Csalás ügyében kérdések


Stimm # 2016.01.27. 13:46

Ismételten: Nem tanácsot szeretnék kérni, csak érdekesség. Nem is tagadom, hogy elkövettem amit elkövettem, de számomra abszurd, hogy egy tárgyalási napom van vissza, amin már csak ítélet hirdetés lesz, és a bírónak most jutott eszébe, hogy a meghatalmazott védőnk, nem képviselheti egyszerre az én és a feleségem védelmét. Eddig 5 tárgyalási nap volt, és most kaptunk egy levelet, hogy érdekeink nem egyeznek a tárgyalás során, ezért a védőnket kizárja a tárgyalásból. Megjegyzem, mind a ketten azonos vallomást tettünk. Előbb is eszébe juthatott volna a bírónak.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.26. 22:40

A pervesztest kötelezik a pernyertes költségeinek a megtérítésére.

Dr.Attika # 2016.01.26. 19:17

Ez jó. A kérdező még nem hallott a "költség-haszon elméletről". Érdekes, mert ennyire buta , jogot érvényesíteni akaróról nem nagyon hallani manapság.

lajcsó # 2016.01.26. 19:07

"Hogy lehet azt megoldani, hogy a 40 ezres káromat, ha perre viszem, ne az legyen, hogy visszaharcolom a pénzt, viszont ügyvédre és perköltségre kifizetek kétannyit?"
40 ezer kár csak fizetési meghagyás útján érvényesíthető!
Ha perré alakul akkor lehet kérni pártfogó ügyvédet meg költségmentességet! (A perköltség amúgy sem lenne túl magas.)

Hordon # 2016.01.26. 18:01

@Rexor "Nem menthetetlen, csak polgári úton próbáld érvényesíteni a követelésedet"

Teljesen laikus vagyok, szóval elég blőd lesz a kérdés. Hogy lehet azt megoldani, hogy a 40 ezres káromat, ha perre viszem, ne az legyen, hogy visszaharcolom a pénzt, viszont ügyvédre és perköltségre kifizetek kétannyit?

Tehát a cél az lenne, hogy lehetőleg kapjan vissza, minimum azt az összeget, amivel megkárosítottak és ne eshesssek bele abba, hogy a per végére még nekem kell fizetni. Diák vagyok, diákmunkából nem esne jól többet veszteni.

Köszönettel:

H.Donát

lajcsó # 2016.01.23. 21:19

"mekkora az esély a letöltendőre?"
Minimális.

folyami géb # 2016.01.23. 18:33
  1. Olvass vissza már tegnap reggelig.
  2. Ha nem megy el, két eset lehet. Ha a bíróság ezt előzetesen, írásban engedélyezi neki, akkor megteheti, de akkor lesz ügyvédje,mert kirendelnek neki.

Ha nem kap előzetes engedélyt a távolmaradásra, és nem megy el, akkor a távolétében nem hozható ítélet, de előbb-utóbb viszik.

András01 # 2016.01.23. 14:09

Kérdést szeretnék feltenni.
A legjobb barátom Elég nagy hülyeséget csinált
A vád ellene 17 rendbeli szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó üzletszerűen elkövetett csalás vétsége.
Soha nem volt még büntetve és még a bírósági eljárás előtt beismerő vallomást tett.
Anyagi helyzete miatt ügyvédre nincs pénze és a tárgyalásra sem fog tudni elmenni az útiköltség miatt mivel ő Budapesti. Ezt a kihallgatáson bele is írták a vallomásába.
Debreceni bíróság fogja tárgyalni az ügyét,és a kérdés az lenne,hogy milyen ítéletre számíthat ügyvéd nélkül és mekkora az esély a letöltendőre?
Köszönöm a választ!

folyami géb # 2016.01.23. 13:50

Bocsánat, kétszer megnéztem, de úgy látszik, vaksi vagyok. Akkor csatlakozom, amit a kollégák írtak.

kerdezovagyok # 2016.01.23. 12:47

tényleg nem voltam - egy totál név nélküli fórumon azt hiszem magammal tolok csak ki, ha hamis infóval teszem fel a kérdést, nem lenne értelme :) Köszi a válaszokat!! :)

ObudaFan # 2016.01.23. 11:06

Azt írta, hogy sosem volt még büntetve.

folyami géb # 2016.01.23. 09:25

Hát azért a kérdező előéletére vonatkozó egyetlen adat ismerete nélkül én nem nagyon mernék jósolgatni.

lajcsó # 2016.01.23. 08:16

Ha viszont az ítélet előtt nem téríted meg a teljes kárt, akkor felfüggesztett szabadságvesztés + vagyonelkobzás + az okozott kárt meg kell térítened a sértett számára! Érdemes átgondolni!

ObudaFan # 2016.01.22. 22:01

Elvileg még közvetítői eljárásnak is helye lehet az ügyedben. De ha nem az lesz belőle, viszont az ítélet előtt megtéríted a teljes kárt, akkor felfüggesztett szabadságvesztésre + pénzbüntetésre.

kerdezovagyok # 2016.01.22. 18:05

Sziasztok.
Elkövettem egy 1000.000 forint értékű csalást néhány hónapja. Még nem vagyok bajban, tulajdonképpen, ha az elkövetkező néhány hétben össze tudnám szedni ezt a pénzt, akkor meg is úsznám, de erre nem igazán van reális esély.
Mire számíthatok? Az összeg rendezésére természetesen nyitott lennék, sosem voltam még büntetve.

