munka törvénykönyve


Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.21. 19:28

Ezzel nem mondtam, hogy a ti esetetekben is üzemi jogutódlás történt. Annak megállapításához annyi nem elég, amennyit elmondtál.

bolondmelós # 2011.01.22. 22:21

"Olvass már figyelmesen! Nem mondtak fel neki, a közös megegyezéssel megszüntették a munkaviszonyt. Ha rád hallgat, akkor az eddigi hülyeségét még megfejelheti egy bukott perrel is."

Bocs, jó erős altatót vettem be és meg is kevert...

cyberspace001 # 2011.01.24. 15:25

Kedves "kbs", ezer köszönet.

cyberspace001

Kocsis Éva # 2011.02.17. 19:27

Tisztelt Fórumozók !

A munkaadóm 4-5 éve már ,hogy nem foglalkoztatott abban a munkakörben amiben most ismét alkalmazni akar.Szeretném tudni,hogy arról a mnukakörről szerzett vizsga mikor évül el,és milyen feltélekkel alkalmazhat abban ismét.

Lehet kicsit kuszán írtam le kérdésem,de nagyon zaklatott vagyok,mert 56 évesen / elfáradva / nem gondoltam,hogy még ilyen helyzetbe kerülök.

A fenti ügyben kérem a segítséget.Előre is köszönöm.

Minden jót kívánok:
Kocsis

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 20:01

A munkakört nem lehet egyoldalúan módosítani, csak megegyezéssel. Mondd, hogy nem egyezel bele.

Kocsis Éva # 2011.02.17. 20:55

Köszönöm a választ.De félek ,ha nem egyezek bele,akkor elküldenek.A nyugdíjig 2-3 évem van még,de akkor így most mi lesz velem ?
Kérem a segítséget ,hogy tudjam jó indokkal alátámasztani,vagy rendeletre hivatkozva elodázni azt, hogy áthelyezzenek a másik munkakörbe.

Köszönöma türelmet,segítséget.

Üdvözlettel:
Kocsis

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 21:12

Már mondtam: nincs szükséged semmiféle indoklásra. Hogy megszüntethetik a jogviszonyt, az igaz - bár ezzel az indoklással nem. Mindent egyszerre nem lehet.

Lyonee # 2011.02.17. 22:00

A kjt 25.§, 25/A.§, 25/B.§, 25/C.§, 25/D.§ foglakozik a közalkalmazotti jogviszony megszűnésével. a munkáltató jogutód nélküli megszűnésével, átadással, stb...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 22:17

Ööö... Izé... Valóban. De hogy is jött ez ide?

Lyonee # 2011.02.17. 23:07

Nem az utolsó hozzászólásra reagáltam, hanem előtte felmerült a jogutódlás, kiszervezés, átvétel, stb.
cyberspace001-nak szántam.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 23:26

Valami ilyesmire tippeltem. :)
De hát az egy hónappal ezelőtt volt, és azóta nem mutatott további érdeklődést.

segal # 2011.02.18. 11:00

Szervusztok! Kérdésem a következő lenne Munkáltató az előző évben egy forint nyugdíjjárulékot sem fizetett be a dolgozó után/ magán bizonyíthatóan, valószínűleg az államiba sem/.Állítólag volt valami megegyezés az Apeh-hal, hogy nem kell neki most, de ez csak hallomás. Viszont dolgozótól levonásra került bizonyíthatóan. Dolgozót elküldték, cég csődközelben. Mit kell lépnie, hogy a pénz bemenjen a számlára?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.18. 11:38

Nem a te dolgod, majd a NAV (lánykori nevén: APEH) intézi.

nandy # 2011.02.18. 12:33

A dolgozóktól levont járulékokra sem halasztás, sem részletfizetés nem kérhető és nem is kapható! Ki van zárva, hogy az APEH-hal ilyen irányú megállapodás történt volna.

segal # 2011.02.18. 19:14

Köszönöm a választ. Kbs egy gond van: Ha csőd, felszámolás stb. akkor dolgozó pénze úszik?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.18. 22:28

Nem. Ugyanúgy jogosult lesz a tb-jogviszony alapján járó juttatásokra, mintha befizették volna a tőle levont járulékokat.

segal # 2011.02.19. 14:34

Köszönöm kbs!

