Csalás ügyében kérdések


valaki123 # 2016.03.12. 14:12

Tisztelt Ügyvéd úr!
Üzletszerűen elkövetett internetes csalással vádolnak, házkutatást tartottak a dolgaimat lefoglalta a rendőrség,körülbelül 40 sértett van beismerő vallomást tettem és a kárukat is szándékozom megtérìteni. Kérdésem lenne milyen büntetésre számíthatok? Mennyi időm van megtérìteni a károsultakat? Mennyi idő mire visszakapom a lefoglalt dolgaomat? Családi állapotom rendezett kiskorú gyermekemet nevelem és nő vagyok! Köszönöm a választ!

Dr.Attika # 2016.03.12. 18:07

Tisztelt kérdező!
"Mennyi időm van megtérìteni a károsultakat?"
A károsultakat nem tudja megtéríteni,feltételezve, hogy nem hittérítő, hanem a nekik okozott kárt tudja csak megtéríteni. Erre az ítélethozatalig van lehetősége és ez nyomatékos enyhítő körülmény.
Ítélet vonatkozásában ne várjon jóslatot, mert az nagyon sok tényezőtől függ.

valaki123 # 2016.03.12. 20:12

És mégis milyen tényezőtöl függ ? Büntetlen előéletű vagyok most csináltam először ilyen dolgot!

questioner486 # 2016.03.21. 08:16

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!

2015 júniusában feljelentést tettem magánszemély ellen, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett nagyobb értékre elkövetett csalás bűntettében.(a kérdés szempontjából szvsz lényegtelen belemenni a részletekbe)
A rendőrség ezt "tényállási elem hiányában" elutasította, majd fellebbezést követően az ügyészség elrendelte a nyomozást.
2 hónappal később be is hívtak a kapitányságra kihallgatni az ügyben. (az előadó szerint is ez "bőven kimeríti a csalás fogalmát")
Azóta semmi információm nincs az ügy állásáról. (a feljelentés óta 9 hónap telt el)
A kérdésem az, hogy ilyen esetben érdeklődhetek a rendőrségen hogy hol tart az ügy? Nem azt várom hogy avassanak be a nyomozás részleteibe, de megnyugtató lenne tudnom hogy foglalkoznak vele, vagy egy irat raktárban pihen...
Ha igen, személyesen vagy telefonon lehetkell érdeklődni?
Válaszokat előre is köszönöm!

Csongorka # 2016.03.21. 14:22

Üdvözlöm Önöket.
Szeretnék tanácsot kérni!

Volt egy bicikli lopásom 15-16évesen. Megrovással zárult az ügy.
Volt egy garázdaságom 2 barátommal ahol 2 év próbára bocsájtást kaptunk. Sikeresen véget ért.

Most elkövettem 1 csalást ami így volt. Árultam egy eredeti Samsung telefont. Ez nem volt eredeti és feljelentettek érte.
Ezután elkövettem 7db szabálysértési összeg alatti csalást , hogy ne legyek többet hajléktalan és ne kelljen gyilkosokkal élnem.

Mire számíthatok? Kihalgatás után előzetesbe tehetnek ha a lakcímem amj a lakcímkártyámin szerepel egy elárvedezett háznak a címe? Pl azért mert fent áll a szökés esélye?

Kérem mindent vegyenek figyelembe. Sosem voltam agreszív és a börtönt se bírnám ki.

Tisztelet a válasz adóknak!!

Csongorka # 2016.03.21. 14:24

Üdvözlöm Önöket.
Szeretnék tanácsot kérni!

Volt egy bicikli lopásom 15-16évesen. Megrovással zárult az ügy.
Volt egy garázdaságom 2 barátommal ahol 2 év próbára bocsájtást kaptunk. Sikeresen véget ért.

Most elkövettem 1 csalást ami így volt. Árultam egy eredeti Samsung telefont. Ez nem volt eredeti és feljelentettek érte.
Ezután elkövettem 7db szabálysértési összeg alatti csalást , hogy ne legyek többet hajléktalan és ne kelljen gyilkosokkal élnem.

Mire számíthatok? Kihalgatás után előzetesbe tehetnek ha a lakcímem amj a lakcímkártyámin szerepel egy elárvedezett háznak a címe? Pl azért mert fent áll a szökés esélye?

Kérem mindent vegyenek figyelembe. Sosem voltam agreszív és a börtönt se bírnám ki.

Tisztelet a válasz adóknak!!

ObudaFan # 2016.03.21. 15:59

Csongorka

Felfüggesztett lehet belőle és pénzbüntetés, de ha nincs idézhető lakcímed, az valóban kockázatos.

ObudaFan # 2016.03.21. 16:04

Questioner486

Nekem az a tapasztalatom, hogy ez kapitányságonként változhat, próbálkozz.

