Csalás ügyében kérdések


ZollR # 2016.02.11. 20:56

Fizetési meghagyással élhet ön ellen ha eláll a szóban köttetett szerződéstől. Az FMH díja a követelés 3%-a, de minimum 5000 ft, amit a közjegyzőnek kell fizetni.
Ha ön nem vitatja akkor a 15000 forintot kell kifizetnie ha az FMH jogerőre emelkedik.
Ha 15 naptári napon belül ellentmond akkor polgári peres eljárás és végrehajtás lehet belőle, de nem valószínű.

Mister James # 2016.02.12. 05:16

ZollR!!!! Köszönöm a gyors választ! Akkor gyakorlatilag az én kárommal nem foglalkozik senki? Anyagköltség? Munkadij? Vagy én is kérjek FMH ő ellene? De ilyen minimális összegről? Inkább szerintem visszatéritem neki az összeget,még ha nincs is igaza,én meg akkor dolgoztam ingyen.

András01 # 2016.02.12. 20:49

Üdvözlöm!

Az lenne a kérdésem,hogy 17 rendbeli szabálysértési értékhatárt meg nem haladó üzletszerűen elkövetett csalás vétségéért Milyen ítéletet kaphat valaki,ha még nem volt büntetve soha és beismerő vallomást tett még a tárgyalás előtt.

norbesz74 # 2016.02.14. 14:07

Tisztelt fórum tagok.

Van egy albérletem és fizetni szeretném utána az adót, de vállalat csinálja meg az adómat. Hogy lehet megoldani, hogy apeh fizetem az adómat. kb 80.000ft érték lenne szó. Köszönöm

Fendtvario936 # 2016.02.15. 10:58
Fendtvario936 # 2016.02.15. 10:58

Kedves Fórum Tagok!

Kérdésem a következő lenne és nagy szükségem lenne egy mihamarabbi válaszra aki jártas ebben vagy tud segíteni.
SZabálysérétési értékhatár meg nem haladó Üzletszerűen elkövetett csalás miatt volt ellenem eljárás a 2014-es évben amiből a biróság 10 hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt 2015 áprilisában.De 2014-ben ugyanebben az időszakban volt egy másik szabálysértési értékhatárt meg nem haladó 32 rendbeli üzletszerű csalás elleni eljárás folyamatban ellenem ami még a mai napig nem ért véget most kezd a nyomozás a végéhez érni. Kérdésem hogy felfüggesztett börtönbüntetés alatt ha nem mostani az ügy, mármint nem a felfüggesztett szabadságvesztés alatt történt a csalás mit kaphatok ill mire számítsak?? A kárt megtéríteni szándékom! Válaszotokat előre is köszönöm szépen!

ObudaFan # 2016.02.15. 13:20

A felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását emiatt nem fogják elrendelni, de ebből már kaphatsz egy végrehajtandót.

valaki123 # 2016.02.15. 14:56

Üdvözlet!
Kaptam egy határozatot csalással elkövetett tulajdon elleni szabálysértés ügyben Békéscsabáról,de írják hogy az ügyet átadták a Miskolci rendőrkapitányság Vizsgálati Osztályához és eljárás van folyamatban ellenemmivel több személy ellen követtem el ezt.szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó üzletszerű csalás írnak még.Volt több ilyen üzletem denemtudom hányan jelentettek fel,az összes kicsalt összeg kb,250ezer ft,de nem tudom ki jelentett fel ezek közül az emberek közül.Mi lehet a büntetésem,fiatal anyuka vagyok.Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2016.02.15. 15:24

Büntetőeljárás lesz ebből. HA még nem voltál büntetve, felfüggesztett szabadságvesztés plusz pénzbüntetés a valószínű, ha bűnösnek találnak. Plusz természetesen kötelezni fognak a kár megtérítésére.

valaki123 # 2016.02.15. 15:33

Körülbelül 5éve volt egy büntetésem jogositvány nélküli ittas vezetés.így is csak felfüggesztettet kapok?

folyami géb # 2016.02.15. 16:57

Úgy is.

