Követeléskezelés


végrehajtó1 # 2011.04.01. 12:42

Üsd be a google-ba hogy követelés kezelés.válogass belőle

buxus # 2011.03.31. 18:58

Adott egy jogerős bírósági ítélet, melyben MAGÁNSZEMÉLYT köteleznek igen nagy összegű kártérítési díj megfizetésére egy másik magánszeméllyel szemben. Van esetleg olyan faktoring, vagy más jellegű követeléskezelő, megvásárló cég, amely foglalkozik ilyen jellegű követelések megvásárlásával, mivel a kedvezményezettnek nem áll szándékában ezzel az üggyel huzamosabban foglalkozni. Nagyon köszönöm, ha tudna valaki segíteni!

Dr.Attika # 2011.02.04. 07:46

Önkormányzat nem vehet igénybe adótartozás behajtására követelés kezelő céget. Ezzel adótitkot sértene. Az Art. rendelkezései irányadók.

Zsüni # 2011.02.02. 13:09

Egy önkormányzatnak készítünk gazdasági szervezeti átvilágítást, és a polgármester kérdezte-e. És bizonytalanok voltunk a választ illetően, de sokat segítettél. Köszönöm!:)

végrehajtó1 # 2011.02.02. 13:05

Zsüni

Azért leirhatnád mi a konkrét gond?Mert a z ördög a részletekben van.

végrehajtó1 # 2011.02.02. 12:57

Mivel az önkorányzatnak van önnálló végrehajtási jogosultsága ellentétben a követeléskezelő céggel , nem értem miért adná ki.

De a másik hogy adótitkot szintén nem adhat ki.

Magászemélyek vagy cégek esetében?

Zsüni # 2011.02.02. 12:50

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy helyi önkormányzat helyi adótartozás behajtására igénybe vehet-e egy követeléskezelő cég szolgáltatását?

Nem találtam rá megfelelő jogszabályi hivatkozást.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Mitanni # 2011.01.30. 16:54

Ez utóbbi esetben tehát az ügyfelek irányában az ászf (már ami például az előzőleg említett költségek megtérítését illeti), a követeléskezelővel kapcsolatos jogviszonyra pedig a megbízási szerződés rendelkezései az irányadók.

Köszönöm!

ObudaFan # 2011.01.30. 16:09

Ha engedményezésről van szó, és nem egy sima megbízásról a behajtásra.

végrehajtó1 # 2011.01.30. 13:02

A követeléskezelési engedményezést írásban kell közölni az adóssal.

ObudaFan # 2011.01.30. 12:05

Ha a követeléskezelővel kapcsolatban felmerült költségeket a cég be akarja hajtani az ügyfélen, akkor ezt előzetesen az ászf-ben, vagy a szerződésben rendezni kell, egyébként esetleg adatvédelmi kérdések merülhetnek fel.

Mitanni # 2011.01.30. 11:57

Értem, nagyon szépen köszönöm!

Tehát azzal kapcsolatban, hogy az eljárás során követeléskezelő személye került igénybevételre előzetes tájékoztatás nem szükséges a szolgáltató részéről.

Amennyiben viszont a dolog megtörtént, az adóssal szemben gondolom a tájékoztatási kötelezettség fennáll, ha másképpen nem is, magától a követeléskezelőtől, bár azzal, hogy a hitelezőn kívüli személytől érkezik a megkeresés, erről nyilvánvalóan tudomást is szerez.

Voltaképpen tehát ennek a folyamatnak nincsenek jogszabályba vésett szabályai, így a hitelező belátásán múlik, hogy miképpen történik az adós felé az információközlés, az egész eljárásra vonatkozó szabályok pedig a hitelező és a követeléskezelő közötti megbízási szerződésben rögzülnek.

ObudaFan # 2011.01.30. 11:09

Akár az első felszólítás is jöhet követeléskezelő cégtől.

Mitanni # 2011.01.30. 10:57

Üdvözletem!

Kérdésem lényege tulajdonképpen a hitelező (például egy közüzemi szolgáltató), valamint a követeléskezelő viszonyának értelmezésére vonatkozna.

Arra lennék ugyanis kíváncsi, hogy léteznek-e arra vonatkozó jogi feltételek, hogy tartozás esetén például mely időponttól kezdve kapcsolódhat be a folyamatba külső, követeléskezelő cég? Ez jogos lehet esetleg már az első, szolgáltató által küldött fizetési felszólításban foglalt fizetési határidő eredménytelen elteltét követően (illetve ezt megelőzően, akár az alap fizetési határidő letelte után)?
Maguk a határidők gondolom az adott társaság üzletszabályzatában vannak feltüntetve, erre vonatkozó jogszabályi háttér bizonyára nincs, de vajon jogosan teszi-e egy szolgáltató, ha például az első ízben kiküldött fizetési felszólítást követően az újbóli megkeresés már a követeléskezelőtől érkezik?

Az ezzel kapcsolatos, három fél közötti viszonyrendszer esetleges szabályozása érdekelne. Erre vonatkozó rendelkezéseket nem találtam, így gyanítom, az előbb vázolt folyamat egy közüzemi szolgáltató esetében is fennállhat.

Előre is köszönök bármilyen ezzel kapcsolatos álláspontot!