Laleh # 2016.03.22. 10:49

Szép napot!
Érdeklődnék hogy mi a teendő az ügyemben.
Eladtam egy iphone 5s készüléket, aminek állítólag a kijelzőnél volt egy kis hiba. Fotókat küldtem a termékről, ott nem látszott illetve én sem láttam.
Lényeg a lényeg hogy megfenyegettek hogy feljelentenek különböző szerveknél ha nem fizetem ki a kijelző árát.
Elutaltam nekik a pénzt, azzal a feltétellel hogy visszaküldik a rossz kijelzőt. Azt mondták rendben, most azonban változtattak a histórián tagadják hogy ezt mondták volna és nem küldik el a hibás kijelzőt. Mit tehetek?

Immaculata # 2016.03.22. 10:54

Mennyit tudsz ebből igazolni?

Laleh # 2016.03.22. 16:25

Van néhány levelezés. Szóban fenyegettek meg és szóban mondták hogy visszaküldik. Ez a baj...

Csongorka # 2016.03.31. 16:46

Obudafan.

Mit kellene tennem ha mindenki feljelentett és pl nem egyszerre tárgyalnak?
Nem szeretnek a falumba de ezek az ügyek nem oda tartoznak.
Érdemes ügyvédet fogadnom vagy az is csak pénz kidobás lenne?
Elég rossz az anyagi helyzetem.

Mennyi esély van a börtönre? Mekkora pénzbírságra számíthatok?

A 7 darab csalás 15-43ezerft/db ig terjednek.

Összesen kb 250ezer ftról volt szó.

Kérem mindem tapasztalatukhoz mérten adjanak tanácsot mert rettegek ...
2gyermeket nevelek és őket sem akarom elveszíteni.
A nevelést úgy értem , hogy a testvéreimre vigyázom napi szinten este 5-6ig ameddig Édesanyám dolgozik.

Ezmiatt nem tudok elmenni dolgozni sem sajnos.

hublot # 2016.04.21. 12:05

Tisztelt szakértők!Egy olyan problémám van,hogy vettem egy terméket az egyik hazai apróhirdetős oldalon,mert JÓ FOGÁSNAK tűnt.Furán kezdődött az adásvétel,mert az eladó csak egyszer hívott szám nélkül,ezután e-mailben megadta a számlaszámot amire utaltam a vételárat,és egy hete se kép,se hang,a hirdetései törölve,a telefon kikapcsolva,e-mailekre nem válaszol.Az lenne a kérdésem,hogy ha megteszem a feljelentést,mennyi esély van rá,hogy a rendőrség érdemben tud eljárni az ügyben.Az összeg 20000 ft volt,tehát már nem csak szabálysértés,de tartok attól,hogy nem igazán foglalkoznak az üggyel.Sajnos már volt egy ilyen esetem,akkor 5000ft-ról volt szó,és 2 hónap után közölték,h nem tudták kideríteni hol a csaló.Ami azért volt érdekes,mert én 15 perc alatt megtaláltam róla mindent a közösségi oldalon.

várakozó # 2016.04.24. 21:23

Tisztelt Szakértők!
Hol is kezdjem. 2015 júliusában elromlott az autónk. Autószerelők szétszedték a motorját de végül is nem jöttek rá mi a hiba. Akkori munkatársam felajánlotta segítségét, mert nagy ismeretségi körrel rendelkezvén (gondoltam én naivan hiszen rallys körökben forgott) megjavítják az autót nem ő hanem az ismerőse mert ő karosszériás, nem ért hozzá. Közben jött pénzért alkatrészre (tömítések, pakolások) de úgy nézett ki nem működik valamiért.(Nekünk ezt hazudta). Azt mondja felhívta az ismerősét aki autók behozatalával foglalkozik hozzunk be egy donort mert csak a motor is belekerül annyiba a többit meg kiáruljuk belőle. Állítólag van is ilyen most betudná hozni(adatok egyeznek legyen). Kell pénz a beszállításra. Mondanom se kell papírt írtunk.Aztán közben csak készülgetett az itthoni is végül megállapították nagy baj nem lehet, hengerfej jó blokk jó össze van rakva. De lehet hogy a jeladók stb. nem jó vegyünk rá másikat. Mondtuk ha már itt van a donor hát hozzuk el és vegyük le róla amiket kell. Sokáig próbálkoztunk de autó nem ért ide sehogy sem. Na egyszer végre (de ez már szerintünk egy nagy hazugságsorozat része) eltudtak érte menni de kiderült nem jó a motorja. Akkor ő ezt nem hozza el hamár úgyis azzal akivel ment kimegy Ausztriába körülnéz. Hát talált is egy hiperszuper majdem olyat mint a miénk. De ez olyan jó állapotban van h nem szabadna szétszedni, papíroztassuk le. Állítólag kocsi bejött pénz kell a vámoltatásra stb. Hát voltunk olyan hülyék h megint adtunk aláírta. Ez az autó sem érkezett meg csak különböző hazugságok sorozata. Megelégelve a Sajátunkat nagy nehezen elhoztuk(november) úgyhogy majd szét esett útközben és azóta is szerelőtől szerelőig jár. Kicsalt 300 000 Ft-ot. De mellette az autó hiányából kárunk is származott. A zöldtakarmányt és a télirevaló takarmányt is evvel szállítottuk volna haza.Így mindíg valakit meg kellett bízni h vigyen el. Ammellett pedig idegileg kikészített a sok hitegetés, már nyugtatókat szedtünk. A D.A.S. biztosító küldött neki felszólítást. Nem reagált, kiment dolgozni külföldre. Facebookon tartottuk a kapcsolatot mint előtte is. Hitegetett hogy már elküldött 700 € ami máig nem érkezett meg.Aláírt 600.000 Ft-tartozásról papírt hogy a vagyoni és nem vagyoni kárunkat megtéritse. Minden hó 15-ére ígért 100 000 Ft-ot amit persze nem láttunk. Akkor azt mondtuk jó elégvolt, elmegyünk a közjegyzőhöz és fizetésmeghagyást indítványozunk. Be is fizettük a 18.000Ft-ot. Erre jött az élettársa hogy úgysem fog fizetni meg nincs semmi a nevükön. Sírt rítt hogy majd ő kifizeti apránként. Minden hónapban hoz először 50 ezret majd a fűtési szezon után többet. Első törlesztés megvolt aztán ez abbamaradt. A falubelijeivel dolgozom együtt és azt mondják a faluban is sok embernek tartoznak. Pék, boltos stb. Készítettem egy felhívást hogy ez az ember egy csaló sok mindenkit becsapott, hogy több ember ne essen áldozatul neki osszuk meg minél többen(facebook) és jelentkezzen az akit már megkárosított jelentsük fel együtt.Elküldtem neki hogyha 2 hét mulva nem fizet felteszem a netre)
Kérdésem az lenne rágalmazásért(mert ezzel fenyeget) feljelenthet -e ezért? Ha olyanok is vannak akik nem csináltak vele papírt velem együtt feljelenthetik e?
Van három kiskorú gyerekem egy gerincbeteg férjem aki munkanélküli és egy ilyen gerinctelen ember jól kitolt velünk. Elnézést hogy kicsit hosszúra sikeredett.

