Albérleti gondok


Szomorú örökös # 2021.06.03. 04:58

drbjozsef

A vevő jogutódja az eladónak. Bérleti szerződésben a helyébe lép, nincs szükség feltétlenül új szerződésre.

Akkor viszont az új tulajtól kell visszakövetelnie, amit kifizetett március 23-31-ig terjedő időszakra, mert az már ugyebár akkor ki volt fizetve és nem követelhette volna tőle jogosan, max. a régi tulajtól. Ezt akkor mégis inkább nekik kellene leboltolni.

drbjozsef # 2021.06.03. 04:15

hiszen vele ezek szerint nem is vagy szerződéses jogviszonyban, kizárólag a régi tulajdonossal maradt meg a szerződés

Nem. A vevő jogutódja az eladónak. Bérleti szerződésben a helyébe lép, nincs szükség feltétlenül új szerződésre.

wers # 2021.06.03. 03:49

Tomi8822, miért fizetted ki az egész márciusi havi díjat? Talán mert úgy szól a szerződésed, hogy minden hó x napjáig kifizeted a teljes havi díjat.

Ezt előtte kellett volna tisztázni, hogyan fizesd a márciust. Ha nem történt más megállapodás, akkor te fizettél a szerződés szerint. A többit bótolja le a régi és az új tulaj. Miért neked kellene ezen rugózni?

Szomorú örökös # 2021.06.03. 03:19

Tomi8822

Nem írtunk semmit, mivel ebben az esetben a régi bérleti szerződés érvényben marad a régi feltételekkel

Ez azért még nekem, laikusnak is sántít, ha változtatás nélkül maradt, hiszen akkor megkérdezem: mi alapján fizettél március 23-tól bérleti díjat az új tulajdonosnak, hiszen vele ezek szerint nem is vagy szerződéses jogviszonyban, kizárólag a régi tulajdonossal maradt meg a szerződés. :-O

Tomi8822 # 2021.06.02. 21:32

Nem írtunk semmit, mivel ebben az esetben a régi bérleti szerződés érvényben marad a régi feltételekkel

Grave7 # 2021.06.02. 21:20

Kérdésedre a válasz: a március elején kifizetett március havi díj egész március hónapra vonatkozik (ha a bérlet szerződés fennáll).

De akkor konkrétan:

  • írtál megállapodást a régi tulajdonossal, hogy a bérleti szerződés március 22-én megszűnik?
  • kötöttél új bérleti szerződést az új tulajdonossal, március 23-i kezdettel?
  • vagy ami papírt írtatok az új tulajdonossal, az arról szól, hogy változatlan feltételekkel fennmarad az eddigi bérleti szerződés?
  • vagy nem akartátok összetintázni magatokat, ezért csak szóban beszélted meg az új tulajdonossal, hogy mostantól neki fizetsz és rögtön oda is adtad a 9 napi bérleti díjat?

A tényállást akarom tisztázni ezekkel a kérdésekkel.

Tomi8822 # 2021.06.02. 20:49

Grave7

Az eladónak miért az új tulajdonossal kéne elszámolnia?
A bérleti jogviszony köztem és a régi tulajdonos között volt és nem köztük.
Az én fizetési kötelezettségem a mindenkori bérbeadó felé van.
A régi tulaj milyen jogcímen jogosult a 9 napi bérleti díjra, ha már semmi köze az ingatlanhoz??

Grave7 # 2021.06.02. 19:43

Te írod:
Az új tulajdonostól továbbra is bérlem az ingatlant, az adásvétellel a bérleti szerződés nem szűnt meg.

nem szűnt meg = sem az új tulajdonossal nem írtatok alá új bérleti szerződést, sem a régi tulajdonossal nem írtatok alá megállapodást a régi megszüntetéséről

Fenti esetben a március elején kifizetett március havi díj egész március hónapra vonatkozik, az új tulajdonos tőled nem kérhet részhavi díjat, legfeljebb az eladóval lehet elszámolási igénye.

Ha más történt, akkor azt kellett volna leírnod.

