Csalás ügyében kérdések


Rexor # 2016.01.22. 14:47

Nem menthetetlen, csak polgári úton próbáld érvényesíteni a követelésedet.

kerdezovagyok # 2016.01.22. 18:05

Sziasztok.
Elkövettem egy 1000.000 forint értékű csalást néhány hónapja. Még nem vagyok bajban, tulajdonképpen, ha az elkövetkező néhány hétben össze tudnám szedni ezt a pénzt, akkor meg is úsznám, de erre nem igazán van reális esély.
Mire számíthatok? Az összeg rendezésére természetesen nyitott lennék, sosem voltam még büntetve.

ObudaFan # 2016.01.22. 22:01

Elvileg még közvetítői eljárásnak is helye lehet az ügyedben. De ha nem az lesz belőle, viszont az ítélet előtt megtéríted a teljes kárt, akkor felfüggesztett szabadságvesztésre + pénzbüntetésre.

lajcsó # 2016.01.23. 08:16

Ha viszont az ítélet előtt nem téríted meg a teljes kárt, akkor felfüggesztett szabadságvesztés + vagyonelkobzás + az okozott kárt meg kell térítened a sértett számára! Érdemes átgondolni!

folyami géb # 2016.01.23. 09:25

Hát azért a kérdező előéletére vonatkozó egyetlen adat ismerete nélkül én nem nagyon mernék jósolgatni.

ObudaFan # 2016.01.23. 11:06

Azt írta, hogy sosem volt még büntetve.

kerdezovagyok # 2016.01.23. 12:47

tényleg nem voltam - egy totál név nélküli fórumon azt hiszem magammal tolok csak ki, ha hamis infóval teszem fel a kérdést, nem lenne értelme :) Köszi a válaszokat!! :)

folyami géb # 2016.01.23. 13:50

Bocsánat, kétszer megnéztem, de úgy látszik, vaksi vagyok. Akkor csatlakozom, amit a kollégák írtak.

András01 # 2016.01.23. 14:09

Kérdést szeretnék feltenni.
A legjobb barátom Elég nagy hülyeséget csinált
A vád ellene 17 rendbeli szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó üzletszerűen elkövetett csalás vétsége.
Soha nem volt még büntetve és még a bírósági eljárás előtt beismerő vallomást tett.
Anyagi helyzete miatt ügyvédre nincs pénze és a tárgyalásra sem fog tudni elmenni az útiköltség miatt mivel ő Budapesti. Ezt a kihallgatáson bele is írták a vallomásába.
Debreceni bíróság fogja tárgyalni az ügyét,és a kérdés az lenne,hogy milyen ítéletre számíthat ügyvéd nélkül és mekkora az esély a letöltendőre?
Köszönöm a választ!

folyami géb # 2016.01.23. 18:33
  1. Olvass vissza már tegnap reggelig.
  2. Ha nem megy el, két eset lehet. Ha a bíróság ezt előzetesen, írásban engedélyezi neki, akkor megteheti, de akkor lesz ügyvédje,mert kirendelnek neki.

Ha nem kap előzetes engedélyt a távolmaradásra, és nem megy el, akkor a távolétében nem hozható ítélet, de előbb-utóbb viszik.

lajcsó # 2016.01.23. 21:19

"mekkora az esély a letöltendőre?"
Minimális.

Hordon # 2016.01.26. 18:01

@Rexor "Nem menthetetlen, csak polgári úton próbáld érvényesíteni a követelésedet"

Teljesen laikus vagyok, szóval elég blőd lesz a kérdés. Hogy lehet azt megoldani, hogy a 40 ezres káromat, ha perre viszem, ne az legyen, hogy visszaharcolom a pénzt, viszont ügyvédre és perköltségre kifizetek kétannyit?

Tehát a cél az lenne, hogy lehetőleg kapjan vissza, minimum azt az összeget, amivel megkárosítottak és ne eshesssek bele abba, hogy a per végére még nekem kell fizetni. Diák vagyok, diákmunkából nem esne jól többet veszteni.

Köszönettel:

H.Donát

lajcsó # 2016.01.26. 19:07

"Hogy lehet azt megoldani, hogy a 40 ezres káromat, ha perre viszem, ne az legyen, hogy visszaharcolom a pénzt, viszont ügyvédre és perköltségre kifizetek kétannyit?"
40 ezer kár csak fizetési meghagyás útján érvényesíthető!
Ha perré alakul akkor lehet kérni pártfogó ügyvédet meg költségmentességet! (A perköltség amúgy sem lenne túl magas.)

Dr.Attika # 2016.01.26. 19:17

Ez jó. A kérdező még nem hallott a "költség-haszon elméletről". Érdekes, mert ennyire buta , jogot érvényesíteni akaróról nem nagyon hallani manapság.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.26. 22:40

A pervesztest kötelezik a pernyertes költségeinek a megtérítésére.