dandik # 2016.04.30. 12:33

Tisztelt Ugyved Ur kiserteku uzletszeru csalassal vadolnak megkaptam a vadiratot utanna irtam levelet melyben kerem a kozvetitoi eljarast erre nem kaptam valaszt csak egy idezest sz elso targyalasra. Valoszinu nem kaptak meg a levelem a kozvetitoirol vagy figyelmen kivul hagyza a birosag???


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2016.04.30. 15:21

A masod es harmadrendu vadlott nem jelenik meg igazoltan megtartjak a targyalast?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2016.04.30. 16:07

Kepviselhetem sajat magam mert nem szeretnek ugyvedet mert oszinten megmondom azt a 200000 ft ot onlabb a karosultaknak fizetnem vissza


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

ObudaFan # 2016.05.03. 04:43

Majd az első tárgyláson dönt a bíróság a közvetítői eljárásról. Nem kötelező a védelem.
Ha nem különíthető el az ügyed a másod-, harmadrendűétől, akkor alighanem nem lesz érdemi tárgyalás.

dandik # 2016.05.03. 13:19

Hellova birosag vedougyvedet rendelt ki akivel felvettem a kapcsolatot es kozolte neki rengeteg a munkaja es o nem vedo ugyved es atadja az ugyem az egyik tanulo ugyvedjenek kerhetek masik ugyvedet aki tapasztalt?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Kérdés1977 # 2016.05.07. 07:33

Tisztelt ugyved úr! Van egy kisebb kárt okozó uzletszeruen elkövetett csalás okirathamisitasban. Ügyem amely 4 rendbeli. Januárban vádiratot kaptam amelyben írták hogy elévült a buntethetősége az elkövetett cselekményeket. Azóta nem kaptam semmit. Ilyenkor mire számítható. Mert a bíróságra inditvanyoztak pénzbírság. Zár alá vétel stb. De még nem jött semmi azóta.

Dr.Attika # 2016.05.07. 15:11

A leírtak alapján úgy vélem, hogy nem magyar az anyanyelve. Kérjen meg valakit, hogy érthetően fogalmazza meg a kérdést.

dandik # 2016.05.09. 10:14

Magyar vagyok csak nem hasznaltam ékezetet elég baj ha ez is gondot okoz önek remélem ezt el tudta olvasni ez már magyarul van


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Dr.Attika # 2016.05.09. 10:53

Az ékezet hiánya a kisebb gond. A tartalom és annak megfogalmazása a nagyobb. Olvassa el újra, hogy mit írt le.
Az ékezet a magyar írott nyelv szükségszerű kelléke.
Nem mindegy, hogy : szar vagy szár, jóga vagy joga, tar vagy tár, esztelen vagy észtelen stb.

Dr.Attika # 2016.05.09. 10:55

dandik! Olvassa el a hozzászólásom. Nem Önnek szólt, hanem a Kérdés 1977-nek.

dandik # 2016.05.10. 10:48

Hello en magyarul irom megse kapok valaszt????


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka