Albérleti gondok


ttip # 2013.12.31. 08:55

axelfolie: megfordíthatjuk a kérdést, miért kell 30 napos felmondási időt aláírni, ha nem akaródzik költözni. Komolyra fordítva a szót, a szerződés vagy határozott időre szól, vagy fel lehet mondani, a kettő együtt nem megy. De még ha határozatlan idejű lenne a szerződés, akkor sem lenne jogos a 30 napos felmondás (a bérbeadónak 3 hónap a minimum). Ha nem költöztök ki, a bérbeadó majd perel, és a bíróság eldönti, hogy miféle is a szerződés.

axelfolie # 2013.12.30. 22:28

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy az albérleti azerződésünket másodszor hosszabbitottuk meg 1 éves időtartamra, de van benne olyan pont, hogy mindkét fél felmondhatja a szerződést 30 napos felmondási idővel. A föbérlő közben árulta a lakást, ezért nem akartunk maradni, de meggyőzött minket, hogy ne keressünk még mást. Annyi kérésünk volt, hogy ne a tél közepén kelljen költöznünk. Vasárnap szolt, hogy megvennék a lakást, a vevő hitelbirálatra vár, tehát nagy a valószínüsége, hogy mégis a tél közepén kell mennünk. Mit tudok ilyenkor csinálni? Miért kell határozott időre, jelen esetben 1 évre kötni a szerződést, ha van olyan pont benne, hogy felmondási idővel fel lehet mondani? Mi történik ha a 30 nap lejártával nem találunk másik albérletet?

ttip # 2013.12.17. 22:53

pappcs: a birtokvédelmi jogról érvényesen lemondani nem lehet. A bérbeadó felmondására a minimális felmondási idő 3 hónap; a szerződés ezzel ellentétes kikötése semmis. A birtokháborítást meg a magánlaksértést a törvény definiálja, és nem egy szerződés. A bérbeadó vagy blöfföl, vagy tényleg hajlamos önbíráskodásra - az utóbbi esetben nem tanácsos szerződni vele.

pappcs # 2013.12.17. 15:59

Jogszerű és a kívánt joghatás kiváltására alkalmas az alábbi kikötés a bérleti szerződésben? tudtommal a törvény magasabb rendű, mint egy szerződés.

11. A felek felmondási jogára a Lakástörvény határozatlan idejű bérleti szerződésekre vonatkozó rendelkezései irányadóak. Ezen túl felek abban állapodnak meg és a bérlő a jelen okirat aláírásával is kifejezetten feljogosítja a bérbeadót, hogy 30 napot meghaladó bérleti díj késedelem esetén a bérbeadó jogosult a bérleményt birtokba venni. Ennek módja: a bérbeadó két tanú jelenlétében a bérlő írásos értesítése mellett a helyiséget felnyitja, zárcserét végez. Amennyiben a bérlő azt egyidejűleg nem végezné el, a bérleményben fellelt bérlői ingóságokat a bérbeadó leltár felvétele mellett jogosult elszállíttatni, azokon a bérleti díjak kiegyenlítéséig a Ptk. szerinti zálogjogát fenntartani. Mindezen eljárások költségei a bérlőt terhelik. Bérlő nem jogosult ezen bérbeadói eljárással szemben birtokvédelmi eljárást indítani, illetve felek már most kifejezetten rögzítik, hogy a bérbeadó ezen esetleges eljárása a felek ügyleti akaratának teljes mértékben megfelel, azzal a bérbeadó nem követ el sem birtokháborítást, sem magánlaksértést.

Továbbá az is érdekes, hogy a szerződés másik pontjában meg egy hónapos felmondási időt kötnek ki, ebben a pontban pedig a LTV szerint kötik ki a felmondási időt. Nem mond ellen a két pont egymásnak? tudtommal a LTV minimum 3 hónapot ír elő.

Szerintetek érdemes egy ilyen szerződést aláírni? Illetve a valóságban támadhatóak e ezek a pontok?

Zoltanuss # 2013.11.15. 07:34

Krodha Krodha !
papírforma szerint ha mondjuk most nov. 10- , akkor az csak 3 hónapmúlva esedékes, tehát febr 10, de tegyük fel hoov én mondott fel elején, akkor jó az a jan. 31 -es határidő.
most látom : „felmondást október elsején tette meg, amit mi” minő nagyvonalúság. Viszont Ti akkor mentek el amikor akartok (ezen időn belül ). Nos az valóban igaz lehet, hogyha ő mondott fel mármint a bérbeadó, akkor a bérlőre az egy hónapos határidő nem vonatkozik, de a lelakott időre arányosan csak illik kifizetni a lakbért. ezen az egy hónapos kaución meg kár rágódni, mindig a bérlő van tartozási többletben, tehát fedezet bőven van rá

Zoltanuss # 2013.11.15. 07:24

Gdavid !

És mit mond, milyen indokkal ?

Nyilván nem akarja, hogy a leveleitek az övével keveredjenek !
Vásárolsz egy postaládát és felszereled a főbérlő ládája mellé !!
Alá, főlé !!
A kérdésre ! valóban a lakás része, de a lakás elsősorban a főbérlőé, tehát ő határozza meg , hogy mit bocsát az albérlő rendelkezésére és mit nem.
Az ilyen dolgokat azért illik/praktikusabb a bérleti jogviszony létrejötte előtt megbeszélni.
habár elég szokatlan dolog, tényleg egy lakáshoz hozzátartozik egy postaláda is, de ha nem, hát nem. monjátok a bérbeadónak ,hogy pakoltok, tán csak jobb be-be belátásra jön megy !
Nálunk ! hát nálunk két postaláda van de a postás csak az egyikbe rakja a küldeményeket.

Gdavid # 2013.11.12. 00:27

Sziasztok!

Most vettünk ki egy lakást és a főbérlő nem hajlandó rendelkezésünkre bocsájtani a postaládát. A kérdésem az lenne, hogy a postaláda a lakás részének tekinthető-e, illetve mit lehetne tenni ezügyben?

Köszönettel
Dávid

Krodha # 2013.11.11. 21:09

Sziasztok!

Hatalmas problémával fordulok a szakértőkhöz és nagyon sürgősen kellene a segítség, mert itt a költözés ideje, tehát:

Felmondta a lakhatási szerződést velünk írásban az albérlet tulajdonosa. Konkrétan megmondta,hogy meddig maradhatunk a lakásba, aminek az időpontját később kitolta január 31-ig, DE ez idő alatt egyszer sem szakította meg a folyamatot,tehát a felmondás az Ő részéről végig érvényben volt.
A felmondást október elsején tette meg, amit mi (párommal) el is fogadtunk és megmondtuk,hogy amint tudunk költözünk,de nem tudjuk garantálni hogy a szerződésben lévő 1 havi felmondási időt a kaució visszakapása végett be tudjuk tartani. Ő ezt elfogadta, írásban, emailben (mindig emailben beszéltünk).
Most meg is lett a pontos dátum,hogy hétvégén tudunk költözni. Tehát a mi részünkről össz vissz csak 1 hét van a konkrét dátum között, de ő azt mondja,hogy ez jogilag nem helyes, mert nekünk 1 hónapig ott kell maradnunk ha kell a kaució.
A másik,hogy mivel nem a beköltözés napján (elsején költöztünk be még régen), hanem 16.án költöznénk, így megkezdett hónapnak számít, ezért ki kell fizetni az egész hónapot, nem pedig a lelakott napszámmal arányosan.
A harmadik,amin már végképp felment a pumpa,hogy a felmondási idő 1 hónap, ami beleér a decemberbe, így a decemberi hónapi lakbért is ki kell fizetni, mert az is megkezdett hónapnak számít.

Összességében ő még jófej is akar lenni, mert azt mondta,hogy visszaadja a kauciót is és a decemberi lakbértől is eltekint, de a megkezdett hónapot ki kell csengetni.

Úgy gondolom,hogy ez nem JOGOS, hiszen ő mondta fel velünk a szerződést és nem mi vele, ezáltal nem tartozunk felé felmondási határidővel (tehát az 1 hónappal), nem érvényes a megkezdett hónap jog sem. PLÁNE,hogy mindenről tájékoztattuk és mindent le is fogadott írásban.

Előre is köszönöm a segítséget. Nagyon fontos lenne.

ttip # 2013.11.11. 12:56

leda98: a rezsivel időszakonként (évente) el kellene számolni. A lakásbiztosítás benne lehet. A 3 hónap felmondási idő jogos. A felmondási időre jár a lakbér. Annak nincs akadálya, hogy egyezkedj a bérbeadóval, de helyetted mással bérleti szerződést kötni nem köteles.

leda98 # 2013.11.08. 22:47

Sziasztok!

Egy éve lakunk Budapesten albérletben és sajnos nálunk sok kétes dolog merült fel.
Olyanok, mint például, hogy a rezsit előre fizetjük a bérbeadó "számolása" alapján (tehát novemberben a novemberi rezsit fizetjük és utólag számol el), a lakásra kötött biztosítást is mi fizetjük, nem kapunk másolatot a befizetett csekkekről és mikor elkértük, még a bérbeadó és a lánya volt teljesen felháborodva, hogy mire fel ez a bizalmatlanság.
A másik ami égetőbb, hogy mikor a szerződést aláírtuk (mert muszáj volt akkor már beköltöznünk munka miatt) akkor olvastuk, hogy a bérlő felmondási ideje 3 hónap és a két havi kaució csak akkor jár vissza. Én szeretnék már elköltözni 1 hónap múlva. Jogosan tartja vissza a kauciót 3 hónapig? Vagy ha szerzek valakit magam helyett akkor sem kaphatom vissza a pénzt csak ha lelakom a 3 hónapot?

Köszönöm szépen előre is a választ!!

wers # 2013.10.14. 13:14

Ezt már csak vagy te egyedül vagy vele együtt tudod elintézni, tehát annak sok értelmét nem látom, hogy bármire is felszólítod, mert jelen helyzetben csak te vagy jogosult a szolgáltatásra szerződni.

Utána az már egy másik történet, hogy a felmerült költségeket hogyan és milyen mértékben tudod behajtani rajta. Mindenképpen arra törekedjm hogy legyen együttműködő, mert valahol ezt közösen baltáztátok el.

Sok sikert, és legközelebb személyesen, együtt intézzétek a hasonlókat, mert nem tudhatod, a másik mit ért félre (vagy fel sem fogja)

Hayati # 2013.10.14. 12:52

wers - arról tájékoztatott, hogy mérőállás alapján kifizette a tényleges és várható fogyasztását. Ezzel nem is volt gond, de mint már írtam, a szolgáltatás megszüntetését, a mérők leszerelését kérte, ennek határideje rövidebb volt, mint ahogy szándékában állt kiköltözni. Majd megsértődött, hogy kikapcsolták az áramot.
Értem amit írsz, hogy senki nem szerződhet a nevemben a szolgáltatóval. Bár az is vicces azért, hogy a tulaj tudta és beleegyezése nélkül megszüntethet bárki egy szerződést, amit nem egyszerű adminisztratív úton lehet azután újra kötni. Az áram és gázellátó rendszer felülvizsgálata nélkül nem fog az Eon szerződni velem, ennek pedig költsége van.
Azt is tudom, hogy nem fog saját nevére szerződni, nem is teheti, mert a tulaj friss tulajdoni lappal kérhet új bekötést. Ennek a költségeit akarom ráterhelni illetve azt, hogy amíg ez el nem készül - miközben a szerződése érvényben van - a lakást sem használni, sem hasznosítani nem lehet.
Nem akarok többet kérni, mint ami jogos - ezért is fordultam hozzátok. Azt viszont nem tudom elfogadni, hogy ő dacból, rosszindulatból, butaságból, bármiért olyat tesz, amiért nekem kell fizetnem.
De köszönöm neked is a problémámra szánt idődet és energiádat.

wers # 2013.10.14. 12:37

Írásos szerződést írásban kell felmondani, nem?
Hogyne, ha lehet, de a ti esetetekben nem lehetett volna, mivel határozott idejű. Viszont közösen megszüntethetitek, amibe láthatóan te beleegyeztél.

Hayati # 2013.10.14. 12:31

ttip - köszönöm.
Írásos szerződést írásban kell felmondani, nem? Ez benne is van amúgy, hogy így kell tennie.
Most tehát én felszólíthatom az elmaradt lakbér megfizetésére + felhívhatom a figyelmét, hogy az ő felelőssége és költsége, ha a fűtés hiányában a lakásban kár keletkezik illetve áram nélkül a szükséges karbantartásokat nem tudjuk elvégezni. (Az is benne van amúgy, hogy a szerződés időtartama alatt keletkező minden, a lakással kapcs költség őt terheli, de nem érti.)
Mivel a felmondott szerződés helyére új gáz és villany bekötést kell kérni, szakember kijön, átvizsgál, beköt, óradíjat számol. Bérlő szerint neki ehhez semmi köze. Majd jön haver és visszaköti. Eon pedig azt mondja, ennek semmi akadálya, csak maradjak ki belőle, mert illegális vételezés lesz és c.sinos kis összegekkel díjazzák.
Kaució tekintetében pedig máskor kevésbé leszek nagyvonalú.
Még egyszer köszi

wers # 2013.10.14. 12:16

Hayati, az elsőben leítak szerint úgy tűnt, közös megegyezéssel szüntetéttek meg a szerződéseteket, szept.30-val. Valamint abban is megegyeztetek, hogy elkezdi intézni a közművek átírását. Majd tájékoztatott, hogy ő csak megszüntetni tudja az ő részéről, részedről te magad tudod intézni, aláírni. Ami persze teljesen érthető, hisz nem mehet be valaki, és helyetted szerződik valamire. Képzeld, hogy meglepődnél, ha én holnap a saját áramszolgáltatásomat rád íratnám.

Mivel kiköltözött, nem fogja a nevére szerződni a szolgáltatást, ezt miért is várod el tőle?

ttip # 2013.10.14. 11:42

Hayati: határozott időre szóló szerződése van? Igen. Felmondhatja indok nélkül? Nem. Alaphelyzet, hogy dec. 31-ig mindent fizet, 31-én átadja a lakást. Minden máshoz a felek közötti egyetértésre van szükség. Ha hamarabb bontotok szerződést, akkor a lakás átadásának időpontját is ki kell kötni. Amíg nem adja át a lakást, addig mindent ő fizet. Valamint köteles gondoskodni a lakás megfelelő fűtéséről. Ha nem fűti a birtokában lévő lakást, és ettől az károsodik, ő felel érte. Kauciót nem szabad engedni lelakni, nem arra van.

Átíratott mérőórák esetén egyszeri adminisztráció van, valamint a tulajdonos később szerez tudomást a hátralékokról, amit a végén úgyis ő fizet. Ez a hátránya. Előnye, hogy tisztességes bérlő esetén nem kell foglalkoznod az elszámolással, valamint az adózás rugalmasabb.

