Csalás ügyében kérdések


folyami géb # 2016.02.26. 06:44

Arról nem is szólva, hogy ha még nem került sor a távollétében tárgyalásra, és közli a címét, a bíróság egyszerűen kézbesíti a koráábbi végzést, és ha utána Ön 8 napon belül nem kéri tárgyalás tartását, akkor az jogerőre emelkedik és vége az eljárásnak.

dandik # 2016.02.26. 07:46

Tisztelt Ugyved Ur koszonom valaszat kerem meg abban segitsen hogy hova telefonaljak mert ami az ugyiratban volt felhivtam az az ugyesze volt, o tovabb adta a birosagra a birosagot is felhivtam az meg azt mondta kuldjek levelet azt el is kuldom de csak kesobb er oda.


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

folyami géb # 2016.02.26. 11:26

Hát igen, a telefon az nem hivatalos (mivel azt sem tudhatják, tényleg az beszél-e, akinek bemutatkozott). Marad a levél, amit elküldhet előbb faxon is a bíróságnak. Vagy ha meg tud hatalmazni egy ügyvédet (hozztartozó is megteheti), akkor ő is beviheti.

dandik # 2016.02.26. 11:32

Tisztelt Ugyved Ur nagyon koszonom a gyors segitseget es mindenkinek ajanlani fogom ezt az oldalt mert ritkan lehet talalkozni olyan emberekkel mint ON aki nem nezi le a tudatlan embert es minden kerdesre valaszol. Meg egyszer nagyon koszonom holnap fogom postan feladni a levelet. Tisztelettel dandik


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2016.02.26. 11:46

azt meg szeretnem megkerdezni hogy ez szerepel e az erkolcsi bizonyitvanyba


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

folyami géb # 2016.02.26. 14:27

Még semmi nem szerepel, mert a végzés még nem jogerős. Ha jogerős lesz, akkor bizony a próbaidő tartamáig benne lesz a priuszában.

Egyébként, ha megkapja a végzést, abban benne lesz, hogy 8 napon belül tárgyalás tartását kérheti. Ha nincs megelégedve a határozattal, élhet vele.

dandik # 2016.02.26. 19:27

Tisztelt Ugyved Ur azt szeretnem meg kerdezni tehat nekem volt ez a csalas ugyem eloszor egyedul utana a barotnoimmel csinaltam amit egyedul csinaltam azt az egyik rendorseg csinalta a masikat a baratnost meg a masik varosi rendorseg a baratnosbe mar meg van a hatarozat 2 ev 4 ho felfuggesztett a reggebbinel amit egyedul ott meg nem jott meg a hatarozat ha az megjon hogy befolyasolja a mar meglevo dontest? a probaido a vegzes atveteletol lep ervenybe? ha a vegzes atveteltol lep eletbe vele a proba ido tehat akkor az ezutani idoben elkovett bun miatt szunik meg a probaido?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

folyami géb # 2016.02.26. 21:25

A próbaidő a végzés jogerőre emelkedésétől kezdődik. Jogerős meg akkr lesz a végzés, ha az átvételétől számított 8 napon belül senki nem kéri tágyalás tartását. Ha kéri, akkor a tárgyláson egy mésik határozatot hoznak majd, ami ellen még mindig lehet fellebbezni.

A büntetés végrehajtáását meg akkor kell elrendelni, ha a jogerőre emelkedés után, a próbaidő alatt követ el újabb bűncselekményt (korábbi nem számít).

Ursula1 # 2016.03.02. 11:23

Tisztelt Ügyvéd,
az interneten szerettem volna vásárolni egy cipőt. Át utaltam sajnos a pénzt is előre. 15.000Ft. Sajnos még mindig nem jött meg a cipő. E-mail-re nem válaszolnak és a megadott telefonszámon előfizető nem kapcsolható.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is kösönöm válaszát.

ObudaFan # 2016.03.02. 16:36

Csalasert feljelentest tehetsz, illetve ha tudod a nevet, cimet annak, akinek utaltal, akkor fizetesi meghagyasos eljaras is indithato.

Ursula1 # 2016.03.03. 10:39

Tisztelt Ügyvéd,
mi a külömbség a kettő között?
Külföldi név van megadva küldöldi székhellyel. És egy külföldi név magyar címmel van még megadva reklamációnak.
Járnak ezek számomra valamilyen költséggel?
Hol lehet őket feljelenteni? Az illetékes megyei hatóságnál? Vagy Budapesten?

