elbirtoklás


kores # 2010.03.18. 13:33

Kedves Mallinalli és Dr.Attika.
Nem sikerült megállapodnunk szép szóval ügyemben.
Tehát pörre megyünk!!!!
Van szakosodott ügyvédi iroda akik elbirtoklásra szakosodnak(gondolok itt vannak ingatlanjogászok,válóperesek,autós ügyese,céges,stb)??
Köszönöm.
Kores

égivándor # 2010.03.17. 15:53

Tisztelt Ügyvéd Urak!
Kérném álláspontjukat az alábbi ügyben:
Testvéremmel közösen örököltünk egy ingatlant 1990-ben fele-fele arányban(mely így is szerepel telekkönyvben) a hozzá tartozó telekkel
(90 m2 lakóépület,istálló,malacólak,konyhakert)
Én feléjük sem néztem ,mert cirkuszban dolgozom és volt úgy hogy évekig itthon sem voltam M.ó-n!A szülői háztól pedig eléggé messze vitt a sorom.
A minap visszahívtam az ügyvédjüket aki többször keresett de nem lelt,s aki tudomásomra hozta hogy elbirtokolni kívánja kedves nővérem az én részemet.
Az ügyvéd elém tárta hogy inkább önként mondjak le a részemről csak,mert ha perre megyek akkor nem hogy az ingatlan tulajdoni részemet bukom de de egy rakás pénzt is fizethetek perköltség címén!
(ami szerinte több százezer forintra is rúghat)
Hogy van ez a magyar jogban??

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.03. 14:31

Mi ez, tanyagazdaság? Kicsit bővebben, ha lehetne.

Rájöttem, hogy innen nem lehet megmondani. Ügyvédhez kell fordulnod.

Az elbirtoklásnak vannak szabályai. Minden attól függ, hogy a helyi rendelet mit ír elő a terület minimális nagyságáról. Ha pld. egy ilyen mezőgazdasági terület minimális nagyságának 3e nm írt elő a helyi szabályozás, te csak akkor tudsz elbirtokolni, ha az elbirtokolt rész e fölötti.

csuka20 # 2010.03.03. 14:05

Tisztelt fórumozók!
A kérdésem a következő:
Szüleim 1988-ban vettek egy ingatlant és a hozzá tartozó területet. azóta kiderült hogy egy része a területnek nem a mi nevünkön van. Azóta is gondozzuk a területet, kezdetben növénytermesztés folyt rajta később állattartás, jelenleg nem folyik rajta művelés.
Kérdésem az lenne, hogy hogy lehetne hogy a terület a mi nevünkre kerüljön. Már 20 éve gondozzuk csak tavaly óta nem. Mi lenne az eljárás?
Köszönettel

Dr.Attika # 2009.12.23. 17:36

Önnek is Békés boldog karácsonyt.

kores # 2009.12.23. 17:29

Köszönöm,szép ünnepet Mindenkinek!

Dr.Attika # 2009.12.23. 15:39

Kutakodott. Talált. Sok szerencsét.

kores # 2009.12.23. 15:16

Igen azt belátom hogy ez komplikáltabb ,mint hogy önerőből lezongorázzuk,mindenképpen egy jogban járatos embert fogok keresni,de gondoltam előtte kutakodom egy kicsit a témában.

Mallinalli # 2009.12.23. 15:13

Pláne.
Én mindig, mindenkinek azt mondom, hogy egy kompromisszumos megegyezés is jobb, mint egy esetleges pernyertesség, szóval a magam részéről ha van esély a megegyezésre, akkor inkább arra törekednék.
Az sem rossz ötlet, ha előtte elmész egy ügyvédhez minden papírral, édesanyáddal, mert egész biztosan jobban fel tudja térképezni a tényállást és a lehetőségeket, mint itt mi a fórumon, ahol az információ áramlása legalábbis nehézkes.

kores # 2009.12.23. 15:06

A telek vásárlása meg nem is 15 hanem 36 éve történt.

kores # 2009.12.23. 15:05

Nem tudom,lehet megkeresem két ünnep között ,van egy címünk ahova irányítjuk egy egy levelét.
Megpróbálom ,mert amit eleddig itt a fórumon infót összeszedtem az az ,hogy nem lehetünk biztosak hogy jól jövünk ki a dologból.

kores # 2009.12.23. 15:03

Értem, a telket nevelt apám a házasságkötésük előtt(amikor még csak "jártak") vette,de közös pénzből.Számít valamit?
Házassági szerződést nem kötöttek.

Mallinalli # 2009.12.23. 15:02

Számít az, ha közös pénzből vették, de csak egyikük lett tulajdonosként bejegyezve, de ez mind bizonyítás kérdése lesz, ha perre mentek. A tulajdoni igény el ugyan nem évül, de felperesként számítani kell arra, hogy nehéz 15 évvel ezelőtti dolgok bizonyítása.

Teljesen kizárt, hogy perindítás nélkül megegyezhettek?

kores # 2009.12.23. 14:59

Értem, a telket nevelt apám a házasságkötésük előtt(amikor még csak "jártak") vette,de közös pénzből.Számít valamit?
Házassági szerződést nem kötöttek.

kores # 2009.12.23. 14:58

Értem, a telket nevelt apám a házasságkötésük előtt(amikor még csak "jártak") vette,de közös pénzből.Számít valamit?
Házassági szerződést nem kötöttek.

kores # 2009.12.23. 14:57

Értem, a telket nevelt apám a házasságkötésük előtt(amikor még csak "jártak") vette,de közös pénzből.Számít valamit?
Házassági szerződést nem kötöttek.

Mallinalli # 2009.12.23. 14:56

"Akkor viszont azt javaslom, hogy el ne váljanak :)), mert az özvegyi haszonélvezet még egy időre megmentheti őket."

Sőt, szélsőséges esetben (végrendelet, leszármazó és a közjegyző józan esze hiányában) a túlélő "papíron" házastárs állagörökös is lehet - nem az első példa lenne arra, hogy a probléma magát oldja meg. :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.23. 14:53

nevelőapád. bocsi

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.23. 14:53

Sokat. Vagy elismeri nevelőapád édesanyád ingatlannyilvántartáson kívüli szerzését és kötnek egy megállapodást, vagy csak bíróság állapíthatja meg, de az hosszas pereskedés eredménye lesz, ugyanis nem lesz fele-fele, mint ahogy mondtam édesapád különvagyoni telke miatt.

kores # 2009.12.23. 14:50

Az ingatlan nyilvántartásban nevelt apám szerepel 1/1 ben .Az építési engedélyeken, terveken ,lakhatásin meg nevelt apám és neje szerepel mindenhol.Ez is el lett rontva anno.
Akkor valaki hibázott hogy nem 1/2 és 1/2 arányban lett felvezetve.
Ront ez valamit a helyzetünkön??vagy mindegy.??

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.23. 14:47

Elszállt?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.23. 14:46

*

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.23. 14:45

:)) Tényleg, hosszúra nyúlt a topic.

Akkor viszont azt javaslom, hogy el ne váljanak :)), mert az özvegyi haszonélvezet még egy időre megmentheti őket.

kores # 2009.12.23. 14:45

Ezeknek megpróbálok utána járni mihamarabb ,mert látom fontos kérdések.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Kores

Mallinalli # 2009.12.23. 14:35

Korábban azt írta, hogy még házasok az édesanyjával, így az új házastársat, mint potenciális örököst kizárhatjuk szerintem, de a gyerek valós probléma.