Hayati # 2013.10.14. 11:21

Szerződésünk dec 31-ig szól és mivel bérlő ezt nem hajlandó írásban felmondani, jelenleg is érvényes. Kiköltözés nem érvényteleníti - joga van rendszeresen vagy alkalmilag használni a lakást, például tisztálkodni, meditálni, horgolni - bármiért odamehet, amíg le nem jár a szerződésünk. Ebben nem akarom akadályozni, ezért gondolom, hogy joga van a kulcsokhoz.
Nem értem, miért kellett volna a gázt és a villanyt a nevemre íratni, amíg ő bent lakik és szerződés értelmében közel 4 hónapig ki sem rakhatom a lakásból.
Semmire nem kellett volna szerződnie sem neki, sem másnak.
Szerinted érthető, hogy felmondja a szerződést, miközben ott lakik? Nekem ez egyáltalán nem érthető.
Felhasználó változás bejelentése a kiköltözésével egyidejűleg vagy közvetlen az után vált volna aktuálissá, ettől nem is zárkóztam el
Eon-nál egyébként voltam; szerintük esetünkben semmiféle 15 munkanapról nincs szó - ha 15 perc múlva megyek, már akkor sem volt mit átírni, nem volt szerződés, bérlő megszüntette, mérőórák kikapcsolását, leszerelését kérte szept 13-án. Ezt szept 28-án meg is kapta. Ő kérte, neki kell fizetnie és ez semmiféle összefüggésben nincs azzal, hogy én mikor megyek be az Eonhoz.
Mindössze annyit kellett volna tennie, hogy felhív és közli velem, hogy egyedül nem intézheti az ügyfélváltozást, nem pedig az órák kikapcsolását kérnie, majd amikor ezt megtették, háborogni, hogy kikapcsolták a villanyt.
Nyilván felvilágosítottam volna, hogy amíg bent lakik, addig az ő nevén kell hagyni a szerződéseket.
Én mindössze annyit kérek, hogy saját költségén állítsa helyre a lakás fűtéssel és árammal való ellátását, ezek nélkül ugyanis használhatatlan.

Fejtsd ki kérlek bővebben, mit mulasztottam el vagy ha akad itt valaki, aki egy, a lakásában lakó problémás bérlő energia fogyasztását saját nevére íratja, magyarázza el nekem, miért is jó az, mert egyelőre nem látom át.

wers # 2013.10.14. 08:38

Hayati, szerződést szolgáltatóval csak személyesen lehet kötni, mint ahogy azt a bérlőd mondta is, 15 napon belül be kellett volna benned, de nem tetted. A bérlőd hiába ment be egyedül, ő csak a meglévő szerződést tudta felmondani, ami a maga részéről teljesen érthető is.

Ne ügyvédhaz vagy bíróságra menj, hanem az EON-hoz, és pótold, amit elmulasztottál.

Mindezekhez hogy jön a lakáskulcs, nem tudom.

Hayati # 2013.10.14. 08:17

Szép napot mindenkinek!
Kérem világosítsatok fel az alábbi kérdésben:
Lakást 2013.dec. 31-ig érvényes bérleti szerződéssel kiadtuk. Bérlő szóban jelezte, hogy legkésőbb szept. 30-ig kiköltözik. Megegyezés szerint 1 havi kauciót utolsó hónapban lelakja.
Telefonon megkérdezte, bemegyek-e vele közműveket nevünkre íratni vagy intézze. Mondtam neki, intézze, ha tudja, nem kísérgetem.
Szept közepén találkoztunk, vizesektől egy nyomtatványt hozott, kitöltve együtt kell bemenni, mert csak engedik átírni.
Gázzal, árammal sikerült valamit intézni eegyedül, de 15 munkanapon belül menjek a nevemre íratni, különben visszakapcs díjat kell fizetnem.
Okt. 5-én hívtam telefonon, kiköltöztek-e (azért nem szept 30-án, mert kicsit felújították a másik lakást, ahova költöztek, gondoltam, nem készültek el időre, nem akartam cseszegetni őket, pénzt sem kértem volna a plusz egy hétre.)
Kiköltöztek már egy hete, de nem értek rá erről telefonon szólni. Kulcsot addig nem adja vissza, amíg nem megyünk be együtt a vizesekhez megszüntetni a nevén a szerződést. (Zárat cseréltek korábban a lakásomon, amihez nem voltak hajlandók kulcsot adni.)
Háborgott, hogy közel 9000 forintos csekket kapott ah Eontól,mert nem mentem 15 munkanapon belül intézni az átírást + kikapcsolták náluk a villanyt szept 28-án.
Eonnál arról tájékoztattak, hogy bérlő többször is járt náluk, több ügyintéző elmondta neki, hogy ügyfélváltozáshoz ketten kellünk, szerződés felmondásának milyen következményei vannak.
Közölte, hogy őt az nem érdekli, mivel már csak néhány napig lesznek a lakásban és kérte a nevén levő szerződés megszűnését és a mérőórák kikapcsolását/leszerelését. Így gyakorlatilag használhatatlanná tette a lakást.