Köszönettel

dandik # 2016.03.07. 09:39

Tisztelt Ugyved Ur megkaptam ma a vegzest es ezt irtak a btk. 81 § alapjan halmazati bunteteskent a btk 34 § a alapjan a btk 80 § 2 bekezdesere figyelemmel a kozepmerteket amely jelen ugyben 2 ev 4 ho 15 napi szabadsagvesztes el nem ero szabadsagvesztest es a btk 61 § a szerint kozugyektol eltiltas mellekbuntetest szabjon ki, a szabadsagvesztes vegrahajtasi fokozatet a btk 37 § 2 bekezdesenek a pontja alapjan bortonben hatarozza meg es a btk 38 § 1 bekezdese alapjan allapitsa meg a vadlottak felteteles szabadsagra bocsatasanak legkorabbi idopontjat mig es itt folytattja a 2 es 3 vadlottakal nekik ugyanezt irja csak nekik benne van az is a btk 85 $ 1 bekezdese figyelemmel fuggessze fel. nekem ez nincs benne szeretnem ha tanacsot adni most mennem kell bortonbe es mit tehetek ha igen hogy ezt elkeruljem koszonom


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2016.03.07. 16:34

rehet a vadiratot kaptam meg es amit elkuldtem azt javasolta az ugyesz ez ellen 15 nap a fellebbezes mit kell tennem lebbezzek fel, es ha nem teszem mi tortenik. koszonom


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2016.03.07. 16:38

kb ez mennyi ido mire targyalas lehet belole


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2016.03.07. 16:40

on szerint lehet felfuggesztett


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Dr.Attika # 2016.03.07. 17:17

Biztosan a vádiratot kapta meg, nem pedig végzést. Tanácsolom: ne az interneten keressen segítséget, hanem hatalmazzon meg ügyvédet.

dandik # 2016.03.07. 18:17

Rendben tud ajankani valakit?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Dr.Attika # 2016.03.07. 18:19

Hol van a lakhelye és hol folyik az eljárás? Annak ismeretében igen.

dandik # 2016.03.07. 18:24

Jelenleg nemetorszag es a tatabanyai jarasbirosag


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Dr.Attika # 2016.03.07. 19:27

Dr. Konnáth Attila ügyvéd kollégámat ajánlom.
2890 Tata, József Attila u. 1. tel:36-34-487-341
Évfolyam társam volt. Jól ismerem, felkészült büntetőjogász.
Mielőtt ügyvéd lett Tata Város rendőrkapitánya volt. Ha megkeresi nyugodtan hivatkozzon rám.

dandik # 2016.03.07. 19:38

koszonom holnap fogom keresni


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

menő manó # 2016.03.07. 19:49

Sziasztok.A párom ügyéről kapcsolatban szeretnék kérdezni.Röviden leírom a sztorit. Kb 2 éve elment egy italozó helységbe ahol szóváltásba keveredett meg is verték 8 napon túl gyógyuló sérülései voltak ebből ő kapott 30 nap elzárást garázdaság vétsége miatt.Ezt le is töltötte viszont rá egy hónapra jött egy idézés a bíróságról h vesztegetés miatt vádolják,ezt az az ember tette aki miatt 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.Na most első fokon elítélték 1 évre de fellebbeztünk mert nem volt szó ilyenről az ember aki tette a feljelentést nem tudja h milyen összegről lett volna szó és a párom telefon számát sem tudja és az enyémet sem a bíróság úgy határozta meg h 50.000 forinttal akarta megvesztegetni őket ezzel csak az a baj h ennyit keresett egy hónapban és ebből az összegből ketten éltünk tehát számlafizetés,élelmiszer és a többi mint más normális embernél.Most lesz másodfokon a tárgyalás az ügyész súlyosbítást kért három évre. Véleményt kérnék h esetleg ebből h lehetne ki keveredni válaszokat előre is köszönöm.

dandik # 2016.03.08. 12:05

T Ugyved Ur azt szeretnem megkerdezni hogy meghatalmazzak egy ugyvedet hogy eljarjon az ugyemben mindenfelekeppen csak szemelyesen lehet? Nekem kotelezo ott lenni a targyalason?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

ObudaFan # 2016.03.09. 05:54

dandik

Védőt a közeli hozzátartozóid is meghatalmazhatnak neked. Kérheted a bíróságot, hogy a távollétedben tárgyalja az ügyet, ezt majd a bíróság mérlegeli, hogy megengedi-e.

valaki123 # 2016.03.12. 14:11

Tisztelt Ügyvéd úr!
Üzletszerűen elkövetett internetes csalással vádolnak, házkutatást tartottak a dolgaimat lefoglalta a rendőrség,körülbelül 40 sértett van beismerő vallomást tettem és a kárikat is szándékozom megtérìteni. Kérdésem lenne milyen büntetésre számíthatok? Mennyi időm van megtérìteni a károsultakat? Mennyi idő mire visszakapom a lefoglalt dolgaomat? Családi állapotom rendezett kiskorú gyermekemet nevelem és nő vagyok! Köszönöm a választ!