Rexor # 2016.01.22. 14:47

Nem menthetetlen, csak polgári úton próbáld érvényesíteni a követelésedet.

Hordon # 2016.01.22. 12:02

Sziasztok!

Márciusban elcseréltem kb. 70-80 ezres telefonomat egy másik, olcsóbb telefonra és 30 ezer készpénzre. A gond az, hogy miután hazamentem észrevettem, hogy amit kaptam telefon hamis. Felhívtam akitől vettem, de nem akarta visszacserélni. Így feljelentést tettem a rendőrségen. 40 ezer forint értékben indult szabálysértési az vádlott ellen. Innentől kezdve semmilyen tájékoztatást nem kaptam. A napokban felhívtam a rendőrséget, ott azt mondták, hogy az ügyet átadták a bíróságnak, akik már jogerős ítéletet hoztak júniusban. Elmentem, hogy megnézzem a végzést: az eljárást megszüntették, sem a nőt, sem engem nem hívtak be, a titkár döntött a papírok alapján. Azzal indokolt, hogy nem bizonyítható, hogy szándékosan adott el hamisítványt, mert hogy az még engem is megtévesztett, csak akkor tudtam meg hogy hamis, miután leszedtem a hátlapot. Adásvételit írtunk, a telefont lefoglalták mégsem kaptam semmilyen értesítést, hogy az ügyemnek vége, és a telefont se adta vissza a rendőrség. Mit lehet tenni? A bíróságon kérvényeztem a szembesítést és, hogy hallgassanak meg minket az ügyről, ne papírok alapján döntsön a titkár.
Tényleg menthetetlen a dolog?
Köszönettel:

Hordon

folyami géb # 2016.01.22. 10:27

Ilyen kondíciók melleltt lényegében semmi.

András01 # 2016.01.22. 10:04

Kérdést szeretnék feltenni.
A legjobb barátom Elég nagy hülyeséget csinált
A vád ellene 17 rendbeli szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó üzletszerűen elkövetett csalás vétsége.
Soha nem volt még büntetve és még a bírósági eljárás előtt beismerő vallomást tett.
Debreceni bíróság fogja tárgyalni az ügyét,és a kérdés az lenne,hogy milyen ítéletre számíthat,mekkora az esély a letöltendőre?

Köszönöm a választ!

folyami géb # 2016.01.15. 05:47

Hát így egy évtől hét év hat hó, de még megúszható felfüggesztettel. Mondjuk nem mindegy, mekkora a "nagyobb kár". Ez a kategória most már 500.001 forinttól 5 milláig terjed, nem mindegy,melyikhez áll közelebb.

Stimm # 2016.01.14. 11:24

Sziasztok

Csak véleményekre lennék kíváncsi: Adott három csalás, 1 kisebb kárt okozó, két nagyobb kárt okozó. Az ügyeket összevonták üzletszerűségre hivatkozva, ami aztán menet közben fel sem merült sem az ügyészség részéről, sem a bíróság részéről. Két ügyben a kár már megtérült, azonban a harmadik csalás,, weboldal eladása,, még nem jutottam dűlőre a sértettel, igaz itt véleményem szerint nem történt csalás. Háromból két ügyben volt beismerő vallomásom, csalásért nem voltam még elítélve, vagyon elleni bűncselekményért 12 éve voltam büntetve. A vádiratokban ami még külön külön van,,nincs egyesített vádirat,, mindegyikben felfüggesztett börtönbüntetést kért az ügyész. A bíró és az ügyész azt nyilatkozta, hogy nem kíván túlterjeszkedni a vádban leírtakon. Most, hogy a három ügyet együtt tárgyalják, számíthatok e letöltendő börtönbüntetésre? Beismerő vallomás két ügyben volt, munkahelyem van, családi életem rendezett. Köszönöm a véleményeket

lajcsó # 2016.01.06. 11:26

Ha a rendőrséggel nem boldogulsz, akkor tedd meg a feljelentést az illetékes ügyészségen!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.06. 11:05

A biztos úr talán keveri a magánindítványt a magánváddal.

folyami géb # 2016.01.06. 10:56

Na itt valami nagyon nem stimmel. Nemcsak a rablás bűncselekmény, a csalás is, márpedig a csalás csak erőszak nélkül történhet. Az 50 ezer forint felett mindenképpen bűncselekmény (bizonyos esetekben az alatt is).

Úgyhogy csak azt tudom mondani, teljesen mindegy, hogy hogyan akar szabadulni a munkától Kovács XIII. őrmester,
ragaszkodni kell a feljelentéshez, amit kötelesek felvenni. Az után meg már határozattal kell dönteni a nyomozás elrendeléséről vagy megtagadásáról, és utóbbi ellen panaszkodni is lehet.

kferi65 # 2016.01.05. 20:38

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni, ma olvastam, hogy Békásmegyeren egy csaló 1 millió ft ot kicsalt egy idős embertől..az elkövetőt keresi a rendőrség..
Na most az én kérdésem az lenne, hogy én tőlem is kicsalt egy személy 500 000 forintot, tudom ki az elkövető, hiába jelentettem fel, a rendőrség azt mondja, mivel erőszak nem történt ezért forduljak bírósághoz...Na most a feljebb említett elkövetőt ha megtalálják, akkor is ezt fogja mondani a rendőrség,,hogy az idős ember is menjen a bíróságra?? mert ugye erőszak ott sem történt...

Tisztelettel k. ferenc