Tomi8822 # 2021.06.02. 17:56

drbjozsef

Igen, akkor valószínűleg ez lesz, ha másképp nem bírom jobb belátásra

Szomorú örökös # 2021.06.02. 17:46

Tomi8822

Így akkor teljesen rendben van, követeld vissza tőle a kérdéses díjat a 9 napra!

drbjozsef # 2021.06.02. 17:45

Tomi8822,

Írsz neki egy tértis levélben fizetési felszólítást, határidővel, számlaszámmal, beleírva, hogy ha határidőig nem fizeti vissza a többletet, fizetési meghagyást fogsz kibocsáttatni ellene.

Ha nem fizet, elballagsz egy közjegyzőhöz, és mehet is.

Tomi8822 # 2021.06.02. 17:44

Nyilván valóan nem gondoltam ilyet, hogy 9 n napig ingyen használom.
Igen fizettem, mivel március 23-tól ő a tulajdonos és bérbeadó
A régi tulajnak meg semmi köze az ingatlanhoz március 23 óta

Szomorú örökös # 2021.06.02. 17:36

Tomi8822

A régi tulajdonos milyen jogcímen lenne jogosult a bérleti díjra március 23-31 közötti időszakra ha minden joga megszűnt az ingatlannal kapcsolatban március 22-én?

Ezek szerint március 23-31. közötti időszakra fizettél már az új tulajnak bérleti díjat? Mert ha nem, akkor azt te se gondolhatod komolyan, hogy 9 napi ingyen használod az ingatlant, mert az új tulajjal csak április 01-től lesz szerződésed. Ezt még az én laikus gondolkodásom is megérti.

Tomi8822 # 2021.06.02. 17:24

Azért kérem vissza mert március 23. óta az új tulajdonossal vagyok bérleti jogviszonyba és neki fizetem a bérleti díjakat.

A régi tulajdonos milyen jogcímen lenne jogosult a bérleti díjra március 23-31 közötti időszakra ha minden joga megszűnt az ingatlannal kapcsolatban március 22-én?

Grave7 # 2021.06.02. 17:06

Miért kéred vissza a bérleti díj azon részét?
A bérleti szerződés szerint kifizetted a március havi díjat, azzal jogosulttá váltál március hónap egészére az ingatlan használatára.
Te magad írod, hogy a bérleti szerződés nem szűnt meg - tehát csak a bérbeadó személye változott, a díjat ugyanúgy kell fizetned, csak áprilistól már másnak.

Tomi8822 # 2021.06.02. 16:58

Kedves Fórumozók!

Lakást bérlek ( irodaként funkcionál) évek óta, melyet most eladtak.
Az új tulajdonostól továbbra is bérlem az ingatlant, az adásvétellel a bérleti szerződés nem szűnt meg.

A két tulajdonos között az átadás-átvét március 22-én történt meg. Én a márciusi bérleti díjat március elején kifizettem a régi tulajdonosnak. Március 23-31 közötti időszakra jutó (9 nap) bérleti díj visszajárna a régi tulajdonostól, de ezt ő többszöri felszólításom ellenére sem hajlandó megtenni, mondván hogy nekem ahhoz már semmi közöm.
A köztünk lévő bérleti jogviszony március 23-án megszűnt.

Mit javaslatok mit tudok tenni, hogy a pénzemhez jussak?

T.

drbjozsef # 2021.05.07. 05:33

Zoltanuss,

Ha én kérem, a közjegyző 1 forintért is kibocsát fizetési meghagyást. Ez nem egy hivatali kérelem, hogy aztán majd elbírálják. Ha kifizetem az illetéket, annyira állítja ki a közjegyző, amennyire akarom. Semmi köze az összeghez.

Szomorú örökös # 2021.05.07. 03:38

Zoltanuss

Kizárt hogy 8 eft ért fizetési meghagyást bocsátanának ki. Annyi összegért meg se hallgatják az embert !!
Legalább a 3 x -osa, de inkább a 4x -ese.

Akkor olvasgass csak! Ennyi a minimum illetéke és törvényben szabályozott az összeg, nem hasraütéssel megy.