Kérdéseim:

Helyes-e az az állításom, hogy a lakást eredeti állapotában visszaadni azt is jelenti, hogy működő gáz- és áramszolgáltatással, érvényes szolgáltatói szerződéssel, amint az beköltözésükkor is volt?

Jogosan kérek-e a bérleti díjat arra az időszakra, amíg helyre nem állítják az eredeti állapotot?

A közben megkapott lakáskulcsokat elérhetővé kell-e tennem számukra?

Nem ügyvéd által, de tértivevényes levélben küldött felszólítás megfelelő formája-e az álláspontom közlésének? (Amit persze nem fog átvenni, mert "okos".) Felszólítgassam-e egyáltalán vagy forduljak egyből ügyvédhez/bírósághoz?

Várom válaszotokat tisztelettel
Hayati

ttak9 # 2013.09.23. 11:37

jó napot ,kis segitséget szeretnék kérni,történet a következő ,bérelek egy kertes ingatlant ,szerződésben csak az ingatlanról szól h felelőséget vállalok mindenért ,hoztam magammal egy kutyát amit megengedett a bérbeadó,a kert végében van egy kisház ami berbeadóé oda nincs kulcsom se közöm hozzá,viszont van rajta egy kitört üveg ,földtől kb 70 cm magasságban,igy a kutyám befért rajta és a bérbeadónak megrongálta pár holmját emiatt felmondta az ingatlant egy a4es lapra írva kézzel ,se tanu ,sem az aláírásom nincs rajta,azzal az indokkal hogy nem életvitelszerűen használtam az ingatlant és azonnali hatállyal hónapig végéig költözzek ki!!lehet e ez ellen tenni valamit? jogtalannak érzrem ezt kauciót is emiatt nem akarja visszaadni mondván hogy a kárát nem fedezi a kaució . Mikor beköltöztem mondta a berbeadó h megcsináltatja az üveget , én is figyelmeztettem már szóban h csináltassa meg de minidg csak azt a választ kaptam hogy jó, de nem történt semmi változás,nem érzem magam hibásnak.

tevetanker # 2013.09.07. 20:34

Kedves ttip,
amennyiben a szerk. moderáció engedi,kérlek értekezzünk emailben, mert bonyolódott a helyzetem.
sprintercsiga@gmail.com

sanyiandi # 2013.09.07. 09:20

Üdv!

Kicsit elakadtam a tv pontos értelmezésében, ezért segítségre lenne szükségem.
Jelenleg albérletben élek, bérleti szerződéssel (tanúk nem szerepelnek rajta). Gyanítom, hogy nem is adózik utána. A tulajdonos családja pár napja mindenféle előzetes értesítés nélkül megjelent a lakásban, hogy az egyik szobából pár tárgyat elvigyen (a szoba le van zárva, kulcsom nincs hozzá). A következő napon megjelent két rendőr azzal, hogy az előző lakót keresik. A lakás két szobájában tönkrementek a konnektorok, más helyiségekből kell elvezetnem az áramot, a tulajdonos lassan négy hónapja semmit nem tett annak érdekében, hogy ezt kijavítsa.
Mindezek hatására úgy döntöttem, elköltözök.
A hónap végén ki akarok költözni, de 30 napos felmondási idő szerepel a szerződésben.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben- a hónap 15. napja előtt írásban és szóban is közlöm vele, hogy elmegyek- a hónap végéig szól a felmondási idő vagy be kell-e tartanom a 30 napot, esetleg hivatkozhatok-e a szerződés megszegésére? Ha hivatkozhatok rá, azonnali hatállyal felmondhatom-e a szerződést?
Köszönöm a válaszokat előre is!

tevetanker # 2013.09.06. 20:25

Kedves ttip,

elnézést, hogy másik névről írok, de a sprintercsigával 3x volt türelmem próbálkozni.. és a türelmet még tanulnom kell..;)

