GYED,GYES, táppénz


Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:52

Valami baj van a hálózattal itthon... azért írta ki többször az üzenetemet. Utólag is elnézést kérek érte.

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:47

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:47

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:46

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:46

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

fegretam # 2008.12.01. 18:24

Kedves Nandy!
Köszönöm a válaszát előző kérdésemre.
1.Azonban felmerült bennem az a kérdés, hogy ha január 1-től visszamennék táppénzre, akkor a táppénzem alapja a minimálbér lenne. Jól tudom? mivel nem volt előző évben jövedelmem( hiszen gyeden, majd gyesen voltam). Nem tudom ilyenkor számít-e hogy főiskolai diplomával rendelkezem?
2.Valamint úgy tudom, hogy a táppénzösszegét nem veszik figyelembe a Tgyás, Gyed megállapításánál. Akkor a Gyedem maradna az az összeg amit az 1. gyereknél kaptam?
3.Esetleg menjek vissza jan. 1-től dolgozni, úgy, hogy kiveszem a felgyülemlett szabikat, majd utánna táppénz a 2. baba megszületéséig? Viszont így nincs 180 napi jövedelmem.
Mi lenne a legjobb megoldás. Kérem, ha tud segítse döntésemet válaszával. köszönöm.

sinus69 # 2008.12.01. 17:46

eoldal: igen.

eoldal # 2008.12.01. 17:03

köszönöm a korábbi segítséget!
kérdés: A Tgyás-hoz való jogosultság szempontjából biztosítottnak minősülök ha gyeden vagyok?

Norbi3x3 # 2008.12.01. 12:45

Tisztelt úram!

Segítséggel fordulnék önhöz azzal kapcsolatban,hogy nekem 2008.06.05 mun­kahelyi balesetem volt amiből kifolyólag 14napot otthon voltam és közben kötözésre és controlra jártam.A munkál­tatóval megírtuk a baleseti jegyzőkönyvet amiben azt hozta ki,hogy természetesen én vagyok a hibás ezt aláírtam és 2 nappal késöbb oda adtam neki a betegálományos papírom és azt mondta hogy a többit intézi és azóta töbszöri rákérdezés után sem hajlandó intézni a betegálományom.
Ennek már lassan fél éve és tétlen vagyok hogy ilyenkor mi a teendő,és mit tudok csinálni?
És esetleg ilyenkor nincs valami határidő amihez neki tartanilya kéne magát?
És,hogy ilyenkor nincs valami kamatfizetési kötelezetsége?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.29. 20:59

Nem.
A terhesség nem véd a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetése ellen. Miért is védene, amikor magad is a megszűnést kívánod?

nandy # 2008.11.29. 12:52

Nandy, tudsz erre hozni egy jogszabályt?

Mire is?

Fonti # 2008.11.29. 11:42

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.29. 11:32

Nandy, tudsz erre hozni egy jogszabályt? Vagy csak a szokás?

nandy # 2008.11.29. 11:26

Gittusnak igaza van.

Megjegyzem még, hogy nem a bölcsi feladata azt vizsgálni, vajon kap-e valamelyik szülő GYED-et.
Nekik elég egy szülő által adott nyilatkozat.

A vizsgálat már az OEP dolga.

gittus # 2008.11.29. 11:16

Fonti

mindkét szülőnek igazolni kell a munkaviszonyt és azt hogy nem részesül gyedben.

Fonti # 2008.11.29. 10:57

Nandy!
És mit tudok olyankor tenni, ha pl az apa van gyed-en a gyerekkel, a gyereket beadják bölcsibe, mert az anya igazolja, h ő dolgozik és ő nincs gyed-en? Az ugye nem derül ki a bölcsi számára, h az apa van gyed-en. Nem tudom milyen igazolást kért a bölcsi, de mégis sikerült ezt a volt férjeméknek megtenniük. Nem tippet akarok másnak adni, hanem esetemben a gyed után kapom a gytartást, ami jóval kevesebb, mint a tp után.

nandy # 2008.11.29. 10:45

A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj,
ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, családi napköziben, házi gyermekfelügyeletbe) helyezték el, kivéve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést,

http://www.oep.hu/portal/page?…

nandy # 2008.11.29. 10:44

tamer:

Ha a szülő GYED-et (vagy TGYÁS-t) kap, akkor egyik gyermeket sem lehet bölcsibe adni!

(Lehet, hogy a bölcsi is csak a gyermek után járó pénzre hajt)

tamer # 2008.11.28. 22:25

Sziasztok!

Segitseget kerem barkinek, aki tud valaszolni.

Van egy 19 honapos kislanyom, akivel GYED-en vagyok. 22 honapos lesz, amikor (febr. eleje) megszuletik a 2. baba. En ugy tudom, a kisebbik gyerek TGYAS-anak ideje alatt a nagyobbik jarhat bolcsibe, ugyanugy, mintha munkaviszonyom lenne. Ebben meg is erositett a bolcsode is, be is veszik. Dec. 1tol szeretnem elkezdeni beszoktatni, hogy minden idoben, siman menjen. De akkor meg ugye GYED-en vagyok vele. A bolcsiben elfogadtak a nogyogyaszom agynyugalomrol szolo igazolasat, toluk mehetunk. Mar csak az a kerdesem, akkor ugye nem bukom a GYED-et (merthogy a bolcsi elvileg kizarja azt). Van a bolcsinek barmilyen jelentesi kotelezettsege a MAK fele? Vagy ki ellenorzi a bolcsit? Ugy hallottam, az OEP. Annak elegendo ez az igazolas a veszelyeztetett terhessegemrol?
Vagy ne aggodjak?
Vagy hol erdeklodjek?

Koszonom elore is a segitsegeteket!

Udv Tamer

Fiorella # 2008.11.28. 15:35

Kedves Nandy!

Köszönöm a segítségedet,akkor most már nyugodt vagyok ha esetleg előbb jön a pici lányom akkor sincs baj :-))

Üdv Fiorella