Munkajogi kérdések.


ObudaFan # 2015.04.06. 17:13

bszr

Az Nftv. 26. § -nak nincs (6) bekezdése.

bszr # 2015.04.06. 17:47

Elnéztem. Nftv. 24. § (6.)bek. b.)pontja.

1972 # 2015.04.08. 10:53

Tisztelt fórumozók! Vanyonőrként dolgozom nyolc órás alkalmazotti jogviszonyban.Szeretném megtudni,hogy dolgozhatok e ugyanannál a munkáltatónál,más telephelyen,más beosztásban egyéni vállalkozóként.Köszönettel, Zoli.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.08. 11:25

Valószínűleg nem.

sandro52 # 2015.04.09. 17:10

Üdvözletem! 2012.12.31-ével korhatár előtti ellátást igényeltem, melyet meg is kaptam. Az igénylés feltétele,mint köztudott, hogy nem lehet biztosítási jogviszonyomn, azaz munkaviszonyom megszűnt.
A cégnél több,mint 10 éve dolgoztam,kérdésem, járt volna végkielégítés részemre a felmondással?
2013.01.03-tól ismételten a cégnél dolgozom, de már a korhatár előtti ellátás melletti munkavégzésre előírt bérezésért (minimál bér 150%-a). Március 20-án szóban közölték, hogy májusban megszüntetik a munkaiszonyomat átszervezés, költségcsökkentés miatt. Öregségi nyugdíjra 2015.május 22-től leszek jogosult.
Milyen anyagi kompenzációra számíthatok (ha jár ez esetben), illetve mikor, milyen formában kell közölnie a munkáltatónak a felmondást (közös megegyezést szeretnének)?
Válaszukat köszönve, egy majdnem "igazi" nyugdíjas

Jocó1965 # 2015.04.11. 19:10

g

Jocó1965 # 2015.04.11. 19:18

Tisztelt szakértők!
A Gyulai Járási Hívatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szervének szeghalmi kirendeltségénél dolgozom tisztiorvosként.
2015.április 1-től a 7/2015.(III.31.)MVM utasítás szerint Népegészségügyi Osztály lettünk "csupán",betagozódva a Járási hivatal alá.
2015.március 31-ig osztályvezetői besorolásom volt 7-s szorzóval,április 1-től viszont a CXCIX.tv a közszolgálati tv.1 sz melléklete szerinti 5.6-os szorzóm lett.
Az volna a kérdésem,hogy ez törvényes-e,hisz ugyanott dolgozom továbbra is,ugyanazt csinálom,csupán szervezeti átalakítás történt.

Köszönettel:József

Barbiszöszke # 2015.04.12. 11:11

Üdvözlöm!
Segítséget szeretnék kérni???? 3 éve és 5 hónapja dolgozok egy kftnél amely 2 évig Bt volt, a munkaszerződésemet 3 havonta gegujították. Most abba a cipőbe vagyok hogy gyermekem beteg lett és sajnos olyan beteg hogy nem tudtam megoldani hogy nagyszülő vigyázzon rá, így én maradtam vele otthon táppénzen. Ezt a munkáltatóm nehezen visellte , parncsba adta hogy menjek a beteg gyermekemmel dolgozni,de én nem mentem.Most kitalálta hogy nem is beteg a gyermekem csak hogy megírta az uj munkaszerződést azért vagyok otthon. sose voltam táppénzen!!!! de ezt nem tudtam most megoldani.most olyan munkát akar a főnököm adni ami a még messzebb van a mostani munkahelyemtől és messzebb a lakcímemtöl és ha nem válallom el elküld.Segítséget kérek hogyan védhetném meg magam??????

Jucababa # 2015.04.21. 17:04

Tisztelt Szerkesztők!

Kérdésem a következő lenne: közalkalmazottként dolgozok heti 40 órás munkarendben, 8-16 óra munkaidő beosztásban. Vasárnapra (pihenőnap) beosztottak 4 órás munkára, és ezért csak 4 óra szabadidőt vehetik ki hétköznap! Hogyan lehetséges ez? Milyen törvény vonatkozik ezen munkavégzésre?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.24. 20:06

Hogyan tudnak megegyezni a szerződéstől eltérő feltételekben?

ObudaFan # 2015.04.25. 09:35

Barbiszöszke

Attól függ. Ha amiatt mond fel, mert táppénzen vagy otthon a gyerekkel, akkor szerintem érdemes elindítani a pert a munkaviszony jogellenes megszüntetésének megállapítása és jogkövetkezményei iránt.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.25. 10:40

Egyetertesben, irasbafoglalva.
Az nem eltérés a szerződéstől, hanem a szerződés módosítása.

wers # 2015.04.25. 14:03

Egészséges önirónia egyáltalán nem árt.

wers # 2015.04.25. 14:06

Ha valaki, én csak tudom :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.26. 08:38

Pedig okosabb lenne elfogadni.
Ez még csak nem is speciális munkajogi szabály, hanem általános kötelmi jogi: ha a felek a hatályos szerződés valamely feltételétől egyező akarattal eltérnek, az a szerződés módosítása.
Ami a kérdésben speciálisan munkajogi kérdés, hogy módosítható-e a munkaszerződés a felmondási idő alatt. Igen. Továbbá kérdés lehet, hogy pont a felmondási idő hosszát is lehet-e módosítani a felmondási idő alatt. Igen.

rita0426 # 2015.05.02. 17:10

T.Fórumozók!Az lenne a kérdésem hogy a 6 évvel ezelőtti munkaltatom a vegrehajtón keresztűl fizetés letiltást küldött a mostani munkaltatomnak.a kérdésem az lenne,hogy a mostani munkaltatom le kerdezheti e a regi cégemet illetve a vegrehajtot hogy mi ez a letiltás?Aletilto papíron az szerepel ,hogy egyéb pénz követelés.Válaszokat előre köszönöm.