Az eljárás díja

Az eljárás díjköteles, amit a kérelem benyújtásakor köteles megfizetni a jogosult. Mértéke a pénzkövetelés eljárás megindításakor fennálló, járulékok nélkül számított összegének (díjalap) 3%-a, minimum 8.000 forint, illetve annyiszor 1.600 forint, ahány fél az eljárásban részt vesz, de maximum 300.000 forint. Az eljárási díjról további információt A közjegyzői díjszabás A közjegyzői díjszabás (A közjegyzőről > A közjegyzői tevékenység > A közjegyzői díjszabás) menüpont alatt olvashat.

Forrás: https://www.mokk.hu/…jarasrol.php

Zoltanuss # 2021.05.07. 02:18

Ha jól tudom, ez minimum 8000 Ft-os illetménnyel jár együtt. Elnézést, ha nagyon értetlen bagyok, csak elkeserít, hogy kizárólag olyan megoldás van, ami megint újabb kiadásokkal jár.

Kizárt hogy 8 eft ért fizetési meghagyást bocsátanának ki. Annyi összegért meg se hallgatják az embert !!
Legalább a 3 x -osa, de inkább a 4x -ese.

drbjozsef # 2021.05.06. 15:54

Sue,

Elengedheted. Veszel egy nagy levegőt, költse gyógyszerre, te meg nem idegesíted magad tovább, így jártál, veszett már több is Mohácsnál.

Vagy ha úgy érzed megérdemli, neked meg van kedved szuttyogtatni, akkor mehet neki egy fizetési meghagyás. A leírásod alapján nem bukhatsz vele, még ha ellent is mond és pereskedned kell (de hátha még ehhez is hülyes, és akkor egyből mehet a végrehajtás), a leírásod alapján nem veszthetsz. Még akkor sem, ha megosztják a felelősséget, mert valamiben te sem voltált szabályos - annyit nyersz, hogy nullszaldóra kihozd, neki meg ne legyen jó.
(azért előtte pont ezért a egy fizetési felszólítással kezdd, csak utána FMH)

Sue4 # 2021.05.06. 13:27

Már új albérletbe költöztem, de attól még potyára kifizettem a havi albérletet, amit kb egy hétig tudtam használni, a vezetékszakadásig. Egyszerűen akkora igazságtalanság, hogy a főbérlő egy vállrándítással letudja, hogy hát így járam, mert neki nincs most pénze ilyesmivel foglalkozni. De megértem, hogy más számára ez csökönyösség. Ha mással történt volna ez, lehet, hogy én is ostobának nézném, amiért mindenképpen megpróbál kiállni az igazáért. De valószínűleg inkább támogatnám.

Zoltanuss # 2021.05.04. 16:12

Vannak csökönyös emberek.

Nem tudják mi az a józan belátás !!

Szomorú örökös # 2021.05.04. 04:08

Sue4

Azt nem tudom továbbra sem, hogy ha a bérbeadó nem hajlandó megtéríteni a szállás használhatatlansága miatt keletkezett anyagi káromat, akkor csak fizetési meghagyást tudok benyújtani? Ha jól tudom, ez minimum 8000 Ft-os illetménnyel jár együtt.

Jól tudod! Ha anyagi követelésed van a tulaj felé, akkor ez az egyetlen módja és minden költséget te fogsz viselni egészen addig, amíg a bíróság meg nem ítéli neked. Sőt ne feledd, ha ellent mond, akkor perré alakul és akkor még hozzá is kell tenni ahhoz a 8 ezerhez egy kicsit, mert a perköltség valószínűleg ennél magasabb összeg lesz. Biztos megéri? Lehet nem jogi lépéseken kellene gondolkodni, hanem inkább jobb lenne csendben másik albérletet keresni és elhúzni onnan.

Sue4 # 2021.05.03. 18:20

Azt nem tudom továbbra sem, hogy ha a bérbeadó nem hajlandó megtéríteni a szállás használhatatlansága miatt keletkezett anyagi káromat, akkor csak fizetési meghagyást tudok benyújtani? Ha jól tudom, ez minimum 8000 Ft-os illetménnyel jár együtt. Elnézést, ha nagyon értetlen bagyok, csak elkeserít, hogy kizárólag olyan megoldás van, ami megint újabb kiadásokkal jár.
De minden esetre nagyon szépen köszönöm a segítséget. Igazán hálás vagyok a hasznos információkért :)

drbjozsef # 2021.05.03. 17:58

Öööö.... úgy érzed, nem kaptál választ?