Köszönöm tegnapi leveled, szerzett nekem egy nyugodt éjszakát, és végre tudtam aludni is. Újonnan szerzett tudásomat kedves levélbe burkolva megosztottam a tulajdonossal is.
Reggel azonban ( már bánom) ránéztem az évekkel ezelőtt kötött bérleti szerződésemre. A következő ínyencségekre bukkantam:

  • felmondási idő 1 hónapként rögzítve;
  • 2011.dec.15. - 2012.dec.31-ig szólt;" a bérleti jogviszony a szerződés lejárta előtt közös megegyezéssel hosszabbítható"
  • a lakásbérleti jogviszonyt a felek halála megszüntet;

( a szerződésben bérbeadóként az édesanyja is szerepelt, aki időközben elhunyt)

A történet végére a pontot a tulajdonos levele adta:

" bérleti szerződésünk tavaly december 31.-én lejárt. Mivel ennek ellenére minden maradt a régiben a szerződés határozatlan idejűvé vált, de a felmondásra a törvény által előírt szabályok az irányadók, ami 15 napos felmondási időt ír elő.
Ennek ellenére, megértve a helyzetét és időt biztosítandó az új albérlet megtalálására, az eredeti október 15.-ei céldátumot kitolom november 15-re, de tovább már tényleg nem tudok várni."

Ebben az esetben egyáltalán lakhatok-e még itt, vagy bármikor kitehet, annak ellenére, hogy eddig mindig pontosan fizettem...

ttip # 2013.09.05. 12:26

sprintercsiga: a felmondás több sebből vérzik: nem hónap végére szól, nem ad legalább 3 hónap felmondási időt, és nem írásban történt. Érvénytelen.

Az, hogy eladja a lakást, nem érinti a bérleti szerződést. Ha üresen akarta eladni, mondott volna fel időben.

Ha most azonnal érvényesen felmond, akkor leghamarabb december 31-én szűnik meg a szerződés, mert 3 teljes hónapnak el kell telnie addig, és hónap 5-ére nem szólhat a felmondás, csak a végére.

Jogosan használhatnád a lakást október 15-e után is. Kérdés, mire számíthatsz egy ilyen üzletféltől, bevállalod-e a kockázatot, hogy ő vagy esetleg a következő tulajdonos törvénytelen lépéseket tesz veled szemben.

sprintercsiga # 2013.09.05. 10:46

kedves ttip,

Augusztus 5.én jelezte emailben, hogy eladja a lakást.
Az adásvételit még nem írták alá ( a napokban esedékes)
Akkor még augusztusban levélben érdeklődtem, visszafizeti-e a kauciómat, azt a választ kaptam, ne kapkodjuk el, kezdjem el lelakni.Miután most utaltam volna a szeptemberi lakbért, kérdésemre azt válaszolta, okt15nél tovább nem tud várni. Sem szóban sem írásban ezidáig nem mondott fel nekem!
Írásos felmondásnak tekinthető egy mai emailben olvashaó két mondat?? :
"A lakást október 15-20 között kellene legkésőbb elhagyni. Sajnos tovább nem tudok várni."
Számít-e bármit az ingatlanos 90napos kiköltözésre adott határideje?
Írtam neki egy szívhez szóló levelet, hátha eredményes lesz.
"kérésének a lakás elhagyásának időpontjára anyagi okok miatt nem tudok eleget tenni.
Az eladás gyorsasága miatt - aug.5.én jelezte az értékesítést - nem tudtam előre megtakarítást képezni.
Ez azt jelenti, hogy nem tudok másik albérletbe menni, ott ki kellene fizetni a kauciót egy havi lakbért, plusz a költöztetést is...
Bevallom, miután az ingatlanközvetítővel kötött szerződésében a kiköltözés 90 nap maximumra lett írásba foglalva, én ezzel számoltam a költségvetésnél.
Örülök az eddig eltelt idő alatti jó kapcsolatunknak, és nem szeretném, hogy képtelen helyzetem legyen az oka ennek a viszályára fordulásának.
Bízom benne, hogy születik tolerancia a vevő részéről, természetesen ahogy lehetőségem adódik azonnal lépek az ügyben, de a jelenlegi állás a fenti tényeket mutatja."