves tomas64!

Jogellenes, őszintén szólva azért lehet, hogy talán nem kellene ilyen szigorral büntetni. Szerintem sok ember józanul is életveszélyesen vezet. Nem akarom védeni az ittas vezetőket, de akkor pl.: ha ideges vagy ,esetleg fáradt, akkor sem kellene kocsiba ülni mégis sokan megteszik és ezt nem bünteti a törvény. Ameddig mondjuk én ha megiszom két sört kutya bajom nincsen (ezt orvosszakértő is megállapította). De legalább megtanultam, hogy a törvény nem egyenlő az igazsággal, talán a sok "korlátolt" ember miatt...