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

gerbera317 # 2015.05.02. 17:45

A letiltás foganatosítására kötelezett munkáltató nem kérdőjelezheti meg a végrehajtó intézkedését, hanem kérdés nélkül és haladéktalanul köteles eleget tenni a letiltás-rendelvényben foglaltaknak. Meg ne próbálja, különben a le nem vont összeg erejéig készfizető kezesként fog felelni a végrehajtást kérőnek.

rita0426 # 2015.05.02. 18:32

Köszönöm a választ!akkor nem kerheti a mostani munkáltatom a régit szamon hogy mi ez a levonás?!azt tudom hogy vonia kell de mivel mar a fizum felét vonják ezert csak sorba tudjak állitani.Meg anyi kérdésem lenne ,hogy e miatt fel mondhatnak e nekem?


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.02. 18:38

Emiatt nem mondhat fel. (Ha meg mégis felmondana és ez lenne az indok, akkor meg munkaügyi pert kell vele szemben indítani.)

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.03. 14:00

§§§ Kedves Fórumozók ! §§§:::::: A következő kérdésemre szeretnék választ,mert nem tiszta,főleg azért mert sokan mást mondanak....!!!:::::: Ismerősöm egy nagy Élelmiszer Áruházban dolgozik,eladóként.pénztárosként! Kérdésem a következő :..... Ha NYUGDÍJBA MEGY,MINT SIMA MEZEI DOLGOZÓ,AKKOR A VÁLLALT KÖTELES E RÉSZÉRE FELMENTÉST ADNI,VAGY NEM ÉS EGYIK NAP DOLGOZIK A MÁSIK NAP MÁR NYUGDÍJBA MEGY ?! ::::::.....Az ismerősöm 11-éve dolgozik a kereskedelmi cégnél és idáig senki nem kapott felmentést a nyugdíjba menetele előtt ! Köszönöm a választ !

balintos66 # 2015.05.03. 14:30

Üdv.!
A kérdésem az lenne hogy mit tehetek vagy mit kell,mit lehet tennem?:
A munkáltatóm csütörtökön(2015.04.30.) közölte velem szóban hogy hétfőtől(2015.05.04)átrak a másik műszakba.Én közöltem vele hogy nem tudom vállalni,ő erre ennyit közölt velem hogy ha nem megyek be dolgozni az ő által kijelölt időben igazolatlan napot ír be.
Nem érdekelte hogy miért nem tudok bemenni,csak azt közölte velem hogy 4 nappal előtte bejelentette,tehát jogosan jár el velem szemben.Én utána néztem és a MTK-ben az van írva hogy 7nappal előre és írásban kell megadni hogy melyik műszakban mikor kell munkába állnom.
A válaszokat előre is köszönöm.

bejani # 2015.05.04. 07:38

Tisztelt Szerkesztők!

Következő a problémánk:
Gyártósorunk jelenlegi cégnél megszűnik. A tulaj nem akar minket elküldeni a végkielégítések miatt (10-20 év munkaviszonyokról van szó), ezért jogutódlással áthelyeznek minket egy másik gyárba .
A munkarendben változtatások lesznek, ez sokunknak nem tetszik, nem szeretnénk az új helyen dolgozni.
Van-e valami lehetőség, hogy úgy búcsúzzunk el a munkáltatótól, hogy a végkielégítést megkaphassuk?
Ha nincs, akkor nekünk, mint munkavállaló be kell adnunk a felmondásunkat, hogy elmehessünk?

Várjuk válaszukat, előre is köszönjük!

capisca # 2015.05.04. 09:27

áthelyeznek minket egy másik gyárba

Ez egy másik cég vagy az amelyiknél eddig is dolgoztatok?

pandas # 2015.05.04. 10:05

Tisztelt Szakértők!

Próbaidős vagyok/voltam egy könyvelő irodában. 05.04-én bementem dolgozni 7-re (ekkor kezdődik a munkaidő). Elkéredzkedtem orvoshoz, mivel be van gyulladva a szemem. 8:10 perckor már a melóhelyen voltam. Mondtam főnöknek fertőző szemgyulladás, kaptam rá cseppet. Feldobtam a labdát neki, hogy mi legyen. Mondtam nem akarok táppénzre menni. Gondoltam ő döntse el, hogy így éves zárásban fertőzzek le pár embert, vagy menjek táppénzre, esetleg szabira. Hát ő elkapta a labdát, és megszüntette a munkaviszonyomat! Ilyenkor lehet vmit tenni? Vagy ez a MAGYAR (T)REND??? Megjegyzem 04.30-ával akarta megszüntetni a munkaviszonyomat 05.04—én. Hát ez a magyar valóság! A családbarát munkahelyek.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Mindenkinek szép Napot kívánok!
Andi

zotya60 # 2015.05.04. 10:15

Üdv mindenkinek, kérdés: ha a munkaszerződésben az van, hogy a munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás tartalma évente 66 munkanap lehet akkor ezt hogyan kell számolni? ha egy nap mondjuk 1 órát dolgozom a munkakörömben és egyébként más feladatot kapok akkor az a nap hova számít? ezt egyébként tényleg betartják munkahelyeken? A komoly válaszokat előre is köszi.