Fendtvario936 # 2016.02.18. 07:21

Kedves Fórum Tagok!

Kérdésem a következő lenne!!

Szabálysértési értékhatárt meg nem haladó Üzletszerűen elkövetett csalás miatt volt ellenem eljárás a 2014-es évben amiből a nyíregyházi biróság 10 hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt 2015 április 28.-án 2 év próbaidőre bocsájtással.De 2014ben van egy másik szabálysértési értékhatárt meg nem haladó 32 rendbeli üzletszerű csalás elleni eljárás ellenem ami még folyamatban van Jellege ugyanaz mint az első ügyé csak később derült ki. Ez az ügy nem a felfüggesztett szabadságvesztés alatt történt a hanem előtte 2014 6 hónapban. Kérdésem mire számítsak?A teljes okozott kár a 30 egynéhány ügyben 100 000 ft körüli összeg A kárt megtéríteni szándékozom! Válaszotokat előre is köszönöm szépen!

Akovács # 2016.02.21. 01:10

Tiszteletem Mindenkinek.

Véleményeket szeretnék kérni: 1 rendbeli csalás vétsége, 2 rendbeli nagyobb kárt okozó csalás, és 1 magánokirat hamisítás vétsége a vád. A vétségnél 365.000 forint a kár megtérült. Egyik nagyobb értékű csalásnál 890.000 forint a kár megtérült. Másik nagyobb értékűnél 2.700.000 forint volt a nyomozás során a kár, de a tárgyaláson a sértettel megegyeztünk 2.000.000 forintban, amiből már 500.000 forint megtérült,,a többi azért nem, mert szerződés kell ahhoz, amit eladtunk, azt vissza tudjuk vásárolni. Csalásért még nem voltam büntetve, kisebb stiklik voltak az életemben. Az ügyek 2012 ben történtek. Munkaviszonyom van, eljárás nem folyik ellenem. Kettő dologra szeretnék tőletek véleményt alkotni, mivel közeleg az ítélethozatal. Az első fokú ítélet után, őrizetbe vételre kell e számítanom, nyilván ez üti a második kérdésemet. Számíthatok e felfüggesztett börtönbüntetésre? Köszönöm a megtisztelő válaszotokat.

ObudaFan # 2016.02.21. 14:46

Attól függ, mik voltak azok a kisebb stiklik, de azért valószínűleg felfüggesztett lesz. Az előzetes elrendelésének ebből az okból biztosan nem lenne alapja, és mivel ebben a szakban már bizonyítékot nem nagyon fogsz tudni eltüntetni, ha nem rejtőzöl el a hatóság elől és nem kezdesz el újra hasonló cselekményeket elkövetni a másodfokú ítéletig, akkor előzetesre nem kell számítani.

Akovács # 2016.02.21. 16:29

13 éve elítéltek lopásért, letöltendő lett belőle, aztán 2009-ben volt egy zaklatásom, amiért közmunkára ítéltek. Van ügyvédem is, de jól esik a megerősítés.

maraguja # 2016.02.22. 12:03

Tisztelt Szakértők!

Nem tudom jó helyre írom e kérdésem...?!
Nyáron megszűnt a munkaviszonyom közösmegegyezésel leszámoltm ès visszaadtam munkaruhaim a munkáltatónak. Erre két hete kapok egy levelet a rendőrségtől h sikkasztás miatt feljelentett a voltmunkáltató. Most ausztriaban dolgozom 900 km re lakhelyemtol es járhatók majd haza... szerintem bosszúból vagy más simliét akarják ramhuzni.