Stimm # 2016.01.27. 13:46

Ismételten: Nem tanácsot szeretnék kérni, csak érdekesség. Nem is tagadom, hogy elkövettem amit elkövettem, de számomra abszurd, hogy egy tárgyalási napom van vissza, amin már csak ítélet hirdetés lesz, és a bírónak most jutott eszébe, hogy a meghatalmazott védőnk, nem képviselheti egyszerre az én és a feleségem védelmét. Eddig 5 tárgyalási nap volt, és most kaptunk egy levelet, hogy érdekeink nem egyeznek a tárgyalás során, ezért a védőnket kizárja a tárgyalásból. Megjegyzem, mind a ketten azonos vallomást tettünk. Előbb is eszébe juthatott volna a bírónak.

lajcsó # 2016.01.27. 14:53

"Eddig 5 tárgyalási nap volt, és most kaptunk egy levelet, hogy érdekeink nem egyeznek a tárgyalás során, ezért a védőnket kizárja a tárgyalásból."
Valószínűleg most merült fel olyan körülmény, ami a védő kizárását indokolta.

folyami géb # 2016.01.27. 15:35

A végzésben nyilván van indokolás. Ha nem tetszik, fellebbezd meg.

Stimm # 2016.01.27. 21:29

Az azonos vallomásban az áll, nem teszünk vallomást, sem most sem az eljárás alatt. Nem tudom milyen érdek különbözetre gondolt

folyami géb # 2016.01.28. 05:33

1. Megfellebbezted? Mert ha nem, akkor a jogifórumon hiába pampogsz, mi biztos nem fogjuk tudni megáváltoztatni. Bár feltételezem, a kizárt ügyvéd biztos fellebbezett.

2.Oké, de a bíróság azt csak leírta, hogy szerinte mi az érdekellentét. A véleményalkotáshoz minimum ezt kellene ismmerni. Ha nem írtak semmi konkrétumot, akkor fellebbezd meg azzal, hogy nincs indokolás, és biztos a siker.

Stimm # 2016.01.28. 07:44

Szerintem ez nem papmpogás, és meg lett fellebbezve. Le is írtam, hogy csak leírtam, nem segítséget kértem, mert arra ott van az ügyvédem. Indoklás az volt, ,,érdekeink miatt,, Csupán azért írtam le, mert az egész tárgyaláson ami már pár éve tart, így mentünk végig, vallomás nélkül, ugyanaz az ügyvéd védelmével, és számomra érthetetlen, miért pont most. Ennyi és nem több

folyami géb # 2016.01.28. 19:21

Ja, bocs. Akkor fel vagyunk háborodva.

ccsincsi # 2016.02.08. 10:47

Szép napot!

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire és milyen minőségben büntethető egy olyan ember, aki külföldi székhelyű, de magyar cégnél kamionos, bejelentve minimálbérre van, holott a valós keresete 500.000 forintot meghaladja havonta. Ez 5 év alatt úgy gondolom elég jelentős összeg. Mégis elutasítja a havi 50.000 forintos gyerektartást a kiskorú gyermekére. Tanúk, bizonyítékok megvannak. Csak a büntetés mértékére és mivoltjára lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm a segítséget!

Mister James # 2016.02.11. 17:19

Üdvözlök mindenkit! Érdekes helyzetbe kerültem kérném a véleményeket és segitséget,előre is köszönöm! Mellékesként szoktam időnként vállalni rovarirtást. Vállalkozói engedélyt nem váltottam mert rendszertelenül dolgozom benne,ami azt jelenti,hogy van olyan,hogy két hónapig nincs rendelésem. Méreg engedélyre nincs szükségem mert egy 100% bio az az vegyszermentes anyaggal dolgozom. Utólag elválaltam egy munkát amin utolag a megrendelővel csúnyán összekülönböztünk,szóban a munka elött megállapodtunk,hogy milyen feltételekkel tudom a munkát vállalni,két hetente az irtást meg kell ismételni a hatékonyság miatt,az első kettőt fizetni kell,a harmadik garanciális,tehát ingyenes. Szerződést nem irtunk,szóban állapodtunk meg,számlát nem kért mivel mondtam,hogy nem vagyok számlaképes kisiparos. Elvégeztem az első munkát,rendben kifizetett,emlitettem,hogy két hét mulva mégegyszer ismételni kell,de az is fizetős,a harmadik az ingyenes.Egy hét múlva felhiv,hogy még maradt rovar nála,höbörgött,hogy vissza a pénzt. Erre én mondtam nem igy állapodtunk meg nekem is van munka dijam anyag stb,erre azt kiabálta alpári módón hogy majd jól beperel. Az a kérdésem,hogy most ilyenkor mi van? Vissza nem igazán téritem vissza az összeget,mert nekem is volt anyag költségem,és munka dijam. Lehet kissé hosszúra sikerült a történetem,várom válaszukat a hozzáértőknek. Köszönöm!

Mister James # 2016.02.11. 18:03

Ui: Ha valoban beperel azért a 10 000ft-ért akkor polgári perre számithatok?