anya1981 # 2011.03.14. 10:13

Segítséget szeretnék kérni! Engem 4 hónapja vettek fel egy bölcsődébe gondozónőnek, majd csak most március végén lettem volna véglegesítve, de kórházba kerültem, ahol kiderült, hogy várandós vagyok. Én őszinte akartam lenni a munkaadommal, és elmondtam neki az állapotomat,amin ő kiakadt és azonnal ki is rudott, vagyis a szerződésem lejár, és ennyi volt az ő részéről,nem kívánja meghosszabbítni sem a szerződésemet, ha viszont az abortusz mellett döntök, vagy "elmegy" a baba szeretettel vissza vár. Egyértelmű, hogy nem a munkámmal, hanem a terhességemmel van baja, de én az utcára kerültem, van már 3 gyerekem, sem munkanélküli járadékra, se semmire sem vagyok jogosult. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Azt mondta ne táppénzen legyek, mert van bent bőven szabadságom, kiadja és ne adjam le a táppénzes papíromat, mert a munkahely nem fizet sem túlórát, sem szabadságot. Van valamilyen törvény ami engem védene????? Mint terhes anyát??? Kérem sűrgősen segítsen valaki, mert hamar eljön a szerződésem vége, és addig valamit tennem kellene. Hová menjek, kihez forduljak?? Nagyon köszönöm előre is.

nandy # 2011.03.14. 10:35

Mivel határozott idejű szerződésed van, így nem sokat tehetsz.
A határozott idő lejárta ellen semmi és senki nem véd, a foglalkoztatót pedig nem lehet kötelezni a munkaviszonyod meghosszabbítására.

Azt nem tudom, hogy került ide a táppénz, hiszen arról nem esett szó, hogy keresőképtelen lennél. A terhesség önmagában nem jelent feltétlenül keresőképtelen állapotot...

amiable # 2011.03.14. 12:05

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy most vettek fel eladónak egy boltba, viszont tanári diplomával rendelkezem, ennek ellenére minimálbért kapok, mert nincs kereskedelmi végzettségem. Ez így korrekt, vagy a végzettségemnek megfelelő fizetést kellene adniuk?

anya1981 # 2011.03.18. 15:07

Kedves Nandy! Köszönöm a válaszodat. A terhességem kapcsán úgy jött szóba a táppénz, hogy kórházba kerültem, mert bevéreztem, és 6 hétig bent akartak tartani, de mível én vállaltam, hogy otthonomban szigórúan pihenni fogok, így saját felelőségemre hazaengedtek, és veszélyeztetett terhes vagyok, mert 12. hétig akármikor elvetélhetek. Ekkor a munkaadom azonnal kirugott. Sajnos így alakult, hogy utcára kerültem terhesen.
Még a passzív táppénzzel kapcsolatosan kérdeznék, hogy jól tudom e, hogy csak 30 napig jár???
A választ köszönöm.

pazs # 2011.03.18. 15:27

anya1981: várjál, most akkor ténylegesen kirúgtak vagy "csak" lejárt (le fog járni, míg nem dolgozol) a határozott időtartam?

anya1981 # 2011.03.19. 07:22

Szia Pazs! Lejár a szerződésem, de azt mondta ki is vagyok rúgva. Ugyanaz, mert a szerződésemet nem kívánja meghosszabbítani, hacsak nem vetetem el a babámat, vagy vetélek el. Jővőhéten jár le a szerződésem, addig is táppénzen vagyok, hisz gyógyszert szedek, mert a 12. hétig elvetélhetek. Utánna én visszamentem volna dolgozni. De nem kívánja meghosszabbítani, amire persze kötelezni se lehet.
De azt nem tudom, ha már így az utcára kerültem nagycsaláddal, terhesen, hogy hány hónapig, vagy napig jár a passzív táppénz.

pazs # 2011.03.19. 09:32

30 nap. Olvass itt a fórumban utána, Nandy leírta néhányszor, hogy lehet egy kicsit trükközni.

Bararabasmóni # 2011.03.22. 18:14

Üdv mindenkinek,

Kérdésem lenne hozzátok.
A kft nem tulajdonos de legfőbb irányító tagja úgy dönt áthelyez téged a zrt-jébe, melynek tulajdonosa, és munkáltatói jogok gyakorlója.
Az új munkaszerződés szerint:
"A munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a ...kft-nél 2001...napjától eltöltött munkaviszonyát a ...zrt jogfolytonosnak tekinti, és próbaidőt nem kötnek ki. "

Kérdésem, ilyenkor mi történik a kft-vel kötött munkaszerződéssel? A fenti idézet elegendő ahhoz, hogy a munkavállaló ne veszítse el a sok éves munkaviszonnyal járó előnyöket?

Cél, hogy ne szakadjon meg a jogviszony, fenti beidézett mondat erre alkalmas?

Elvileg holnap aláírva vissza kellene vinni a szerődést, úgy hogy hálás lennék, ha mielőbb tudna valaki érdemi segítséget nyújtani.

Még annyi előzmény volt, hogy a kft ki akarta rúgni, és közös megegyezésre próbálta rávenni a munkavállalót, aki ezt nem fogadta el, a további körülmények nem relevánsak.

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni.
üdv