Kérdésem hogy ha nyilatkoztunk írásban h minden oké akkor mire fel vádolnak utánna. Sajnos nem vagyok jártas ilyenekben,még rendőrségen sem voltam soha csak most az első idezesen... Gépkocsi hiányában, ès ugye a jelenlegi munkahelyem sem q szomszed falu elég necces az utazás és az intézkedés. Valamint mindenképp fogadjak ügyvédet? Válaszuk előre is köszönöm

Dr.Attika # 2016.02.22. 14:57

Másolja be a levelet az azonosítható adatok nélkül és máris tudunk segíteni.

dandik # 2016.02.25. 19:19

Tisztelt Ugyved ur segitseget szeretnek kerni csalast kovettem el 2 baratnommel egyutt de mar reg megbantam, teljes mertekben egyutt mukodtem a rendorseggel szemelyesen es telefonon is. Mivel nem volt hol laknunk csak az utcan es segelybol nem ment tovabb a ferjem haverja ajanlott egy lehetoseget egy ures lakast es munkat kulfoldon kimentunk kozben megjott a level az ugyeszsegtol a birosagtol vademelesi javaslat 2 ev 4 ho felfuggesztve en ezt nemtudtam atvenni mindezt telefonon tudtam meg a buntarsamtol, mivel nem ertettuk mit irnak felhivtam a rendornot hogy segitsen ertelmezni o azt mondta segit felvette a kapcsolatott a buntarsammal es azt mondta neki es nekem is hogy nem kell bortonbe menni rendben van, utanna megint jott egy level en megint felhivtem a rendornot mondtam neki kulfoldon vagyok azt mondta be megy az ugyeszsegre megnezi mit kuldtek de azt mondta semmi ujat, en igy megnyugodtam, de ma eppen csak kivancsisagbol megneztem a rendorseg hivatalos oldalat es majd leestem hogy elfogato parancsot adott ki a birosag ram, levegot is alig kaptam, felhivtam a buntarsam mondja mar meg az ugyiratszamot es ki kuldte a levelet, felhivtam az ugyeszt azt mondta birosagra adta az ugyet majd menni kell de o nem kert elfogato parancsotram, felhivtam a tatabanyai buntetojogi osztalyt ott mondtak hogy nem vettem at a levelet es ez az eljaras. kerem segitsen most mit tegyek ha tudom meg folyik az ugy mar regen megadtam volna a cimemet, ma meg a rendornot is felhivtam ok nem kertek ram elfogato parancsot. kerem segitsen sos


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

folyami géb # 2016.02.25. 19:31

Feltehetően az történt, hogy tárgyalás mellőzésével felfüggesztett szabadságvezstést szabott ki a bíeróság, majd miután a végzést nem tudta kézbesíteni, tárgyalásra túzte az ügyet. Miután pedig a tárgyalásra sem tudta megidézni, kiadta az elfogatóparancsot.

Tehát a bíróságot hívja, és írásban is jelentse be az elérhetőségét.

dandik # 2016.02.25. 19:43

Tisztelt Ugyved Ur koszonom a gyors valaszat de ha felfugesztetett kaptam miert kell targyalasra mennem, nem fognak letartoztatni ha elkuldom a cimem tudom ez on szamara nagyon naiv kerdes de bevallom ilyen ugyekben tudatlan vagyok koszonom


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

folyami géb # 2016.02.25. 19:52

Azért, mert a felfüggesztett nem jogerős, mivel Ön nem vette át. Ilyenkor a törvény szerint tárgyalást kell kitűzni. A címét éppen azért kell megadnia, hogy ne tartóztassák le, és lássák, hogy eddig tévedésből nem találták, nem pedig bujkálni akart.

dandik # 2016.02.25. 20:13

Tisztelt Ugyved UR ha megadom a cimem akkor gondolom kikuldik a vegzest es akkor nem kell menni targyalasra?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2016.02.25. 20:15

es torolnek a korozesi listabol?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

ObudaFan # 2016.02.26. 05:53

Lehet kérni, hogy a bíróság a távollétedben tárgyaljon. Azt a bíróság mérlegeli, hogy megengedi-e a távollétedet, vagy sem.

folyami géb # 2016.02.26. 06:30

Természetesen, ha a tartózkodási helye ismertté válik, visszavonják a körözést. Szrointem az történt, hogy a bíróság idközben áttért az ún. "távollétes" eljárásra, aminek része az elfogatóparancs kiadása. Feltétlen fontos, hogy minél előbb jelentkezzen. Telefonált már épp eleget olyan helyekre, akikhez nem kellett volna, most ideje lenne egyet telfonálni annak, aki tud is tenni az ügyben.